25 Marzec 2019, 13:32:22

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.

Prognozy Box Office

Zaczęty przez Juby, 09 Styczeń 2017, 09:10:39

LelekPL

Cytat: Jolly_Roger w 31 Grudzień  2017, 11:58:56
Na szczęście mówimy jedynie o przyszłości kina amerykańskiego rozrywkowego.

Nie, nie tylko rozrywkowego. Mówimy o przyszłości kina ogólnie. Kino rozrywkowe zarabia studiom pieniądze na robienie innych, mniejszych filmów. Jeśli te większe przestaną zarabiać, to nie będzie pieniędzy na te średnio-budżetowe.

Filmy niezależne będą zawsze, bo w większości nic nie kosztują, a ich dystrybucja może odbywać się na platformach streamingowych, gdzie ich oglądalność ma mniejsze znaczenie niż w kinie... przynajmniej na razie, kiedy te platformy konkurują o reputację i chcą stworzyć swoje własne marki. Na razie jakość ma równie wielkie znaczenie co oglądalność... ale w pewnym momencie przestanie, i te platformy zaczną być równie, jak nie bardziej wybiórcze co studia filmowe, bo będą miały znacznie dokładniejsze i natychmiastowe statystyki odnośnie tego co jest opłacalne, a co nie.

Mówimy tu też o wcale nie tak powolnej śmierci filmów średnio-budżetowych. Jeśli takie filmy jak Nice Guys czy Ex Machina będą padały, nie będzie na nie pieniędzy. Z resztą już to widzisz. Kina są podzielone na same "hity" i produkcje lokalne lub niskobudżetowe dramaty czy komedie których nikt nie ogląda. Póki co horrory radzą sobie dość dobrze na średnich budżetach, ale innych gatunków już nie ma.

Jeśli chodzi o filmy z innych krajów, to oczywiście sprawy mają się nieco inaczej. Tamte filmy są robione za znacznie mniejsze pieniądze i ich celem finansowym jest na ogół jedynie lokalny rynek. Ale i one ucierpią, jeśli ludzie będą chodzili do kina co raz rzadziej.

No i ostatecznie problem mają kina. Jeśli studia będą nadal robiły tylko drogie produkcje superhero, bilety będą szły w górę. Jeśli bilety będą szły w górę, a film będą co raz bardziej schematyczne i takie same, co raz mniej osób będzie chodzić. Kiedyś ta bańka pęknie i ludzie podziękują za tak duże ceny.

Juby

Totalnie zaniedbałem temat.

Jakiś czas temu otworzyłem bloga o tematyce box office. Na nim znajdziecie moją prognozę bieżącego sezonu letniego w kinach. Na razie z prognozami idzie mi dość nieźle (tylko klapy Solo nie doceniłem).

Zapraszam:
http://historieboxoffice.blox.pl/2018/04/Prognoza-dziesieciu-najwiekszych-hitow-prawie.html
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

09 Styczeń 2019, 09:57:20 #17 Ostatnia edycja: 09 Styczeń 2019, 10:08:27 by LelekPL
Cytat: LelekPL w 29 Grudzień  2017, 12:54:22
To wrzucę moje zgadywanki na przyszły rok:
1. Avengers: Infinity War - $1.7 miliarda
2. The Incredibles 2 - $850 milionów
3. Black Panther - $800 milionów
4. Solo: A Star Wars Story - $800 milionów
5. Jurassic World: Fallen Kingdom - $800 milionów
6. Coś Chińskiego - $800 milionów :P
7. Deadpool 2 - $750 milionów
8. Fantastic Beasts: Crimes of Grindlewald - $700 milionów
9. Ralph Breaks the Internet - $700 milionów
10. Aquaman - $700 milionów

Rok temu niespecjalnie mi się udało przewidzieć pierwszą 10. Zdecydowanie nie spodziewałem się tak wysokich wyników. A z 10 filmów trafiłem 7. Pogrubiłem te, których nie trafiłem, i tak, "coś Chińskiego" nie dostało się na listę, chociaż Operation Red Sea było blisko, na 13 pozycji! Więc nie jest źle ale to były praktycznie same pewniaki i Aquaman. Największym szokiem dla mnie było chyba to ile zarobił Black Panther, Venom i Bohemian Rhapsody. No i jak mało zarobił Solo.

Jeśli chodzi o ten rok to moje przewidywania wyglądają następująco:
1. Avengers Endgame 2 mld
2. Król Lew 1,3 mld
3. Frozen 2 1,2 mld
4. Star Wars Ep IX 1 mld
5. Spider-Man Far From Home 900 mln
6. Toy Story 4 900 mln
7. Captain Marvel 800 mln
8. Aladdin 800 mln
9. Wolf Warrior III 800 mln
10. Shazam 800 mln

Wydaje mi się, że mogę znowu zaniżać, ale i tym razem jest tu jednak sporo pewniaków. Jestem dość pewien kolejności pierwszej 5, natomiast jeśli chodzi o pozycje 6-10 to tak naprawdę mogą się całkowicie pomieszać. Wszystkim daję równe szanse.

Największą niespodzianką jest jednak dla mnie Star Wars. Jak bardzo niechęć fanów do TLJ odbije się na epizodzie IX? Według mnie mocno, ale na pewno nie aż tak jak na Solo, który po prostu wyszedł za szybko po chłodno odebranym poprzedniku. Poza tym JJ wraca, a fani raczej w większości byli zadowoleni z TFA. Poza tym jest to największa przerwa pomiędzy filmami od Star Wars od czasów TFA.

Jeśli chodzi o jakieś czarne konie to na pewno jest kilka kandydatów.
- Na pewno druga część "To" powinno zarobić sporo.
- Jak również Godzilla 2, której zwiastuny przekonały wiele osób w sieci (mnie niespecjalnie).
- Może Joker nas wszystkich zaskoczy. Według mnie jednak będzie dobrze przyjęty przez krytykę, ale nie zarobi za dużo (trochę jak Logan tylko mniej).
- Hobbs & Shaw powinni zbliżyć się do 800 milinów jeśli marka Szybkich i wściekłych będzie wyraźnie promowana w marketingu.
- Inny film Johnsona, Jumanji 3, też powinien zbliżyć się do pierwszej dziesiątki ale raczej nie zarobi tyle co poprzednik, która wychodził na fali nostalgii po pierwszej części i śmierci Robina Williamsa. Poza tym mieli dobry pomysł i nie wiem czy uda im się go powtórzyć.
- Podejrzewam, że Once Upon a Time in Hollywood będzie największym kasowym hitem Tarantino w karierze. Brad Pitt + DiCaprio + kontrowersyjny temat + możliwy powrót do formy po dość średniej Nienawistnej 8.
- Może jeszcze Dumbo, kolejny film Disneya będzie sukcesem (według mnie za wcześnie ruszyli z marketingiem, teraz jego zwiastuny są praktycznie zapomniane).

LelekPL

Wydaje się, że nowy film science fiction z Chin będzie w Top 10 tego roku. The Wandering Earth może zarobić mnóstwo kasy. Jak ktoś nie widział zwiastunu to proszę bardzo...

Wygląda... totalnie idiotycznie. Tzn, efekty i skala są imponujące, ale pomysł fabularny jest niesamowicie głupi i absurdalny. Przypomina to poziom Geostorm albo 2012 :P Nic nie przebija kolesia strzelającego do Jowisza z minidziałka :D