25 Marzec 2019, 12:37:43

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.

Supergirl

Zaczęty przez Leon Kennedy, 14 Maj 2015, 14:51:09

Rado

Ja cały czas jestem na pierwszym odcinku, jakoś nie mogę się zebrać póki co. Słyszałem za to, że w serialu pojawił się niejaki Henshaw, a to jest przecież komiksowy

Spoiler
[close]

Doctus

@Rado
Z kolejnych odcinków wynika, ?e Hensaw skrywa jak?? tajemnice. Niemniej wcale nie musi sta? si? Cyborgiem-Supermanem jak w komiksach, bowiem w New52 te rol? przej?? Zor-El, biologiczny ojciec Kary. W poprzednim serialu z super-uniwersum Zor-El by? niez?ym skurczybykiem, tutaj niestety wydaje si? ?e by? wzorowym ojcem wraz z Alur?, co jest dla mnie s?abe "ziew". W dodatku ta ca?a bli?niaczka matki... o wiele ciekawsze by?oby gdyby Kara musia?a walczy? z w?asnym ojcem tak jak w serialu Smallville i komiksach z nowego DC Comics. Wtedy walka by?aby trudniejsza, autentycznie emocjonalna i skomplikowana. Ca?y ten pomys? na posta? Astry jest dla mnie naci?gany. Ciekawiej by wypad?a jaka? znana ju? nam z?a posta? kobieca z uniwersum Supermana - na przyk?ad Faora lub Ursa. Niestety Supergirl w nieciekawy sposób powiela schematy z seriali o Flashu/Arrowie. Winn, który tak jak Caitlin z The Flash nazywa si? tak samo jak komiksowy z?oczy?ca, przy okazji jest Caitlin, Cisco, i Felicity w jednym bo umie obs?ugiwa? komputery, stworzy? Karze kostium, a w dodatku wynajduje jej zadania. Jimmy'ego nie wiem do kogo porównywa?, ale kojarzy mi si? z Johnem "Spartanem" Digglem czyli partnerem Green Arrowa. Niech Berlanti przestanie powiela? swoj? pracy z poprzednich seriali i spróbuje stworzy? co? ciekawszego. I jeszcze raz! niech Zor-El ponownie zostanie pokazany jako szwarccharakter, bo takie w?tki to co? czego ten cukierkowy serial potrzebuje.

Gregman

Ja bym wolał Martian Manhuntera. Bo skoro Hawkgirl i Hawkman nie pojawią się w DCEU, to czemu nie w serialach? No więc będą w Legends of Tomorrow. Martian Manhunter wydaje mi się ciekawszą opcją niż Cyborg Superman, nie ma to sensu bez Clarka. Jonn jest zmiennokształtny i także ma czerwone oczy, więc...

Doctus

Cyborg to nudna postać, marnują czas w filmach, a argument że jest w JL New52 do mnie nie przemawia. Skoro Batman jest wzorowany tam na TDKR to inni bohaterowie nie muszą być wzorowani na bieżących komiksach. Vic Stone powinien dostać swoje trzy grosze w serialach - to akurat bohater takiego kalibru. W 4 serii Arrow głównym zagrożeniem jest organizacja H.I.V.E, z którą Stone walczył nie raz w ramach członkostwa w Teen Titans. Pasowałby o wiele bardziej na pracownika Palmer Tech-przyszłego herosa, którą to rolę teraz pełni Curtis Holt/przyszły Mr. Terrific. Gdyby na jego miejsce wprowadzić Victora, pod koniec sezonu mógłby zginąć w wojnie Team Arrow v. Darhk i H.I.V.E, i później pojawić się już jako połowicznie maszyna w serialu o Tytanach. Tak o to mieliśmy ciekawe wykorzystanie bohatera, który na kino jest za nudny, oklepany. Powtórzę się - dramat o zanikaniu człowieczeństwa, hybryda z maszyną, to wszystko już było...

Kończąc offtopic, pojawiły się plotki jakoby Supergirl miała spotkać Flasha. CBS na początku nie chciało crossoveru, poza tym Superman nie istnieje w telewizyjnym uniwersum The CW. Gdyby faktycznie do tego doszło musiałoby dojść do tego, żeby Flash odwiedził Earth 3. Chyba że wymyśliliby telewizyjny kryzys i połączyli to wszystko. Byłoby dobrze. Gdyby tak jednak skasowali Supergirl, to mogłaby wraz z Constantinem dołączyć do Legend Jutra w 2 sezonie. Serial nie tylko byłby wtedy zbieraniną przeróżnych postaci, ale i szalupą ratunkową dla marnowania potencjału fajnych postaci.

Leon Kennedy

Jeśli okaże się, że to Manhunter będe bardzo zadowolony. A tak to przynajmniej w jednym z odcinków pojawi się... Red Tornado!! Jeśli o sam serial chodzi ( jestem po drugim odc),, to jest całkiem dobrze. Klimat jest dość lekki, efekty mogą być, a tytułowa aktorka naprawdę daje radę! Gdyby jeszcze Superman się pojawił o którym tak ochoczo gadają byłoby zajebiście! W ogóle to dziwne, że nie odwiedził jeszcze swojej kuzyneczki, a teraz jeszcze jedna postać z jego rodziny zawitała do serialu.

Gregman

Pojawi się w 13 odcinku, ale jako dzieciak z jakiegoś powodu

Leon Kennedy

Jako dzieciak? Robot- dziecko?  ;D Na filmiku wyglądał jak Red Tornado. Supergirl ma go bodajże przetestować.

Gregman

Ale Supek ma się pojawić jako dziecko :)

Leon Kennedy

No to się źle zrozumieliśmy  :P. Skoro jako dzieciak, to zapewne jakieś retrospekcje. Skąd to info?

Doctus

CytujSkąd to info?

Potwierdzone info. Sam robiłem o tym newsa.

Leon Kennedy

Supergirl dostaje pełny sezon, a zasługą tego jest ostani odecinek i jego widowania w liczbach... 8 milionów, nieźle!

Anonimowy Grzybiarz

Twist w ostatnim odcinku należy pochwalić, niewątpliwie, nawet mimo tego, że większość się go spodziewała :) Pełen sezon, no dobrze, zobaczymy jak sobie poradzi i co wyjdzie z zapowiadanego wedle plotek crossovera z Flashem, który miałby mieć premierę w okolicach maja.

Leon Kennedy

Myślałem, że pomysł tego crossovera upadł...

Gregman

To nie ma sensu. Jeśli Superman istnieje w Arrowverse, to co robił gdy w Starling City były kolejne zamieszki, albo gdy nad Central City pojawiła się Osobliwość? Poza tym, jeśli taki crossover doszedłby do skutku to Supergirl będzie starała się wyjśc z cienia Supermana, będąc w ekipie z największymi bohaterami - Flashem i Green Arrowem i ciągle ratując dzień. Wyjśc z cienia Supermana, który w tym uniwersum nie robi absolutnie nic.

Doctus

CytujTo nie ma sensu. Jeśli Superman istnieje w Arrowverse, to co robił gdy w Starling City były kolejne zamieszki, albo gdy nad Central City pojawiła się Osobliwość?

To samo co robił gdy potrzebowała go jego kuzynka (poza jednym przypadkiem, gdzie przyjął na siebie atak i od razu odleciał) - nic ;) Powinieneś jednak zauważyć że Supermana nie ma w uniwersum The CW, bo Supergirl nie jest z nimi kanoniczna. Gdyby powstał crossover, to po prostu dojdzie do spotkania postaci z innych ziem, a przez wzgląd poruszanego w 2 serii Flasha wątku alternatywnych rzeczywistości, to żaden problem. Nie da się w innej kombinacji sprawić, aby Supergirl działa się w tym samym świecie, bo nigdy nie odnotowano tam istnienia Supermana. Constantine teraz jest częścią tego uniwersum, bo jego serial nie wykluczał się fabularnie + udało im się to logistycznie zrealizować.