25 Marzec 2019, 12:40:59

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.

"The Batman" (2021) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Juby

Nie sprzedała i nie ma takowych danych. Jeśli by były, TDK byłby górą.

Cytat: Johnny Napalm w 09 Marzec  2019, 18:27:08The Suicide Squad jest dla mnie lepszym rozwiązaniem dla Ratcatcher'a, niż wrzucanie go od razu do solowego filmu o Batmanie.

To samo można było napisać o praktycznie każdym wrogu Batmana, który przed pojawieniem się w filmach nie wystąpił w serialu z Westem, przez co dla prawie każdego odbiorcy, do czasu zwiastunów, był anonimowy.

Jeśli Ratcatcher pojawi się w SS2, to jego występ w solowym Batmanie na długie lata stawiam na 0% szans. :(
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Johnny Napalm

A właśnie, że nie można. Ratcatcher wystąpił dosłownie w kilku komiksowych epizodach. Jest ciekawą postacią, ale zdecydowanie zbyt mało znaną. Rzadziej pojawiał się w komiksach niż Brzuchomówca i Scarface.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Juby

Nie, nie ma. To są tylko wyliczenia boxofficemojo na podstawie kwot "adjusted for inflation" każdego filmu, które to z kolei są liczone na podstawie bieżącej średniej ceny biletów na rynku dla wszystkich filmów w danym okresie, a nie dla poszczególnych tytułów. Takie dane to i ja mogę sobie zaraz napisać i wymyślić, że TDK sprzedał 10 mln biletów więcej i będą równie wiarygodne jak te powyżej.

Przykład. Średnia cena biletów w tej chwili szacowana jest na 9 dolarów i 3 centy. Do kina trafia Czarna Pantera i Mroczny rycerz, oba zarabiają po $500 milionów. Który sprzedał więcej biletów? W końcu zarobiły tak samo? Oczywiście, że ten, który był grany tylko w tradycyjnym formacie, bo drugi zyskał dużo $$$ na seansach 3D, na które bilety są o nawet 30% droższe.

Nie mogę teraz odnaleźć linka, ale w jednym z artykułów, nawet Ray Subers - najlepszy, niestety już nieobecny redaktor BOM - pisał, że ich sposób jest niedoskonały i podał przykład z Toy Story. Dwójka zarobiła w 1999 $245,9 mln, trzecia część jedenaście lat później $415 milionów. Przy dopasowaniu przychodów obu filmów ich metodą, TS3 miałoby obecnie ponad $481 mln, TS2 prawie $50 milionów mniej. Czy to oznacza, że TS3 było większy hitem od dwójki? Nie, Subers pisał, że to TS2 sprzedało więcej biletów, ale na przewagę TS3 wpływ mają bilety sprzedane na seanse 3D i IMAX. Podobnie sytuacja wyglądałaby między BP i TDK.

Ich metodą, przy obecnych cenach biletów, Pantera zarobiłby $688,739,000, a TDK $670,649,200. To $18 milionów różnicy: 10 lat, brak 3D i mniejsza ilość IMAXów u Batmana. Prawdy nigdy nie poznamy, dopóki Disney i Warner nie opublikują danych, ale nie wiadomo nawet czy Avengersi w 2012 przebili TDK.
- Morgan Freeman

LelekPL

Nie musisz mi tłumaczyć, o wiem jak wyliczana jest ta przybliżona liczba. No i oczywiście, że ten ranking nie jest idealny. W końcu sama nazwa wskazuje, że to tylko "ESTIMATED tickets". Ale to jedyny ranking jaki mamy i Pantera wygrywa w nim. Tak naprawdę Pantera wygrywa z TDK w każdy możliwym rankingu, z inflacją, bez inflacji, *ekhm*ilość oscarów*ekhm*, whatever :P Skoro nie poznamy prawdziwych danych, zostają nam te które są... no i cóż, Pantera radzi sobie lepiej.

Ale po raz kolejny powtarzam, nawet jeśli TDK sprzedał o te 5 rzeczywistych biletów więcej to i tak nie o tym była rozmowa. Przykład Pantery i tak jest idealnym przykładem, że nie potrzeba znanego złoczyńcy, żeby zrobić film, który zarobi mnóstwo pieniędzy.

Juby

Ba, nie tylko złoczyńcy. Strażnicy Galaktyki (2014) potwierdzają, że nie potrzeba nawet znanych bohaterów, żeby wyreklamować hit lata. ;)

Matt Reeves potwierdza, że zdjęcia do nowego Batmana ruszą jeszcze w tym roku.
https://twitter.com/mattreevesLA/status/1106450843295834112?ref_src=twsrc%5Etfw
- Morgan Freeman