17 maj 2021, 21:21:43

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Gotham Knights

Zaczęty przez LelekPL, 02 luty 2017, 11:36:25

Juby

Po pierwsze, witamy na forum :)

Po drugie, niepotrzebnie założyłeś nowy wątek. Wystarczyło napisać tutaj

Proponuję oba połączyć i przenieść do działu podrzędnego Batman: Arkham Asylum/City/Origins.


A teraz konkretna odpowiedź w sprawie nowej gry. Arkham Origins, mimo bugów i małej dawki innowacji, było "okej". Arkham Knight to dla mnie okrutne rozczarowanie, zdecydowanie najgorsza gra w serii, po której moje zainteresowanie jej przyszłością całkowicie zanikło. Od ponad dwóch lat nie mam swojego komputera, więc nawet nie za bardzo miałbym na czym pograć, ale czekam na konkrety, czy to rzeczywiście powstaje, bo wątek Trybunału sów wydaje mi się idealny do takiej rozgrywki i klimatu gier Arkham.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Nie ma żadnych przesłanek, że nową grą będzie coś z Beyond. To jest tylko plotka znikąd.

Gra będzie o Trybunale Sów. Ciężko sobie wyobrazić, żeby nie była o Batmanie w takim razie, ale niekoniecznie będzie to seria Arkham. Tego jeszcze nie wiemy. Może jakiś reboot.

Leon Kennedy

Reboot? Byłoby ciekawie, ale trochę w to wątpie. Tak czy siak daliby już konkretne info!!!

Hyper

W sumie racja, ale ten Temat o Trybunale sów jest dość długo przerabiany, ponieważ wszystko zaczeło się od Easter egg'a w Arkham Origins fabule, gdy po skończeniu walki z Bane'em zewnątrz Hotelu Royal można było zobaczyć w scenie z helikopterem oba posągi które wyglądały przez chwile jak wizerunek Talon'a. Dopiero w 2017 pojawiły się plotki o Batman Arkham Insurgency, dotyczące złych postaci z pierwszego Arkham Asylum które ukazały się w zagadkach Riddler'a i w skanie środowiska. Fabóła z Talon'em była dobrze rozpisana, do puki nie powrót Batmana z Court of Owls w 2019 zwany Arkham Crisis. Mowa była o 12 aktach w których jeden ma trwać 1 godzinę. 3x Większa mapa od GTAV (Nie mam pojęcia dlaczego porównuje się do GTAV ale myślę że chodzi o mapę w Arkham Knight.) Oraz dostęp do Batwing co ma raczej zdecydowanie największy sens po tym jak meliśmy dostęp Batmobil'u. Podsumowując to jedyny wiarygodny "Rumor" jaki można było usłyszeć aż do tego momentu.
Pisze na telefonie, bez klawiatury 😅

Juby

08 luty 2019, 13:52:02 #19 Ostatnia edycja: 09 luty 2019, 10:23:06 by Juby
W sumie, zielony jestem w temacie gier, bo od Arkham Knight nie grałem w nic dłużej niż kilka godzin, gdy popykam w coś u braci na kompie, lub starym PS2. Nowy Batman mógłby być dla mnie poniekąd przełamaniem, bo polatać na pelerynie zawsze lubię.

@Hyper, popracuj nad ortografią, bo te "u" i "ó" to trochę siara ;D
Cytat: Hyper w 08 luty  2019, 13:32:40Fabóła z Talon'em była dobrze rozpisana, do puki nie powrót Batmana z Court of Owls w 2019 zwany Arkham Crisis."Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Hyper

Kurczę byłbym zapomniał o mojej pisowni Polskiego. Zresztą nie miałem okazji się jeszcze przedstawić na pierwszym i ostatnim polskim forum o Batmanie i DC. Jestem fanem Batmana jak wszyscy inni, ale moją ulubioną postacią w Bat-family jest Dick Grayson jako pierwszy Robin. Mój najciekawszym komiksem jest Batman - Hush i film animowany Batman: Year One oraz gra Batman Arkham Origins. W każdym razie mam dobrą znajomość pisma i czytania języka Angielskiego, z tego powodu byłem członkiem oficjalnego forum gier o Batmanie WBPlay w 2017 roku, do czasu gdy zeszłego roku forum wydawcy WB Entertainment zostało z niewyjaśnionego powodu zamknięte i styczniu nie było dostępu do strony i zalogowaniem się ponownie. Więc to był mój powód do znalezienia innej strony. Tak czy owak chiałbym teraz poruszyć temat o zakończeniu fabuły w Batman: Arkham Knight.

SPOILER!


