Autor Wątek: Batman Gotham by Gaslight  (Przeczytany 998 razy)

Online LelekPL

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Mój facebook
    • Email
Batman Gotham by Gaslight
« dnia: 06 Grudzień 2017, 11:44:59 »
Kolejna animacja DC. Tym razem zapowiada się naprawdę ciekawie bo i materiał źródłowy jest bardzo dobry. Ostatnio oczywiście przejechaliśmy się na niektórych adaptacjach świetnych komiksów, ale tutaj czuć klimat taki jaki powinien być, jest Kuba Rozpruwacz, powinno być dobrze. Wszystko wydaje się mieć ręce i nogi i ma potencjał na świetny film. Właściwie to jeden z moich najbardziej oczekiwanych filmów OGÓLENIE w 2018 roku.

! No longer available

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
Odp: Batman Gotham by Gaslight
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2018, 19:01:53 »
Wiktoriańska rzeczywistość DC, w której właśnie w Gotham, w skąpym blasku rombowych latarni faluje gęsta mgła, przesycona wilgocią i dziwnym przytłaczającym mrokiem. Wyciągającym swe gryzące macki ku niczego nieświadomym obywatelom. Pustka tak przepełniona wieczną nocą, że piekło to przy tym nic szczególnego. Tą pustkę będzie tworzył Kuba Rozpruwacz, któremu przeciwstawi się - ale z jakim skutkiem to zobaczymy - Bruce Wayne. Patrząc na "full cast" produkcji, można stwierdzić, że na pewno zobaczymy Gordona, Selinę Kyle, Alfreda, Denta i innych znanych ze świata Batmana. Reżyserią zajął się Sam Liu, który w animacjach pełnometrażowych Uniwersum DC ma chyba największe doświadczenie. Idąc w tym kierunku, chciałbym aby ten film oglądało się, tak jak doświadczało się "The Killing Joke", którego przecież Liu wykuł w ostateczną formę, w którym to szaleństwo i kłujące podświadomość igiełki zła wylewały się z kaźdej klatki filmu. To będzie wyjątkowa animacja, której odbiór dodatkowo podbuduje obejrzenie jej późnym wieczorem czy nocą, z świadomością, że na dworze zima, mrok i mróz.

Szkoda, że nie miałem do tej pory styczności z treścią komiksu "Batman - Gotham by Gaslight".

Offline MJ

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:31:42 »
Jeżeli nie czytałeś komiksu to nic straconego, ponieważ jest naprawdę sporo zmian fabularnych w animacji, ale i tak się cieszę że najpierw przeczytałem komiks. Film jest przyjemny dla oka, fabuła wciąga, czuć napięcie , w takich momentach zastanawiam się jakim cudem aktorskie filmy z DC są tak płytkie ostatnimi czasy, wystarczyłoby jako scenarzystów zatrudnić Paula Diniego, Bruca Tima i innych im podobnych. Bo szkoda pieniędzy na takie barachło jak BvS czy JL, nie mogę oprzeć się wrażeniu że w sprawie kwestii fabularnych osobami decyzyjnymi są tam idioci.
Gotham by Gaslight w mojej opinii 9/10.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Offline Leon Kennedy

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2018, 13:32:56 »
Dziś po patrzę czy gdzie tam jest i może nawet jutro będę z czystą radością ogl, a dobre opinię tylko mnie bardo radują.

Offline Leon Kennedy

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2018, 02:38:36 »
Jak zwykle zajęło mi to szmat czasu, ale w końcu nadrobiłem tą animację i wie co?? Była świetna, po prostu świetna! Sama historia została bardzo fajnie ukazana, było napięcie, brutalne sceny i oczywiście krew. Tożsamość rozpruwacza nawet mnie trochę zaskoczyła. Czy w komiksie to ta sama postać? Chyba jedyne do czego mogę się przyczepić, to trochę do animacji, no i ten motor... Ocenka to 8.5/10 Chyba najlepsza animacja od dawna.

PS: Następne w kolecje mam śmierć Supermana. Opinie pozutywne i do tego dwuczęściowa historia.

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec 2018, 09:18:35 »
Aż dziwnym odczuciem jest się przyznać, ale do tej pory nie oglądałem jeszcze "Gotham by Gaslight". Jest to alternatywna opowieść osadzona w mrocznych, szlamowatych XIX wiecznych, wiktoriańskich czasach; o ile się nie mylę oczywiście. Jakimś nadnaturalnym w niniejszej animacji, jakby czymś podniosłym będzie fakt oglądania takiego Bruce'a Wayne'a, i to w tak specyficznym owianym legendami i tajemnicami okresie. Gdzieś na tej mojej liście do absolutnych konieczności w kwestii obejrzenia pełnometrażówek adaptujących historie obrazkowe Uniwersów jest również "Batman: Ninja"

"Gotham by Gaslight" zaskoczył mnie również z perspektywy listy aktorów podkładających swoje charyzmatyczne głosy do postaci w tej produkcji. Bruce Greenwood jako Batman? Jennifer Carpenter w ujmująco zagranej roli w "Egzorcyzmach Emily Rose" z 2005, jako Selina Kyle? Dla samej niestandardowej dla pełnometrażowego Batmana obsady, warto to obejrzeć i to kilkukrotnie.  8) 8)

Offline Johnny Napalm

• Miejska legenda
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec 2018, 13:51:22 »
Naprawdę bardzo udana animacja. Na szczęście twórcy dali tym razem radę, chociaż były obawy, że może się to skończyć podobnie jak ekranizacja The Killing Joke.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...