21 Sierpień 2019, 21:54:15

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

Batman

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:13:09

LelekPL

27 Czerwiec 2014, 20:44:15 #180 Ostatnia edycja: 27 Czerwiec 2014, 21:16:39 by LelekPL
O w?a?nie, zapomnia?em napisa? o nieporadnym Wayne'ie. Ja rozumia?em kiedy?, ?e to jest jego przykrywka, ale z drugiej strony, jak jest sam z Alfredem te? potrafi by? nieogarni?ty. Pami?tny ch?odnik z BR. No jest to na pewno zaprezentowanie dwoisto?ci tej postaci - kiedy jest w kostiumie jest niezniszczalny (cho? nadal byle mi??niak z gangu Jokera potrafi obi? mu twarz), a bez niego jest nieporadny. U Burtona kostium pe?ni? funkcj? prawie, ?e magiczn?, a dok?adniej funkcj? symbolicznej przemiany. Ja tego nie kupuj? bo jestem przyzwyczajony do innej ró?nicy mi?dzy Wayne'm a Batmanem, ale rozumiem po cz??ci o co chodzi?o.

Post Merge: 27 Czerwiec  2014, 21:16:39

https://www.youtube.com/watch?v=jtXmTtaOjeQ

Ca?kiem fajny ho?d ze strony JoBlo

XIII

Powiedzcie kim wg Uslana był ten  towarzysz  Napiera podczas napadu na Waynów?

kelen

The Dream

Tak żem czuł, ale w końcu co innego wpisałem, bo stwierdziłem, że to zbyt proste. Kretyn ze mnie. :/
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Juby

30 Grudzień 2016, 11:52:38 #184 Ostatnia edycja: 06 Styczeń 2017, 18:59:15 by Juby
Powtórka Batmanów Burtona, po raz pierwszy na Blu-ray (jestem pozytywnie zaskoczony jak dobrze prezentuje si? obraz obu filmów w tym wydaniu). No niestety, Gieferg znowu mia? racj?, dawno nie widzia?em tak zje*anych napisów. Trzeba b?dzie co? z tym zrobi?. ;)

Ale du?o pierdó? podczas przedwczorajszego seansu dostrzeg?em w tym filmie! :) Np. Vicky Vale ?ledzi Bruce'a, a gdy ten idzie z?o?y? kwiaty w miejscu gdzie zamordowano jego rodziców, ta opuszcza swój samochód nie zamykaj?c go(!) i nie zakr?caj?c szyby od strony kierowcy!! W Gotham! Co za t?pa dzida. XD

A tak bardziej serio, znowu mam problem z ocenieniem tego filmu. Pod pewnymi wzgl?dami postarza? si?, nie jest tak nie?miertelny, jak np. Szcz?ki, a cz??? zabiegów scenariuszowych i elementów, na które trzeba przymyka? oko ze wzgl?du na obj?t? przez re?ysera konwencj?, niemal wymuszaj? na mnie ?ebym odci?? jakie? punkty przy ocenie. Z drugiej strony, to jeden z najwa?niejszych filmów mojego dzieci?stwa, tytu? bardzo wa?ny w moim ?yciu, który ekscytowa?em si? odk?d mia?em 7 lat, z którego wycina?em wszystkie zdj?cia z gazet. Mam jego komiksow? i ksi??kow? adaptacj?, a tak?e przeszed?em gr? na pegazusa! Krótko mówi?c, to dla mnie nie tylko film.

Trzy sprawy. Komiks Batman: The Killing Joke obrós? kultem i uwa?any jest za arcydzie?o gatunku. Jestem zdania, ?e przemiana Jokera i jego konflikt z Batmanem s? LEPSZE w filmie Burtona. O wiele bardziej wiarygodne jest stanie si? szale?cem przez kogo?, kto i tak ju? poniek?d nim by?, no i przez z?? osob?, ni? przez zwyk?ego nieudacznika, który po prostu mia? z?y dzie?. A kontrowersyjne zrobienie z Jokera zabójce Wayne'ów to znakomity zabieg scenariuszowy, który pasuje idealnie i nadaje fina?owemu pojedynkowi wi?kszy ci??ar.

Druga sprawa to Michael Keaton. Nie mia? do zagrania tyle co Bale, nie zmieni? si? fizycznie do roli, ale jest DOSKONA?YM Batmanem i Waynem. Zabawny i uroczy jako playboy-miliarder, bardzo skupiony jako cierpi?cy, szukaj?cy zemsty Bruce w jaskini, niezwykle charyzmatyczny i tajemniczy jako Mroczny Rycerz. Jego wej?cie w AXIS rozwala ekran bardziej ni? cokolwiek co zrobi? napakowany Affleck w swoich dotychczasowych wyst?pach jako Batman.

Ostatnia to fakt, ?e po 1989 roku Batman nigdy pó?niej nie mia? lepszej Batjaskini! Batmabile'u równie?. A muzyka! <3 <3 <3 <3

Polecam wszystkim komiksow? adaptacj?. Jest perfekcyjna! Ba, mimo skrótów, naprawia przynajmniej jedn? luk? z filmu (sk?d do cholery wzi?li si? ludzie Jokera na szczycie katedry w finale).

Problemu z ocen? Powrotu Batmana nie mam. Go te? uwielbiam, to te? bardzo wa?ny film dla mnie, ale nie jaram si? nim tak jak w dzieci?stwie. Rozumiem jego kult, bo Burton stworzy? odwa?ny film, bez zahamowa?, który wystraszy? dzieciaki w salach kinowych i odstraszy? rodziców, ale to tak?e on rozpocz?? w BR to, co pó?niej musia? naprawi? Nolan - robienie kolejnych filmów z Batmanem tylko po to by reklamowa? kolejnych jego czarnych charakterów do sprzeda?y zabawek. Nie tego chc?, ja kocham posta? Batmana i chc? go jak najwi?cej, a w tej cz??ci jest go tyle samo i odgrywa nie wi?ksz? rol? od Maxa Shrecka! G?ówne skrzypce graj? tutaj Pingwin (to od jego originu zaczyna si? film) i Catwoman (to jej droga w ca?o?ci zosta?a pokazana i scen? z ni? ko?czy si? film). W pierwszej cz??ci niby te? wi?cej by?o Jokera i to nazwisko Nicholsona by?o pierwsze na czo?ówce, ale tam film otwiera i zamyka Batmana, a ca?o?? nie skupia si? bardziej na czarnym charakterze, a na konflikcie mi?dzy nim a superbohaterem.

Nie chce mi si? bawi? w nitpicking, bo wszelkie niedoskona?o?ci tym filmom jestem w stanie bez problemu wybaczy?, ale zwyczajnie do Batman Returns nie mam ochoty wraca? tak cz?sto jak do pierwszego filmu. Mo?e przez to, ?e jest mniej widowiskowy, ma s?absze sekwencje akcji, no i ?wiat przestawiony podoba? mi si? bardziej w wersji z 1989. Wiem, ?e zmiana by?a konieczna po ?mierci Antona Fursta, ale co poradz?, ?e wol? Gotham z pierwszej cz??ci od ?wiata, w którym Pingwin zasuwa na ?ó?tej, rajdowej kaczce. :P

Ocenki bez zmian:
Batman 9/10 (wstrzymam si? z dych? do kolejnej powtórki, puszcz? sobie z lektorem z dzieci?stwa, wtedy dawka nostalgii si?gnie zenitu)
Batman Returns stabilne 8/10

Ostatnie dwie sprawy...
1. Keaton mia? zajebiste kostiumy. Owszem, ten z BR jest kosmicznie lepiej wykonany, po prostu pi?kny, ale pierwszy podoba mi si? równie bardzo, a mo?e i bardziej, przez swoj? surowo??. No i czarny > ciemnoniebieski, a taki wydaje si? w wielu uj?ciach kostium z BR.
2. 20 grudnia na rottentomatoes ukaza? si? artyku? t?umacz?cy kult Batman Returns. Wiem, ?e na forum jest sporo fanów filmu, wi?c zostawiam link tutaj:
https://editorial.rottentomatoes.com/article/why-batman-returns-deserves-its-cult-following/
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Kurczę, po zobaczeniu BvS na Blu - Ray trochę zdębiałem jak to pięknie wygląda ( resztę universum musowo na Blu - ray ), i tak trochę smutno mie się zrobiło gdy pomyślałem, że filmy 1 - 4 i trylogie Nolana mam tylko na dvd. Co do powyższych filmów, są ciągle świetne i bijące nie jeden film Marvela, ha  ;D

LelekPL

Ja przez święta powtórzyłem sobie Batman Returns i nadal miałem te same problemy co ostatnio.

Wizualnie jest świetny, lepszy niż jedynka. Ta zimowa sceneria i świąteczny klimat Gotham to rewelacja.

Jednak film jest naprawdę kiczowaty pod paroma względami no i sama fabuła jest po prostu mało wciągająca. Gdyby Pingwin był bardziej złożoną postacią to mógł być świetny film, ale niepotrzebnie zrobili z niego też potwora wewnątrz.

Klimat jest jednak czarujący, a bajkowy wygląd Gotham powoduje, że ten film będzie ponadczasowy, więc wciąż oceniam go pozytywnie.

Post Merge: 30 Grudzień  2016, 16:29:56

Co do kostiumów Keatona to się zgadzam w niemal 100%. Mam je pod kostiumami Nolana tylko przez ich gumowatość. Ale wizualnie prezentują się najlepiej względem filmu. Ten z Returns jest świetny i ten preferuję, ale tak samo jak Juby bardzo lubię surowość pierwszego. Nieco brudny, zużyty wygląd.

A to, że czarny > niebieskoszary to oczywista oczywistość ;)

Juby

@Leon
Blu-ray, nie Blu - Ray! ;) BF i B&R nie dostaniesz na BD w Polsce, dlatego z nimi obstaje przy 2DVD z antologii. Resztę mam na BD i w większości jestem zadowolony.

@Lelek
Nie zgadzam się z tobą całkowicie. Owszem, sceneria w BR jest magiczna, ale wolę Gotham i scenografię z pierwszej części, druga mniej się postarzała pod względem VFX i sposobem narracji. Jeśli zaś chodzi o kostiumy, to ten z Returns ma zdecydowanie lepszy jeden element - maskę... być może najlepszą w ogóle w historii filmów kinowych z Batmanem.
- Morgan Freeman

LelekPL

Tzn z czym się "całkowicie nie zgadzasz"? Post jest niejasny. Piszesz, że scenografia jest magiczna, ale "całkowicie się nie zgadzasz" :P

Juby

No, że nie zgadzam się całkowicie, ale w większości. ;P Nie zgadzam się np. z tym, że BR jest wizualnie lepszy niż jedynka, oraz że fabuła jest mało wciągająca.
- Morgan Freeman