Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Q

Nie powiedziałbym, że DC Dark/Black miałoby tworzyć jakieś uniwersum, to pewnie będą po prostu filmy odbiegające od standardów Superhero o mniejszym budżecie i być może z kategorię wiekową R.



Co do Supermana, to niektórzy uważają, że fakt, że Henry zaczął ćwiczyć może oznaczać, że przygotowuje się do powrotu do roli Kryptończyka - https://www.instagram.com/p/BkFhYa4lkzC/?taken-by=henrycavill
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Night_Wing [usunięty]

Nie wiem co o tym sądzić, ale obraz kinowy pt. "Joker", którego wyreżyseruje Todd Philips, i który ma rozegrać się w latach 80-tych i nawiązywać do klimatu smętnego, mocnego kina gangsterskiego, ma ponoć znajdować się poza obrębem Kinowego Kanonu DC: "DCEU". Wychodzi na to, że ów film będzie czymś odrębnym, skoro w innym filmie o tej samej nazwie, ale umieszczonym w "DCEU", Jokera zagra Jared Leto. Z kolei Nietuzinkowego, obłąkańczego, z wypisanym uśmiechem na twarzy złoczyńcę - z poznaniem jego genezy - u Todda Philipsa zagra Joaquin Phoenix, a producentem ,,tego" "Jokera" ma zostać Martin Scorsese, z czego na film przeznaczone ma być tylko 55 mln dolarów. Jeśli to o czym piszę rzeczywiście miałoby miejsce, to ciekawe, jak traktować postać Jokera z filmu spoza "DCEU". Kanoniczna czy nie? Z lekka staje się to po prostu pokręcone.  :D :D



Moim zdaniem dobrym wyborem dla roli Batmana byłoby obsadzenie w niej Geralda Butlera. W filmach, w Nowym DCEU, czy w jakimś obmyślanym przez "DC" Kanonie, które sobie to Uniwersum stworzy, Butler czułby się tak dobrze, jak podczas swojego wkładu w ekranizację "300" Millera. To aktor, który ma do tego duszę -  w sam raz na mroczny, pełny przytłoczenia i ciężkiego patosu klimat.  ::) ::)

Juby

Cytat: Q w 16 Czerwiec  2018, 21:01:58
Nie powiedzia?bym, ?e DC Dark/Black mia?oby tworzy? jakie? uniwersum, to pewnie b?d? po prostu filmy odbiegaj?ce od standardów Superhero o mniejszym bud?ecie i by? mo?e z kategori? wiekow? R.
O! No i o to chodzi, niech robi? nie zwi?zane z uniwersum filmy na podstawie DC, je?li te kiepsko by si? ??czy?y z reszt?, chocia?by pod wzgl?dem brutalno?ci (je?li które? mia?by by? rated-R). Tylko po co je nazywa? jakim? Black/Dark? Niech dadz? sobie spokój, bo brzmi strasznie kiczowato.

Cytat: Q w 16 Czerwiec  2018, 21:01:58
Co do Supermana, to niektórzy uwa?aj?, ?e fakt, ?e Henry zacz?? ?wiczy? mo?e oznacza?, ?e przygotowuje si? do powrotu do roli Krypto?czyka - https://www.instagram.com/p/BkFhYa4lkzC/?taken-by=henrycavill
Jestem fanem Henry'ego i zapewniam ci? - on nie zacz?? ?wiczy?, on ?wiczy od lat. Jego twit z treningiem nic nie znaczy.

Ostatnie info o kolejnym Supermanie to wywiady z Cavillem z Cinema Con z ko?ca kwietnia. Jak wida?, projekt wci?? jest jedynie na etapie rozmów. Przy takim tempie, sequel MoS nie powstanie do 2021 roku. :(
https://www.youtube.com/watch?v=F-7Nvmd0178

A to powiedzia? re?yser Mission: Impossible 6 o wyre?yserowaniu Supermana:
"(...) Hey, they know where to find me.' Nobody's asked, but you know..."

Nie prosz? ci?, bo Warner nie ma czasu na takich leszczy jak Superman, s? zaj?ci 17 projektami filmów o Harley Quinn. >:(

Q

Do grona planów WB dołączył film o Plastic Manie.

Planów było już wiele i tylko nieliczne z nich doczekały się realizacji.

Wygląda na to, że WB postanawia stawiać na kontynuacje hitów oraz na bohaterów, którzy jeszcze nie gościli na dużym ekranie. Mniejsze ryzyko, że film o Plastic Manie nie spełni oczekiwań, bo jednak mniej się po nim oczekuje niż po kolejnej historii z Batmanem, na dodatek w pierwszym filmie można skupić się originie.

Szkoda, że na tym wszystkim cierpią osobne historie z bohaterami od których wszystko się zaczęło, bo chociaż "The Batman" w reżyserii Matta Reevesa jest w planach to już długo nie ma żadnych konkretów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Szkoda to jedynie, że jeszcze rebootu nie zrobili

Leon Kennedy

Wtedy to wielka szkoda aktorów, bo każdy z nich był świetnym wyborem!!!!!! No chyba, że zostaną, ale wtedy dziwne by to trochę było...

Night_Wing [usunięty]

O tym czy w "Kinowym Uniwersum DC" b?dzie w przysz?o?ci dobrze, czy ?le, ci??ko na razie, nawet ogólnikowo to okre?li?. "The Flash" i "Man of Steel 2" zosta?y wstrzymane. Nie wiadomo, cholibka, w jakiej fazie realizacji znajduj? si? te filmy. Scenariusz, przygotowanie planu zdj?ciowego, a mo?e jakie? wersje scenariusza oczekuj?ce w kolejce do akceptacji? Nie wiadomo co ju? o tym my?le?. Nie wiadomo, czy "Aquaman" i "Shazam!" pod?wign? ,,nowe" zamiary, ten format, przeznaczenie i charakter kina "DC". Czy to rzeczywi?cie wystarczy, aby adaptacje "Uniwersum DC" by?y czym? tak sk?adnie i spójnie zrobionym, jak "MCU" - nie mówimy tu o na?ladowaniu "MCU", lecz o zaczerpni?ciu z tego Kinowego Uniwersum przyk?adu.

"Joker", "Birds of prey", "Wonder Woman 1984", o tych filmach wiemy, ?e na pewno powstan?. Mówi si?, ?e w gr? wchodzi równie? film o Zatannie, iluzjonistce, mistrzyni sztuk mistycznych, wspó?pracuj?cej z Doctorem Fate'em, którego - jako wyraziciela mocy jednej z najpot??niejszych istot z "Uniwersum DC", Nabu,  chcia?bym w tym filmie zobaczy?.  ;D


Leon Kennedy

No cóż pozostaję nam tylko czekać na rozwój sytuacji i mieć nadzieję, że Aquaman będzie dobrym filmem, a pierwsze recenzje na to wskazują. W przyszłym roku z universum, to chyba tylko Shazam i trzymam kciuki za ten projekt. Trailer bardzo swoim zabawowym klimatemi mi się spodobał.

Juby

http://filmozercy.com/wpis/amy-adams-nie-wroci-jako-lois-lane-aktorka-komentuje

Kolejny powód, dla którego uniwersum DC się dla mnie skończyło.

Na Aquaman nie mam zamiaru wydać nawet grosza, obejrzę kiedyś jak - zapewne - brat kupi na Blu-ray. Seans Shazama! stawiam pod znakiem zapytania, WW1984 i wszelkie kolejne projekty = ignore, do czasu powrotu Cavilla w roli Supermana i wyjątek dla solowego Batmana (wiadomo).

Leon Kennedy

Twój wybór. Ja tam i tak obejrzę każdy z tych filmów w kinie. Więc nie ma mowy o jakimś ignorowaniu. A powiedz nawet dobre recenzje cię nie przekonają na wydanie tych kilkunastu złotych?

Kaz

DCEU nic nie traci rezygnując z Adams, wręcz przeciwnie. Chemia między Cavilem a Adams była tak tragiczna, że każde sceny z nimi, były katorgą dla oczu. Liczę że przy reebocie (o ile do takowego dojdzie) WB lepiej rozpisze postać dziennikarki Lane i zrobi z niej zadziorną sucz, jaką jest w komiksach.

Night_Wing [usunięty]

To o czym rozmawiamy i jak rozmawiamy, czyli to, że nasze gusta jako fanów komiksowych adaptacji, w tym szczególnie "Uniwersum DC" zamiast nas łączyć one nas coraz bardziej oddzielają, nie świadczy dobrze o kondycji Kinowego Świata takowych adaptacji. Filmy od "DC" ostatnimi laty zamknęły się w kokonie patosu, kultu niebotycznej siły jednostki: Superman - podniesiony w "Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości" i "Lidze Sprawiedliwości" do postaci siły wyższej, który w tym momencie jest - jeśli tak to można porównywać - najpotężniejszą postacią w "Kinowym Uniwersum DC". Włodarze "Warner Bros" i "DC" nie mają na ten moment ścisłego planu, jak poprowadzić ich Kinowy Wszechświat. "Aquaman" uratuje sprawę i zapowiada się pod każdym względem wyjątkowo dobrze, lecz może to jedynie zrehabilitować "Kinowe Uniwersum DC" na krótki czas. To samo tyczy się filmów "Shazam!"i "Joker". Co będzie potem? Trzy produkcje nie zbudują solidnego fundamentu dla przyszłych lat twórczości Kina od "WB/DC".

Leon Kennedy

Ale dobre dwa filmy ( Joker jest po za universum), to może i będzie dobry prognostyk na przyszłość.

Q

Odejście Amy Adams sugeruje, że nie planów by kontynuować serię z aktorami z filmów Snydera. Tylko WW i Aquaman, rzutem na taśmę, się wybronili. O Flashu też coś ostatnio przycichło.

Reboot na pewno nadejdzie ale wygląda, że przyjdzie nam na niego dłużej poczekać.

Dobrze by były gdyby w międzyczasie zdecydowali się na różnego rodzaju wariacje z klasycznymi bohaterami, ale to zależy od sukcesu "Jokera".

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 08 Grudzień  2018, 18:03:29
Twój wybór. Ja tam i tak obejrzę każdy z tych filmów w kinie. Więc nie ma mowy o jakimś ignorowaniu. A powiedz nawet dobre recenzje cię nie przekonają na wydanie tych kilkunastu złotych?

Recenzje żadnego filmu nigdy do niczego mnie nie przekonują. Zdanie anonimowych dla mnie ludzi zza oceanu ma zerową wartość, a procenty z rottentomatoes i metacritic już nie raz całkowicie nie pokrywały się z moją opinią, więc są dla mnie bez znaczenia.

Ja wiem, że zmiany w uniwersum DC powinny nastąpić i dobrze, że Warner coś działa, ale działa źle. Pokochałem to uniwersum od Man of Steela, pokochałem Supermana-Cavilla i Lois-Adams, a oni ich zmarnowali i teraz się w ogóle odcinają. Sorry, ale za to moich pieniążków nie zobaczą. Rozważam seans Shazama! ze względu na historię tego superbohatera, a tak to tylko Joker - bo jest poza tym uniwersum, solowy Batman (bo Batmana nie odpuszę w kinie, choćby nie wiem co) i mocno wyczekiwany przeze mnie kolejny Superman z Cavillem. Wszelakie Plastikmany, Aquamany, Ptaki nocy, Wonder Womany po rozczarowującej pierwszej części - sorry, ale nie. Może jak w końcu dostaną po kieszeniach, to wezmą się w garść i zaczną robić dobre filmy o bohaterach, którzy zasługują na więcej.

To wstyd, że w 2018 nadal nie mamy filmu Flash!! Przecież to jedna z ikon i najstarszych superbohaterów komiksowych ever, a oni wciąż nie potrafią przedstawić jego historii na dużym ekranie. Tymczasem w Marvelu nawet tak absurdalne i nieznane postacie jak Ant-Man mają swoje filmy, które odnoszą sukcesy.