13 czerwiec 2021, 16:56:14

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Tenet (2020) reż. Christopher Nolan

Zaczęty przez LelekPL, 22 maj 2019, 18:43:47

Juby

Zmiana premiery bez sensu. Z kolei piąta już zmiana daty WW84 jest komiczna(!), i pomyśleć, że Warner mógł mieć miliard przychodów z tego filmu już w ubiegłym roku, ale zachciało im się zabaw w kalendarzu swoich premier. ;D

Wracając do Tenet - film miał być za 5 tygodni, teraz jest za 7. Czy to coś zmienia? Nawet jeśli otworzą 80% kin w USA, to na warunkach, w jakich te instytucje nie będę generowały nawet 25% swoich dawnych przychodów. Dopóki WHO nie orzeknie końca pandemii, a COVID nie będzie traktowany jak zwykła grypa, bądź nie powstanie szczepionka/lek na niego, otwieranie kin i tak będzie niewypałem. Jeśli Nolanowi zależy na kinowej premierze swojego filmu, WB powinno zmienić datę premiery na 2021, a WW84 żeby już nie kombinować wrzucić na HBO Max, albo UHD/Blu-ray. Na ten moment nie jestem pewny żadnej premiery wyznaczonej do końca listopada tego roku, a nawet jeśli tych kilka potencjalnych hitów trafi do kin, to nie spodziewam się przychodów wyższych od tych, jakie w tej chwili znajdują się na koncie Bad Boys 3 (hitu roku póki co).


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Spokojnie. Jeśli sytuacja będzie stabilna, tak jak jest u nas, i nie będzie wzrostów kina będą się bardziej otwierać i będą operowały na 50% widowni, nie 25%. Przeniesienie Tenet na 2021 jest wykluczone. Nolan i WB chce ratować kina. Nie uratują ich przesuwając swój film na 2021 :P To totalnie odpada.

I WB w tej chwili nie obchodzi tak bardzo dochód z tego filmu. Oczywiście chcą go zmaksymalizować w miarę możliwości obecnej sytuacji, ale najważniejsze w tej chwili jest to, aby kina nie upadły. Jedna potencjalna wtopa finansowa z Tenet jest warta wydania tego filmu jak najszybciej jest to możliwe, bo skutki upadku sieci kinowych byłyby katastrofalne dla całego przemysłu filmowego. Wiedzą to WB i Disney, którego Mulan w tej chwili zostało pierwszym dużym filmem na linii frontu (jeśli Chińskie kina będą otwarte to podejrzewam, że tak zostanie - jeśli nie to przeniosą na Sierpień, w termin WW1984).

Juby

Premiera ponownie przesunięta, na środę 12 sierpnia. Sytuacja z protestami w USA chyba wygasa, ale covid jak był, tak jest (przedwczoraj odnotowano u nich trzecią największą ilość potwierdzonych nowych przypadków zakażeń od poczatku pandemii), więc ta data premiery również może jeszcze ulec zmianie.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Niestety pewnie tak się stanie. W ogóle przekładanie jej o parę tygodni wydaje się nieprzemyślanym ruchem, bo jak tak dalej pójdzie to nie masz szans na dotrzymanie nowego terminu.

LelekPL

Kluczowe to "jak tak dalej pójdzie". Kina i tak mają się otwierać, ale bez nowych filmöw sobie nie poradzą. Dlatego całkowicie rozumiem przesunięcie o krótki termin. Tu już nie chodzi ile zarobi ten film. Tu chodzi o przyszłość kina. Nasz też się otwierają w lipcu, ale przez miesiąc nie będą miały czego pokazywać. Im szybciej pojawi się nowy film tym lepiej.

Juby

W takim wypadku, jeżeli już nie chodzi o to ile zarobi film, nie powinni tego przekładać, tylko wypuścić go do kin. Pytanie tylko, czy w ogóle będą otwierać nowe kina, a nie zaczną ich coraz więcej zamykać ze względu na wirusa.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Podejrzewam, że to jest uzgodnione z kinami wszystko. Disney teraz też ma przenieść premierę Mulan. Oni może nawet jeszcze później, ale Nolan i WB na pewno daleko tego nie przeniosą i będą monitorowali sytuację w USA i na świecie, żeby jak najszybciej wypuścić film.

Juby

Największa sieć kin w USA (AMC) nie otwiera swoich placówek 15 lipca. Nowy plan zakłada 30 lipca / pierwszy tydzień sierpnia.
http://filmozercy.com/wpis/najwieksza-siec-kin-w-usa-opoznia-otwarcie-placowek

Z tym, że sytuacja może się zmienić, bo...
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-w-usa-w-kalifornii-teksasie-i-na-florydzie-wracaja-restrykcje/qfrey13

:-\ Trzymam kciuki, aby w końcu udało im się zwalczyć tę pandemię, bo nie chcę czekać na nowego Nolana jeszcze dłużej.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Jestem ciekaw czy WB wiedziało, że AMC się nie otworzy i dlatego znowu przełożyli premierę czy to odpowiedź AMC na przesunięcie Tenet i Mulan. Jedno i drugie jest prawdopodobne.

Szkoda, że kraje, które znacznie lepiej radzą sobie z pandemią nie zobaczą tego filmu wcześniej. Poza tym dziwi mnie, że kina są tak nisko na wszystkich szczeblach otwarcia, a restauracje nie. Szczerze, to bardziej obawiałbym się zachorowania w restauracji, plaży czy sklepie, niż w kinie gdzie siedzenia będą czyszczone po każdym seansie. Do restauracji nadal nie chodzę, na plażę też nie, staram się siedzieć w domu, ale jeśli w kinach dadzą rozsądne restrykcje sanitarne i odnośnie siedzenia, to mógłbym się przejść.

Johnny Napalm

Jestem bardzo zaciekawiony tym filmem. Nie wykluczam, że będzie on pierwszym na którego pójdę po otwarciu kin. Jak mi się spodoba, to będę namawiał w pracy, żeby go zamówili. Dawno nie było dobrego Nolana, po Dunkierce wszyscy z kina wychodzili rozczarowani, dodatkowo ziewający.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Sytuacja w USA się pogarsza, po najbliższym weekendzie prawdopodobnie kolejne przesunięcia premier, w tym Tenet, które może trafić na wrzesień w miejsce trzeciej Obecności (którą Warner wyrzuci na 2021).

https://deadline.com/2020/06/conjuring-3-eyes-2021-release-movie-theaters-box-office-coronavirus-1202974467/

:-\ W takim wypadku przesunięcie premiery z 31 lipca na 12 sierpnia było błędem. Wynikom filmu na pewno nie pomoże ciągłe przekładanie go o 2-3 tygodnie, widzowie będą tym znudzeni. Świetny komentarz w tej sprawie twitnął Kumail Nanjiani. :P"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Juby, cokolwiek oni nie zrobią już teraz to to źle odbije się na wynikach. Dla każdego filmu, nie tylko Tenet. Spokojnie, WB o tym wie. Starają się wypuścić film jak najszybciej, ale sytuacja im w tej chwili na to nie pozwala. Przekładanie o 2 tygodnie jest optymistyczne, ale też zrozumiałe czemu to robią.

Juby"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, Nolan chce poprzez "Tenet" pomóc kinom, film więc musi wejść na ekrany kin w miarę szybko po ich otwarciu, wiec nie mogą od razu przesunąć premiery o kilka miesięcy. Trudno przewidzieć reakcje widzów, ale gdy w USA kina pozostają w części zamknięte, to raczej widzowie nie będą zrażeni zmianą daty premiery.

I chociaż ogłaszają datę premiery, to w oficjalnych materiałach pozostają przy formule "wkrótce w kinach".

Nie mamy do czynienia z normalnymi warunkami, więc te częste zmiany dat premier nie mają takiego znaczenia, poza tym ile zwyczajnych widzów śledzi każdy komunikat studia. Gdyby zaczęli kampanie reklamową z nową datę, wtedy jej zmiany mogłyby mieć negatywne wpływ.

Cytat: Juby w 01 lipiec  2020, 08:19:12Świetny komentarz w tej sprawie twitnął Kumail Nanjiani.

Ja to bardziej interpretuje jako problem z zachowaniem części społeczeństwa, a nie do kwestii premiery filmu Nolana, gdyby usunąć z równania "party time", wtedy sytuacja mogłaby być bardziej kontrolowana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL