27 listopad 2020, 12:07:25

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Shadow of the Bat

21 październik 2020, 18:29:23 #720 Ostatnia edycja: 21 październik 2020, 19:48:00 by Shadow of the Bat
Ciekawy temat. Ja też wrzucę swoje oceny.

Moja skala:
1-4: Kupa. Nie dotykaj.
5-7: Można obejrzeć (mniej lub bardziej), ale na szczęście nie trzeba.
8-9: Obejrzyj koniecznie.
10: Złoto.

FILMY AKTORSKIE

Batman 10/10
Batman Returns 9/10
Batman Forever 6/10
Batman & Robin 5/10

Batman Begins 9/10
The Dark Knight 10/10
The Dark Knight Rises 9/10

Batman v Superman: Dawn of Justice 5/10 (Ultimate Edition 6/10)
Suicide Squad 3/10
Justice League 4/10
Joker 10/10

FILMY ANIMOWANE

Batman: Mask of Phantasm 10/10
Batman & Mr. Freeze: Sub Zero 7/10
The Batman/Superman Movie 8/10
Batman Beyond: Return of the Joker 9/10
Batman: Mystery of the Batwoman 6/10
Batman & Harley Quinn 4/10

Justice League: The New Frontier 5/10
Justice League: Flashpoint Paradox 9/10
Justice League: War 6/10
Son of Batman 6/10
Justice League: Throne of Atlantis 5/10
Batman vs Robin 5/10
Batman: Bad Blood 5/10
Justice League vs Teen Titans 5/10
Justice League Dark 6/10
Justice League: The Judas Contract 5/10
Batman: Hush 5/10
Superman/Batman: Public Enemies 5/10
Superman/Batman: Apocalypse 6/10
Justice League: Doom 5/10
Batman: Gotham Knight 8/10
Batman: Under the Red Hood 8/10
Batman: Year One 8/10
Batman: The Dark Knight Returns Part 1 9/10
Batman: The Dark Knight Returns Part 2 9/10
Batman: Assault on Arkham 7/10
Batman: The Killing Joke 6/10
Batman Ninja 5/10

Podsumowując. To co wychodzi w ostatnich paru latach jest zazwyczaj bardzo przeciętne lub bardzo rozczarowujące. Najchętniej oglądam adaptacje komiksów, ale i to udaje im się koncertowo spieprzyć. Niecierpliwie czekam na The Long Haloween i jednocześnie się boję. Jeśli będzie zrobione w stylu Year One lub Dark Knight Returns to będę bardzo zadowolony. Jeśli jednak pójdą w stronę Killing Joke, Hush czy, o zgrozo, tych swoich animacji pseudo-New 52 to będzie dramat.

HUDY

Ciekawe czy już kiedyś nie pisałem w tym temacie, może sprawdzę i sobie porównam. Bo dziś tak oceniam:
Batman 89: 10/10 Arcydzieło do którego często wracam, film dziecinstwa.
Batman Returns 10/10 pamiętam dzień gdy jechałem z wypożyczalni kaset VHS z tym genialnym filmem.
Batman Forever 6/10 pierwszy Gacek na którym byłem w kinie, sentyment.
Batman i Robin 4/10 wtedy mi się podobał ale to długo nie trwało. Z czasem było tylko gorzej.
Batman Begins 9/10 rewelacyjny początek i pełna rehabilitacja skompromitowanego bohatera.
TDK 10/10 byłem 3x w kinie a ostatnio dane mi było zabrac syna do kina właśnie na TDK.
TDKR 8,5/10 spadek formy ale dalej jest porzadnie,a Tomek wymiata.Trylogia trzyma się mocno lubię do niej wracać.
Batman v Superman 6/10 Batek ratuje ten film przed totalna katastrofa a właściwie Ben!
Batman v Superman Ultimate 8/10 od premiery ogladam już tylko ta wersję.
Suicide Squad 2/10 kilka fajnych kreacji min Harley i Deadshot ale fabularnie kaszana. I ten mr J :'(
JL 5/10 liczę że Snyder Cut będzie lepszy.
Joker 10/10 doskonałą perełka.
Harley i coś tam-coś tam: 5,5/10 wygłupy i trupy, fajne kreacje złoczyńców.
Z nadziejami wyczekuję The Batman, zwiastun zachwyca.

Juby

Zaoszczędzę wam czasu, bo mam Excela ze wszystkimi ocenami użytkowników z tego wątku (zrobiłem go pod ostatnie podliczanie średniej ocen) i nie macie czego szukać - do tej pory waszych opinii tutaj nie było. Dzięki, zapiszę sobie i wykorzystam jeśli będzie okazja do kolejnej aktualizacji (tylko dajcie znać, które oceny BvS traktować jako ostateczne). Muszę też pomyśleć, czy uwzględniać w niej Jokera (w którym Batmana nie ma).

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Ja nowego postu nie wrzucam, bo w tym roku rzeczywiście nic z Batmanem praktycznie nie było poza Apokalips War i Harley Quinn... jak ktoś się uprze to jeszcze Red Son, ale to już jest tak gościnny występ, że go nie dodaję. Jedynie zmodyfikowałem ostatni post.

Juby

22 październik 2020, 08:30:18 #724 Ostatnia edycja: 22 październik 2020, 08:58:30 by Juby
Po przesunięciu premiery filmu Matta Reevesa na marzec 2022, przyszły rok zapowiada się równie mizernie pod tym względem. Widzę jeden film szykowany przez Warner Bros. Animation, Batman: Soul of the Dragon (premiera na początku 2021) oraz - być może, bo nie znalazłem info, czy potwierdzona jest premiera w 2021 - animowana adaptacja The Long Halloween. Poza tym, na HBO Max ma zadebiutować Dir Cut Ligi Snydera i w sierpniu do kin ma trafić The Suicide Squad Jamesa Gunna (o ile covid nie pokrzyżuje tych planów), z tym że Batmana w nim na 99% nie będzie.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

HUDY

To Moje Batman v Superman uśrednię, niech będzie 7/10 i kropka ;)

Shadow of the Bat

Moja ocena BvS niech zostanie na poziomie Ultimate Edition czyli 6/10. I tak innej wersji już nie oglądam.