06 Czerwiec 2020, 05:29:38

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Tenet (2020) reż. Christopher Nolan

Zaczęty przez LelekPL, 22 Maj 2019, 18:43:47

Q

W kinach IMAX przed seansem "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" puszczany jest prolog do "Tenet".

Spoiler
Scena akcji odnosząca się do akcji w Teatrze na Dubrowce. Całość robi wrażenie chociaż może nie tak mocne jak prolog TDK, czy TDKR. Mamy w niej też aluzję do zabawy z czasem. Muzyka zaś ma brzmienie jak w "Incepcji". Ogólnie kolejny materiał zachęcający do wizyty w kinie.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Zwiastun jest ciekawy, ale nie ekscytujący. I w sumie dobrze. Pamiętam zwiastun Incepcji, który pokazał nam walkę w holu hotelowym i trochę tego żałowałem potem. Miło by było zobaczyć coś takiego po raz pierwszy w kinie. Mam nadzieję, że tym razem się ograniczą z pokazywaniem najbardziej ekscytujących ujęć w zwiastunach. Może film mniej zarobi, ale przynajmniej ja wejdę na świeżo ;) Z resztą nie oglądam już więcej zwiastunów bo i tak idę do kina i liczę na wielki powrót Nolana.

Juby

Zapowiedź nowego zwiastuna, który pojawi się jutro."Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

No i to są więsci na które czekałem! Oglądać raczej nie będę, ale jestem ciekaw czy będzie jakieś potwierdzenie daty.

Juby

No i jest!Na koniec pojawia się samo Coming to Theaters - bez konkretnej daty, więc nie wiem co z tym 17 lipca... :(


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Chyba z potwierdzeniem daty czekają na informacje o tym co z otwarciem kin w Nowym Jorku i Los Angeles.

Oficjalnie daty nie zmienili, ale jak widać sytuacja jest bardzo płynna.

A sam zwiastun tylko większej chęci robi na film.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Znajomi powiedzieli, że trailer nie zdradza wiele więcej niż poprzedni więc obejrzałem i rzeczywiście, mam podobne odczucia co ostatnio. Jest ok, ale nie pokazali żadnego momentu WOW. Mam nadzieję, że zachowują je jako niespodziankę dla widzów. Zwiastuny Interstellar (poza tym IMAXowym) i Dunkierki też były przeciętne i nie zdradzały wiele.

Jedna rzecz, która mnie naprawdę w nich zachęca to Washington. W samym zwiastunie pokazał już taką samą charyzmę jaką posiada jego wybitny ojciec. Niesamowite.

Natomiast widzę też, że film może być równie toporny jeśli chodzi o ekspozycyjne dialogi jak Incepcja.

Co do kin to zobaczymy jak sprawa będzie wyglądać. Trochę przeraża mnie to co widziałem dzisiaj, jak ludzie tłumnie już chodzą po ulicach jak gdyby nigdy nic. Obawiam się, że zaraz jak kina się otworzą w czerwcu, ilość zachorowanych drastycznie wzrośnie i nie będzie nam dane zobaczyć tego filmu.

Funky

Ja jeszcze zastanawiam się nad pójściem do kina, chciałbym zobaczyć ten film ale ze względu na Covid po prostu się boję. W najgorszym wypadku poczekam na to aż będzie dostępny na Netflixie lub HBO Go. Trailer sobie daruję nic nie chcę widzieć ;)

Juby

Zwiastun w porządku. Pokazuje sporo, ale nie zdradza praktycznie nic, w tym czym jest tytułowe "Tenet". Washington i Pattinson dobrze się prezentują, widać że to 100% film Nolana i w końcu jest trochę widowiskowości, bo do tej pory nie było widać tych +200 milionów budżetu.

Jest w nim jednak coś, co mnie niepokoi, a na co zwrócił uwagę jeden ze znajomych. Dużo autocytatów. Znaczna część zwiastuna przez ubiór bohaterów, scenerię i pracę kamery wygląda jak sceny wycięte z Incepcji(!), wybuch w operze wygląda jak śmierć burmistrza w TDKR, a ujęcia z samolotem nocą jakby Nolan kręcił alternatywne zakończenie sceny ataku na lotnisku w Casino Royale. No dobra, ostatnie to nie "auto"cytat, tylko znowu pożyczanie z Bondów. No i:
;)

Nie wiem też jak odbiorę główną intrygę, bo klimaty powstrzymywania trzeciej wojny światowej i brytyjscy aktorzy grający milionerów z rosyjskim akcentem zazwyczaj mnie nudzą.


W kwestii pójścia do kina - baaaardzo bym chciał iść i to już w lipcu (bo dawno nie byłem w kinie, za czym tęsknie). Raz, że to Nolan, a go wypada oglądać na dużym ekranie, a dwa, że chcę wspierać przemysł kin, bo dla mnie kino > platformy streamingowe. Jednakże, jeśli sytuacja z wirusem będzie nadal poważna, a obostrzenia będą wymagały spędzenie 3h seansu w maseczce na sali, to raczej odpuszczę, bo dbam o swoje i bliskich bezpieczeństwo, a w maseczce tyle nie wytrzymam. :-\


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman