Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Zdjęcia z filmu "Joker"

Zaczęty przez Q, 16 Wrzesień 2018, 23:36:15

Q

Mamy pierwsze zdjęcia filmowego "Jokera"

Oficjalne prezentujące Joaquina Phoenixa w roli Arthura Fleck


Oraz zdjęcia z planu:


Więcej na JustJared

Ciężko oceniać po jednaj fotografii, ale skoro kręcą w plenerach to wkrótce powinny pojawić się kolejne fotografie.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Arthur Fleck? Poważnie? A. Fleck?

Mam nadzieję, że to jedyne nawiązanie do batflecka :P

Johnny Napalm

I żeby on jeszcze zasłużył na takie nawiązania. Przecież on nie jest żadną legendą w świecie filmowego Batmana, do cholery!
To może już Kevin Eaton? Przynajmniej to byłoby nawiązanie od razu do dwóch ważnych postaci z jakimś dorobkiem w tym uniwersum.

Heh, gdyby była tu Mel to pewnie zaproponowała by Ledgokera. Ja daje od siebie: Jokuin Psychenix.

A tak w ogóle to chyba najpopularniejsze imię i nazwisko, jeśli się pojawiało naprawdę, to Jack Napier. Tak mi się wydaje.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Melvin White to jeszcze jeden popularny alias, użyty też w trylogii Nolana. W Gotham też się podobno jakoś nazywa.

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q



Mapa metra w Gotham City i pełno aluzji do słynnych rysowników Batmana m.in. Sheldon Moldoff, Bob Kane, Jim Starlin, Scott Snyder, Alan Grant. Jest też polski akcent w postaci ul. Kościuszko.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Czy ktoś mógłby podesłać numer do speców od marketingu Jokera ludziom odpowiedzialnym za nowego Terminatora? Na Venomy i Aquamany już za późno, ale miło jest obserwować projekty, na które z kolejnymi - klimatycznymi i przemyślanymi - materiałami czeka się bardziej, a nie mniej.

Phoenix wygląda rewelacyjnie. Maksymalna prostota, odejście od tego co było, a mimo wszystko to oczywisty Joker. Mam jednak dwa zastrzeżenia, ze względu na które liczę, że to nie jest jego "ostateczna" wersja - włosy i make up. Myślałem, że to komiksowy film z komiksowym Jokerem, któremu przydarzy się "coś", co zaowocuje bielactwem na ciele. Tymczasem jest make up na twarzy i długie, kręcone, zielone włosy, czyli dwa charakterystyczne elementy Jokera w wersji Ledgera. Wolałbym aby ich nie powtarzali.

Rarian

Cytat: Juby w 23 Wrzesień  2018, 12:50:33
Czy ktoś mógłby podesłać numer do speców od marketingu Jokera ludziom odpowiedzialnym za nowego Terminatora? Na Venomy i Aquamany już za późno, ale miło jest obserwować projekty, na które z kolejnymi - klimatycznymi i przemyślanymi - materiałami czeka się bardziej, a nie mniej.

Phoenix wygląda rewelacyjnie. Maksymalna prostota, odejście od tego co było, a mimo wszystko to oczywisty Joker. Mam jednak dwa zastrzeżenia, ze względu na które liczę, że to nie jest jego "ostateczna" wersja - włosy i make up. Myślałem, że to komiksowy film z komiksowym Jokerem, któremu przydarzy się "coś", co zaowocuje bielactwem na ciele. Tymczasem jest make up na twarzy i długie, kręcone, zielone włosy, czyli dwa charakterystyczne elementy Jokera w wersji Ledgera. Wolałbym aby ich nie powtarzali.

Wydaje mi się, że na tym etapie ciężko wyrokować na temat tego czy będzie to komiksowa interpretacja. Widać co prawda, że stylistycznie czerpie z "The Killing Joke", ale nie wiemy czy treściowo będzie podobnie i ja obstawiam, że nie. W filmie jest obsadzony Thomas Wayne, a więc wiemy raczej, że nie będziemy mieli do czynienia z komiksową genezą, dla której centralną postacią był przecież Batman (no chyba, że rola Thomasa to same retrospekcje, ale wątpię by tak było), toteż myślę, że i kadź z chemikaliami i wątek "Red Hooda" mogą zostać porzucone. W sumie, choć jestem raczej tradycjonalistą, to akurat w wypadku Jokera jestem otwarty na różne reinterpretacje i zmiany, bo przecież ta postać jest bardziej konceptem; siłą natury niż jakimś zbudowanym w jednorodny sposób bohaterem i każdy twórca ma prawo do swojej wizji, a to jak wypadnie ta wizja Todda Phillipsa, cóż - przekonamy się.

Póki co jestem umiarkowanym optymistą, bo Joker wygląda świetnie, a Phoenix to, od czasów Nicholsona, aktor z najlepszymi papierami na granie Jokera, wybitna persona w świecie filmu i chyba każdy kto widział "Mistrza" czy choćby niedawne "You were never really here" wie na co go aktorsko stać. Martwi trochę osoba reżysera, bo trylogia Kac Vegas czy Rekiny Wojny to nie są na pewno wybitne filmy, ale jeśli to jego passion project to ode mnie ma białą kartę.

Q

Wiemy co będzie porabiał w filmie Thomas Wayne



Jak widać nawet w zleceniach od miliarderów może się zdarzyć błąd w druku.


Co do marketingu "Jokera", to na razie Todd Philips dba o to by przez zdjęciami w lokalizacjach udostępnić stosowne klimatyczne zdjęcia, tym samym nie jesteśmy skazani wyłącznie na zdjęcia planu. Przez to co prawda pojawiają się narzekania, że już za wiele wiadomo o filmie, ale tak jest kiedy nie kręci się wyłącznie w studiu i na greenboxie.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

@Rarian - po cholerę cytujesz w całości posta bezpośrednio nad twoim? Każdy chyba wie, do czego się odnosisz.

@Q - wcale nie powiedziałbym, że materiałów jest zbyt dużo. Dawkowane są idealnie i fajnie, że reżyser wyprzedza przecieki (czy na pewno?) klimatycznymi fotografiami.


Miałem ten projekt głęboko w d... i uważałem za poroniony pomysł, a fotki i skuteczny marketing (ciekawe czy przecieki z planu to naprawdę sprawka paparazzi, czy profesjonalisty udającego paparazzi, jak to było chociaż przy kręceniu MoS) sprawiły, że błyskawicznie Joker jawi się w moich oczach jako najciekawszy z pierdyliarda szykowanych filmów na podstawie DC. Patrząc na te zdjęcia czuję podobną ekscytację do tej, gdy widziało się pierwsze fotki Jokera u Nolana. Oby tak dalej.

Q

Nie pisałem, że ty narzekasz na ilość materiałów, ale już można się z takimi opiniami spotkać. Samych tych materiałów oficjalnych za wiele co prawda nie ma, dwa zdjęcia i filmik z charakteryzacji.

Najważniejsze, że już na początku prac nad filmem udało im się zyskać pozytywny odzew, a nawet zachęcić osoby, które miały wątpliwości co do tego projektu.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Bardziej szczegó?owy zdj?cia z planu - https://www.instagram.com/p/BoFbiQilWfb/?utm_source=ig_web_copy_link

Podobno wida? tam Thomasa Wayne'a, który najwyra?niej swoj? kandydatur? nie zachwyci? wszystkich i ruch klaunów ma sporo zwolenników.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Cytat: Q w 23 Wrzesień  2018, 01:22:22
Jest te? polski akcent w postaci ul. Ko?ciuszko.
Po pomnikach Waszyngtona najwi?cej w USA jest w?a?nie pomników Ko?ciuszki. Dla nich to ameryka?ski Kozjozko, w?tpi? ?eby przeci?tny Amerykanin mia? jakie? skojarzenia z Polsk? przez nazw? tej stacji.

Promocja filmu jest rewelacyjna, bardzo mi si? podoba. Nie jest jeszcze przesadzona, tylko odpowiednio dozowana. Podobnie jak Juby, jaram si? tymi wzmiankami na temat wygl?du nowego Jokera. No... ale to ju? nie to samo co 10 lat temu.  :'(


THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Wygląd Jokera jest dobry, co prawda nie jest to genialny mejakp Ledgera ani cudowny strój Lindy Hemming ale daję radę. Powinni zrezygnować z czerwonego nosa i brwi na czole ale w porównaniu z kiczowatym Leto jest duży postęp.

Johnny Napalm

Zajebisty będzie ten Joker. No kurczę, jak ja się nakręciłem na ten film. Po przesadzonym Leto, który dla mnie jest tylko średnim aktorem, wreszcie Książę zbrodni doczekał się godnego aktora. Uważam, że jest on w stanie zagrać genialnie nawet krzesło. Świetny aktor.

A ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=j6J3ipMChsM
Zrobił na mnie kolosalne wrażenie.

Joaquin Phoenix niby zwyczajnie sobie wyszedł z wagonu metra. Ale jak to zrobił! Ten jokerowy luz, niby takie zwyczajne, ale to po prostu trzeba mieć. I ta mina szaleńca, a chwile po tym obojętność na twarzy. Rewelacja!  ;D

Cytat: Funky w 26 Wrzesień  2018, 21:40:19
Powinni zrezygnować z czerwonego nosa i brwi na czole ale w porównaniu z kiczowatym Leto jest duży postęp.
A ja bym to zostawił. Zawsze jest to coś innego. To nie taki normalny Joker, o ile Joker może być normalny.  :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...