Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Titans

Zaczęty przez Doctus, 29 Czerwiec 2015, 17:01:20

Doctus

Nikt jeszcze nie założył tematu o zapowiedzianym serialu stacji TNT - Titans. Zapowiedziany przez twórców skład drużyny będzie hybrydą Birds of Prey (Oracle, Hawk, Dove) i Tytanów (Nightwing, Raven, Startfire). Cieszę się z kolejnego serialu na podstawie komiksów DC, natomiast trochę żałuje że nie będzie to bardziej wierna adaptacja Tytanów. Gdyby TNT dogadało się co do praw z The CW, w drużynie mogliby się pojawić tacy Tytani jak Arsenal czy Kid Flash. Nie wiem jak inni, ale dostrzegam ciągłe marnowanie potencjału przez ograniczenia nałożone przez kinowe uniwersum. Do Blackbirds świetnie pasowałaby Katana, a przez (zapewne niewielką) rolę w filmie nie mogą już użyć jej w telewizji. Zagadka też pozostaje kto miałby być głównym przeciwnikiem dla tej drużyny, bo wątpię żeby zrezygnowano z tego szablonu i nakręcono procedural.

Kadaver

Ciekawe, czy do Batmana będą jakieś odniesienia.

Gregman

Ten serial móg?by by? cz??ci? DCCU, wyjdzie zaraz po Batman v Superman, wi?c b?dziemy wiedzie? ?e Jason nie ?yje i Dick jest ju? na swoim. Do tego osadzenie akcji w Bludhaven, czy Jump City wyeliminuje problem, który cz?sto mnie zastanawia ogl?daj?c filmy Marvela, takie jak np. Iron Man 3 - skoro wszyscy ?yj? w jednym mie?cie, czemu Avengersi nie dzia?aj? wy??cznie razem. Czego chc?? Na pewno Wie?y Tytanów, jak by?em ma?y zawsze chcia?em w takiej mieszka?. Wiem ?e jest w choler? widoczna dla przeciwników, ale mo?e jako? to wyja?ni? :) Sk?ad zespo?u to b?dzie Nightwing, Starfire, Raven, Hawk, Dove i Oracle. Serial ma by? teen dram? opart? na relacjach nastolatków i akcji, troch? jak Arrow miejscami. Fajnie zobaczy?, relacje Dicka i Barbary, którzy byli tak blisko, jednak incydent z Jokerem zmieni? wszystko, Grayson pozna? jeszcze Starfire. Twórcy maj? napisany ju? pierwszy odc. i trwaj? castingi. Potwierdzono ?e Hawk i Dove b?d? par?, mam nadziej? ?e Hawk to b?dzie facet, a Dove kobieta, bo nie lubi? na si?? zmieniania orientacji seksualnej postaciom (znam wersj? tych postaci, ?e oboje to faceci, oraz tak? ?e to obie p?ci, je?li zawsze byli gejami, to sorry za b??d). Do tego fajnie gdyby po??czyli je z Suicide Squad - mamy tam dosta? Slade'a ^^ Jako pierwszy przeciwnik mo?e by? Brother Blood i H.I.V.E. gdy? Trygon jest troch? za pot??ny na telewizyjne standardy. Czekam :) (Tak wiem ?e DC powiedzia?o o tym i? seriale i filmy to oddzielne sprawy, ale powiedzieli to o Flashu i Arrow, wi?c...)

Doctus

Na szcz??cie nazwa serialu okaza?a si? plotk?, i show b?dzie jednak nazywa? si? tak jak powinno. Nazwa tematu zmieniona.

CytatTen serial móg?by by? cz??ci? DCCU, wyjdzie zaraz po Batman v Superman, wi?c b?dziemy wiedzie? ?e Jason nie ?yje i Dick jest ju? na swoim. Do tego osadzenie akcji w Bludhaven, czy Jump City wyeliminuje problem, który cz?sto mnie zastanawia ogl?daj?c filmy Marvela, takie jak np. Iron Man 3 - skoro wszyscy ?yj? w jednym mie?cie, czemu Avengersi nie dzia?aj? wy??cznie razem

Jestem sceptyczny co do Twojego pomys?u. Wola?bym kosekwencj? Warnera, i budowanie swojego uniwersum tylko na filmach, a serialom faktycznie da? woln? r?k? tak jak planowano wcze?niej. Zdecydowanie bardziej wola?bym ?eby po??czy? ten serial z projektami stacji The CW, w których pojawi?o si? ju? wiele wa?nych elementów z mitologii M?odych Tytanów - miasto Blundhaven, Deathstroke, Brother Blood, a tak?e pojawi si? organizacja H.I.V.E i Kid Flash.

CytatCzego chc?? Na pewno Wie?y Tytanów, jak by?em ma?y zawsze chcia?em w takiej mieszka?. Wiem ?e jest w choler? widoczna dla przeciwników, ale mo?e jako? to wyja?ni?

Tu te? jestem przeciw, bardzo g?upi pomys?. Wie?a Tytanów to zaproszenie do ataku. Widzia?bym sens istnienia takowej tylko w formie takiej w jakiej funkcjonuje Hall of Justice, jako symbol istnienia dru?yny i miejsce do spotka? publicznych, przyjmowania mediów. Dru?yna nastolatków to nie Liga Sprawiedliwo?ci, i co? takiego do nich zupe?nie nie pasuje. Dlatego ich siedziba powinna znajdowa? si? w jakim? bunkrze, opuszczonej fabryce czy labolatorium, tak jak to jest pokazane w The Flash czy Arrow.

CytatJako pierwszy przeciwnik mo?e by? Brother Blood i H.I.V.E. gdy? Trygon jest troch? za pot??ny na telewizyjne standardy.

Kolejny powód by to po??czy? z The (D)CW. Brother Blood pojawi? si? w 2 sezonie Green Arrowa, a H.I.V.E pojawi si? w 4. Trygon, jako pot??na istota z magicznego zak?tka DC to zbyt du?e wyzwanie dla dru?yny w której jedyn? postaci? pos?uguj?c? si? magi? jest Raven, wi?c to dobry pretekst ?eby o pomoc poprosi? Johna Constantine'a, który tak?e jest cz??ci? tego samego ?wiata co Flash, Arrow, Atom, i reszta postaci z seriali The CW.

Gregman

To na pewno nie jest cz??? uniwersum CW (Arrow i Flash), bo DC widz?c ?e buduje si? tu ma?e uniwersum zakaza?o twórcom umieszczania Supermana i Batmana i chyba Wonder Woman w swoich produkcjach. Bez Batmana nie ma Nightwinga. Poza tym, mówisz ?e du?o elementów mitologii TT jest tu obecna. Tylko ?e Brother Blood
Spoiler
sobie umar?
[Zamknij]
nie jest t? sam? postaci? co w Teen Titans. Za m?ody, ma inne cele i nie jest szefem H.I.V.E. tylko podw?adnym Slade'a. Sam Slade nie jest najemnikiem, który mia? zabi? Tytanów i dlatego zosta? ich wrogiem. Jest cz?owiekiem szukaj?cym zemsty na Green Arrow.  Poza tym Bludhaven jest w mitologii Nightwinga :) Baz? operacyjn? Tytanów by?o Jump City :) Co do Wie?y, to mo?e si? prosi o napa??, ale gdyby Tytani walczyli z naprawd? niszowymi villainami, dla których obrabowanie sklepu to wyzwanie, to pewnie tacy nie pomy?leliby nawet o wej?ciu na ich wie?? :) Poza tym w serialu nie b?dzie Cyborga, a wie?a z tego co pami?tam ze starej kreskówki to by?a jego tworem. Co do Trigona nie chodzi mi o to ?e nie dadz? sobie rady, tylko o to ?e Trigon by?by poza telewizyjnym budzetem :) Poza tym John nie da?by sobie rady z Trigonem, bo walczy z duchami nieczystymi, a nie 450 metrowym demonem xD

Doctus

CytatBez Batmana nie ma Nightwinga

A bez Supermana nie ma Supergirl, więc twórcy serialu o niej nawiązali do jego istnienia i zakończyli temat. Tak samo byłoby/będzie w Titans, Batman zostanie wspomniany jako dawny mentor Dicka, być może nawet skuszą się na jakiś dialog o nim między Nightwingiem a Oracle. W Supergirl istnieje Superman, mimo że nie został nawet pokazany z bliska, a to i tak nie sprawia że serial dzieje się w DCEU. Pamiętaj że chodzi o zakaz występów tych bohaterów, ale jak widać w razie większej potrzeby można do nich nawiązywać, choć najprawdopodobniej showrunnerzy seriali muszą się dobrze WB wytłumaczyć z takowych potrzeb.

Cytatsobie umarł

2 sezon miał już premierę kawał czasu temu, więc możemy chyba pisać o rzeczach które dla wielu i tak będą oczywiste. Zginął Sebastian Blood, ale w komiksach przecież Brother Blood jest tytułem który otrzymywała wiele przywódców Church of Blood na przestrzeni lat. W komiksie uzupełniającym serial pokazano jak któryś z współpracowników Blooda przejął po jego śmierci maskę, więc taki sam motyw można by zastosować w Titans, a ich Blood mógłby nieco zmodyfikować swoje cele na potrzeby nowego serialu.

Cytatnie jest szefem H.I.V.E

Brother Blood przecież nigdy nie był szefem H.I.V.E, tylko przywódcą Kościoła Krwi.

CytatCo do Wieży, to może się prosi o napaść, ale gdyby Tytani walczyli z naprawdę niszowymi villainami, dla których obrabowanie sklepu to wyzwanie, to pewnie tacy nie pomyśleliby nawet o wejściu na ich wieżę

I jakim cudem przeciwnicy-nieudacznicy mają pociągnąć serial? wszystkie sensacyjne seriale opierają się w dużej mierze na przeciwnikach którzy są prawdziwymi wyzwaniami dla głównych bohaterów. Każdy fan Tytanów chciałby aby w serialu o tej drużynie pojawiła się śmietanka złoczyńców z którymi ta drużyna musiała walczyć, a nie jednoodcinkowi podrzędni włamywacze, tylko po to aby w serialu pojawiła się idiotyczna wieża która jest z logicznego punktu widzenia całkowicie dysfunkcjonalna.

Gregman

Supergirl to nie część CW Universe. Seriale powiązane z Batmanem czy Supermanem mogą być, ale nie w CW Universe. Poza tym w DCCU prawdopodobnie dostaniemy Red Hooda w solowym filmie o Batmanie, a jak wprowadzić Red Hooda bez Robina I/Nightwinga :)?

Doctus

Nikt tego jeszcze nie napisał, więc warto nadmienić iż produkcja serialu została anulowana.

Night_Wing [usunięty]

Ktoś w którejś wypowiedzi wspomniał o Trygonie..a.o tyle co wiem to Trygon pojawił się w filmie  Dc U : justice le teen tianimowanymteenititansue 2016 roku. FILM był w porządku, chociaż Robin czyli Damien syn Batmana dołączył dosyć wcześnie do teen titans bo raczej został zmuszony przez Batmana do treningu i rozwoju swoich umiejętności w gronie młodych superbohaterów, o dziwo w teen titans o ile pamiętam pojawił się ,,cyborg," , ale cyborg często pojawia się w ekipie Ligii Sprawiedliwych, więc sam nie rozumiem tej zależności umieszczania przez DC  teen titeencybcyborgateen" i,,lidze sprawiedliwych" , jak to się ma chyba, że są to losy młodego cyborga, który najpierw był w Teen Titans a potem dołączył do Ligii Sprawiedliwych..  na prAwdę w ,,jusague vs titans" obie strony walczyły ze sobą przez przypadek, by zjednoczyć w końcu siły do walki z bodajże był ojcem raven..a dobry był motyw jak Trigun uTrigunemTrigunemc magii mrocznego wymiaru przejmował umysły i ciała nosicieli Triguna :Supermana, Batmana..Wonder Woman.. jak to jest w końcu z tym Trigunem?? W sumie dla Damiena pobyt w justice league to była dobra szkoła, bo trochę był egoistyczny i maks surowy w stosunku do innych Teen Titans.. :-X :-* ::) ::)

Doctus

Projekt został wznowiony przez platformę streamingową DC i obsadzono rolę Nightwinga. W Dicka wcieli się Brenton Thwaites.



No, jestem ciekaw jaki budżet będzie miała ta produkcja. Platforma na której będzie emitowana nie ma związku z The CW, więc tak jak Gotham będzie dziać się w innym uniwersum (choć to nie znaczy że nie będą mogli tego połączyć - teoretycznie Supergirl też przecież dzieje się w innym uniwersum, ale nadal tym samym multiversum). Zastanawia mnie też czy pojawi się Deathstroke, który jest przecież nemezis Dicka (a przynajmniej był nim jeszcze te 10 lat temu). Slade Wilson przecież wrócił do Arrow. Pozostaje też kwestia tego, że naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić w tej roli kogoś innego niż Manu Benetta. Może i jego Slade nie ma nic wspólnego z komiksami, ale jest świetnie zagrany. Generalnie to zdublować się nam może trochę postaci z Arrow, bo w końcu pojawił się i Brother Blood, oraz organizacja H.I.V.E, a to wszystko są postaci z komiksów o Teen Titans. Jeżeli jakiś serial miałby być bliski pokazania cameo Batmana, to chyba prędzej Tytani niż Gotham ze względu na postać Graysona.


Q

Pierwszy odcinek już w miniony piątek zadebiutował na DC Universe. W Polsce będzie można oglądać na Netflixie, ale znana jest jeszcze data premiery.

Pierwsze opinie są raczej pozytywne, a nowe zdjęcia zza kulis pokazują, że Starfire doczeka się innego stroju. Wiadomo też, że serial otrzyma 2. sezon,  który podobno może spodobać się  Marvowi Wolfmanowi, więc niewykluczone, że pojawi się Deathstroke.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Night_Wing [usunięty]

Otwierającego cykl "Titans" odcinka, jeszcze nie oglądałem, a bez względu na zdania innych fanów, recenzje krytyków i miłośników serialowych adaptacji komiksowych Uniwersów, i tak bym ten serial zobaczył - to z góry było wcześniej ustalone. Tymczasem portal internetowy "Naekranie" zrecenzował pierwszy odcinek serialu. W tejże publikacji recenzent dość ciekawie określił znaczenie "Titans" dla "Uniwersum DC"- to, jak serial umiejscawia się między mrokiem i patosem "Kinowego Uniwersum DC" a irytującą powoli już ,,cukierkowością" produkcji od stacji "CW". Mimo iż jestem zdania, że recenzji nie należy oceniać czymś w stylu ,,ej, jaka dobra recenzja" albo ,,co on tu pisze!... To niedorzeczne" itp., to całość tekstu recenzującego pierwszy odcinek "Titans" wygląda rzetelnie, i w moim odczuciu zachęca ona niezdecydowanego widza oglądającego seriale przenoszące na ekran historie obrazkowe od "DC" do szczególnego zaznajomienia się z pilotowym epizodem "Titans".

Link do recenzji "Titans, s01e01" od "Naekranie":

https://naekranie.pl/recenzje/titans-sezon-1-odcinek-1-recenzja

P.S. Spośród postaci "Titans", najbardziej liczę na Raven i Starfire; ciekawią mnie te ich serialowe ,,wcielenia": moc i barwa charakteru. Byłoby miło usłyszeć z ust Raven: ,,Azarath Metrion Zinthos"oraz zobaczyć jakiś pojedynek z jej ,,ojczulkiem", Trigonem.  8)

Leon Kennedy

Ja już ogl i jest dobrze, na prawdę dobrze! Robin wygląda i walczy rewelacyjnie, Raven jest ciekawą postacią z problemami, a tak krytykowana Stirfire prezentuję się bardzo dobrze i z wyglądu jak i zwłaszcza aktorsko. Klimat jest niezły, parę odwołań do Gacka, jak i scena śmierci rodziców Dicka... Jaram się i czekam na więcej. Każdemu polecam. Zwłaszcza ci, którzy krytykowali za sam wygląd.

PS: Beast Boy jest, ale więcej nie da się powiedzieć.

Night_Wing [usunięty]

#13
Serial "Titans" ze swym pilotowym odcinkiem, zrobił ,,cukierkowym" produkcjom od "CW" adaptaującym komiksowe realia "Uniwersum DC", to, co Robin uczynił, zakradając się do  zawszonego, pogrążonego w lekkim półmroku, chaosie i społecznym upadku, typowego ,,Batmanowskiego" zaułku, napotkanym przestępcom, szorując twarzą jednego z nich po ceglanej ścianie budynku, a potem wściekle jakby to były warzywa na zupę, przejeżdżał facjatą gogusia po samochodzie. Takiej atmosfery, klimatu, rozmieszczenia części odcinka, w których poznajemy postacie wchodzące w skład "Tytanów", nie spodziewałem się ani trochę. Obiekcje, dziwne odczucia, że coś z pilotowym epizodem "Titans" mogłoby pójść nie tak. Po jego 50 minutach owe wątpliwości prysły, tak, jak ucieka zły sen, gdy rano się wybudzamy. Nie mam również zarzutów do scenarzystów, reżyserów i choreografów sztuk walk pracujących dla tego serialu, głównie za sekwencje ruchów, przez które Robin kładł na łopatki wrogów jeden po drugim, wtedy gdy śledził jednego oprycha i znalazł się gdzieś w nieprzyjaznej okolicy. Jego ruchy nie były tak pięknie wywarzone jak np. u marvelowskiego Iron Fista. U Dicka decydowała agresja oraz szybkie, mocne ruchy, a z tak prowadzonej przez Robina walki, wiele o jego naturze można zrozumieć.



To co Raven
Spoiler
uczyniła z obskurnym, prostym łotrym, wlewając do jego ciała jakąś formę nad wyraz potężnej negatywnej energii, którą emanowała kompletnie jej nie kontrolujac
[Zamknij]
, odbiło się na mojej wiedzy o tym jak prezentuje się dana postać serialu czy filmu - postać, która wcześniej miała swoje komiksowo-animowane pochodzenie. A
Spoiler
Bestia i ten pięknie urzeczywistniony tygrys, w którego się zamienia, by pozyskać ulubioną grę Video, niczym jego odpowiednik z "Teen Titans"; a Starfire i jej amnezja w klasycznym Wiedniu
[Zamknij]
, to kupująca fanowskie serducha i gusta w zupełności, rewelacja!

Tak krótko tym razem, i to jeszcze o pilotowym odcinku "Titans" trochę napisałem. Moja ocena odcinka: 9/10.

Night_Wing [usunięty]

"Uniwersum DC", dając zielone światło serialowi "Titans", potwierdziło, że zmiany w tego rodzaju adaptującym komiksowe rzeczywistości, świecie, idą w bardzo dobrym kierunku. Nie dość, że ci Tytani, którzy nie są tym znanym, funkcjonującym pod swoją wyciągniętą z pierwowzoru nazwą, zespołem, nie znają się nawzajem dostatecznie dobrze, ba, dopiero zaczynają się odnajdywać, to ich przeplatane, każda z osobnych, historie oglądą się niezwykle interesująco. To, że w końcu Bestia, Rachel aka Raven, Starfire oraz Robin spotkają się w jednym z odcinków, jest tak pewne jak codzienne wschody i zachody słońca. Tajemnica, genialnie zazębiająca się atmosfera, zmieniające się tempo akcji w odcinkach, no i wplatany w nie kontrast, którego możemy doświadczyć w najmniej spodziewanym momencie, np. zmiana ścieżki dźwiękowej, w której ,,skoczność" paradoksalnie wzmacnia dramatyczny wydźwięk scen, sumują się na wielką korzyść "Titans", w taki sposób, że teraz oni mogą kpić z Deadpoola, śpiewając w jego stronę ,,Papa Can you hear me?" - z pełną szyderą rzecz jasna.

Odcinek trzeci pierwszego sezonu "Titans", tak samo jak poprzednie odcinki, trzymał bardzo wysoki poziom. Cztery główne postacie, dołączając do ich grona Hawk i Dove, choć nie jest to do końca potwierdzone, będą próbowały powstrzymać ojca Rachel i ją samą przed uwolnieniem jej niszczycielskich mocy. Wystarczy obejrzeć odcinki 50-52 "Młodych Tytanów", aby się o tym przekonać; taka adaptacja jest jak najbardziej realna. "Titans" chociaż nie jest serialem superbohaterskim - po prostu widowisko to nie ma takiego charakteru - to oprócz "Daredevila", "Punishera" i "Gotham", resztę seriali adaptujących komiksowe Uniwersa, zjada na śniadanie. Moja dotychczasowa ocena "Titans" od platformy "DC Comics", to: 9/10.