25 Marzec 2019, 13:25:06

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.


Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

16 Luty 2019, 20:41:46 #1080 Ostatnia edycja: 17 Luty 2019, 09:21:17 by Juby
Z ostatnich miesięcy.Czaiłem się na pierwsze wydania Husha chyba dekadę, odkąd przeczytałem ich skany na komputerze. Część użytkowników może pamiętać z tego wątku, że ceny obu komiksów szalały przez te lata w nierozsądnych cenach (ponad stówę za tom). Ostatnio znowu zacząłem obserwować oferty ich sprzedaży (przypomniała mi o tym zapowiedź filmu animowanego) i znalazłem je na allegro, wystawione za zaledwie 66 zł (taniej niż gdy zostały wydane w 2005 i 2006)! Co więcej, sprzedawca okazał się mieszkańcem Łodzi, zadzwonił do mnie dzień po przelaniu pieniędzy na konto, zaproponował że sam dostarczy mi komiksy i oddał przy tym 9 złotych za wysyłkę! :D Jeszcze nigdy nie spotkałem tak uprzejmego sprzedawcy, byłem wstrząśnięty. Komiksy są w bardzo dobrym stanie. Pierwszy na drugiej stronie ma poprzekreślane ołówkiem tytuły ze spisu Egmontowych Batmanów, które ex-właściciel posiadał, a drugi ma trochę poniszczoną okładkę na dole (zdarta cena / naklejka po prawo od nazwiska Scott Williams). Reszta bez zarzutu.Po przeczytaniu Świtu Mrocznego Księżyca, którego dostałem na urodziny w ubiegłym roku, przekonałem się do wydań Deluxe z obwolutą. Na Rok Pierwszy Millera również czaiłem się latami. W przeciwieństwie do Husha, nie było dobrej oferty na pierwsze wydanie z 2003, a że Świt Mrocznego Rycerza jest nieoficjalną kontynuacją Year One, uznałem że nawet nieźle będą się prezentowały oba komiksy w podobnych do siebie wydaniach. Przekonało mnie do tego również -40% na bonito (dzień później produkt przestał być dostępny), bo zapłaciłem tylko 43 zł z groszami. ;) Wydanie wygląda super, nie wiedziałem że Egmont robił dodruk, więc miło zaskoczyło mnie nowe logo DC w lewym górnym rogu (lepsze od poprzedniego).Planowałem powtórkę tej animacji szmat czasu, chyba od pierwszej zapowiedzi Batman Ninja. Jako, że zamierzam w te wakacje zrobić powtórkę trylogii Nolana w następujący sposób: Batman Begins >> Gotham Knight >> 6 odcinków Gotham Tonight (dla odpowiedniej podbudowy przed TDK) >> The Dark Knight >> The Dark Knight Rises, postanowiłem skorzystać z promocji empiku, gdy wyskoczyła mi reklama, że kosztuje 15,99 zł (-68%). Tyle za DVD jeszcze mogę dać. ;)

Poniżej najdziwniejszy nabytek, odebrany wczoraj. Specjalne segregatory na zeszytowe wydania Batmana od TM-Semic. Nie wiem czy wydane oficjalnie, czy robione dla kogoś na zamówienie (raczej tak), ale miły Pan z olx był w posiadaniu pierwszych trzech, na roczniki 1990-1993 i postanowił je wystawić za zaledwie 25 złotych. Choć nie posiadam pełnych tych roczników, nie mogłem się powstrzymać, a teraz żałuję. Okazały się za duże na moje półki i kredens, więc nawet jeśli powkładam w nie stare komiksu, i tak będę musiał trzymać je w głębi szafy. :-\


Jeśli komuś się podobają, piszcie na pw. Oddam w dobre ręce, wezmę tylko za koszty dostawy.

Ostatni zakup, o którym prawie zapomniałem i któremu musiałem cyknąć przed chwilą fotkę już innym telefonem.


Nie raz już wspominałem, że moje pierwsze komiksy z Batmanem, jakie dostałem od wujka gdy miałem 5 lat, to trzy numery TM-Semic z 1991 i dwa różne wydania adaptacji filmu Tima Burtona. Jedną z nich podarł młodszy brat, gdy był jeszcze bobasem. Zostało mi tylko wydanie od TM-Semic (te po lewo - czytane i klejone tyle razy, że jest w dość opłakanym stanie). W ubiegłym tygodniu zaparłem się i dorwałem drugie, wydawnictwa książkowego "Linia" za 25 zł z olx. Wnętrze jest rozklejone (nie będę popełniał błędu z dzieciństwa i kleił tego taśmą, człowiek starszy / mądrzejszy - poszukam jakiegoś kleju, albo zostawię tak, jak jest), ale zawartość w bardzo dobrym stanie. Po dwudziestu latach, w końcu znowu mam oba. :)


To tyle. Widzę, że już minęły dwa lata, odkąd obiecałem tu, że zrobię fotki i zaprezentuję moją całą bat-kolekcję. Może w przyszłym miesiącu znajdę wolny dzień. ;)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

XIII

Te segregatory  sprzedawał na allegro użytkownik  o nazwie rafalart, miał segregatory do wszystkich roczników batmana a także slipcasy do innych serii semica m.in spiderman czy punisher aktualnie niczego on nie sprzedaje, te segregatory to oczywiście chałupnicza robota. Na allegro segregatory  kosztowały 39 złotych sztuka plus kilkanaście złotych koszt wysyłki. Ja mam 3 te same segregatory i slipcase do rocznika 1993 Spider-Mana, na moje półki one akurat pasują idealnie

Juby

Okej, dzięki za szczegółowe info. U mnie właśnie nie wypaliło pod względem gabarytowym, segregatory są szerokie, a ja nie mam dość zeszytówek, aby to ładnie wyglądało + półka na której trzymam komiksy ma 29 cm wysokości, a one około 31 cm. Kredens, na którym też mógłbym je ustawić ma 30 cm, więc jedyne miejsca gdzie się mieszczą są szafkami z zamknięciem. :P

Na razie odłożyłem je do szafy. Jak nie będą zawalać, to sobie poleżą. Jeśli będę potrzebował miejsca, będę musiał je wyrzucić, a trochę szkoda, więc jeśli ktoś stąd by je chciał, mogę oddać. Wystawiłem też na olx, może ktoś kupi.

XIII - ustaw sobie jakiś awatar, będzie cię łatwiej kojarzyć. ;)
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Juby

23 Marzec 2019, 10:34:24 #1083 Ostatnia edycja: 23 Marzec 2019, 20:39:03 by Juby


Nowy nabytek. Komiks w stanie idealnym za 27 zł z olxa (z kosztami przesyłki włącznie). Czyli znowu trafiłem na świetną okazję, bo cena okładkowa to 39 zł. :)
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman