22 Luty 2019, 15:55:14

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.


Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Night_Wing



Z portalu "Flarrow.pl": ,,[Batman] jest w całym odcinku, a nie tylko w ostatniej scenie. Podczas finału tylko jedna scena jest z linii czasowej tego sezonu, a reszta to przyszłość. Dziwne, to wygląda niemalże jak kolejny odcinek pilotażowy." Tak wypowiedział się producent serialu "Gotham", John Stephens, o wielkim finale produkcji - zwieńczeniu całych jej 5 sezonów. Można tylko rzec ,,Na wszystkie batarangi Batmana!"; wygląda na to, że ,,last episode" "Gotham" ukaże nam Bruce'a Wayne'a jako Mrocznego Rycerza, jednakże czas akcji w tym przypadu przesunie się o 10 lat do przodu! Finał serialu może mieć charakter pilotowego odcinka do serialu o Batmanie; taki to może mieć wydźwięk, przy czym, kto wie, być może umieszczenie sylwetki Mściciela Gotham w zwieńczeniu słynnego 5-sezonowego widowiska, na jakie się zanosi, coś nam sugeruje: rozpoczęcie prac nad serialem: "Batman"! Byłbym w skrajnej, obłędnej fanowskiej ekstazie! :D

Leon Kennedy

Byłoby fajnie, ale wątpie abyśmy dostali jego serial, tak czy siak finał zapowiada się a wybornie.

Night_Wing

Byłoby nierozsądnym, aby na wstępie mojego posta nie pochwalić administratorów niniejszego forum za wprowadzenie jego nowego wyglądu (tło, skórki, bloki graficzne i tematyczne, czcionka itp.), dlatego też czynię to i z przyjemnością mówię: wielki dzięki i gratulacje za wykonane nad "Batcave'em" prace. A wracając do serialu "Gotham", osobiście jestem zdania, że ten jakże specyficzny 5-cio sezonowy cykl adaptujący komiksowe historie "Uniwersum DC", to najbardziej wartościowy, najlepszy - choć jest to zbyt rozległe określenie - serial, jaki kiedykolwiek był emitowany, i jaki jest emitowany obecnie spośród odtwarzających "Uniwersum DC" tego typu widowisk. Mimo iż seriale z "Arrowverse" to zupełnie inna wartość: tło emocjonalne, klimat, sposób narracji, dopełniające dzieło muzyka i ,,łapane" przez kamerę światło, niż "Gotham" i "Titans" od platformy "DC", to nie przekazują one odpowiednio, tak jak komiksy, na podstawie których powstały: idei, dramatu i innych cech właściwych pierwowzorowi. Dopiero "Gotham" i ewentualnie "Titans" zrywają z cukierkowością i infantylnym rozciąganiem wątków postaci, które dochodzą do wątków głównych bohaterów w kolejnych sezonach. 5-ty i ostatni sezon "Gotham" to wirtuozeria jego twórców, to kunszt umiejętności trzymania cierpliwości i nerwów widza na wodzy; atmosfera sezonu produkcji, od początku pierwszych odcinków jest zagęszczona mocnym, przemożnym napięciem, gdzie w głównej mierze takie właśnie napięcie zawdzięczamy pierwszym minutom pierwszego odcinka 5-tej serii "Gotham": odpieranie m.in. przez Gordona, ,,Pingwina", Nygmę współpracujących ze sobą ataku wrogów chcących zniszczyć gęste od ludzkich grzechów, upadłe Gotham; ma to miejsce przy solidnym, szerokim, prowizorycznym murze, a scena ta jest umiejscowiona w o wiele dalszej przyszłości na osi czasu serialu niż początek jego 5-ej serii i cała późniejsza aż do odcinka 6-ego serii, fabuła.

Dla stacji "CW" serialowa nadzieja adaptacji "Uniwersum DC" tkwi w "Batwoman" i "Flashu", który obecnie ma inteligentnie rozpisany, ba, świetny sezon! Wielkie oczekiwania spośród seriali "DC" spoczywają na "Swamp Thing", "Doom Patrol" i drugim sezonie "Titans", gdzie ,,pół na pół" ma pojawić się Deathstroke i Superboy wraz z Krypto.

Juby

Cytat: Night_Wing w 18 Luty  2019, 12:24:43Byłoby nierozsądnym, aby na wstępie mojego posta nie pochwalić administratorów niniejszego forum za wprowadzenie jego nowego wyglądu (tło, skórki, bloki graficzne i tematyczne, czcionka itp.), dlatego też czynię to i z przyjemnością mówię: wielki dzięki i gratulacje za wykonane nad "Batcave'em" prace.

A dziękuję bardzo. Tło jest tymczasowe, w ciągu najbliższych dni wprowadzonych zostanie jeszcze kilka graficznych zmian. ;)
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Wygląd Jokera z finału sezonu

O ile Pingwin i Riddler będą wyglądać praktycznie jak w komiksach, to z Jokerem będzie inaczej (podobno twórcy mieli w tym zakresie jakieś ograniczenia).

Joker z Gotham ma więc garnitur jak z Burtona, bardziej poniszczoną twarz niż Leto, ale ta fryzura to zdecydowanie coś nowego (nawet Joker z Earth 2 miał bujniejszą czuprynę - Joker_(Earth-2)).

Skoro pojawiają się starsze wersje różnych bohaterów, to ciekawe czy też zobaczymy Catwoman?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Kurcze, aż żal, że zostały tylko 4 odcinki. Oby zakończyli to wszystko z porządnym przytupem. A Joker wyglądał zarąbiscie gdy jego brat latał z przyszytą twarzą.

Johnny Napalm

Bardzo fajne zdjęcia Q dał na stronie głównej BC. Szczególnie podoba mi się to zdjęcie grupowe całej ekipy tworzącej serial.
Również wygląd Scarface'a i Brzuchomówcy jest całkiem zacny. Myślałem, że wyjdzie dużo gorzej i będzie to tandetne, a tu niespodzianka. Scarface przypomina mi tu trochę Jigsawa. Heh, tylko rowerka mu brakuje. :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...