Autor Wątek: Dlaczego tak mało osobników płci żeńskiej interesuje się Batmanem?  (Przeczytany 33388 razy)

Offline Bokeh

• Obywatel Gotham
  • *
Odp: Dlaczego tak mało osobników płci żeńskiej interesuje się Batmanem?
« Odpowiedź #150 dnia: 11 Styczeń 2015, 20:57:48 »
Hej, odświeżę Wam trochę wątek. Jestem kobietą i interesuję się batmanem. Fanką na pewno nie jestem w ogólnym słowa tego znaczeniu. Nie będę Was tu oszukiwać jestem bardziej zaintrygowana tym całym światem i naprawdę raczkuję w temacie, ale cos w całej tej historii strasznie mnie pociąga. Nie czytałam nigdy komiksów a bardzo bym chciała i szczerze zarejestrowałam się tu po to aby prosic o poradę od czego zacząć ta przygodę. W batmanie pociaga mnie chyba cała otoczka Gotham, jego droga do bycia Batmanem, wszystkie te postacie, które tez z danych powodow stały sie czarnymi charakterami. Tak jak ktos tu wspomnial batman jest Batmanem bo sam wybral taka droge, w przeciwienstwie do innych superbohaterow ktorzy maja nadprzyrodzone moce doszedł do tego sam (to sa przynajmniej informacje ktore posiadam z filmow)
Nie wiem czy wybrałam dobry temat ale musialam sie odezwać, że jestem kolejna kobieta na forum :)

Offline LelekPL

• Moderator
  • Miejska legenda
    • Mój facebook
    • Email
« Odpowiedź #151 dnia: 12 Styczeń 2015, 15:54:19 »
Jeśli chodzi o to jak zacząć czytanie komiksów, to mamy do tego specjalny temat, gdzie wszystkiego się dowiesz: http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1046.0

Ja mogę na szybko podać Ci takie tytuły:
Batman: Year One
Batman: The Long Halloween
Batman: The Killing Joke
Batman: The Dark Knight Returns

To są 4 podstawowe komiksy o Batmanie, taka góra Rushmore wśród wszystkich tytułów. Oczywiście, w zależności od opinii bywały lepsze tytuły w zależności kogo spytasz, ale te są najbardziej wpływowe i chyba najbardziej popularne wśród fanów. Na początek w zupełności wystarczy, tym bardziej, że masz w nich zawarty początek jak i, potencjalny, koniec kariery Batmana.

Więcej znajdziesz w podanym wyżej temacie.

Offline Doctus

• Pomocnik bohatera
« Odpowiedź #152 dnia: 22 Czerwiec 2016, 18:45:04 »
Część żeńskich czytelniczek komiksów może nie znajdować w Batmanie identyfikacji i możliwości utożsamienia się. Mamy jednak do tego ogromny wachlarz kobiecych postaci spod symbolu nietoperza - Batwoman, Batgirl, Spoiler, Black Bat, Blue Bird, Oracle, Huntress. W ostatnich latach bardzo na popularności zyskała postać Harley Quinn, która przestała już być kojarzona tylko z pomocnicą Jokera, a z sukcesem posiada własne solowe przygody komiksowe. Z czarnych charakterów (choć nie zawsze do końca czarnych) sporą popularnością cieszy się również Catwoman. Czytelniczki komiksów szukające bohaterek kręcących się wokół Batmana mają masę świetnych postaci dla siebie. W tym roku za sprawą kolejnego relaunchu, czyli DC Rebirth dochodzi do tej listy również Gotham Girl, która już z kolei jest imo postacią całkowicie zbędną i przy innych wojownikach nietoperzach prezentują się co najmniej żenująco.

Offline Jolly_Roger

• Obywatel Gotham
  • *
    • Email
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Czerwiec 2016, 23:38:57 »

Za odkopanie wątku.

Offline What

• Obywatel Gotham
  • *
    • Email
« Odpowiedź #154 dnia: 18 Listopad 2016, 00:40:41 »
Zabawne  ;D, żaden mężczyzna którego znam nie interesuję się Batmanem  :'(

Offline chris3z8

• Obywatel Gotham
  • *
« Odpowiedź #155 dnia: 17 Marzec 2017, 10:38:37 »
To na pewno nie zależy od płci. Bardziej chyba od środowiska. Niektórzy podają się za fanów Batmana, choć widzieli raptem kilka filmów i nic ponadto (!). Kobiety raczej mają skłonność do chowania swoich ,,sekretów nerdowskich''. Po cichu interesują się ,,męskimi '' tworzywami kultury, bo nie oszukujmy się - takie rzeczy są zdominowane przez facetów. Faceci piszą te historie dla facetów. A poza tym mam podejrzenia, że wiele kobiet nie cierpi charakteru Mrocznego Rycerza ;)

Offline Creepyshadow

• Obywatel Gotham
  • *
    • Email
« Odpowiedź #156 dnia: 21 Czerwiec 2017, 17:42:25 »
Jeżeli temat został odświeżony to ja również zgłaszam się jako przedstawicielka płci pięknej XD Jednak tak jak moja poprzedniczka dopiero wkraczam do świata DC, chociaż i tak już wiem dość sporo (biorąc pod uwagę , że jeszcze nie czytałam żadnego komiksu). Co mnie ciągnie do Batmana? No cóż na początku powodem był Joker jak i samo to, że Bruce nie ma żadnych mocy, a jest - no nie oszukujmy się - jedną z najsilniejszych postaci. A jego powaga (najbardziej ukazywana o dziwo w filmach animowanych) jest rozbrajająca przy radosnym Dicku. Batfamily to właściwie kolejny powód, a teraz to chyba główny, dla którego chce się w to zagłębić. W zasadzie. To po prostu Batman jest niesamowity i dla tego nie można oderwać się od całego universum  ;D

Offline Magalenha

• Obywatel Gotham
  • *
« Odpowiedź #157 dnia: 18 Kwiecień 2018, 13:15:12 »
To i ja jako kobieta się wypowiem.  ;)
Komiksy i superbohaterowie są uważane w żeńskim środowisku na ogół jako coś infantylnego czy męskie hobby z którego "czas wyrosnąć". Nie ukrywam, że i ja długo tak myślałam.  >:(
Większość kobiet lubi żenujące komedie romantyczne i inne tego typu mdłe historie, a to jest dopiero infantylne. Dopiero zaczynam swoją przygodę z Batmanem, ale to co mnie ujęło to przede wszystkim specyficzny klimat, a także niebanalne tematy i problemy z którymi zmagają się niektórzy bohaterowie. Dzięki Batmanowi odkryłam także, że wbrew temu co wcześniej sądziłam, jednak lubię historie z dreszczykiem emocji.  ;D