Autor Wątek: Transformers  (Przeczytany 4085 razy)

Offline Gieferg

• Pomocnik bohatera
    • Email
Odp: Transformers
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipiec 2010, 13:51:45 »
Szkoda także, że nie przedstawiono pierwszego pojedynku Galvatrona z Rodimusem Prime (o ile pamiętam ukazał się on około 50-tego odcinka oryginalnej serii).

Jeśli myślimy o tym samym (http://www.youtube.com/watch?v=2FmkHB22S80 nr 43)to była oderwana od całości adaptacja jednego z odcinków 3 sezonu kreskówki nie mająca nic wspólnego z komiksoywm kontinuum. Jeśli nie brać pod uwagę Marvel UK, to pierwsze prawdziwe pojawienie się Galviego w komiksowym kontinuum to to w odcinku w którym sługusy Unicrona ściągają go z przyszłości (nr 67)
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2010, 14:09:15 wysłana przez Gieferg »
http://filmozercy.com/ - wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje

Offline RafBat

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lipiec 2010, 14:26:19 »
 Rzeczywiście, masz racje, ta historia była spoza głównego kontinuum zdarzeń... co nie zmienia faktu, że fajnie by było ją zobaczyć ;D (a tak na marginesie to... miała świetną okładkę).
 A jeśli jestem już przy okładkach, to dziwił mnie nieraz sposób doboru okładek do polskich numerów tej serii-nie zawsze wybierano, wg mnie, te najlepsze-przykład: trzeci odcinek z 1991 roku-toż to całkowite nieporozumienie z tą okładką, to wręcz jakieś bazgroły (zamiast korzystać z okładki od #6 Transformers można było dać tą z #5, ze świetnie wyglądającym Shockwavem). Nie mogę także zrozumieć tego, że Tm-semic nie wykorzystało w numerze 5/94 okładki z numeru 67 oryginalnej serii, w końcu stworzył ją Jim Lee. Przecież można było wykorzystać to w celach promocyjnych dla tego tytułu (Jim Lee w 94' to był jednak ktoś w Polsce... wśród czytelników komiksów).
 Jedyny plus TM-semic daje za to, że nie zmienili okładki w pierwszym numerze polskiego Transformers (Bill Sienkiewicz to jest to...).

Offline Gieferg

• Pomocnik bohatera
    • Email
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lipiec 2010, 14:33:22 »
a tak na marginesie to... miała świetną okładkę

Ale wyjątkowo denne rysunki.

A co do okładek, to chyba największa gafa to numer, bodaje 4/93 na którego składały się oryginalne #51 i #52 a dostał nic nie mającą wspólnego z jego zawartością okładkę z komiksowej adaptacji animowanego The Movie.

67 faktycznie szkoda, że nie użyli bo jest napawdę dobra.

No i faktem jest, że #75 byłoby dużo lepszym zakończeniem serii niż #80, z tym, że więcej wątków byłoby urwanych, ale w tych ostatnich numerach i tak ich w satysfakcjonujący sposób nie zamknięto i wudać było że kończono to w  pośpiechu (historia się rozwijała, rozwijała, aż nagle scenarzysta dostał info że ma się zmieścić z końcówką w 5 numerach bo seria przestanie być wydawana).
http://filmozercy.com/ - wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje

Offline RafBat

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lipiec 2010, 14:42:52 »
Ale wyjątkowo denne rysunki.
W sumie denne rysunki towarzyszyły opowiadaniom z blaszakami od początku. Jedyne "przebłyski" to William Johnson (ten od pierwszego pojedynku Ratcheta z Megiem), no i Geoff Senior-taki "transformerowy Mike Mignola".
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2010, 14:56:04 wysłana przez RafBat »

Offline Anarky

• Pomocnik bohatera
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec 2010, 11:33:44 »
W sumie tylko dwie okłady z oryginalnych wydań Marvela zyskały moje uznanie
http://cache.coverbrowser.com/image/transformers/71-1.jpg
http://www.coverbrowser.com/image/transformers/5-1.jpg
Ja wam pokażę!

Offline RafBat

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lipiec 2010, 11:46:54 »
 To właśnie mówię, że okładka z #5 była zaje%$#&*. Wygląda jak "namalowana" (może jest?). Druga z okładek którą tu podałeś (scena poddania Autobotów przez Optimusa), gdy ją pierwszy raz zobaczyłem w kiosku, wydawała mi się, że jest narysowana przez Jima Lee... no dobra, z daleka :-[.
 A tak w ogóle to których z rysowników marvelowskich Transformerów byście wyróżnili? Czy może wszyscy wg Was byli denni? Ja już swoich "ulubionych" podałem.

Offline BD96

• Stróż prawa
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Wrzesień 2010, 21:12:38 »
A ja chciałbym uporządkować moją wiedzę na temat Transformers.

1. Ile Megatron miał wcieleń?
2. Na postawie czego są kreskówki: Energon i Cybertron? ile jeszcze ich było?
3. Czy Transformers nadal są w Marvelu? bo czytałem kiedyś komiks w którym pojawił się gościnnie Spider-Man, i dużo innych powiązań jak choćby inne gościnne występy, i takie tam. A kiedy czytałem team-up bodajże Avengers i Transformers i był on klasyfikowany jako komiks między wydawniczy.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Offline Anarky

• Pomocnik bohatera
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Wrzesień 2010, 13:23:42 »
Odpowiadam na powyższe pytania

1. Właściwie jedno główne Galvatron http://www.youtube.com/watch?v=z9xbI5a1ilk

2. To jest Trylogia Unicrona a w jej skład wchodzi Armada, Energon i Cybertron

3. Między wydawniczy bo komiksy z ich udziałem wydaje teraz Dreamwave Productions i IDW Publishing
Ja wam pokażę!

Offline Johnny Napalm

• Miejska legenda
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Wrzesień 2018, 15:49:44 »
Rewelacyjna wiadomość. Hachette wystartowało z nową kolekcją komiksów. Chodzi oczywiście o Transformersy. Drugie oczywiście to to, że kolekcja jest na razie w fazie testowej. Czyli tak jak to zawsze robi ten wydawca. Albumy pojawiły się w województwach Pomorskim i Lubelskim. Jeśli komiksy się spodobają to trafią w styczniu do obiegu na terenie całej Polski.
Ciekawostką jest to, że w komiksach będą zarówno amerykańskie jak i brytyjskie wersję komiksów z Transformerami. Można porównać sobie zupełnie inne spojrzenie na sam komiks oczami z różnych stron wielkiej wody.
Albumy są na ogół bardzo grube. Nie będzie aż tak wielkich kontrastów w ich wielkości jak w przypadku niektórych numerów WKKM czy WKKDC. Ciekawe dodatki już na początku kolekcji, w tym m.in. fajny poster.

O kolekcji dowiedziałem się odwiedzając bloga dawnego użytkownika Batcave. Na blogu 8azyliszkowych różności można znaleźć filmy prezentujące nową kolekcję. Ja bardzo się podjarałem i na pewno będę ją kupował. Przynajmniej dopóki starczy mi kasy na to hobby.  :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...