29 listopad 2020, 01:48:54

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

Tenet (2020) reż. Christopher Nolan

Zaczęty przez LelekPL, 22 maj 2019, 18:43:47

Funky

31 sierpień 2020, 19:02:55 #90 Ostatnia edycja: 31 sierpień 2020, 19:40:53 by Funky

Jestem tuż po seansie i...mam ogromny chaos w głowie. Film pod względem estetycznym jest cudowny, klimat jak z najlepszych Bondów, uwielbiam jak to wszystko wyglądało (od Indii po Oslo i Syberię). Aktorstwo stoi na najwyższym poziomie i JDW pozytywnie zaskoczył, jego bohater jest spokojny ale nie przesadza z efekciarstwem. Robert Pattinson to największa gwiazda, jego Neil ma coś z 007 Rogera Moore`a jest dowcipny i elegancki (biało-czarne buty ;) )  Elizabeth Debicki ofiara mężą sadysty dobrze pokazuje jak jej postać się zmienia i próbuje walczyć o swoje życie. Kenneth Branagh wypada dośc typowo jako Rosyjski sadysta ale na tyle dobrze pokazał swoją podłość że czułem do niego odrazę. Muzyka Ludwiga Goranssona jest kapitalna, elektronika i syntezatory na sterydach które wbijają ci się w mózg. Sceny akcji to dla mnie coś absolutnie cudownego, patrzy się na to niczym jak na dzieło sztuki i jakiś hipnotyczny taniec. Niestety dialogi i to jak działa odwrócenie czasu jest dla mnie czarna magią. Nigdy nie lubiłem fizyki i czas jest dla mnie czymś absolutnie abstrakcyjnym, Nie rozumiem świata Tenet i słów które padają z ust bohaterów. Nolan wyszedł z założenia że widownia zrozumie ten skomplikowany mechanizm ale twórcy powinni uprościć fabułę tak aby ten film bawił bo w pewnym momencie byłem zmęczony niczym jak na trudnej lekcji Fizyki. Z jednej strony to przepiękne efektowne ambitne kino które przesadziło z trudnymi dialogami i skomplikowaną fabułą. Mocne 8/10

LelekPL

To dla tych co mieli problem z połapaniem się...

No przecież banalnie proste :P

Nie jest to najłatwiejszy film i szczerze nie dziwią mnie dość niskie jak na Nolana oceny.

Johnny Napalm

Zdziwiło mnie to, że w Warszawie nigdzie nie zobaczyłem ani jednego plakatu tego filmu, a mieszkam w Centrum. A nie, na Dworcu Centralnym był jeden duży jako baner, ale kompletnie nie przyciągał uwagi. Nawet wśród kilku znajomych, którzy chodzili więcej niż 10 razy w roku do kina, nikt o tym filmie za dużo nie potrafił powiedzieć.  :-\
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Marketing w Polsce tego filmu ogólnie jest słaby. Nie wiem jak wyniki, ale przynajmniej w Olsztynie sytuacja w kinach jest bardzo słaba. Mało kto chodzi. Ja czasami pójdę kupię popcorn w kinie i się zapytam jak tam z widzami i mówią, że jest ich bardzo mało i Tenet niewiele zmieniło. Głównie rodzice z dziećmi na animacje chodzą.

Juby

Cytat: LelekPL w 11 wrzesień  2020, 11:59:35Nie wiem jak wyniki

Wyniki filmu, zarówno w Polsce, jak i w USA są bardzo słabe (o ile można tak mówić w czasie pandemii). :( Jak tak patrzę na rezultaty B.O. za Atlantykiem i w UK, to zastanawiam się, czy Universal nie pospieszyło się z tym plakatem / zwiastunem nowego Bonda. :-\

Nieoficjalnie:
Cytat: undefinedTENET scored $6.7M in its 2nd weekend domestically.

WB lists the drop as -29%.

That means Christopher Nolan's film "opened" with around $9.5M last weekend.

Oficjalnie Warner nie chce się dzielić wynikami filmu. Ponadto zdecydowali się, aby jednak puszczać go w kinach samochodowych, aby trochę wzmocnić wynik w USA.

Film wciąż czeka na premierę w Indiach, Japonii, Izraelu i kilku innych rynkach, ale wygląda na to, że nie da rady dobić do $300 mln poza USA, a w USA bez Kalifornii i NY nie ma co marzyć nawet o $100 milionach. Od 8 miesięcy wszyscy zastanawiali się, czy Christopher Nolan będzie tym, który w końcu zepchnie Bad Boys for Life z box office'owego tronu tego roku (niespełna $425 mln), ale wygląda na to, że tą produkcją będzie Chińskie Ba Bai ($387 mln po czterech tygodniach w samych Chinach).

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman