26 Marzec 2019, 18:14:11

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.

Książki, przynajmniej pół godziny dziennie, codziennie...

Zaczęty przez EL-Kal, 03 Maj 2009, 13:29:47

Anonimowy Grzybiarz

Debiutancki zbiór opowiadań grozy "Wieża" autorstwa Ahsana Ridha Hassana - założyciela serwisu Wydaje.pl - zaserwowało nam wydawnictwo Novae Res. W książce znajdziemy pięć historii z pogranicza grozy i fantastyki.
Recenzja: http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/04/491-recenzja-wieza-zbior-opowiadan.html

Funky

Grzybiarzu kiedy przeczytasz coś z Tima Weavera? ;) bo chętnie przeczytałbym recenzję na twoim blogu. A obecnie jestem tuż po przeczytaniu "Ptasznika" Mo Hayder i całkiem niezły kryminał, co prawda dość szybko poznajemy kto jest prawdziwym mordercą ale za to jest to jeden z najbardziej obrzydliwych złoczyńców z jakimi spotkałem się w literaturze.

Anonimowy Grzybiarz

Mam na liście, podejrzewam, że najpewniej w wakacje, bo ostatnio mało czasu na czytanie i pisanie "dla przyjemności" ;)

Polecasz coś szczególnego na początek? Czy jego książki trzeba czytać w odpowiedniej kolejności, czy łączy je tylko bohater?

Funky

Najbardziej polecam ci "Ścigając umarłych" jest to debiut Weavera w którym poznajemy głównego bohatera Davida Rakera i jak przeżywa śmierć żony czy zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Liz. Co prawda następne dwie powieści nie są ze sobą bezpośrednio powiązane to jednak Raker wspomina co przytrafiło mu się w pierwszej sprawie i jak rozwija się jego znajomość z Elizabeth.

RemiRose

Biedronka ponownie przykuła moją uwage i wprowadziła do swojej oferty kilka książek, które mnie zainteresowały. Chciałbym poznać kilka opinie o poszczególnych książkach; "Podpalaczka", "Rose Madder", "Park Jurajski", "House of Cards". 
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Johnny Napalm

Zastanawiam się poważnie czy nie zakupić książki pt. Siła, autorstwa Rhondy Byrne. Czy ktoś z Was czytał ten tytuł i może mi coś na jego temat powiedzieć? Nie chcę polegać tylko i wyłącznie na opiniach znajdujących się na stronach księgarni internetowych, te bowiem z założenia służą tylko podniesieniu sprzedaży.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

W październiku wychodzi czwarta książka Tima Weavera "Zniknęli na zawsze" i na mojej liście prezentów urodzinowych zajmuje pierwsze miejsce ;)

Po ostatniej sprawie, w której omal nie zginął, David Raker - prywatny detektyw, spec od szukania zaginionych - przenosi się na angielską wieś i myśli o zmianie zawodu. Kiedy jednak o pomoc zwraca się do niego Emily, była sympatia sprzed lat, Raker nie może jej odmówić.

Sprawa jest wielce nietypowa - cała czteroosobowa rodzina zniknęła nagle, w trakcie szykowania kolacji blisko rok temu, i wszelki ślad po niej zaginął. Raker szybko ustala, że ma to związek z tajemniczą fotografią i że wszyscy, którzy ją widzieli, giną w podejrzanych okolicznościach.

W tym samym czasie na miejscową plażę morze wyrzuca zamrożone zwłoki starca. Czy mają one coś wspólnego z zaginięciem rodziny? Śledztwa nie ułatwia fakt, że przeciwnicy Rakera najwyraźniej mają w kieszeni policję po obu stronach Atlantyku.

Tropy wiodą Rakera z deszczowego południowego Devonu do skwarnego Las Vegas i każą mu się cofnąć do najczarniejszych kart drugiej wojny światowej. Do karty - a raczej fotografii - tak czarnej, że pewni ludzie są gotowi zabijać bez końca, byleby nie wyszły na jaw ich brudne sprawki z przeszłości.

Kurczę to może być najlepsza powieść o Rakerze, nie mogę się już doczekać.

kolorowanka

Też sobie ostatnio robię takie wyzwanie. Teraz czytam "Nic Bardziej Mylnego" Radka Koterskiego i przyznam, że tak wciąga,  że poświęcam jej dużo więcej niż 30min haha.
Podróżuje przez życie Fiatem 126p, a Ty?

Johnny Napalm

Moim planem na nowy rok jest zakup tzw. MUSISZMIEĆ książki Krzysztofa Karonia - "HISTORIA ANTYKULTURY".

Nie wiem jak będzie wyglądało to z czasem odbioru, bowiem jest to wydanie własnym nakładem. Już pierwszy rzut kilkutysięczny skończył się na początku grudnia. W sumie to dobrze, bo to znak, że rozchodzi się to jak ciepłe bułeczki. Dodatkowo kolejnych 500 osób, które najdłużej oczekiwały na swoją książkę otrzymało ją z autografem autora. Sam bym chciał mieć taki egzemplarz.

Książka kosztuje niecałe 60 zł, co przy ponad 500 stronach i twardej oprawie jest ceną śmieszną. Jednak jest ten haczyk z wolnymi dodrukami. Cena na allegro to ponad 200 zł, a widziałem - co jest skandalem - ofertę za 400 zł. To zaczyna wyglądać tak jak niegdyś z Azylem Arkham. Wielki popyt a mała podaż.

Krótki opis: ANTYKULTURA to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm - ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i ideologii gender.

Historia antykultury to pierwsza próba uzupełnienia i uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.

Książka ta daje podstawy wiedzy społecznej, tj. wiedzy o życiu społecznym, jaką powinien dysponować każdy człowiek osiągając wiek dojrzałości, otrzymując dowód osobisty i prawo wyborcze, czyli prawo do współdecydowania o zasadach życia społecznego. Bez tej bowiem wiedzy nie można świadomie podejmować wyborów, których skutki dotyczą całego społeczeństwa.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Frank82

Bardzo dużo czytam, nie wyobrażam sobie dnia bez książki :) Najbardziej lubię sięgać po historie obozowe - książki związane z II wojną światową.