29 listopad 2020, 03:20:36

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Batman: The Long Halloween (2021)

Zaczęty przez LelekPL, 24 sierpień 2020, 12:24:23

LelekPL

W zachwytach nad zwiastunem The Batman trochę ominęła nas wiadomość o potwierdzeniu animowanej adaptacji The Long Halloween, która będzie miała swoją premierę w dwóch częściach w 2021. Pierwsza część latem, a druga jesienią. Jest to dopiero drugi film animowany z Batmanem, który wydadzą w częściach, po Powrocie Mrocznego Rycerza, więc być może możemy oczekiwać równie wiernej adaptacji wraz z podobną kreską do komiksu.
https://www.ign.com/articles/batman-the-long-halloween-animated-movie-confirmed

Juby

Trochę kiepski timing, o ile film Matta Reevesa rzeczywiście ma czerpać z tego komiksu. Nie jestem też przekonany do pomysłu dzielenia tego na dwie części. TDKR Millera składał się z 4 rozdziałów, które opowiadają w zasadzie odrębne questy Batmana, więc po przestawieniu kilku elementów, dało radę podzielić to na samodzielne dwa filmy z własnymi wstępami i finałami. Długie Halloween to co innego. Jeśli będą wierni komiksowi (a liczę, że będą), to chyba poczekam do premiery drugiej części i obejrzę wszystko na raz, bo nie wyobrażam sobie zakończyć śledztwa Batmana na walentynkach, a potem czekać pół roku na resztę. :P


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Jeśli podejdą do tego jak do Powrotu, czyli faktycznie robimy wierną adaptację, to będzie sztos. Sam komiks jest fantastyczny.

Q

Wzmianki o "The Long Halloween" pojawiały się już wcześniej, więc przymierzali się do tego i zapewne nagrane zostały już dialogi (bo też podawano potencjalną obsadę) nim Reeves rozpoczął zdjęcia do "The Batman".

Animacje DC zwykle trwają po 70-kilka minut. Więc dwie części to praktycznie jak dłuższy film, więc z seansem lepiej poczekać na całość. Zapewne też później wydadzą jako całość. Więc na jednej produkcji będą mogli 3x zarabiać :)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Wolałbym żeby dokonali jakichś skrótów/cięć mniej ważnych elementów komiksu, ale żeby to było w jednym, nawet 120-minutowym filmie. Długie Halloween zawiera jedną, główną sprawę, jakiej TDKR Millera nie miało. Tego nie da się urwać w połowie w satysfakcjonujący sposób.

Oby kreskę bazowali na oryginale i oby WB sypnęło im tym razem więcej grosza, żeby animacja nie wyglądała tak paskudnie. No i niech tego nie zniszczą jakąś swoją interpretacją, jak zniszczono Husha. :P

Btw. 2021 zapowiada się bogatym rokiem dla fanów Człowieka-Nietoperza. :)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Kwestia długości animacji z bohaterami DC ma związek z ich budżetem. Kiedyś coś o tym gdzieś wspominano.

Co do samej animacji to raczej nie spodziewałbym się tu jakiegoś większych zmian budżetu. To cały czas będzie produkcja z tej samej kategorii co wcześniejsza, ale kreska oryginału jak i fabuła powinny być zachowane, skoro nie będzie to część jakiegoś uniwersum, tak jak miało to miejsce z Hushem, ale oddzielna produkcja.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)