Autor Wątek: SPOILERY - wrażenia po seansie Batman v Superman: Dawn of Justice  (Przeczytany 19371 razy)

Offline Juby

• Miejska legenda
Odp: SPOILERY - wrażenia po seansie Batman v Superman: Dawn of Justice
« Odpowiedź #120 dnia: 23 Październik 2017, 18:48:26 »
Ktoś jest masochistą - jak najwyraźniej ja - i powtarza BvS przed premierą JL? ;)

Ja już po, bo brat ma na Blu i nadarzyła się okazja do obejrzenia Extended Cuta w full HD.
Wrażenia praktycznie bez zmian. Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że Ultimate Cut to jedyna słuszna wersja. W obu film jest za długi i nieciekawy, ale w tej jeszcze dłuższej i nudniejszej przynajmniej wyjaśniono kilka spraw i motywów, które w kinie nie miały za grosz sensu.

Żeby się nie pastwić nad tym potworkiem - a mógłbym godzinami, bo prawie każda jego scena to takie marnotrawstwo potencjału i żenada, że już nikt nigdy więcej nie powinien pozwolić zbliżyć się Snyderowi do jakiegokolwiek projektu - skupię się na tym, co w filmie lubię / mi się podobało.

- Finał MoS z perspektywy Bruce'a. Jest mega głupi, a efekty rażą sztucznością, ale to dynamiczna sekwencja z bardzo dobrym, zdeterminowanym Affleckiem.
- Kostium Batmana! Zajebisty, mój drugi ulubiony po tym z Batman Begins.
- Scena koszmaru (do pojawienia się Cavilla). Tak bardzo zbędna i pozbawiona sensu, ale tak inna od reszty, tak barwna i post-apo + stylówa Batmana - ja to kupuję.
- Superman ratujący tę dziewczynę
! No longer available

^ wyciszenie, wolna nutka z MoS, Cavill ratujący ludzi. Tylko przez te kilkadziesiąt sekund czuję, że oglądam sequel jednego z moich ulubionych filmów XXI wieku. Wielka szkoda, że "takiego Supermana" jest w tym filmie tylko tyle. :(
- Zamach w Kapitolu. Bardzo dobry jest ten montaż i muzyka, kiedy Lois, Bruce i pani senator dowiadują się tego, czego się dowiadują, a później to absolutne wyciszenie przed samą eksplozją, które drastycznie wzmacnia napięcie, nawet gdy dobrze się wie, co się zaraz wydarzy.
- Ten moment

- No i jedyna dobra scena akcji w tym filmie, czyli walka Batmana z oprychami w magazynie. Wprawdzie znajduję w tej scenie kilka problemów, ale mimo to jest efektowna i robi wrażenie.

To tyle. Reszta jest kiepska, w porywach zła, lub nawet debilna. Zdaje się, że po wyjściu z kina wystawiłem BvS na filmwebie 3/10. Po powtórce w wersji rozszerzonej na laptopie dziewczyny, kiedy część spraw nabrała sensu a ja nie miałem już żadnych oczekiwań, podwyższyłem na 5/10. Półtora roku po tej porażce i trzecim jej obejrzeniu - ostatni raz w całości (zdecydowałem się tego nie kupować dopóki cena nie spadnie poniżej 30 zł, a nawet wtedy wracać będę jedynie do wybranych scen) - wyśrodkowuję swoją ocenę i ostatecznie wystawiam 4/10. Powinno być niżej, bo to bardzo zły film, a także - podtrzymuje tu swoje stanowisko sprzed 18 miesięcy - mój najmniej lubiany kinowy film z Batmanem. Jednak z sympatii dla tych bohaterów i części obsady jestem pobłażliwy.
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Offline Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #121 dnia: 24 Październik 2017, 21:56:54 »
Może trzasnę w końcu swoje wydanie na blu ray, bo mam go od grudnia, a w sumie tylko urywkami oprócz dodatków ogl... Masochizm to dobra rzecz  :P

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #122 dnia: 28 Październik 2017, 11:28:53 »
Premiera "Justice League" będzie miała miejsce 17 listopada 2017 roku - w przeddzień moich urodzin. Tego samego dnia w Polsce zostanie wydana kolejna odsłona gier LEGO : " LEGO Marvel Super heroes 2". Chyba moi mili, lepiej być nie mogło. Dlatego też, głównie ze względu na  oczekiwanie startu emisji "Ligi Sprawiedliwych" postanowiłem kupić "Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)" na Blu-Rayu, w wersji rozszerzonej, za 49,99zł. Widać, doczekałem się spadku ceny tej produkcji w wydaniu w wysokiej rozdzielczości. Kiedy zakup do mnie dotarł, wieczorkiem odpaliłem sobie film na Ps4. Po jego obejrzeniu rzuca się w oczy jedna rzecz: ,,Czy dzieło to ma być nośnikiem efektów specjalnych czy opowiadanej historii?".
Snyder wykreował pojedynek Supermana i Batmana na coś mitycznego. Wydawało mu się, że skoro ,,przesłodzi" swój obraz niebotycznymi efektami specjalnymi - za co mu dziękuję, bo samo to było genialne - i wyglądającymi jak tytani,Bogowie - herosami, to podniesie film do rangi czegoś co ma nas zszokować i zapaść na wieki w naszą pamięć. Patos, ciężki mroczny klimat. Dodajmy do tego fantastyczną muzykę Zimmera np. "Is she with you?" "God among us", a ciarki i poczucie jakby rzeczywiście tacy Bogowie istnieli i stąpali pośród nas - mamy wprost gwarantowane.

Oprócz Batmana pędzącego Batmobilem i uderzającego w stojącego sobie ot, tak Supermana, czego skutkiem było lekkie zmiażdżenie części pojazdu "Mrocznego Rycerza" przy braku  uszczerbku czy reakcji ze strony Supermana, co było bardzo wymowną mówiącą o potędze Kal-Ela sceną, równie istotną sekwencją była kwestia naukowa Neila deGrasse'a Tysona. Z wtórującą czemuś boskiemu muzyką, naukowiec, bez ogródek mówił o tym kim cała nasza Cywilizacja staje się w momencie kontaktu z nadrzędną istotą. Gęsia skórka i niesamowite doznania. Coś pięknego, a tego w filmach o superbohaterach niestety brakuje.
Link do tej kwestii poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=8oo0qsauXeI. Jaki tu utwór leci?

Ponowne obejrzenie, zmiana oceny widowiska. Ostatecznie wynosi ona 8/10

Offline wiktor janus

• Obywatel Gotham
  • *
« Odpowiedź #123 dnia: 27 Czerwiec 2018, 21:40:22 »
Obejrzałem właśnie na HBO. Jak dla mnie lepsze niż wszyscy X-Men, Avengers czy nawet Watchmen, którzy moim zdaniem byli zbyt wydziwni.

Zapraszam na recenzję na moim blogu:
https://krytykamateur.blogspot.com/2018/06/batman-vs-superman-dawn-of-justice.html

miłej lektury

Offline Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #124 dnia: 28 Czerwiec 2018, 02:05:40 »
W sporej części się zgadzam i chyba jako jeden z nielicznych czekam na następne kombinację łysego Luthora.

Offline Juby

• Miejska legenda
« Odpowiedź #125 dnia: 29 Czerwiec 2018, 12:26:19 »
Sorry, ale nie dałem rady doczytać tej recenzji do końca. Ocenianie postaci nie ze względu na to jak je napisano, nie przez to jaką odgrywają role, nie przez to jak je zagrano, a jedynie przez aparycję - padłem. :D

A film jest przekijowy (odsyłam do mojej ostatniej recenzji 5 postów wyżej), porównania do Watchmen, niektórych X-Menów i ostatniej części Avengers nawet nie będę próbwał komentować. :)
- Morgan Freeman

Offline Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #126 dnia: 30 Czerwiec 2018, 05:20:58 »
No cóż kino superbohaterskie najczęściej porównuje się do kina superbohaterskiego. I wiesz co? Drugi seans BvS był jednak lepszy niż drugi seans Avengers 3, tak napisałem to  ;D

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #127 dnia: 30 Czerwiec 2018, 09:38:55 »
Tak, jak pisałem w poście wyżej, bardzo, ale to bardzo dobrze zaaranżowana, przynajmniej w tym względzie w "Batman vs Superman: Dawn of Justice", została kwestia naukowa Neila deGrasse'a Tysona. Z wtórującą czemuś boskiemu muzyką, naukowiec świetnie zestawił rzeczywiste skutki ujawnienia się wśród nas tak nadrzędnie rozwiniętą istoty, gdzie my bylibyśmy robalem, a ta istota, czyli Superman buciorem, który nas zdepcze. Rozumiem, że ten film jest zupełnie innym kinem superbohaterskim niż produkcje z serii "Avengers", ale takich sekwencji jak to wystąpienie N. deGrasse'a Tysona w filmach o herosach i ich poczynaniach po prostu brakuje, chyba że w niniejszej produkcji odnosimy się nieco do mrocznej, pełnej patosu i ,,mocy" strony.

Offline Juby

• Miejska legenda
« Odpowiedź #128 dnia: 30 Czerwiec 2018, 11:41:25 »
Sekwencji? Jakiej sekwencji? Neil Tyson wypowiada całe jedno zdanie w szybkim montażu, tam nie było żadnej sekwencji z nim.

@Leon
Avengers to dla mnie czołówka filmów superhero obok Batmanów Nolana i Burtona. BvS to czołówka największych rozczarowań bieżącej dekady. :(
- Morgan Freeman

Offline Leon Kennedy

• Mod Team
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #129 dnia: 30 Czerwiec 2018, 13:21:31 »
Juby, dla mnie również Avengers to sama czołówka, ale co poradzę, że drugi seans mnie trochę znudził, zas drugi BvS no trochę nawet zachwycił mimo wszystkich błędów i niedociągnięć.

Offline Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #130 dnia: 30 Czerwiec 2018, 15:47:44 »
Sekwencji? Jakiej sekwencji? Neil Tyson wypowiada całe jedno zdanie w szybkim montażu, tam nie było żadnej sekwencji z nim.

W powyższym stwierdzeniu na temat roli tego naukowca w filmie gdzie początkowo krzyżowało pięści dwóch nadludzi, a było to bardzo, bardzo ważne co ów specjalista miał do powiedzenia, i oby podobne wystąpienie miało miejsce w "Aquamanie", miałem na myśli zwyczajną scenę, ot kilka ujęć, zwrotów kamery itp. Po prostu szukałem zamiennika do słowa ,,scena"; czyli w tym przypadku mój błąd.

Jeśli interesuje was kupno "Batmans vs Superman: Świt Sprawiedliwości" w wersji Blu-Ray, to na niektórych sklepach internetowych można nabyć ten film za 40 lub 50zł. Osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem tej nietuzinkowej  produkcji na dysku Blu-Ray, a wydanych pieniędzy nie żałuję. Często do niej wracam, bo w pewien sposób odczuwam do niej duży szacunek. "Świt Sprawiedliwości", niestety, podzielił fanów Kina i Uniwersum komiksowego DC, na tych co filmem w pewien sposób się zachwycają, będąc miłośnikiem tego typu realizacji adaptacji komiksowych, oraz na tych, którzy mogliby prędzej wypruć sobie flaki niż jeszcze raz go obejrzeć.  :'( :'(