Autor Wątek: Gotham - serial TV  (Przeczytany 45517 razy)

Offline Leon Kennedy

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Email
Odp: Gotham - serial TV
« Odpowiedź #270 dnia: 22 Sierpień 2018, 22:33:43 »
Dalej jestem z niesmaczony ilością odcinków w finałowym sezonie... Mimo wszystko na koniec czekam bardzo mocno! Lider mutantów wygląda świetnie, do tego Bane chyba zawita! Tylko, kurczę czy finał nas nie rozczaruje z powodu tej skromnej ilości epizodów, czas pokaże...

Online Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #271 dnia: 23 Sierpień 2018, 07:16:54 »
Twórcy "Gotham" zapowiadają 12-13 epizodów w piątym sezonie produkcji, czyli ilość, która w przypadku wielu seriali stanowi standard. Jednak, jeśli wydarzenia, które będą rozgrywały się w metropolii przyszłego Batmana, kontynuują mroczną, apokaliptyczną tonację "No Man's Land", to będzie to chyba godny samego serialu jego finałowy sezon. Tajemnica, relacje pomiędzy danymi postaciami, które nabiorą tempa oraz nowe wrogie miastu Gotham i Bruce'ow,i sylwetki - to wszystko będzie bardzo intensywnie przedstawione, niczym ściśnięte w ,,imadle akcji"; ilość epizodów 5 sezonu mówi sama za siebie.

Mówiąc o liderze mutantów miałeś na myśli "Man-Bata", czy kogoś przypominającego konkretnego lidera mutantów z "Batman - powrót Mrocznego Rycerza"? Jeśli miałby pojawić się Bane, to jako fan oczekiwałbym wizerunku tej osobistości scalającego się z wizerunkiem typowego ,,napompowanego" Bane'a!  ;D

Offline Leon Kennedy

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #272 dnia: 24 Sierpień 2018, 01:19:13 »
Nie pamiętam jak się gościu nazywał (mutant?), ale dostał lanie od Gacka za drugim razem w "Powrocie Mrocznego Rycerza", zaś jeden z odcinków jest zatytułowany Bane, ciekawe co to może oznaczać.

Offline LelekPL

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Mój facebook
    • Email
« Odpowiedź #273 dnia: 24 Sierpień 2018, 08:49:36 »
Nie nazywał się... po prostu Mutant Leader.

A ten serial na zwiastunach wygląda tylko gorzej i gorzej z każdym kolejnym rokiem. Dobrze, że się kończy

Online Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #274 dnia: 24 Sierpień 2018, 11:09:30 »
Można tylko pozazdrościć zagranicznym fanom zamiłowania, wypełniającej ich  umysły, aż do ,,przesycenia" pasji, którzy to wkładają w swoją hobby całe serce i przelewają je m.in. na youtube'owy kanał, gdzie chociażby inni miłośnicy komiksowych Uniwersów, i całej owiniętej wokół nich tematyki mogą dowiedzieć się co w tej materii aktualnie w naszym popkulturowym świecie ma miejsce. Jeden z videoblogerów, co w konsekwencji było jego teorią wynikającą z usłyszanych plotek i wycieków informacji z Planu Zdjęciowego do
5-ego sezonu "Gotham", na jednym ze swoich filmików wymienił kilka postaci o charakterze ,,Villains", które pojawiłyby się w ostatnim sezonie "Gotham". Według niego byłyby to, jak widać na zdjęciu poniżej:

Pierwszy i drugi jegomość od lewej są mi bardzo dobrze znani: niektóre komiksy, a przede wszystkim animacje. "Ventriloquist" pojawiał się w drugiej części ponad 100 epizodów serialu animowanego: "Batman TAS (1992-95)" i był o tyle ciekawą postacią, że rodząca się w nim druga osobowość zaczęła przejmować nad ludzką jej częścią, kontrolę, do tego stopnia, że scaliła się z gangstersko wyglądającą kukłą brzuchomówcy, tworząc porażający, lecz niestabilny duet. Kirka Langstroma aka Man-Bata, natomiast przedstawiać nie trzeba; eksperymenty genetyczne, szybkie mutacje i maszkara pokroju Morbiusa z Marvela gotowa. Reszta z powyższej czwórki łotrów nie jest mi znana. Ani Lady Shiva ani Mother nie przebrnęły przez moje, jak na "Uniwersum DC" przystało, skromne komiksowe doświadczenia, dlatego mogę przypuszczać, że mogłyby one mieć coś wspólnego: pierwsza - z Tabithą Galavan lub z kimś współpracującym dla Barbary Kean, a druga - z osobą pracującą w "Sierocińcu" ufondowanym przez Sofię Falcone, albo co najlepsze z samą Sofią, która ,,jakimś cudem", w ,,mega-cudowny" sposób została przywrócona do życia. Jak widać są to tylko moje + innych fanów, teorie. A kto jeszcze mógłby pojawić się w ostatniej serii niezwykle preceyzyjnie odwzorowującego klimat pierwowzoru, serialu "Gotham"? "Lider Mutantów" to byłoby coś, a chłopiec, którym opiekował się Oswald - to niewinne wyglądające, porozumiewające się za pomocą rysunków kreślonych w skromnym białym notesiku, dziecko; czy zmieni swój charakter i odwróci się od Oswalda?

"Powrót Mrocznego Rycerza" jest czymś tak kultowym w komiksowym świecie, i to w dodatku napisanym przez F. Millera, że zapisuję go sobie na listę obowiązkowych pozycji historii obrazkowych od "DC Comics", w które muszę się zaopatrzyć, i które potem koniecznie skonfrontuję z dwuczęściową, pełnometrażową animacją od "WB/DC" srzed 6 lat.

Offline Johnny Napalm

• Miejska legenda
« Odpowiedź #275 dnia: 27 Październik 2018, 01:22:39 »
Dalej mam nadzieję, że ta stylizacja Bane'a z Gotham jest jedynie nieśmieszną próbą żartu studia.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Offline Leon Kennedy

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Email
« Odpowiedź #276 dnia: 27 Październik 2018, 02:34:04 »
No niestety, ale tak nie będzie... Sam wygląd ocenie w pełni dopiero po zobaczeniu go w akcji, ale cóż mało mi tego Bane'a co złamał Gackowi kręgosłup przypomina.

Online Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #277 dnia: 28 Październik 2018, 00:20:44 »
Na wszystkie wizerunki Bane'a tego świata! Bane, jako jeden z antagonistów, a nie wiadomo czy nie główny przeciwnik Bruce'aWayne'a, ,,Jimbo" Gordona i w ogóle całego zapadającego się od anarchii "GothamCity" w piątym sezonie "Gotham"! Pozostaje jedynie pytanie, czy Shane West, który wcieli się w słynnego Bane'a, wraz z jego charakteryzacją na Metallo aniżeli klasycznego pełnego mięśni i napompowanych ,,steroidowych" żył agresora Batmana, to ostatecznie dobry,przynoszący odpowiedni wydźwięk pomysł?

Lider mutantów. A z kolei, co z nim?

Offline Funky

• Pomocnik bohatera
  • Gentleman
« Odpowiedź #278 dnia: 28 Październik 2018, 02:47:36 »
O ile maska daję radę ale ta zbroja to jakiś żałosny żart, wygląda jak z jakiegoś taniego filmu scifi z lat 60. Ja rozumiem że to tylko serial ale Salomon Grundy/Butch i teraz Bane wyglądają jak biedni kosplejerzy. Niech ten serial już się skończy bo żal oglądać tych żałosnych przebierańców.

Online Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #279 dnia: 28 Październik 2018, 10:34:40 »
Prezentacja Bane'a w ogólnym ujęciu postaci nie wróży dla niej nic dobrego. Jeden z najzacieklejszych wrogów Batmana, który w "Batman: Knightfall" potrafił i psychicznie i fizycznie złamać nietoperzastego bohatera, w serialu "Gotham"- w kolejnej swej komiksowej adaptacji - wygląda na to, że może nie spełnić oczekiwań fanów produkcji, jak i trafienia we właściwą kreację postaci samego Bane'a. A fani z kolei, zapewne niektórzy, będą tym zdegustowani jak kotołkę poniżej:   ;D ;D ;D ;D ;D

Fizyczność serialowego Bane'a może przyjąć się jako wynaturzenie, fatalistyczny błąd, którego nie można by cofnąć: korpus z klatką piersiową odsłonięty, gdzie przód składa się z metalicznych komponentów poprzecinanych ułożonymi w geometryczne wzory grubymi przewodami; twarz z ,,kagańcem", który dosłownie w nią wrasta, przy czym ów kaganiec jest jedyną ,,ozdobą" Bane'a, która mi się w jego serialowym wyglądzie podoba, ba, będzie podobać. Jednakże miłośnicy widowiska od "Foxa" dostali zaledwie jedną, dwie fotografie tego łotra. Mówiąc krótko, pożyjemy zobaczymy; serial zweryfikuje. 

Online Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #280 dnia: 29 Listopad 2018, 09:29:10 »
Jak tu nie czekać na tak zachwycający swym mrocznym, anarchicznym klimatem serial, zwłaszcza w stosunku do jego ostatnich kilkunastu odcinków, gdy zdeprawowanie półświatka przestępczego sięgnęło absurdalnych rozmiarów, aż po granice szaleństwa. A przede wszystkim zawdzięczamy to narodzinom serialowego Jokera, który dla "Gotham" okazał się czymś niezaprzeczalnym, podkreślającym wartość serialu w każdym calu. I tak idea szaleństwa Jerome Valeski przetrwała, rodząc się na nowo. Joker w 4-tym sezonie produkcji był, a w 5-tym będzie uwielbieniem obsesyjnego psychodelizmu i szaleństwa; będzie... stanem umysłu. Po tym co stało się w finałowym Epizodzie 4-ego sezonu "Gotham", w "No Man's Land", trudno będzie oczekiwać zwycięstwa którejś ze stron. Mutanci, Man-Bat, postacie z całkiem nowym obliczem - dobrze się stanie, gdy "Gotham" zakończy się w neutralnym tonie.

Tytuł ostatniego sezonu "Gotham", wieńczącego cudowne, momentami z obłąkańczo mrocznym oddaniem, typowym dla postaci Batmana i nieco starszych komiksów "DC" tego bohatera oraz kwadrologii filmowej Batmana "1989-1997" lata serialu, wygląda następująco:

No i co o tym sądzicie?

Offline Q

• Administrator
  • Pomocnik bohatera
    • BatCave
« Odpowiedź #281 dnia: 07 Grudzień 2018, 22:16:50 »
Ostatnie sezony w moim przypadku sprawiły, że "Gotham" przestało mnie wciągać. Pomysł na ostatni sezon jest intrygujący tylko czy w 12 odcinkach naprawdę jest miejsce by wprowadzić tyle nowych postaci w tym słynnego Bane'a?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Offline LelekPL

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Mój facebook
    • Email
« Odpowiedź #282 dnia: 08 Grudzień 2018, 07:34:48 »
Czasu jest, aż nadto... tylko osoba odpowiedzialna za serial jest totalnie niekompetentna. Nawet nie wiem czy jakość dialogów i fabuły się poprawiła, bo przestałem oglądać po pierwszym sezonie, ale jak patrzę na zdjęcia i zwiastuny to wizualnie wygląda to absolutnie koszmarnie. Kostiumów już nawet nie chcę porównywać do cosplayerów, bo Ci są już klasę wyżej. Bardziej to wygląda jak kostiumy na Halloween... o zdjęciach, blokowaniu i oświetleniu nawet nie ma co mówić.

Online Night_Wing

• Stróż prawa
    • Email
« Odpowiedź #283 dnia: 08 Grudzień 2018, 18:16:27 »
"Gotham" powstał w mrocznej tonacji, lecz jako kończący swój bieg, serial, ukaże nam dużo więcej chaosu, anarchii i wszystkiego co można powiązać z ,,mrokiem", niż można by przypuszczać. Taka natura serialu; na kostiumy postaci nie zwracam uwagi, bo one muszą tak eklektycznie się prezentować, wręcz porażać swą innością - konsekwencja tego, jaką drogę obrała fabuła serialu. Ostatnie kilkanaście odcinków "Gotham" ma ponoć kipieć społecznym rozkładem, bezprawiem, wręcz istną apokalipsą. Gra cienia i światła są tu bardzo specyficzne. Ostatnio wykorzystuje się więcej naturalnego światła i specyficzne ustawienia kamer, a to - przynajmniej dla mnie jest wciągające i dostosowane do przeznaczenia serialu - nie wszystkim może pasować.

Darkness! ;D