09 Sierpień 2020, 08:04:28

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Najlepsze filmy roku.

Zaczęty przez El Cornetto, 07 Luty 2010, 15:05:51

LelekPL

02 Lipiec 2018, 14:05:27 #75 Ostatnia edycja: 02 Lipiec 2018, 14:12:22 by LelekPL
W tym roku byłem znacznie mniej aktywny niż poprzednio jeśli chodzi o oglądanie filmów. Może dlatego, że póki co nie jest to filmowo najlepszy rok, a może po prostu nie miałem za dużo czasu (podejrzewam, że to trochę jedno i drugie, bo np ani Jurassic World, ani Zimnej wojny nie udało mi się obejrzeć... jeszcze). W tej chwili mam na koncie 23,5 filmu (nie skończyłem Pacific Rim 2 - strata czasu) i stworzyłem całkiem niezły top 10. No, tak naprawdę to tylko pierwszą 7 mogę śmiało polecić. Reszta jest tak na doczepkę.Najbardziej gorąco polecam Ciche miejsce. To jest mój wyraźny numer 1 tego roku - mały thriller z świetną historią rodzinną i grą aktorską. Jak widać są też dwa filmy z Batmanem! Pierwszy jest w pełni zasłużony, bo to jedna z najlepszych i najciekawszych animacji DC od... w ogóle. Sama kreska nie powala, jest raczej przeciętna, ale fabuła i miejsce akcji jak najbardziej na plus. A drugi też był całkiem przyjemny jak na swój koncept. Lubicie Scooby Doo? Lubicie komediowego Batmana? No to będzie w sam raz dla was.

A reszta filmów, tak dla kontekstu, w spoilerze (w tym więcej filmów od DC, ale tych mniej dobrych):
Spoiler
[Zamknij]

LelekPL

Na koniec roku podsumowuję również filmy z 2018 roku. To był ogólnie równy rok jeśli chodzi o filmy. Dużo dobrych i naprawdę dobrych filmów... ale niestety żadnego REWELACYJNEGO. Na szczęście do 20 załapał się film z Batmanem!
To nie jest ostateczna lista. Myślę, że przed przyznaniem Lelków ;) uda mi się obejrzeć wszystko, ale póki co do stworzenia ostatecznej listy brakuje mi jeszcze tych filmów:
Spoiler
Vice
The Favourite
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Overlord
Suspiria
Anna and the Apocalypse
Green Book
Widows
If Beale Street Could Talk
Utoya 22
A Star is Born
Bohemian Rhapsody
Burning
[Zamknij]

Juby
Przy ulubionych jeszcze nie wstawiłem wszystkich grafik i może coś przetasuje w kolejności 6-10 (notkę opublikowałem przedwczoraj przez przypadek) :P W każdym razie, moje rankingi możecie zobaczyć po kliknięciu w powyższe tytuły.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Mamy za sobą pierwszą połowę roku. Do tej pory obejrzałem 32 filmy, ale nie był to zbyt dobry rok. Moja pierwsza piątka jest całkiem solidna, niestety reszta filmów jest na równym poziomie jako jedno wielkie ,,meh".

Pełna lista znajduje się tutaj: https://letterboxd.com/lelekpl/list/films-of-2019/detail/

* Oczywiście nie byłem jeszcze w stanie zobaczyć filmów takich jak John Wick 3, Toy Story 4, Spider-Man czy Midsommar ... ale jeszcze je zobaczę ;)

LelekPL

Niby panuje Koronawirus, kina pozamykane, ale mi się i tak udało na tym etapie obejrzeć prawie tyle samo filmów co rok temu. Wszystko dzięki Netflixowi, HBO i VOD, bo w kinie byłem tylko na jednym filmie, ale za to na zdobywcy pierwszego miejsca.

Pierwsza dziesiątka to akurat całkiem niezłe filmy zważywszy na sytuację w której się znaleźliśmy. Powiedziałbym nawet, że druga piątka jest lepsza od tej, którą widziałem rok temu na tym samym etapie.

A pozostałe: https://letterboxd.com/lelekpl/list/films-of-2020/detail/

Juby

Póki co, nie widziałem jeszcze dość filmów z 2020, aby stworzyć pełny Top10. :P Za to w kinie (a konkretniej w styczniu) zdążyłem być na czterech seansach (dwa z nich to amerykańskie produkcje z 2019, które miały u nas premierę dopiero w 2020).


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman