Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Miasto Gotham

Zaczęty przez KacperNew, 01 Grudzień 2015, 19:40:34

KacperNew

Właśnie robię scenariusz o Batmanie .
Chciałbym się dowiedzieć jak nazywają się  ulice,alejki, Ważniejsze budynki w Gotham .

Leon Kennedy

Crime Alley - Tam zamordowano jego rodziców. Sporo ulic, parków itp. zostało nazwane nazwiskami twórców... Chyba nie będzie problemu z ich znalezieniem  ;)

KacperNew

Cóż mam mało komiksów z Batmanem .
A jeśli mam to nie ma żadnej wzmianki o ulicach itd.

Jolly_Roger

Robisz scenariusz o Batmanie, ale nie czytasz komiksów z Batmanem? Ciekawe... No i nie chce ci się zrobić rozeznania i liczysz, że tu się wszystkiego dowiesz? Tak to zrozumiałem. Zazwyczaj fani robią takie rzeczy, jak opowiadania czy scenariusze z ulubionymi postaciami. Ty natomiast raczej jesteś obojętny w kwestii Batmana, ale piszesz scenariusz... Niezwykłe.

KacperNew

#4
Pytanie czytasz moje odpowiedzi do końca bo napisałem że mam mało  a nie że nie czytam.
A batman to moja ulubiona postać z Universum DC.             Plus  wiesz jaka jest  moja sytuacja materialna, nie mogę sobie pozwolić za dużo.

LelekPL


Ciekawy filmik o ewolucji Wayne Manor głównie w filmach i serialach o Batmanie.

Juby

Ale odkopałeś wątek :D

A video bardzo fajne, ciekawie się go słuchało i za cholerę nie zwróciłem uwagi, że rezydencja Wayne'ów w Jokerze to ta sama, która pojawiła się w obu Batmanach Schumachera. Myślę, że dałoby się to jeszcze połączyć tak, aby Kilmer był starszą wersją Bruce'a z filmu Phillipsa. ;)

Od siebie dodam jeszcze ciekawostkę na którą zwrócił uwagę mój brat szmat czasu temu - rezydencja z Batman Begins to ta sama posiadłość, która grała dom O'Connellów w Mumia powraca cztery lata wcześniej.

Crowridd


Juby

Wychodząc poza Wayne Manor, Gotham z hejconego przez niemal cały świat B&R było wspaniałe! Zdecydowanie za mało się o tym mówi.

 

Crowridd

#9
To, jak bardzo ten film był zły, przykryło właśnie takie rzeczy. Kadry, które tu wrzuciłeś są świetne.

Juby

Ano są, a przecież zdjęcia w B&R bywają zdecydowanie słabsze od poprzedniej części. A jak już o niej wspomniałem, myślę że warto przypomnieć, iż to w Batmanie Foreverze Schumachera otrzymaliśmy najmroczniejszy Azyl Arkham ze wszystkich filmów:



Kadr jak z Draculi Coppoli.

LelekPL

Mi Gotham z B&R podobało się bardziej niż z Forever, a przynajmniej było mniej ujęć (albo w ogóle, nie pamiętam dokładnie) tego okropnego CGI Gotham za dnia. Czasami dekoracje były tandetne (plastikowe sople lodu, które wyginają się na ekranie, komiczne wnętrza), ale prezentowanie Gotham było w szerokich kadrach wypadało na plus. I zawsze byłem fanem scen "powiętrznego surfowania" i jazdy batmobilem po tej olbrzymiej statui. Przesadzony rozmiar tych statui też jest według mnie na plus.

Juby

#12
Gotham w obu filmach Joela było bardzo podobne i myślę, że ilość ujęć "CGI-Gotham za dnia" zbliżona (w Foreverze kojarzę jedynie najazd na Wayne Enterprises, a w B&R na teleskop), ale B&R wygrywa tym, że pokazano go więcej i świetnie wykorzystano jego szaloną, anatomiczną architekturę, jak we wspomnianej scenie pościgu na posągu (też jestem tego fanem, surfowania również).