Autor Wątek: Ogólna dyskusja  (Przeczytany 82535 razy)

Offline Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
Odp: Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #675 dnia: 16 Styczeń 2017, 13:05:59 »
Ja ostatnio dostałem całkiem fajne słuchawki bezprzewodowe... Myślę sobie super będą do grania, ale nie bo do PS4 nie da się ich podłączyc, jak chyba wiekszość słuchawek bezprzewodowych. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, bo Sony ma swoje dedykowane słuchawki, fajnie.

Offline Q

• Administrator
  • Pomocnik bohatera
    • BatCave
« Odpowiedź #676 dnia: 21 Kwiecień 2017, 19:46:33 »
Ostatnio za free oficjalnie udostępniony został StarCraft - https://starcraft.com/en-us/articles/20674424

A skoro mowa o starych grach, to czy ktoś orientuje się może jak pod Win 10 zainstalować gry z CD, z lat 90-tych (kiedy przy próbie instalacji występuje problem "Ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze")?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Offline franek

• Pomocnik bohatera
  • Rock n` Roll Tonight
    • Mój Facebook
    • Email
« Odpowiedź #677 dnia: 21 Kwiecień 2017, 21:56:19 »
DOSBox jedynie, albo Virtual Machine niestety...

Show Must Go On!!!

Offline Q

• Administrator
  • Pomocnik bohatera
    • BatCave
« Odpowiedź #678 dnia: 22 Kwiecień 2017, 00:11:48 »
Na szczęście DOSBox się sprawdził.

Dzięki za pomoc.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #679 dnia: 13 Maj 2017, 21:46:44 »
Jestem szczęśliwym posiadaczem Ps4, w miarę dobrego telewizora full hd 40 cali - chociaż wolałbym 55 cali, 4k, HDR - no i zestawu gier oraz żeby sobie życie umilić :pakieciku Netflixa. Gram sporo a szczególnie w gry z masą otwartego świata do eksploracji i tu wchodzi tematyka Post-apokaliptyczna, którą aż nadto uwielbiam doświadczać w video-rozrywce np. takie The last of US - które przeszedłem, a występujący w tamtej rzeczywistości główny duet bohaterów: Ellie i Joela : uważam za najlepszy, najbardziej dramatyczny, realny i zżyty w historii gier video.  Muszę przyznać, że ostatnim razem intensywnie eksploruję inne realia opanowania świata przez ,,nieumarłych". Mocno ogrywam pewne FPP : Dying Light: The Following.  Wcielam się w rolę Kyle'a Crane'a i z perspektywy pierwszej osoby za pomocą tego wysłannika GRE, który zjawił się w ogarniętym przez epidemię Zombie: mieście Harran muszę odzyskać plik, który ma pomóc tej Agencji w odtworzeniu leku na Wirusa, który spustoszył świat i  zmienił go na zawsze

70% gry za mną, a rozgrywka do tej pory na świetnym poziomie. Fabularnie jest w porządku, a oprawa  dźwiękowa - czyli agonalne jęki próchniejących i pokrytych zgnilizną Zombie w tle, bądź wrzaski ścigających cię Przemieńców gdy rozpoczyna się ,,Nadchodzi Noc" przerażają i nieludzko dobijają gracza.  A  będąc Crane'em ,możesz  teraz tylko uciekać: na ślepo lub cokolwiek widząc ,jeśli masz eliksir widzenia w ciemności.

A Wy, w co gracie na swoich Konsolach?. Co sądzicie o Dying Light :The Following?

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #680 dnia: 25 Maj 2017, 17:12:49 »
LEGO Marvel's Avengers to pierwsza na Ps4 gra z serii klockowego świata Lego, którą sobie zafundowałem i w którą gram obecnie. Wcześniej na tablecie ogrywałem Lego Marvel Superheroes a na PC: LEGO Batman 3 - Poza Gotham.

Nie dość, że w świecie, w którym wszystko wykonane jest z cegiełek LEGO i jest tak realistyczne i niebywale szczegółowe , że wygląda jak rozłożona na macie klockowa budowa LEGO wprawiona w ruch, z charakterystycznymi małymi ludzikami o tym samym wzroście, prostej strukturze i z dziwnymi dwuzębowymi zaokrąglonymi chwytakami zamiast dłoni, to wraz z cudownym kojącym uszy dźwiękiem  destrukcji, demontażu lub składania różnorakich konstrukcji z klocków LEGO, daje tak wspaniały efekt, że przypominają się czasy dzieciństwa a każda historia nawet takich superbohaterów, okraszona jest gagami czy dziwną ślamazarnością - czyli mówiąc po chłopsku: sporą dawką humoru.

LEGO Marvel's Avengers polecam zatem każdemu geekowi, nerdowi, fanowi Marvelowskiego świata Superbohaterów,  bez względu na wiek, gdyż poprzez tąarcy-barwną produkcję mamy okazję doświadczyć genialnej rozgrywki oraz innego ujęcia roli bycia herosem. Oczywiście, taka video- rozrywka zachowuje podstawowy zarys fabularny i wydarzenia z Komiksowego Uniwersum Marvela, lecz np. Hawkeye - biorąc pod uwagę wydarzenia z filmu ,,Avengers" z 2012 r - omamiony mocą Berła Lokiego, będący pod jego kontrolą, zamiast strzelać np. wybuchowymi czy koagulującymi strzałami, wystrzeliwuje dosłownie: ,,bananowe pociski".
Świat LEGO nie ma tu  końca. Masa głównych misji oraz pobocznych zadań. Dodatkowo po przejściu danego,należącego do ciągu fabularnego  poziomu, dostajemy opcję trybu gry  swobodnej - czyli doświadczanie klockowej rzeczywistości we własnym mniemaniu. Przeszedłem Kilka procent fabuły, a gra zawiera nawet wątki z Thor: Mroczny Świat (2013), Iron Man 3 (2013), Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie (2011) i Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014),.
Według mnie ujęcie marvelowskiego świata w LEGO Marvel's Avengers, można traktować jako rozszerzenie klasycznego Uniwersum, bo w platformówce tej oprócz świetnego humoru dostaliśmy sceny, których w  produkcjach filmowych na podstawie których powstała ta gra niestety nie widzieliśmy.
DLC-ków jest sporo, a najnowszy zawiera pakiet z doctorem Strange'em!

Kupować!Grać! Doświadczać cudu LEGO!

Offline Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #681 dnia: 29 Maj 2017, 11:42:13 »
Ehh, żadna gra Lego nie przypadła mi do gustu i szczerze wątpię, aby miało to kiedyś ulec zmianie...

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #682 dnia: 07 Czerwiec 2017, 10:27:32 »
W zapowiedzi nowych produktów z serii LEGO , jak widać szykuje się również kolejna porcja wideo-rozrywki: Lego Marvel Superheroes 2 https://www.youtube.com/watch?v=2J4u7OZ7_Zc.

Kogo zobaczymy tym razem? Prawdopodobnie, poprzednia odsłona tej serii, która miała ok.200 grywalnych postaci,  w drugiej swojej części, ku uciesze fanów będzie rozszerzona o bohaterów i łotrów z: Doctora Strange'a, Thora:Ragnarok, Guardians of the Galaxy vol.2 i o  wielu innych nie pokazywanych do tej pory charakterów.

W Lego Marvel's Avengers przeszedłem już główną linię fabularną, czyli wydarzenia z  filmowych Avengers i Avengers : Age of Ultron, które tak szeroko eksponowano w grze. Z mojej strony lekki zawód z powodu krótkiej najważniejszej części akcji tej rozgrywki. Daje to jednak większą swobodę graczowi, który może eksplorować wybrane lokalizacje Nowego Jorku czy innych kryjówek Avengersów z wcześniej zdobytych w głównym ciągu fabularnym punktów.  Mimo iż  jest to świat LEGO, to platformówka ta oferuje: otwartą przestrzeń -  sandboxowy raj. Humorystyczne misje poboczne, w których poznajemy innych bohaterów: np. Luke'a Cage'a proszącego nas o pomoc w pokonaniu jakiś oprychów, by w ten sposób łatwiej było mu dbać o dzielnicę Harlem, są świetnym wzbogacającym i wydłużającym rozgrywkę dodatkiem.  Co ciekawe zdobywanie złotych klocków, których  kilkaset jest rozmieszczonych po całym Nowym Jorku i innych ,,miejscówkach" Mścicieli, takich jak: dom Clinta Barton'a oraz lokalizacje z misji głównych, wymusza  od grającego - jeśli chce je mieć wszystkie, co jest niesamowitą frajdą - konieczne dostosowanie postaci, gdyż żeby dorwać się do takiej błyszczącej cegiełki umieszczonej w jakiejś skrzyni, do której prowadzi właz lub krata wentylacyjna z metalowymi drągami, trzeba zmienić bohatera na postać zmienno-kształtną lub potrafiącą się teleportować czy nawet manipulować czasoprzestrzenią:  np.   Vision, Ant-Man, Doctora Strange

Niedługo zamierzam zaopatrzyć się w kolejny produkt od Traveller’s Tales: ,,LEGO Star Wars: The Force Awakens". To będzie dopiero dziwne doświadczenie. Jakoś w przypadku Gwiezdnych Wojen, trudno mi jest wyobrazić  sobie humor, fajtłapowatość i inne "gagowate" ujęcie   Kylo Rena, czy nawet Snoke'a. Ale dla samej linii fabularnej , warto jako fan i geek space opery ,,Star Wars" zaopatrzyć się w takie cudowne dziecko od T Tales

Offline Densho

• Obywatel Gotham
  • *
« Odpowiedź #683 dnia: 20 Listopad 2017, 23:32:17 »
Lista moich ulubionych gier. Kolejność nie jest przypadkowa.
1. Asassins Creed – ahhh być takim nizarytem <3
2. World Of Warcraft – bajkowy świat, który ukradł mi 6 lat życia :D
3. Lego Star Wars – gra z którą mam wiele dobrych wspomnień.
4. Lego Harry Potter
5. Batman: Arkham Asylum – bo przecież wszyscy kochamy Batmana <3
6. Neverwinter

Offline Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #684 dnia: 12 Marzec 2018, 11:30:28 »
Lista moich ulubionych gier byłaby baaardzo długa  :D Więc tak na szybko...

Seria Arkham, oczywiście.

Seria Resident Evil, OCZYWIŚCIE  ;D

Kolejna seria... Silent Hill.

The Last of Us.

Dying Light.

Medievil ( czekam na remastera !!).

Zapomniałem o serii Metal Gear Solid, którą uwielbiam!!!

« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2018, 19:33:33 wysłana przez Leon Kennedy »

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #685 dnia: 13 Maj 2018, 23:37:16 »
"Mad Max" w kwietniu był na Ps4 za darmo, w opcji abonamentu "Ps Plus" . Dobrze, że dodałem do biblioteki i teraz ściągnąłem. I najważniejsze zacząłem w "Mad Maxa" grać, a muszę powiedzieć: to jest świetne!

Nigdy nie oceniam gry, gdy jestem dopiero na jej początku: fabuła, eksploracja, poznawanie postaci. Lecz, gdybym miał zrobić to na samym starcie i to w przypadku "Mad Maxa" z 2015 roku, to z ciepełkiem na sercu, temu Sandboxowemu, postapokaliptycznemu dziełu, tej wysokooktanowej wojnie o przetrwanie, jak wytrawny belfer, postawiłbym: 8,5/10. Minusem w grze może być ograniczona z wyjątkiem mechaniki walki, mechanika ruchów Maxa i jego pokracznego zmutowanego niczym z filmów "Droga bez powrotu" albo "Wzgórza mają oczy" siedzącego na tyłach "Magnum Opus" towarzysza Maxa. Silnik graficzny gry na konsoli wygląda świetnie, zwłaszcza gdy ma się aktywny HDR w telewizorze 4K i porządną ilość cd/m2 w matrycy odbiornika. Burze piaskowe i ogólnie sam piach, czy drobiny żwirku, skał wyskakujące spod kół, gdy pojazdy ruszają z miejsca lub są w trakcie szybkiego gwałtownego ruchu są po prostu dobrze odtworzone; a mówiąc krótko detale, kontrast, tło... to bajka!. Rozbudowa postaci jest dobra, wręcz ujmująca, naznaczona atmosferą rdzewiejących od burz piaskowych i spalonej słońcem jałowej ziemi blach aut i innych metalicznych elementów, które zlepiają w tym świecie praktycznie wszystko. Ząb czasu i pożoga naznaczyły rzeczywistość, w której przystało żyć Maxowi. "Mad Max" jest tego typu grą, gdzie eksploracja gigantycznych terenów po prostu mi się nie nudzi - głucha ziemia, na której nie wiesz co cię może spotkać. O rozbudowie "Magnum Opus" nie wspomnę, bo to jest majstersztyk! Aż odpalę sobie film z 2015r. z T.Hardym w roli głównej.