06 Czerwiec 2020, 15:33:33

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Juby

Cześć,

Chciałem wrócić do częstszego czytania komiksów z Batmanem (w ostatnich latach zdarzało mi się do nich przysiąść może 2-3 razy w roku). Mam kilka pytań z tym związanych. Posiadam już większość komiksów z Mrocznym Rycerzem, które chciałem posiadać, a tych, których jeszcze nie zdobyłem, są po prostu niedostępne. Dostepnych jest za to sporo takich, których nie znam, więc może ktoś poleci coś dobrego. Lubię przede wszystkim historie detektywistyczne, kryminały, najlepiej z samym Batmanem, lub Ligą sprawiedliwych. Czy któraś z obecnych serii DC stoi na wysokim poziomie? Może coś z New52 było wartego uwagi? A może któreś z wydań specjalnych (nawet je preferuję bardziej od czytania całych serii)?

Z góry dzięki za rekomendacje. ;)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Red Robin

Witam!
Jestem nowy na forum ale obserwuje je od jakiegoś czasu.
Przechodząc do rzeczy...
...Czy czytał ktoś może komiks "Batman sword of Azrael"?
Niedawno pograłem sobie w Arkham City i przypomniałem sobie o tej postaci, i przyznam że mnie zaciekawiła.
Więc gdyby ktoś wieiedziałby coś o wyżej wymienionym komiksie,bądź jakimś innym z tą postacią to był bym wdzięczny za info.
A co to powyższego posta to polecam gorąco komiksy o Nightwingu z DC Odrodzenie.
"Wystarczy jeden zły dzień..."

LelekPL

Najważniejszy komiks z Azraelem to oczywiście cała saga Knightfall. To nie jest ten sam Azrael co w grze, bo tam jest to Michael Lane, a w komiksie Jean Paul Valley, ale to na pewno konieczna lektura jeśli chodzi o całą mitologię tej postaci i zakonu St Dumas. Jeśli już czytałeś to niestety wiele więcej nie polecę. Sword of Azrael nie czytałem, ale jest też dobry komiks o tym jak Batman używał Suit of Sorrows zakonu w Detective Comics #842.

Red Robin

Dziękuje bardzo za odpowiedź, i muszę przyznać, że sagi Knightfall nie czytałem ale chętnie nadrobię zaległości :)

Juby

Również nie czytałem Mieczu Azraela, ale polecam Knightfall. Nie wiem, w którym konkretnie zeszycie wprowadzono u nas postać Azraela, ale sama seria rozpoczęła się z numerem 8/1995 od Tm-Semic i trwała do końca serii BATMAN w 1997.

Jeśli nie przeszkadza ci język angielski, na olx możesz znaleźć całość w trzech obszernych tomach i wynegocjować cenę poniżej 200 zł (co w przypadku takiego materiału uważam za bardzo dobrą ofertę). Poniżej link:
https://www.olx.pl/oferta/komiks-batman-knightfall-tp-vol-1-3-CID751-IDDqQZT.html#2cc7b8c3e5

Miecz Azraela wydano u nas w 1994, więc może służyć jako prolog do tej historii, więc jeśli znajdziesz dobrą ofertę, to też możesz kupić. ;)

- Morgan Freeman

Red Robin

Dziękuje Juby za odpowiedź!
Widzę że  Knightfall ma dobre opinie a komiksy wcale nie są takie krótkie co ma duży plus, chętnie przeczytam tą serię a sam język angielski to nie żaden problem :)
A co do Sword of Azrael to nic nie znalazłem ale jestem na szczęście cierpliwy i przy okazji zakupie :D

Juby

13 Luty 2020, 16:10:05 #861 Ostatnia edycja: 14 Luty 2020, 11:03:16 by Juby
Nie ma sprawy.

Tu masz jedną ofertę (cena do negocjacji)
https://www.olx.pl/oferta/batman-azrael-miecz-azraela-tm-semic-wydanie-specjalne-1-94-CID751-IDzMzkC.html#dcd12d5e93

Jak już przeczytasz, podziel się wrażeniami. ;)

- Morgan Freeman