25 Marzec 2019, 13:15:29

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.

Najlepsze filmy roku.

Zaczęty przez El Cornetto, 07 Luty 2010, 15:05:51

LelekPL

02 Lipiec 2018, 14:05:27 #75 Ostatnia edycja: 02 Lipiec 2018, 14:12:22 by LelekPL
W tym roku byłem znacznie mniej aktywny niż poprzednio jeśli chodzi o oglądanie filmów. Może dlatego, że póki co nie jest to filmowo najlepszy rok, a może po prostu nie miałem za dużo czasu (podejrzewam, że to trochę jedno i drugie, bo np ani Jurassic World, ani Zimnej wojny nie udało mi się obejrzeć... jeszcze). W tej chwili mam na koncie 23,5 filmu (nie skończyłem Pacific Rim 2 - strata czasu) i stworzyłem całkiem niezły top 10. No, tak naprawdę to tylko pierwszą 7 mogę śmiało polecić. Reszta jest tak na doczepkę.

Najbardziej gorąco polecam Ciche miejsce. To jest mój wyraźny numer 1 tego roku - mały thriller z świetną historią rodzinną i grą aktorską. Jak widać są też dwa filmy z Batmanem! Pierwszy jest w pełni zasłużony, bo to jedna z najlepszych i najciekawszych animacji DC od... w ogóle. Sama kreska nie powala, jest raczej przeciętna, ale fabuła i miejsce akcji jak najbardziej na plus. A drugi też był całkiem przyjemny jak na swój koncept. Lubicie Scooby Doo? Lubicie komediowego Batmana? No to będzie w sam raz dla was.

A reszta filmów, tak dla kontekstu, w spoilerze (w tym więcej filmów od DC, ale tych mniej dobrych):
Spoiler
[close]

LelekPL

Na koniec roku podsumowuję również filmy z 2018 roku. To był ogólnie równy rok jeśli chodzi o filmy. Dużo dobrych i naprawdę dobrych filmów... ale niestety żadnego REWELACYJNEGO. Na szczęście do 20 załapał się film z Batmanem!

To nie jest ostateczna lista. Myślę, że przed przyznaniem Lelków ;) uda mi się obejrzeć wszystko, ale póki co do stworzenia ostatecznej listy brakuje mi jeszcze tych filmów:
Spoiler
Vice
The Favourite
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Overlord
Suspiria
Anna and the Apocalypse
Green Book
Widows
If Beale Street Could Talk
Utoya 22
A Star is Born
Bohemian Rhapsody
Burning
[close]

Juby

Przy ulubionych jeszcze nie wstawiłem wszystkich grafik i może coś przetasuje w kolejności 6-10 (notkę opublikowałem przedwczoraj przez przypadek) :P W każdym razie, moje rankingi możecie zobaczyć po kliknięciu w powyższe tytuły.
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman