25 Styczeń 2020, 08:54:34

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

Jaki jest najbrzydszy i najładniejszy film o Batmanie?

Zaczęty przez Doctus, 25 Luty 2017, 13:24:42

Jaki jest najbrzydszy i najładniejszy film o Batmanie?

Batmany Burtona
2 (100%)
Batman Forever
0 (0%)
Batman i Robin
0 (0%)
Batman Begins
0 (0%)
The Dark Knight
1 (50%)
The Dark Knight Rises
1 (50%)
Batman v Superman: Dawn of Justice
0 (0%)

Głosów w sumie: 2

Doctus

25 Luty 2017, 13:24:42 Ostatnia edycja: 25 Luty 2017, 13:32:51 by Doctus
Macie po 2 głosy. Jaki ocenianie wygląd poszczególnych filmów pod względem scenerii, kostiumów, charakteryzacji? Swój pozytywny głos oddałem na Batmany Burtona, co jeśli ktoś choć trochę kojarzy moje gusta nikogo nie zdziwi. Uwielbiam gotyckie Gotham, kostium Batmana, Catwoman, charakteryzację Jokera. W filmach Burtona Gotham ma swój własny, unikalny charakter, jest jednym z bohaterów tego filmu.

Negatywny głos postanowiłem oddać na TDKR. Zdecydowanie najbrzydszy film o Batmanie, a finałowa walka w dzień była już dla mnie definitywnym nieporozumieniem. Nie wiem czy Nolan chciał tym dać nam coś do zrozumienia, chciał nam pokazać Mrocznego Rycerza w świetle dnia, niezależnie od jego intencji względem symboliki nie podobało mi się to i odebrało filmowi sporo klimatu. Tradycyjnie kostium Batmana z TDK/TDKR nadal mi nie odpowiada. Choć jestem zdania, że z większym logiem Nietoperza i na bardziej masywnym aktorze mógłby prezentować się dobrze. Tradycyjnie dla Nolana, Gotham wygląda jak zwykłe Chicago.

*W Ankiecie nie uwzględniłem filmu z Adamem Westem, ponieważ chciałem by dyskusja i głosowanie toczyło się tylko wokół wysokobudżetowych filmów.

*W uzasadnieniach wpisujcie proszę kto na co zagłosował. Niestety nie miałem pomysłu jak czytelniej przeprowadzić te ankietę nie zakładając 2 osobnych wątków.

LelekPL

W ankiecie nie oddaj? g?osów, bo jej nie rozumiem. Mam odda? dwa g?osy, ale jeden na "najbrzydszy"? jak to niby dzia?a? Jak rozró?nimy, który g?os by? oddany ze wzgl?du na pozytywn? czy negatywn? opini??

I czemu Batmany Burtona s? jako jedna opcja, mimo, ?e cz??? ekipy si? pozmienia?a z filmu na film :P "Bez sera" Wizualnie s? równie znacz?ce ró?nice jak pomi?dzy TDK i TDKR.

Je?li chodzi o moj? opini? to ci??ko wybra? jeden najlepszy. Mocne strony TDKR, takie jak zdj?cia, przys?aniaj? cokolwiek innego co by?o w filmach z Batmanem. Je?li chodzi o scenografi? to tutaj Batman '89 jest niepokonany. Je?li chodzi o wierno?? do komiksu to natomiast Batman Begins nie ma sobie równych pod wzgl?dem kostiumu czy wygl?du miasta. Zimowa sceneria Powrotu Batmana jest równie? pi?kna i magiczna. Nawet filmowe Gotham Schumachera, pe?ne neonów i tych olbrzymich pos?gów jest ?wietne. Najlepszego chyba nie wybior?. Mog? jedynie w poszczególnej kategorii:
scenografia - Batman '89
zdj?cia - The Dark Knight Rises
kostiumy - TDK
Charakteryzacja - uff, ci??ko. TDK lub Returns

Najbrzydszy to zdecydowanie Batman v Superman. Nie mam tutaj najmniejszych w?tpliwo?ci. Paskudne CGI, zdj?cia pomieszane s? pomi?dzy bardzo dobrymi i absolutnie tragicznymi. Szary kostium nigdy mi si? nie podoba?, a Gotham wydaje si? bez jakiejkolwiek wizji.

Juby

Te? nie ogarniam tej ankiety. Jak oddam g?os negatywny na TDK, a kto? inny odda mu pozytywnym, to film b?dzie mia? dwa g?osy, ale bez podzia?y na +/-. :-\

Poza tym, czemu Batmany Burtona s? razem, skoro tak bardzo ró?ni? si? wizualnie? Zmieni? si? scenograf, jest zupe?nie inne Gotham. :P

Cytat: LelekPL w 25 Luty  2017, 15:42:08
Je?li chodzi o moj? opini? to ci??ko wybra? jeden najlepszy. Mocne strony TDKR, takie jak zdj?cia, przys?aniaj? cokolwiek innego co by?o w filmach z Batmanem. Je?li chodzi o scenografi? to tutaj Batman '89 jest niepokonany. Je?li chodzi o wierno?? do komiksu to natomiast Batman Begins nie ma sobie równych pod wzgl?dem kostiumu czy wygl?du miasta. Zimowa sceneria Powrotu Batmana jest równie? pi?kna i magiczna. Nawet filmowe Gotham Schumachera, pe?ne neonów i tych olbrzymich pos?gów jest ?wietne.

Dok?adnie.

Cytat: LelekPL w 25 Luty  2017, 15:42:08
Najlepszego chyba nie wybior?. Mog? jedynie w poszczególnej kategorii:
scenografia - Batman '89
zdj?cia - The Dark Knight Rises
kostiumy - TDK
Charakteryzacja - uff, ci??ko. TDK lub Returns

Scenografia i charakteryzacja - my?limy tak samo. Zdj?cia - nigdy w ?yciu nie odda?bym g?osu na TDKR. Mniej zapadaj?cych mi w pami?ci kadrów, dziwaczne, czasami totalnie nieuzasadnione u?ycie IMAXów. Zdecydowanie odda?bym tu g?os na TDK, pó?niej BB i BR. Kostiumy? No idea.

Najbrzydszy - BvS.
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Doctus

Macie rację z tą ankietą... jeśli ktoś chce oddać głos niech po prostu w poście uzasadni co jest na co. Może moderatorowi będzie chciało się ją uporządkować, ja już nie mam możliwości jej edycji.