Autor Wątek: Batman The Telltale Series  (Przeczytany 4281 razy)

Offline Funky

• Pomocnik bohatera
  • Gentleman
Odp: Batman The Telltale Series
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Październik 2016, 21:28:39 »
Czy w toku historii fabularnej Dent staje się wiadomo kim?
Spoiler for Hiden:
Wiem że można go uratować ale czy twórcy i tak zrobili z niego Dwie-Twarze?
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2016, 00:23:46 wysłana przez kelen »

Offline kelen

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Październik 2016, 00:24:12 »
Spoilery ładnie chowamy.

Offline Lord Makaron

• Obywatel Gotham
  • *
    • Email
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Grudzień 2016, 17:43:10 »
Jestem po ukończeniu serii, więc wnioski:
+ główna nić fabularna - naprawdę świetna, przez zastosowanie nieczywistych i niespodziewanych rozwiązań (chociaż się pewnie znajdą tacy co już wszystko widzieli i nic ich w życiu nie zaskoczy  ;D)
+ sprzeczność z kanonem - postaci nie są do końca takie, jakie znamy i to daje wiele dodatkowych zaskoczeń (to jest w sumie dla mnie największy plus)
+ dużo działania jako Bruce - to w komiksach zawsze lubiłem, kiedy Batmen zdejmował maskę i załatwiał sprawy jako BW. Stąd też bardzo lubię 2 część Knightfalla na przykład
+ Joker choć się pojawia, to nie odgrywa ważnej roli - myślę, że już się nadmiar jego nazbierał w grach i filmach ostatnimi laty

- interaktywność - czuję, że większość wydarzeń dzieje się tak czy siak - twórcy dają tylko iluzoryczne uczucie, że na cokolwiek wpływamy
Spoiler for Hiden:
Np cały czas trzymałem Selinę z boku, mówiłem jej, że dam radę sam i ma spieprzać z miasta i się nie wtrącać, bo spodziewałem się jakiejś zdrady później - to i tak na koniec dostałem do wyboru czy jej powiedzieć a) bedzie mi Ciebie brakowało b) tworzyliśmy zgrany team, mam nadzieję że wrócisz c) nie wyjeżdżaj, kocham Cię...
Jak miałem wybór czy ratować Selinę, czy Harveya i wybrałem tego drugiego, to Selina i tak zrobiła unik przed bandziorem i się wywinęła
- Używanie kilka razy tych samych lokacji - jakoś mi to pachnie pójściem na łatwiznę
- technicznie niedopracowane - musiałem schodzić z rozdzielczością, a to przecież ta sama jakość co w poprzednich grach studia
- banalna - to w sumie taka lekko interaktywna historia - nawet jak są jakieś miejsca zbrodni do odtworzenia to nie spędzamy tam więcej niż minuty - jak są rozbite okulary i dziura w ścianie obok łączymy obie rzeczy i TADAM - ktoś wszedł i popchnął kogoś w kierunku ściany - World greatest detective! - jakoś mnie to denerwuje w ogóle w grach obecnie, bo wychowywałem się na trudnych przygodówkach.
- krótka - w ogóle nie rozumiem tego podziału na epizody - żeby raz na miesiąc sobie pograć 90 min (no ale mogłem kupić jak już całość wyjdzie  :-\) - poza tym czuję, że robią ze mnie kretyna jak zaczynam epizod - pierwsza rozmowa w której mówię tylko: 'Alfred to nie Twoja wina' i Steam mi wyświetla achevementa - część 1 epizodu 5 ukończona - no jakiś żart.

Ogólne wrażenia pozytywne, ale chyba warto czekać aż potanieje

Offline WezuM

• Obywatel Gotham
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Grudzień 2016, 22:48:22 »
Odpowiadając na Twoje pytanie Funky - jakby to określić...
Spoiler for Hiden:
pod względem mentalnym Harvey tak czy siak stanie się Dwie Twarze. Natomiast można go uchronić od oszpecenia.
Jeśli chodzi o ogólne wrażenie to jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że zarzuty takie jak za łatwe, za krótkie i po co to w ogóle wydawać w odcinkach się pojawią, no ale to telltale oni gry już tak po prostu wydają i za dużo z tym nie możemy zrobić. Trzeba to po prostu traktować jako "interaktywny serial".
Fabuła mega mnie zaskoczyła, nawet w ostatnim odcinku gdzie mogło się wydawać, że wszystko już wiemy było trochę plot-twistów. Co do sprzeczności z kanonem to na pewno nie wszystkim będzie to odpowiadać ale służą one grze, bo dzięki lekkim zmianom w charakterach postaci ich działania nie są przewidywalne, gra przez cały czas trzyma w napięciu. No i ode mnie ogroooomny plus za przedstawienie Jokera w ten sposób.  Bałem się, że okaże się być tym "głównym złym" jak to we wszystkich grach z Batsem musiało do tej pory być ale na szczęście przedstawiono go w mniejszej (choć bardzo ciekawej) roli. Poza tym to chyba ta interpretacja Jokera jest dla mnie najbardziej przerażająca. I jeszcze to zakończenie... ;).
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Offline Funky

• Pomocnik bohatera
  • Gentleman
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Grudzień 2016, 00:17:00 »
Spoiler for Hiden:
A z oszpeceniem jest bardziej niebezpieczny, psychopatyczny?, czy sfajczona połowa twarzy to tylko kosmetyczny dodatek? :P

Offline WezuM

• Obywatel Gotham
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudzień 2016, 22:04:11 »
Sam nie wiem bo póki co przeszedłem grę
Spoiler for Hiden:
chroniąc Harveya od oszpecenia.
Jak przegram wybierając drugą opcję to dam znać ;).
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Offline LelekPL

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Mój facebook
    • Email
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Grudzień 2017, 18:31:48 »
Skończyłem pierwszy sezon. Wyszło, że jestem Compassionate Batmanem i rzeczywiście fajnie się tworzy własną wersję Batmana. Wybory może i nie są zbyt różnorodne i koniec praktycznie jest ten sam, niezależnie od naszych decyzji, ale relacje z innymi postaciami układa się naprawdę przyjemnie, a sama fabuła jest bardzo dobra. Podzielę się jeszcze swoimi wyborami:

Spoiler for Hiden:

Online Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Marzec 2018, 10:03:36 »
Nie wiem co jest grane do jasnej cholery! Kupiłem już jakiś czas temu pierwszy epizod pierwszego sezonu, teraz patrzę i jest w promocji seasons pass za 33 zł, ale co tu się dzieję???? Nie mogę zakupić, bo jest niedostępny, bo uwaga mam już to zakupione, czyli jeden odcinek to w gruncie rzeczy cały sezon, którego oczywiście nie posiadam. Na telefonie jest tak samo. O co do cholery chodzi???

Online Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Kwiecień 2018, 08:07:33 »
No właśnie, o co chodzi  ;D Swoją drogą pierwszy sezon został wydany na płycie i stąd moje pytanie... Czy na płytce znajdują się całość czy tylko pierwszy epizod, a resztę trza ściągnąć kodem? Pytam, bo coś mi się takiego obiło o uszy, a skoro z promocji nie mogę skorzystać, to zastanawiałem się nad zakupem fizycznego nośnika

Offline LelekPL

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Mój facebook
    • Email
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Kwiecień 2018, 09:10:57 »
Usuń odcinek i kup season passa

Online Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Kwiecień 2018, 09:29:37 »
Oczywiście już tego próbowałem i dalej lipa. Dziwne to, prawda?