01 Czerwiec 2020, 07:49:06

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Night_WingZ portalu "Flarrow.pl": ,,[Batman] jest w całym odcinku, a nie tylko w ostatniej scenie. Podczas finału tylko jedna scena jest z linii czasowej tego sezonu, a reszta to przyszłość. Dziwne, to wygląda niemalże jak kolejny odcinek pilotażowy." Tak wypowiedział się producent serialu "Gotham", John Stephens, o wielkim finale produkcji - zwieńczeniu całych jej 5 sezonów. Można tylko rzec ,,Na wszystkie batarangi Batmana!"; wygląda na to, że ,,last episode" "Gotham" ukaże nam Bruce'a Wayne'a jako Mrocznego Rycerza, jednakże czas akcji w tym przypadu przesunie się o 10 lat do przodu! Finał serialu może mieć charakter pilotowego odcinka do serialu o Batmanie; taki to może mieć wydźwięk, przy czym, kto wie, być może umieszczenie sylwetki Mściciela Gotham w zwieńczeniu słynnego 5-sezonowego widowiska, na jakie się zanosi, coś nam sugeruje: rozpoczęcie prac nad serialem: "Batman"! Byłbym w skrajnej, obłędnej fanowskiej ekstazie! :D

Leon Kennedy

Byłoby fajnie, ale wątpie abyśmy dostali jego serial, tak czy siak finał zapowiada się a wybornie.

Night_Wing

Byłoby nierozsądnym, aby na wstępie mojego posta nie pochwalić administratorów niniejszego forum za wprowadzenie jego nowego wyglądu (tło, skórki, bloki graficzne i tematyczne, czcionka itp.), dlatego też czynię to i z przyjemnością mówię: wielki dzięki i gratulacje za wykonane nad "Batcave'em" prace. A wracając do serialu "Gotham", osobiście jestem zdania, że ten jakże specyficzny 5-cio sezonowy cykl adaptujący komiksowe historie "Uniwersum DC", to najbardziej wartościowy, najlepszy - choć jest to zbyt rozległe określenie - serial, jaki kiedykolwiek był emitowany, i jaki jest emitowany obecnie spośród odtwarzających "Uniwersum DC" tego typu widowisk. Mimo iż seriale z "Arrowverse" to zupełnie inna wartość: tło emocjonalne, klimat, sposób narracji, dopełniające dzieło muzyka i ,,łapane" przez kamerę światło, niż "Gotham" i "Titans" od platformy "DC", to nie przekazują one odpowiednio, tak jak komiksy, na podstawie których powstały: idei, dramatu i innych cech właściwych pierwowzorowi. Dopiero "Gotham" i ewentualnie "Titans" zrywają z cukierkowością i infantylnym rozciąganiem wątków postaci, które dochodzą do wątków głównych bohaterów w kolejnych sezonach. 5-ty i ostatni sezon "Gotham" to wirtuozeria jego twórców, to kunszt umiejętności trzymania cierpliwości i nerwów widza na wodzy; atmosfera sezonu produkcji, od początku pierwszych odcinków jest zagęszczona mocnym, przemożnym napięciem, gdzie w głównej mierze takie właśnie napięcie zawdzięczamy pierwszym minutom pierwszego odcinka 5-tej serii "Gotham": odpieranie m.in. przez Gordona, ,,Pingwina", Nygmę współpracujących ze sobą ataku wrogów chcących zniszczyć gęste od ludzkich grzechów, upadłe Gotham; ma to miejsce przy solidnym, szerokim, prowizorycznym murze, a scena ta jest umiejscowiona w o wiele dalszej przyszłości na osi czasu serialu niż początek jego 5-ej serii i cała późniejsza aż do odcinka 6-ego serii, fabuła.

Dla stacji "CW" serialowa nadzieja adaptacji "Uniwersum DC" tkwi w "Batwoman" i "Flashu", który obecnie ma inteligentnie rozpisany, ba, świetny sezon! Wielkie oczekiwania spośród seriali "DC" spoczywają na "Swamp Thing", "Doom Patrol" i drugim sezonie "Titans", gdzie ,,pół na pół" ma pojawić się Deathstroke i Superboy wraz z Krypto.

Juby

Cytat: Night_Wing w 18 Luty  2019, 12:24:43Byłoby nierozsądnym, aby na wstępie mojego posta nie pochwalić administratorów niniejszego forum za wprowadzenie jego nowego wyglądu (tło, skórki, bloki graficzne i tematyczne, czcionka itp.), dlatego też czynię to i z przyjemnością mówię: wielki dzięki i gratulacje za wykonane nad "Batcave'em" prace.

A dziękuję bardzo. Tło jest tymczasowe, w ciągu najbliższych dni wprowadzonych zostanie jeszcze kilka graficznych zmian. ;)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Q

Wygląd Jokera z finału sezonu

O ile Pingwin i Riddler będą wyglądać praktycznie jak w komiksach, to z Jokerem będzie inaczej (podobno twórcy mieli w tym zakresie jakieś ograniczenia).

Joker z Gotham ma więc garnitur jak z Burtona, bardziej poniszczoną twarz niż Leto, ale ta fryzura to zdecydowanie coś nowego (nawet Joker z Earth 2 miał bujniejszą czuprynę - Joker_(Earth-2)).

Skoro pojawiają się starsze wersje różnych bohaterów, to ciekawe czy też zobaczymy Catwoman?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Kurcze, aż żal, że zostały tylko 4 odcinki. Oby zakończyli to wszystko z porządnym przytupem. A Joker wyglądał zarąbiscie gdy jego brat latał z przyszytą twarzą.

Johnny Napalm

Bardzo fajne zdjęcia Q dał na stronie głównej BC. Szczególnie podoba mi się to zdjęcie grupowe całej ekipy tworzącej serial.
Również wygląd Scarface'a i Brzuchomówcy jest całkiem zacny. Myślałem, że wyjdzie dużo gorzej i będzie to tandetne, a tu niespodzianka. Scarface przypomina mi tu trochę Jigsawa. Heh, tylko rowerka mu brakuje. :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Night_Wing

Jokera, którego w filmie o ,,mistrzu zbrodni wśród klaunów" i ,,klaunów wśród mistrzów zbrodni" zagra Joaquin Phoenix, fani się nie obawiają. W tej adaptacji pokładają wielkie nadzieje. Jokerem z kolei nie do końca można nazwać tego serialowego Jokera, którego całe bogate wnętrze i wygląd odtwarza Cameron Monaghan w ostatnim sezonie mrocznego, odmienionego po ostatnich wydarzeniach z finału czwartego sezonu, Gotham. Do sieci wyciekło zdjęcie ukazujące Jeremiaha Valeskę prawdopodobnie w którymś z finałowych epizodów 5-tej serii serialu. Taki wygląd związany jest z bardzo intensywnymi i pięknie przerzuconymi z kart komiksu na ramy produkcji, jako adaptacja, wydarzeniami w epizodzie 7-mym 5-tej serii Gotham:
Spoiler
Jeremiah wpada do zielonkawej gęstej, śluzowatej substancji, bulgoczącej sobie w jednej z wielu kadzi w szerokim i wysokim wnętrzu zakładów miejskich ACE Chemicals. Po tych dramatycznych momentach z Valeski zostaje podtrzymywane respiratorem warzywo, którego mózg jest ,,prawie" martwy, a twarz natomiast jest obandażowana tak, jak u Jigsawa - przeciwnika Punishera z marvelowskich komiksów, no i serialu. Czyżby w ,,reaktywowaniu" do padołu nieszczęsnych ziemskich dusz pomógł Valesce Dr. Hugo Strange? Czy w ten sposób narodzi się serialowy Joker, jako odpowiednik filmowym Jokerom, których w trzech wersjach widzieliśmy do tej pory?
[Zamknij]

Zdjęcie Jeremiaha Valeski z rzekomego finału Gotham, i jego komiksowa inspiracja tuż pod:


Zapowiadany na ostatnie odcinki "Gotham" wygląd ,,odmienionego" Jeremiaha jest obłędnie dobry, przerażający i agresywny: topielec z obrzmiałą skórą i doczepionymi niedbale cienkimi sznurkami włosów.


Clown Prince of Crime Earth-2.To będzie świetnie, wzbogacające fana doświadczenie, aby zobaczyć tak grającego w finaleGotham Camerona Monaghana. Po zakończeniu biegu serialu i po premierze Jokera na jesieni tego roku, można zrobić porównanie: który z ,,Panów Jokerów" najlepiej ujmuje te cechy, z którymi utożsamiamy Jokera. Która jego wersja jest najbardziej ,,szalona"? Czy może każdy Joker powinien być inny? :o

Q

Podobno wyciekło zdjęcie stroju Batmana z "Gotham"

https://www.reddit.com/r/DCcomics/comments/azl5yu/spoilers_leaked_photo_of_spoilers_suit_from/

Nie wiadomo czy to nie jakaś fanowska przeróbka, ale jako, że zbliżamy się do końca "Gotham", to wkrótce wszystko się wyjaśni.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Joker wygląda zajebiście i mega oryginalnie, takiej jego wersji jeszcze nie było. Co do stroju Batmana, oby to była właśnie tylko fanowska przeróbka, bo wygląda to słabo. No, chyba, że Batman w Gotham gdzieś tam będzie zaliczał tylko kilkusekundowe wstawki i mignie na ekranie tak szybko, że jego kostium nie będzie miał większego znaczenia.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

W ostatnim odcinku serialu będzie przeskok w czasie i nie będzie to tylko ostatnia scena. Czyli Batman powinien być zauważalny.

Pozostały jeszcze 3 odcinki, więc w najbliższych tygodniach pewnie ujawnią oficjalne zdjęcia na których pokażą Batmana i inne postaci. Wątpię by trzymali to tajemnicy aż do premiery odcinka, zwłaszcza, że już zdjęcia z planu ujawniły wygląd Pingwina i Riddlera.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Poprzednie zdjęcie stroju, ale bez żadnych filtrów.  Cały czas nie wiadomo czy to na pewno kostium z "Gotham". A jeśli potwierdzą się informacje, to finał serialu będzie miał premierę dopiero 25 kwietnia, to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Tak jak Joker im się udał, tak to


Przestępcy w Gotham na pewno na jego widok będą sikali w portki
Spoiler
ze śmiechu ;D
[Zamknij]


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

14 Marzec 2019, 12:08:32 #298 Ostatnia edycja: 15 Marzec 2019, 09:27:49 by Leon Kennedy
Jak to zawsze z oceną poczekajmy i najpierw zobaczmy jak to będzie się w serialu prezentować, a nie na zdjęciu.

Trailer ostatniego odcinka. Nie wiem jak oni chcą to wszystko skończyć w tym epizodzie skoro ma być przeskok czasowy i to nie na samym końcu... A tak w ogóle, to nasza Zguba prezentuje się nadwymiar dobrze!! naekranie.pl/aktualnosci/gotham-bane-nadchodzi-zobacz-brutalny-zwiastun-kolejnego-odcinka-serialu-4048102

No proszę! Byłem pewien, że finałowy sezon ma liczyć 10 epizodów i będą to jakoś pośpiesznie kończyć, a odcinków będzie jednak 12 i bardzo dobrze.

Night_Wing

Po ostatnim odcinku Gotham pt. ,,The Trial of James Gordon", to, że byłem w jakiś obcym mi szoku, to mało powiedziane. Gotham, teraz w 5-tej serii serialu, nawet dla złoczyńców, którzy na przestrzeni 4-ech sezonów produkcji budowali jego wizerunek, jako pełnej anarchii, bezprawia i mroku okalającego miasto, w którym panoszyło się wszelkie zło, metropolii są w pułapce niczym sardynki w puszce lub więźniowie w zakładzie o zaostrzonym rygorze! Każdy z łotrów chce w tej jednej wielkiej krwawicy po prostu jakoś przetrwać, albo uciec jak Cobblepot z Nygmą łodzią podwodną lub tunelami. ;D Skrajne indywidua, takie jak stworzony w ,,sytuacji awaryjnej" przez kogoś z rządu USA, Bane, będą chciały przejąć Gotham bądź coś z tej ,,rozpadliny i apokalipsy" dla siebie zyskać. Niesamowite, bezprecedensowe spośród seriali adaptujących komiksy "Uniwersum DC", widowisko; takie jest "Gotham", taki jest ostatni sezon tej produkcji!