Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

blackout



Jest mi w stanie ktoś powiedzieć z jakiego orginalnego amerykańskiego komiksu są te 2 strony ???? Prooooooooszę serio :(

kelen


blackout

Szacun naprawdę :) To się nazywa prawdziwy fan :)
A i może jeszcze jedno pytanie. Wie ktoś jakie numery przedrukowuje prucz tego powyższego BATMAN 1982 UK ANNUAL? Nurkuję po google i ani jednej informacji na ten temat :/

kelen

Raczej to się nazywa "wpisać cytat o Robinie w Google i szczęśliwym trafem dostać od razu odpowiedź" :D

Jedyne, co znalazłem, że ten zbiorek ma chyba 72 strony. Generalnie szukanie informacji na temat tych brytyjskich roczników jest trudno, bo mało kogo one obchodzą. http://oi39.tinypic.com/2lbp8vk.jpg Na tej fotce widać trochę tytuł pierwszej historii, ale raczej jest prawie niemożliwy do odczytania.

blackout

Haha dobre :) na to nie wpadłem by używać fragmentu tekstu  z komiksu :P
Zainteresowałem się brytyjskimi wydaniami bo w paru okładki robi Bolland i nie zostały one nigdy przedrukowane w usa :) Zatem to taki mały rarytasik :) Ale żeby specjalnie szukać i kupować po kosmicznych cenach to raczej nie dla mnie :)

kelen

Ja jeden z takich annuali odkupiłem od znajomego za 10 zł i ku mojej uciesze, znalazłem tam przedruk "pięciodrożnej" zemsty Jokera :D

blackout

Ja mam jeden kupiony za grosze :) Superman annual 1983 UK :) Okładka Bolland (spectre, superman, supergirl, mogul). Fajna sprawa :)

Kolatka

Witam, z racji tego, że zrestartowano serie i, że Egmont zaczął wydawać komiksy z Batmanem, zacząłem je czytać. Posiadam już wszystkie wydane w tym roku (Batman 1,2, Detective Comics 1,2, Liga Sprawiedliwości 1). Tych z poprzednich lat nie kupię ze względu na ceny. W ogóle ocb z tymi niskimi nakładami!? Tomy Batmana, kupiłem po 50zł, a Detective Comics tom 1 kosztował mnie 80zł+przesyłka...

Teraz moje pytanie :P Co dalej? Zakładając, że serie, które już zacząłem kupować po polsku będę dalej kupował po polsku. Słyszałem, że Egmont ma zamiar rozpocząć nowe serie, które też by mnie interesowały, więc poczekam na rozwój wypadków. Za jaką serię powinienem się zabrać/jaka jest najciekawsza. Oczywiście chodzi mi o te po angielsku.

Nie jestem w stanie kupować za dużo komiksów, tak 1 tom na miesiąc, więc chciałbym wybrać dobrze tą jedną serię. Najlepiej by była z Batmanem, ale niekoniecznie.

kelen

Nak?ady u nas nie s? zbyt wysokie, bo i sprzeda? by?a nijaka. Dopiero teraz po dobrych kilku latach jest z tym lepiej.

Z kupowaniem po angielsku, skoro nie masz nic przeciwko polskim wydaniem, to bym si? wstrzyma?, bo prawdopodobnie te lepsze tytu?y zostan? wydane. Z takich must-have'ów, które jeszcze nie s? u nas wydane to "Batman and Robin", takie mniejsze to Nightwing, czy Batgirl.

Kolatka

Cytat: kelen w 19 Grudzień  2013, 01:35:40
Nakłady u nas nie są zbyt wysokie, bo i sprzedaż była nijaka. Dopiero teraz po dobrych kilku latach jest z tym lepiej.

Mam tylko nadzieję, że będą kontynuować zaczęte serie. Skoro wyprzedają nakład w parę miesięcy to raczej chyba nic nie grozi "nowemu DC Comics". Jest jakaś szansa na powtórne wydanie "starszych" komiksów? Bardzo chciałbym taki Zabójczy Żart, albo Jokera.

Zastanowię się nad tym "Batman and Robin" choć teoretycznie to większa seria, więc może kiedyś Egmont ją wyda...

Jeszcze 1 pytanie: Czy Superman Tom 1: "Ludzie ze stali" przekonałby mnie do tego bohatera czy sobie odpuścić tę serię. Za Supermanem nigdy nie przepadałem.

kelen

Pierwszy tom "Batmana" wyprzedał się bardzo szybko i musiał pojawić się dodruk. "Detective Comics" też praktycznie się wyczerpał i zostały same resztki. Zatem co najmniej batmanowym seriom nic nie grozi, i jak widzisz, popularniejsze dostają dodruki.

"Joker" już był raz dodrukowywany, natomiast nie wiadomo nic o ponownym dodruku "Zabójczego Żartu". Jest za to szansa w 2014 na nowe wydanie "Batman: Rok Pierwszy".

Recenzje Supermana są różne, mnie całkiem nieźle przypadł do gustu, ale tłumaczenie trochę mi utrudniło odbiór (dialogi nieraz brzmiały strasznie drętwo). Generalnie to nie jest ta sama postać znana z TM-semicowych zeszytów czy seriali animowanych. Polecam poszperanie po polskiej sieci i poszukanie recenzji, na pewno pomogą w podjęciu decyzji.

Johnny Napalm

CytatJest za to szansa w 2014 na nowe wydanie "Batman: Rok Pierwszy".
Z czego ja się bardzo cieszę. Na pewno od razu go kupię, bo dobrze by było mieć ten komiks po polsku.

Pytanie – kto z Was czytał elseworld pt Castle of the Bat? Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego komiksu.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

Cytat: Johnny Napalm w 03 Styczeń  2014, 03:50:17
Pytanie – kto z Was czytał elseworld pt Castle of the Bat? Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego komiksu.

Mam, czytałem, polecam. Bardzo dobra, klimatyczna historia, o ile lubi się akwarelową grafikę.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

gwizzdek

Witam, jestem nowy, i  poszukuje komiksu (jak sie nie myle z lat 90) w którym przeciwnikiem Batmana był wampir.

kelen

Chodzi o polskie wydanie? Bo jeśli nie, to pierwsze, co mi przychodzi do głowy to http://en.wikipedia.org/wiki/Batman_%26_Dracula:_Red_Rain