Batman od śmierci Jokera w Arkham City przerzywał strach utraty znanej dla siebie osoby.
 W Halloween'ową noc, jeden z Super-złodzyńców Batmana, Scarecrow chiał zemścić się na Batmanie po tym co zrobił mu w Arkham Asylum. Razem z innymi przestępcami zebrali pieniądze na wojsko i wyposażenie i zaatakowali Gotham City. Mieszkańcy zostali wywiezieni autobusami poza miasto. Gdy koszmar się zaczął, uratować mógł tylko jeden człowiek.

W innym razie Scarecrow był bardzo antygonistyczny wobec Batmana, zastraszając i manipulując dawką toksyny. Przechodząc do końca, Batman poddał się strachowi na wróble. Gdy został zdemaskowany i było już po wszystkim, Bruce uotpornił się na toksynę "Stracha" i powiedział że się nie boi. Końcem końca wszystko skończyło się dobrze. Strach został zatrzymany w GCPD i wszyscy uszli z życiem, ale jedyną konseksencją tego, wszyscy znają indetyfikację Mrocznego Rycerza. Kiedy Bruce wrócił do swojej rezydencji, wybuchła.

Prawdą jest to, że ta operacja Knightfall nie była improwizacją. Było to na wypadek ukrywania się. Myślę że Bruce przez ten cały czas ukrywał się w jaskini pod zrujnowaną rezydencją, ale przed końcem gry, zanim miały być napisy końcowe, autorów itd. Można było zobaczyć film gdy Batman jest ale inny. Jak czarny koszmar z czerwonymi oczami.

Jedyne na to wyjaśnienie jest nowy Batman. Biorąc pod uwagę inne źródła takim odpowiednikiem jest Batman Beyond.
Myślę czego spodziewać się można od studia odpowiedzialnego za Batmana, Rocksteady pracuje nad Sequel'em daleko postawionego w przyszłość, Batman: Arkham Beyond.
Pisze na telefonie, bez klawiatury 😅

LelekPL

Mój boże, drugi Night-wing się trafił. Q, czy możesz sprawdzić IP czy to nie ta sama osoba?

I po raz ostatni, Rocksteady nie robi gry z Batmanem. A już na pewno nie Batman Beyond.

Juby"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Pisałem już o tym przy okazji pisania o evencie DC. Jest sporo plotek na temat tych gier, ale było ich sporo od dobrych 3-4 lat. Ja straciłem wiarę w nową grę o Batmanie (Suicide Squad mnie raczej nie obchodzi) i nie zdziwię się jak zobaczę kolejnego LEGO Batmana jako ogłoszenie albo Injustice 3, czyli tytuły które mimo, iż z Batmanem są związane to raczej mnie nie grzeją jak kolejna solowa gra.

Juby

Mnie nie grzeją nowe gry o Batmanie odkąd zagrałem w Arkham Knight. :( Ale chyba w tym roku spróbuję w końcu powtórzyć, może lepiej ją odbiorę.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Pamiętaj, że Gotham Knights ma być grą z Batmanem nad którą pracuje Warner Bros. Montreal, studio odpowiedzialne za "Batman: Arkham Origins", więc może z tych dwóch gier, któraś Ci podpasuje.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL


Po tylu latach czekania i prac nad grą, lub jeśli wierzyć plotkom grami (które w międzyczasie były anulowane) w końcu WBGM OFICJALNIE coś ogłosi. WIększość przecieków sugeruje, że nie będzie to kontynuacja serii Arkham, a raczej jej reboot. Oczywiście istnieje też mała szansa, że tra gra nie jest związana w ogóle z Batmanem, albo tylko w małej części, ale biorąc pod uwagę, że jej pierwszy teaser był w dzień Batmana, myślę, że możemy być spokojni.

Jest to chyba jedyna rzecz na którą na tym DC Fandome jestem podekscytowany (bo The Batman nie nakręcił wystarczająco dużo, żeby móc pokazać coś wybitnie ciekawego, a... no nie, to właściwie wszystko :P ). No i będzie o dobrej porze, żeby ją obejrzeć - 19:30 w sobotę. Będzie też dwudziestominutowy "bis" później, na którym kto wie, może pokażą też gameplay. Trzymam tylko kciuki, żeby nie miała wewnętrznych zakupów, no i jak zwykle żeby pomocnicy byli conajwyżej opcjonalni ;)

Leon Kennedy

Chciało by się krzyknąć w końcu Montreal i Rocksteady!! W końcu!! Ileż lat można czekać na chodźby głupia zapowiedź, no ile?? Dobrze, że to już koniec czekania.

Juby

Hej, a może by tak założyć wątek dla DC Fandome, w którym będziemy pisać o wszystkim z tego wydarzenia? A przynajmniej o tych segmentach, które nie mają na forum swojego tematu (jak np. Batman Matta Reevesa, czy JL Snydera). Co wy na to?


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy