31 Marzec 2020, 22:19:09

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

Nowe nabytki.Mój egzemplarz adaptacji filmu Burtona od TM-Semic przez ostatnich 30 lat i przez blisko 100 przeczytań doszedł do bardzo złego stanu, więc postanowiłem kupić nowy, aby lepiej wyglądał na półce, jak już skończę remont mieszkania i zrobię wystawkę bat-kolekcji. Ponadto, postanowiłem trochę nadrobić starych Semiców, do których raz na kilka lat lubię wracać i znalazłem niezłą okazję na olx. Do całego rocznika 1991 brakuje mi już tylko dwóch numerów.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Logan

https://m.olx.pl/oferta/komiks-batman-knightfall-tp-vol-1-3-CID751-IDDqQZT.html#position=5&page=1

Juby niedawno pytałeś się o zbiorcze wydania Knightfalla. Ja za moje dałem 150zł łącznie. Tutaj masz za 200. Zawsze można spróbować się potargować.

Juby

Sam podałem link do tej oferty dziś rano w innym temacie. ;)

Dzięki, ale odpuszczam. Może jestem naiwny i nigdy się nie doczekam, ale liczę na polskie wydanie. Poza tym, interesuje mnie tylko pierwszy tom, póki co staram się uzupełnić dawne TM-Semici, które przedstawiały tę historię.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Logan

Szczerze - nie liczyłbym na to. Egmont jak dla mnie odwala kawał dobrej roboty na naszym rynku biorąc pod uwagę ogólne zainteresowanie komiksami w Polsce. Mimo wszystko nie widzę szans na to, że wydadzą takie rzeczy jak Knightfalla (tutaj w dużej mierze że względu na to, że zostało ono wydane przez TM-Semic), Bruce Wayne fugitive/murderer, no man's land itd., a to przecież jedne z najważniejszych historii Batmana, kształtujące go na przestrzeni lat. Ja już jakiś czas temu przerzuciłem się na wydania oryginalne i powiem wam szczerze, że wychodzą taniej niż te polskie (co wcale nie znaczy, że nie wydałem kupę kasy). 

Juby

Jeśli nie wydadzą, to trudno. Tym bardziej zmobilizuję się do zdobycia brakujących zeszytów z lat 90-tych. Choć z angielskim jest za pan brat, jakoś nie korci mnie do kupowania komiksów w oryginale, chyba że te nigdy nie zostały wydane w Polsce (mam na oku takie dwa). W ogóle chyba w tym roku postaram się zerbać wszystkie bat-komiksy, które chciałbym mieć (nie zostało już tego wiele).

Widzę, że nie możesz się zmobilizować, więc jutro ja napiszę coś w temacie z recenzjami o przeczytanych komiksach (tylko muszę dziś wieczorem przysiąść i dokończyć ten, który wczoraj zacząłem).  ;)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Kaz

Jako że obecnie przebywam na emigracji w UK, postanowiłem odwiedzić najbliższy mi sklep z komiksami i nadrobić parę zeszytów.


Juby

Ładnie.

Ja znowu ostro wkręciłem się w komiksy (zwłaszcza te z Batmanem, duh!) i nadrabiam od lat upragnione tytuły. Wszystkie zdobycze od początku roku.Do tego jeszcze pierwsze wydanie Zabójczego żartu od TM-Semic (niestety, w średniej jakości, bo te w dobrej chodzą obecnie po 100-180 zł). Kilka z nich wrzucałem już wcześniej na zdjęciu; a adaptację filmu Burtona, Video-przemoc oraz Szczurołapa wziąłem, bo były w bdb stanie, a moje egzemplarze są już mocno sfatygowane przez tych 22 lat, przez które je posiadam. No i za zakupy kilku sztuk zawsze dostaję mały rabat w jednym z antykwariatów. 8)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

JubyZrobiłem to, za co często krytykuję użytkowników innego forum - kupiłem filmy dla pudełka. Ale w przypadku Batmana jestem w stanie robić takie wyjątki. Odkąd tylko zobaczyłem po raz pierwszy wydanie zbiorcze Batmanów 1989-1997, chciałem je mieć. Niestety, to były czasy przed internetem, a w żadnym sklepie w moim mieście nie mogłem dostać wydania w pudełku. Przez to zbierałem je osobno, najpierw Powrót Batmana (był to prawdopodobnie pierwszy film na DVD - wydanie niegazetowe - jaki znalazł się w mojej kolekcji), później Batman i Robin, potem Batman Forever, a pierwszego Batmana, którego długo nie mogłem znaleźć w żadnym sklepie, w końcu odkopałem w nieistniejącym już empiku w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2007 (w między czasie straciłem nadzieję i kupiłem wydanie 1DVD bez lektora). Wszystkie 8 płyt lądowało w odtwarzaczu tyle razy, że moje płyty są mocno porysowane (Forever się chyba zacina, dodatki do B&R też), a pudełka nie tylko porysowane, ale wręcz nie do doczyszczenia, z kolei grzbiety okładek straciły kolor, bo tak bardzo wypaliło je słońce. Krótko mówiąc - naście lat stania na półce i użytkowania mocno je sfatygowało, więc... czemu nie? Zwłaszcza, że wygrałem aukcję na allegro za zaledwie 30 zł, a stan jest bliski ideału (jedynie jeden róg pudelka jest obity, w środku filmy są jak nówka sztuka). :)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman