23 Lipiec 2019, 16:18:45

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

Najlepszy rysownik

Zaczęty przez Spider-Fan, 25 Maj 2008, 09:41:04

Juby

Wygląda na to, że w tym wątku jeszcze się nie wypowiadałem. Pora to zmienić. :)

Zdecydowanie moim ulubionym rysownikiem Batmana był, jest i na zawsze pozostanie Norm Breyfogle (strasznie mnie zabolało info o jego śmierci we wrześniu, zwłaszcza widząc po jakich przejściach i w jakim wieku zmarł). Jego wyrazisty styl i dynamika postaci były niepowtarzalne. 2 z 5 moich pierwszych komiksów, które dostaliśmy z bratem od wujka, były rysowane jego dłonią (TM-Semic 2/91 i 10/91). Klikając tutaj znajdziecie ciekawy artykuł, o tym dlaczego Norm był jednym z najlepszych artystów rysujących Batmana.

Drugim moim ulubionym rysownikiem Batmana jest Andy Kubert. Komiksy przez niego rysowane są cudowne wizualnie, poza tym, potrafił on również doskonale imitować style innych artystów, co udowodnił w Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?.

To taka moja ulubiona dwójka. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, kogo umieściłbym na trzecim miejscu. Może Jima Lee, za Batman: Hush? Sam nie wiem, wiele komiksów, które czytałem miało znakomitą kreskę.

W kwestii petycji o wydanie w Polsce Legend Mrocznego Rycerza: Norm Breyfogle - powiedzcie gdzie mam się podpisać. ;) Czy to Egmont, czy Mucha Comics, na pewno bym to kupił w dniu premiery.
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Johnny Napalm

Niestety, petycji takiej nigdzie nie ma. Kelenie! Kelenie, gdzie jesteś?! Nadrobiłem chyba już wszystkie odcinki Detective Comics czy też serii Batman z rysunkami Norma. Powiem Wam, że jest naprawdę sporo materiału, który jest warty nadrobienia. Jednak najbardziej oczekiwałbym rysunków Norma Breyfogle'a w wersji z zremasteryzowanym kolorem.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

07 Czerwiec 2019, 11:37:49 #167 Ostatnia edycja: 07 Czerwiec 2019, 11:49:41 by Juby
Cytat: Juby w 14 Luty  2019, 09:16:17To taka moja ulubiona dwójka. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, kogo umieściłbym na trzecim miejscu.

No i już wiem, to Jerry Ordway. Autor pierwszego komiksu z Batmanem, jakiego miałem w swoich rękach. :D Nie tworzył on dużo Batmana, bo tylko komiksową adaptację filmu Burtona i serię JL, ale jego styl trafia do mnie jak mało który (ilość szczegółów, kontrast i ekspresja postaci są zachwycające).

Z okazji zbliżającej się 30-rocznicy filmu Burtona, na swoim twitterze opublikował kilka stron ze swojego komiksu przed koloryzacją.

Dla porównania wersja końcowa

A tutaj jeszcze szkice Jacka Napiera

Jokera

I innych głównych postaci z opisami samego autora

Aż z sentymentu strzeliłem sobie wczoraj powtórkę wersji z wydawnictwa książkowego "Linia", a w weekend może porównam sobie tłumaczenie od TM-Semic. ;)
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

OS1986

Bolland stworzył perfekcyjnego Jokera.
Podobają mi się rysunki Batmana w wykonaniu Rossa.