Autor Wątek: Ogólna dyskusja  (Przeczytany 90312 razy)

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
Odp: Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #690 dnia: 13 Listopad 2018, 22:53:50 »
Czekając na tegoroczne listopadowe wyprzedaże na "PS Store", w kategorii gier na Ps4, postanowiłem odświeżyć sobie dwie niezwykle ciekawe, mroczne i zagadkowe, z świetnie opowiadaną fabułą, dwie gry. "Murdered: Śledztwo zza grobu" i "Until Dawn" porwały mnie w mrok dusz i ludzkiej psychiki. Pierwsza z nich, to  w świecie przygodówek, bez względu na jakiej platformie tej gry by się doświadczało, pewna niezwykłość. Główny bohater, Enan, jako poświata protomaterialna, czyli po prostu duch, prowadzi śledztwo w sprawie swojego morderstwa. Niespokojne dusze nie mogą opuścić świata ludzi, dlatego też Enan poznaje Salem, rozwiązuje wiele zagadek miasteczka z niesławną, opartą o ,,polowanie na czarownice" historią. Pomaga zagubionym pozostałościom duszy napotkanych ludzi, odejść w spokoju, rozwiązując sprawy ich śmierci, zaginięcia, czy zagadkowych zdarzeń z ich życia, których nie pamiętają. Mimo wady tej gry, jaką jest prosta ,,fabuła do przejścia", to sama emocjonalność, która towarzyszy wspomnieniom ludzi, sam fakt poruszania się ,,duchem" detektywa Enana, przenikanie przez materię, wpływanie na myśli i decyzje postaci i rozbudowanie niektórych wątków z ciekawymi powiastkami, jest gigantycznym plusem niniejszej gry.

Natomiast "Until Dawn", to taki wdzierający chłód w umysł gracza ,,efekt motyla", do którego wrócę, gdy zakończę "Murdered: Śledztwo zza grobu" i dodatek do "Marvel Spider-Man": "The Heist" - a ten kosztuje ok.40zł, przy czym na pewno zagram w to rozszerzenie. Black Cat i Spider-Man w jednej rozgrywce; tego nie można odpuścić. W końcu to świat adaptacji komiksowych Uniwersów, czyli pierwszeństwo w gierkowej liście u mnie rzecz jasna.  ;D ;D