27 listopad 2020, 12:10:14

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Shazam!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 09 marzec 2019, 00:55:43

Juby

Ale co jest zabawne? Ja Warner Bros. uwielbia(łe)m, z Potterem trafili w dziesiątkę i ogólnie większość ich serii i decyzji była dla mnie trafna. Gorzej z filmami DC, które po odejściu Nolana (był jeszcze producentem Man of Steel) padło na twarz i przez lata nie może wstać przez złe zarządzanie.

Poza tym, przy Potterze WB od razu podjęło ryzyko, kręcąc dwa Pottery back-to-back, i widząc wyniki części. 1. opłaciło im się to. Przy Shazamie - który obecnie nie jest bestsellerem, jak Potter na przełomie wieków, nie mogli tak zaryzykować, a umiarkowany sukces z kin mógł sprawić, że czekali na wyniki sprzedaży Blu-ray/DVD, aby podjąć decyzję o sequelu.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Myślę, że z Potterem podjęli większe ryzyko niż z Shazamem. Owszem Potter był hitem literackim, zanim powstały filmy, ale nie gwarantowało to sukcesu kasowego w kinie. Natomiast Shazam to film komiksowy, czyli najbardziej dochodowy "gatunek" na świecie. Owszem postać drugoligowa, ale i trzecioligowe się sprzedawały.

Myślę, że powinni byli planować drugą część od razu, zanim film wyszedł, zważywszy na problem z obsadą. I owszem, film nie okazał się hitem kasowym, ale skoro i tak robią kontynuacje to ich zwłoka była bez sensu.

Juby

Sądzę że Warner nie chciał od razu planować sequela po tym jak się sparzyli z JL, na którego plan weszli dosłownie tygodnie po premierze BvS i... No nie była to dobra decyzja. Anulowali już tyle projektów, nie chcieli ryzykować z kolejnym, woleli poczekać na wyniki.

Myślę że z wieku bohaterów jakoś wybrną.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

HUDY

Shazam w moim odczuciu bardzo udany. Familijne i luźniejszy ton tu na duży plus. Nie wszystko musi byc ponure w tym i tak już przekształcanym na mcu Universum. Co do kontynuacji to się zastanawiam jak rozwiążą problem podrośnięcia obsady, lata lecą a dzieciaki rosna ;) Ponoć kolejny Aquaman ma już być poważniejszy także cieszy takie info.

Shadow of the Bat

Generalnie Shazam mi się podobał aczkolwiek druga połowa filmu było moim zdaniem spaprana. Wyglądało to tak jakby scenarzyście skończyły się pomysły i rzucił wszystkich w wir nieco bezsensowej i przeciągniętej walki podczas ktorej wszystko rozwiązuje deus ex machina.

Co innego Aquaman. Ten film zajebiście mi się podobał. Nigdy nie sądziłem, że film o tej postaci mnie wciągnie. Jak dla mnie było tam wszystko. Niezłe żarty, trochę dramatu, bohater dynamiczny, lekkie love story, szekspirowski książę bez królestwa. Akcja toczyła się w wielu ciekawych i odmiennych lokacjach, film był piękny wizualnie i stworzono do niego tyle postaci, stworów i pojazdów, że spokojnie dałoby się tym obsadzić wszystkie poprzednie filmy DCEU. Moim zdaniem DCEU nie zanotowało na razie lepszego filmu i chyba nie jestem w tej opinii odosobniony bo chyba jako jedyny przekroczył 1 miliard w box office.

Johnny Napalm

Nie wiem czy Shazam numer 2 jest bezwzględnie potrzebny. Postać na raz zyskała moje uznanie, ale nie ze względu na samą historię, tylko w końcu luźniejsze podejście DC/WB do swoich filmów superbohaterskich. Mogliby wykorzystywać tą postać w innych filmach, ale można pokazać w końcu innych bohaterów komiksów DC – ja bym chciał zobaczyć na dużym ekranie np Big Bardę czy Martiana Manhuntera. No i kiedy w końcu zrobią swoją odpowiedź na Deadpoola, czyli Lobo?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Już zrobili swoją odpowiedź na Deadpoola - Harley Quin... Tzn. Birds of Prey and cośtam cośtam. Taka kaszanka z początku tego roku. :P


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman