22 Wrzesień 2019, 18:57:29

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

Okej, dzięki za szczegółowe info. U mnie właśnie nie wypaliło pod względem gabarytowym, segregatory są szerokie, a ja nie mam dość zeszytówek, aby to ładnie wyglądało + półka na której trzymam komiksy ma 29 cm wysokości, a one około 31 cm. Kredens, na którym też mógłbym je ustawić ma 30 cm, więc jedyne miejsca gdzie się mieszczą są szafkami z zamknięciem. :P

Na razie odłożyłem je do szafy. Jak nie będą zawalać, to sobie poleżą. Jeśli będę potrzebował miejsca, będę musiał je wyrzucić, a trochę szkoda, więc jeśli ktoś stąd by je chciał, mogę oddać. Wystawiłem też na olx, może ktoś kupi.

XIII - ustaw sobie jakiś awatar, będzie cię łatwiej kojarzyć. ;)
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Juby

23 Marzec 2019, 10:34:24 #1081 Ostatnia edycja: 23 Marzec 2019, 20:39:03 by Juby


Nowy nabytek. Komiks w stanie idealnym za 27 zł z olxa (z kosztami przesyłki włącznie). Czyli znowu trafiłem na świetną okazję, bo cena okładkowa to 39 zł. :)
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Logan

29 Marzec 2019, 10:45:20 #1082 Ostatnia edycja: 29 Marzec 2019, 10:51:21 by Logan
Cześć.
Witam wszystkich. Jestem starym/nowym użytkownikiem tego forum - pamiętam jeszcze czasy Chudego. Fanem Batmana jestem od ok. 22 lat. Chciałem Wam zaprezentować moją kolekcję komiksów. W ramach możliwości proszę o sugestie w co warto by zainwestować.
https://imgur.com/a/wzz7NzW
https://imgur.com/a/ftOPkkf

Lista (chronologicznie):
Rok pierwszy (Egmont)
Venom (Tm-Semic)
Gothic SC (DC)
Tenses Vol. 1 SC (DC)
The Man Who Laughs SC (DC)
Haunted Knight SC (DC)
Long Halloween SC (DC)
Dark Victory SC (DC)
Death in the Family SC (DC)
Blind Justice SC (DC)
Narodziny Demona Cz. 2 (Eaglemoss)
Arkham Asylum SC (DC)
Miecz Azraela (Tm-Semic)
Knightfall Vol. 1 SC (DC)
Knightfall Vol. 2 SC (DC)
Knightfall Vol. 3 SC (DC)
Troika SC (DC)
Bruce Wayne: Murderer? SC (DC)
Bruce Wayne: Fugitive Vol. 1 SC (DC)
Bruce Wayne: Fugitive Vol. 2 SC (DC)
Bruce Wayne: Fugitive Vol. 3 SC (DC)
City of Crime SC (DC)
Hush Vol. 1 SC (DC)
Hush Vol. 2 SC (DC)
Under the Red Hood Vol. 1 SC (DC)
Under the Red Hood Vol. 2 SC (DC)
Batman i Syn (Eaglemoss)
Mroczne Odbicie (Egmont)

JLA - Heaven's Ladder SC Giant Sized (DC)

Elseworldy:
The Dark Knight Returns SC (DC)
Gotham w świetle lamp gazowych (Egmont)
War on crime SC Giant Sized (DC)
Batman w Czerni i Bieli (Tm-Semic)
Black & White II Cz. 1 (Egmont)
Black & White II Cz. 2 (Egmont)
Batman/Lobo (Tm-Semic)
Batman i Robin (Tm-Semic)

Tm-Semic:
Wszystkie roczniki oprócz pojedynczych numerów z 93 i 92 roku.

New 52:
Batman Vol. 1 SC (DC)
The Legend of Batman - City of Owls HC (Eaglemoss)
Batman Vol.3 HC (DC)
Batman Vol. 4 HC (DC)
Batman Vol. 5 SC (DC)
Batman Vol. 6 SC (DC)
Batman Vol. 7 SC (DC)

Na razie tak to się prezentuje. Z niektórych nabytków jestem naprawdę dumny - War on Crime, Blind Justice oraz City of Crime są praktycznie niedostępne na rynku, a Mroczne Odbicie w stanie idealnym udało mi się zakupić za 1 zł.
Co do dalszych zakupów to zamierzam skompletować resztę tomów Batmana z New 52 w wersjach oryginalnych. Jeżeli chodzi o historie z New Earth to myślę nad Contagion, Shaman i Prey z LotDK. Contagion jest w zasięgu, Shaman i Prey przeczytałem, chciałbym je mieć w wersji papierowej ale są praktycznie niedostępne na naszym rynku. Z polskich rzeczy jestem w trakcie polowania na Świt Mrocznego Księżyca, Rozbite Miasto oraz Narodziny Demona Cz.1.LelekPL

OOO witamy weterana. Mam nadzieję, że będziesz aktywny w kilku tematach...

Co do Twojej kolekcji to jest imponująca i posiada praktycznie większość najistotniejszych pozycji. Od siebie dodałbym Batman Noel, Mad Monk i elseworldy z Batman vs Predator.

Juby

Łomatko, imponująca kolekcja. A czasów Chudego nawet nie pamiętam (regularnie odwiedzac BatCave zacząłem w 2007). Witamy. :)

Świt Mrocznego Księżyca i Rozbite Miasto PL akurat mam. :) Tego pierwszego możesz dorwać nówkę na bonito.pl (często mają promocje -30% + dodatkowe rabaty z kodem). Tego drugiego trzeba łapać na OLX, lub allegro, jak ja. ;D
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Możesz też zastanowić się nad "Trójcą" Matta Wagnera, "Jokerem" Briana Azzarello, Lee Bermejo, a z elseworldów np. "Batman: Zagłada Gotham", "Batman/Judge Dredd: Uśmiech śmierci".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Logan

Doszło:
Batman - New Gotham: Evolution SC (DC)
Batman - R.I.P SC (DC)
Batman - Battle for the cowl SC (DC)

New 52/Rebirth:
Batman Vol. 9 SC (DC)
Batman Vol. 10 SC (DC)
Detective Comics #1000 (1930's Cover Variant) SC (DC)


Wiem, że gdzieś na forum jest temat "Recenzje". Myślę o opisaniu swoich przemyśleń na temat każdego z przeczytanych w miarę możliwości i czasu. Mielibyście ochotę na coś w stylu cotygodniowej/dwutygodniowej pogaduchy na temat wybranego komiksu? Pozwoliłoby to też sobie odświeżyć kilka pozycji. Każdy mógłby opisać swoją recenzję/komentarz, ewentualnie byłoby to pomocne jeżeli ktoś się waha przed zakupem.

Juby

Dobry pomysł, na pewno warto spróbować. :D

Poniżej link do tego tematu, w którym sam chętnie napiszę nowe recenzje, bo ostatnio przeczytałem 3 nowo zakupione komiksy z Batmanem.
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=457.0
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Od czasu ukazania się kolekcji DC kupuje tylko to... Więc i kolekcja Gacka się powiększa. Po jej zakończeniu będziemy myśleć.

XIII

Wczoraj w tesco widziałem resoraki batmanowe za 3,49 sztuka więc kupiłem sobie 2 sztuki.Night_Wing

Jak widać wasze kolekcje, czy to gadżety związane z Mrocznym Rycerzem, czy to ukochane, niezapomniane komiksy "TM-Semic" z lat 90-tych z jego udziałem, są dość ciekawe i inspirujące innych batmanowskich geeków do poszerzania swoich kolekcji i wzmacniania swej pasji. Mój osobisty zbiór najróżniejszych różności związanych z Batmanem jest skąpy. Pochwalę się jednak dość specyficznym, mało spotykanym drobiazgiem z nazwijmy to ,,bat-kolekcji" i fanowskiego asortymentu Uniwersum DC. To 4 małe metaliczne, lekkie zamykane na drobny zawias od góry pudełka, w których umieszczono smaczne czekoladowe draże w kształcie tik-taków. Gadżet, każdy z osobna, pokryty jest na całej swojej powierzchni wizerunkiem jakiejś postaci z Uniwersum DC wraz z jej wyróżniającym ją logiem. Kształty pokrywające pudełka są tłoczone, wypukłe, a całość prezentuje się na półeczce znakomicie. Tak wyjątkowo opakowane słodkości kupiłem w "Rossmanie", za około 7-8zł. Niestety mam tylko 4 takowe drobiazgi; wiem, że jest jeszcze więcej w ofercie, możliwe, że nawet 6 lub 8.


XIII


Night_Wing

Bez względu, jak przez fanów przyjęte, jak bardzo korzystające ze scenariusza filmów typu ,,kopiuj, wklej i coś tam dopisz", nowelizacje absolutnej kinowej superbohaterskiej klasyki, ikony pośród filmów adaptujących komiksowe Uniwersa - produkcji, takich jak: "Powrót Batmana (1992)", "Batman: Forever (1995)", to wręcz spisany w fanowskim dekalogu obowiązek, aby dać się porwać ich lekturze, doświadczyć ich literackiej formy. W moim przypadku na chęci przeczytania powieści adaptujących tak kultowe, mroczno-baśniowe bat-filmy się nie skończyło; po prostu musiałem je mieć w swojej kolekcji. Dlatego z zakupem tych książkowych tytułów nie czekałem zbyt długo. "Powrót Batmana" C.S. Gardnera i "Batman: na zawsze" P. Davida kupiłem na Allegro, po 4zł za sztukę, plus koszt przesyłki do paczkomatu inpost: 8zł. Razem daje to niebagatelnie niski koszt za całość, 16zł. Pozostaje tylko czytać i czytać te bat-nowelizacje!P.S. W planach mam zakup pozostałych dwóch nowelizacji, dołączając je do tych które mam. W ten sposób skompletuję całą kwadrologię bat-powieści adaptujących filmowy świat Mrocznego Rycerza z lat 1989-1997. Mówiąc krótko, na rynku wydawniczym oprócz komiksów realizuje się coraz więcej powieści; tyczy się to różnych Uniwersów komiksowych i fantastycznych, czy sci-fi. W przypadku Batmana zostaje jeszcze kilka powieści z nazwijmy to "Nowego Bat-Kanonu", z lat 2005-2012.