06 Grudzień 2019, 21:16:42

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

LIGA SPRAWIEDLIWYCH (2001-06) Sezony 1 i 2

Zaczęty przez Night_Wing, 16 Czerwiec 2016, 16:47:54

Night_Wing

Witam!  ;D ;D ;D ;D

Sko?czy?em w?a?nie ogl?da? pierwsze 2 sezony Ligii Sprawiedliwych lec?cej dawno temu na Cartoon Network (Toonami) . Produkcja by?a rozci?gni?ta na chyba 4 albo 5 lat - tak podaje filmweb. Po tych dwóch sezonach zaczyna si? tak jakby kontynuacja Ligi Sprawiedliwych - nast?pne 3 sezony : LS bez granic!.

Moim zdaniem serial ten powsta? pewnie w oparciu o serial animowany superman tego klasycznego z 1996-2000 i batmana te? klasycznego i te? z podobnego okresu.  Serial Oceniam bardzo wysoko ze wzgl?du na tak jakby kontynuacj? tego klasycznego SuperMana i Batmana i ze wzgl?du na to, ?e jest wiele historii i w?tków, które wyst?puj? w charakterystycznych seriach 2 lub 3 odcinkowych - rzadko po 1 odcinek.

Pierwsze dwa Sezony ,,Ligii Sprawiedliwych nie skupia?y si? tylko na Batmanie, Supermanie - kreowanych na przywódców Ligii ale ka?da posta? ma tu swoj? histori?. Zaskoczy?y mnie pierwsze odcinki tej animacji gdzie powstawa?a Liga Sprawiedliwych, a mianowicie chodzi mi o histori? Jean Jonna' (nie wiem jak to si? pisze) Marsjanina ?owc?, który zosta? schwytany przez Rz?d USA i przetrzymywany w jakim? tajnym o?rodku bo uwa?ano go za co? bardzo niebezpiecznego, ale wi?zano z nim nadziej? na stworzenie z niego ?mierciono?nej broni - TAK to ja odebra?em. Z tego co pami?tam z tych pierwszych odcinków - to Marsjanin ?owca by? chyba ostatnim ocala?ym ze swojej rasy na MARSIE - chyba w wyniku jakiej? katastrofy.

Fajna by?a historia gdy Liga Sprawiedliwych spotka?a w chyba innej alternatywnej rzeczywisto?ci albo wewn?trz komiksu (chyba co? takiego) Gildi? Sprawiedliwych - by? tam chyba CatMan ? jakie? dziwne alter - ego cz?onków Ligii. Nie zapomn? te? starcia z Legionem Sprawiedliwo?ci - który sprawowa? w?adz? na  ?wiecie daleko w przysz?o?ci któremu podporz?dkowa? si? musia?y wszystkie Pa?stwa ?wiata - co? jak w?adza totalitarna - przymusowe bohaterstwo. I w?a?nie Legion Sprawiedliwo?ci chcia? zlikwidowa? Lig? Sprawiedliwych i inne Ligii na innych Ziemiach.

Drugi Sezon sko?czy? si? dziwnie. Szokiem by?o to, ?e Wally West by? Flashem - a nie Barry Allen. Mog?em si? po cz??ci domy?li?, bo ogl?da?em wcze?niej Lig? M?odych i tam Wally by? ma?ym Flashem, ale mia? strasznie taki swawolny charakter jak dziecko. Tak samo zachowywa? si? dosy? cz?sto Flash z Ligii Sprawiedliwych. A co z Barrym Allenem on w ogóle tu si? pojawi? w dalszych cz??ciach? Czy tu pierwszym Flashem by? w?a?nie Wally.

Koniec drugiego sezonu te? dziwny ze wzgl?du na konflikt na Linii Ziemia a Thanagar. I pomy?le?, ?e przez ca?y czas Sokolica infiltrowa?a Lig? Sprawiedliwych by wykorzysta? potem ich s?abo?ci w walce na Ziemii. Szkoda, ?e Sokolica zosta?a przy??czona nie?wiadomie do spisku,w którym ucierpie? mia?a ludzko?? a ocale? Thanagar. Musia?a odej??.

LS : bez granic zapowiada si? ciekawie: nadzór Marsjanina ?owcy : i wydaje si?, ?e Liga nie b?dzie zamyka? si? w obr?bie 7 osób tylko, b?dzie mia?a dziesi?tki cz?onków.

A jakie s? wasze wra?enie na temat serialu animowanego DCU Liga sprawiedliwych : szczególnie pierwsze 2 sezony? Poprawcie mnie je?li co? omin??em albo przytoczy?em ?le.
8) 8) 8) 8)

kubala102

Barry Allen nie istnieje prawdopodobnie w tym uniwersum chociaż w czwartym sezonie Wally wspomina coś o swoim wujku oraz w muzeum  Flasha widać również strój Kid Flash. Brak Barrego był spowodowany tym że w tamtym czasie w komisach rolę Flasha pełnił własnie Wally a postać Allena nie była wtedy powszechnie znana 

aneczka92

Mam takie pytanie. Oglądałeś to z polskim dubbingiem. Czy po angielsku z/lub bez napisów?

Night_Wing

Oglądałem z dubbingiem jakieś 90% odcinków 1 i 2 sezonu Ligii Sprawiedliwych. Większość ściągałem z serwisów kreskowkazone.pl itp. Niektóre były z napisami, nie wiem czemu. Starałem się oglądać możliwie jak najwięcej z napisasmi, bo Polski Dubbing w Lidze Sprawiedliwych 2001 -04 te pierwsze 2 sezony był dla mnie średni. Podobał mi się jedynie głos Supermana i Johna Stewarta i Batmana - to jeśli chodzi o Polski Dubbing. Wole z napisami, bo Polscy aktorzy podkładający głos do kreskówek z tamtego okresu dziwnie się wczuwali w rolę - było to inne pokolenie ,,lektorów czy tam dubblerów" jak się to nazywa - niż jest obecnie.

Oryginalny głos jest ciekawszy, a napisy czasami są dziwnie tłumaczone.

I ta i ta wersja jest dobra - ważne żeby oddawało sens i cały zamysł odcinka.

8) 8) 8) 8)

aneczka92

Ja szczerze mówiąc lubię ten polski dubbing tzn. głosy. Pewnie z tego względu że oglądałam to jako dzieciak i się bardzo przyzwyczaiłam do tamtych głosów. Zwłaszcza moja ulubiona postać czyli Martian Manhunter bardziej lubie jego dubbingowany głos niż oryginalny . Andrzej Chudy ma bardzo fajny moim zdaniem głos. A Carl Lumbly to jakis bardzo zły nie jest ale wydaje mi się bardziej nijaki. Oczywiście oglądałam wszystkie odcinki zarówno w wersji dubbingowanej jak i oryginalnej. I jeszcze jedna kwestia. Żarty w polskiej wersji językowej śmieszą mnie bardziej niż w oryginalnej.