26 Luty 2020, 04:49:56

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


The Dark Knight: 10 lat Mrocznego Rycerza

Zaczęty przez LelekPL, 18 Lipiec 2018, 11:41:34

Juby

09 Sierpień 2018, 13:15:09 #15 Ostatnia edycja: 04 Luty 2019, 09:34:45 by Juby
Cytat: LelekPL w 08 Sierpień  2018, 22:36:17
Plus: Scena z ołówkiem.

Co tu dużo dodawać? Była prawdziwym szokiem przy pierwszym seansie i do dzisiaj jednocześnie bawi i przeraża. Świetny mały moment w filmie.


Oglądając pierwszy raz nie załapałem momentu! :D Dopiero po wyjściu z kina starszy brat wyjaśnił mi co się stało z ołówkiem. ;D

Moje ulubione sceny w kolejności występowania w filmie:
- "Prolog", czyli sekwencja napadu na bank
- Wejście Batmana na parkingu
- Rozmowa Dent-Batman-Gordon na dachu
- Zamachy Jokera i jego wejście na przyjęcie (wciąż boli mnie wycięcie sceny jego ucieczki, tak bardzo potrzebnej)
- Moment, w którym Joker wymawia "Six?" (za każdym razem mnie rozwala)
- Ostatnia konfrontacja Gordon-Dent-Batman i zakończenie


Cytat: H. Harket w 08 Sierpień  2018, 23:46:49
Miło mi się czytało Twoje wspomnienia, Juby, bo odnalazłem tam sporą dozę siebie. Wygląda na to, że Ty fanem Batmana byłeś dużo wcześniej, ale u mnie dopiero wtedy ten bohater zaczął wyprzedzać wszystkich innych, by w końcu na bardzo długo zostawić resztę daleko w tyle.


Wielkie dzięki za miłe słowa oraz za twój tekst. :)
A fanem Batmana jestem gdzieś od 1997 roku, kiedy to dostałem pierwsze komiksy z Batmanem od wujka i wkręciłem się bezpowrotnie. ;)"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Początki, słodkie początki, co prawda Gackiem zainteresowałem się koło 95, ale mój boom przyszedł na okres 97 i BiR  ;D Co do TDK, to uważam go za jeden z najlepszych filmów superhero, który mocno stara się być czymś więcej i jak najbardziej mu to wychodzi! Klimat, atmosfera, efekty, kreacje aktorskie... Joker!! I mamy film, który bez namysłu powinniśmy nazywać kultowym.

Johnny Napalm

Mroczny Rycerz / The Dark Knight

Dziesięć lat... to naprawdę już dziesięć lat od premiery Mrocznego Rycerza. Jestem już innym człowiekiem, z inną sytuacją życiową, niż podczas pierwszego seansu filmu. Pamiętam sam moment przed premierą w Polsce, kiedy wręcz namolnie mówiłem o niej wszystkim. Głosiłem hasła w stylu: ,,ten film udowodni tobie, że superbohaterowie nie są tacy głupi". Atakowałem praktycznie innych, żeby tylko obejrzeli tą produkcję. Fakt, związany ze śmiercią aktora grającego Jokera, tylko bardziej mnie nakręcił na sam film. Po prostu, w wakacje 2008 roku Mrocznego Rycerza trzeba było zwyczajnie zobaczyć.

Co tu dłużej mówić, TDK nie zestarzał się ani trochę.  Zasługą jest tu sama misterna fabuła, różnorodność wątków, wspaniała gra aktorska (Heath Ledger, Aaron Eckhart i Michael Caine - trochę mniejsze pole do popisu miał sam Christian Bale, moim zdaniem).

Tanie efekciarstwo przemija i o tym powinni pamiętać twórcy filmów o postaciach wziętych z komiksów, jeśli chcą żeby ich film nie był tylko sezonowym-wakacyjnym blockbusterem. Ten film z pewnością nim nie jest.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

04 Luty 2019, 09:11:56 #18 Ostatnia edycja: 04 Luty 2019, 15:51:29 by Juby
Kurcze. W sierpniu napisałem tutaj takiego fajnego, sentymentalnego posta, a problemy forum sprawiły, że wszystkie polskie znaki przemieniły mi się w znaki zapytania. Chciałem to wczoraj / dzisiaj poprawić i udało się, ale pewnym kosztem. Ucięło mi ostatni akapit z podziękowaniami i gifem kończącym film. >:(

EDIT:
Dzięki pomocy niezastąpionego Q, udało mi się naprawić mój nostalgiczny post i odzyskać ostatni akapit. Wielkie dzięki, Q ;)"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman