Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego tak mało osobników płci żeńskiej interesuje się Batmanem?

Zaczęty przez MJ, 08 Kwiecień 2008, 20:19:22

RosaXlara

Przesadzacie.... No.. jestem jedyną fanką Batmana w klasie, ale w sql jest ich więcej... Większość dziewczyn w klasie lubi batmana, ale nie aż tak, żeby jest fankami nazywać

Maskotka

A ja mam w klasie koleżankę, która uwielbia batmana:) czyli nie tak źle, wziąwszy uwagę, że chyba żaden chłopak specjalnie nie interesuje się komiksami

RosaXlara

U ch?opaków za bardzo nie wiem jak tam jest, ale kilka razy gdzie? tam w t?umie us?ysza?am ''Batman'', ''Joker'', ''Two-face'' i takie tam inne wi?c na pewno ogl?dali lub lubie bardzo Batmana... Albo jestem przewa?liwiona i wszystko co us?ysze kojarzy mi si? z Jokerem... Us?ysz? Batman - pierwsze skojarzenie: Joker, potem Bruce/Batman itepe :D

Nightrain

Odwołując się do odpowiedzi z tej strony, to ja osobiście mam inną definicję fana Batmana - Batmany Nolana lecą a TVNie w jakieś piątki, no nie? Czyli co takiemu zwykłemu zjadaczowi chleba szkodzi [oprócz braku telewizora] aby to obejrzeć? Jeśli film mu się spodoba, to... No właśnie co dalej? W szkole, w pracy, na uniwersytecie, na wycieczce do Antananarywy ludzie będą rozmawiali o tym, że obejrzeli film. Tylko obejrzeli film, to może zrobić każdy kto nie ma zielonego pojęcia o uniwersum DC. Prawdziwy fan oczywiście obejrzy, ale zrobi coś więcej. Podszedłem kiedyś do dziewczyny, która miała koszulkę z Batmanem. Taki test, którego wyniki były oczywiste
-Kim jest Harley Quinn?
-Co???
-No dobra, to może kim jest Poison Ivy?
-O co ci chodzi?
Może zostawię to bez komentarza... A może nie: Hej, nosiła koszulkę, prawda? Zdecydowanie bardziej popularne są koszulki z logiem z oryginalnej serii komiksowej i taką ona właśnie miała. Jeśli było to logo z komiksu, a ja nie zapytałem o imię i nazwisko Jokera, czy kim okazał się być Hush, to wymaga bardzo niskiego, ale większego wtajemniczenia. Zawiodłem się... Trochę ubolewam nad tym sztucznym pokoleniem... Mój kolega uważa się za ogromnego fana Batmana, a kiedy powiedziałem mu, że było trzech pomocników Batmana [nie mówię o tym hipsterach itp] zaczął się ze mną kłócić. Fanem Batmana jest ten kto czyta komiksy, albo chociaż raz zagląda na wikipedię żeby zobaczyć jak miał na imię Robin nr 2. Nienawidzę filmów, gier, koszulek, czy innych pseudofanowskich gówien z tego właśnie powodu, że obnoszą się z nimi niewłaściwi ludzie. Więc gdyby pominąć te pseudofanki i pseudofanów, to ile tego tak na prawdę jest? No właśnie... Więc gimbaza odpada, jeśli chodzi o fanów. O podstawówce nie ma co wspominać nawet. Zwłaszcza jeśli chodzi o fanki.
Ktoś tu już wspominał o mandze. Tutaj sprawa wygląda inaczej, bo zauważcie ile osób można spotkać w empiku siedzących przy dziale z mangami. A ci, których na to nie stać oglądają anime. Co więcej, są to głównie kobiety. Manga - duże oczy, duże biusty. Słodko. Porównując to z komiksami - Bleee, realistyczne, dopracowane rysunki! No nie ma szans...

Co by trochę spamu dołożyć - ja osobiście używam stalówek i tego... Tego czegoś... Kiedyś wiedziałem jak to się nazywa, dzisiaj nie wiem czego używam xD Chodzi o taki patyk, w który się wkłada stalówki i moczy w tuszu. Poręczne, proste, ciężkie do opanowania niestety, chociaż myślę, że potrafilibyście się z tym uporać. Stalówki mają różne grubości, wszystko zależy od tego jak głęboko się zamoczy :D Plami jak się nie uważa i brudzi, dlatego mówię, że trudne.

Valar Morghulis

BlackBat

Jak dla mnie Nightrain troch? generalizujesz. Faktem jest, ?e superbohaterowie stanowi? wa?n? cz??? popkultury i nie ma opcji, by nie zostali wykorzystani do celów marketingowych. Jasne, ?e by?o by fajnie, gdyby po samej koszulce sz?o pozna?, ?e ma si? do czynienia z fanem i mo?na zaczepi?, pogada?, wymieni? spostrze?enia. Obecnie mo?na zaobserwowa? tzw. fanowstwo sezonowe, które naj?atwiej zaobserwowa? u fanów mangi i anime. Czemu? Bo gdy pojawia si? za?ó?my 13 odcinkowa seria np. Deadman Wonderland robi si? wysyp cosplayerów, fanartów, amv. A potem seria si? ko?czy i fani powoli trac? zainteresowanie, przeskakuj? na co? nowego, znowu jest ogromne nat??enie. Cz??? osób ?ledzi mang?, ale znam ludzi, którzy po mniej wi?cej 3 miesi?cach na jednej serii przeskakuj? w co? innego. Czy to co? z?ego? Nie s?dz?, w ko?cu gdy umiera seria, umiera te? fandom, b?d? poma?u si? wykrusza. Po jakim? czasie cz?owiek wyprzedaje swoje gad?ety ?wierzakom, które dopiero co zacz??y si? dan? seri? interesowa? i to wszystko tak kr??y. Btw. zmieni?o si? teraz poj?cie atrakcyjno?ci, to ?e ja uwa?am za atrakcyjnych dziadków z Expendables, nie znaczy ?e urodzona pod koniec lat 90 inna dziewczyna te? b?dzie. S? te? starsze ode mnie kobitki, które wol? zupe?nie inny typ. Kobiety wol? "bishe" bo min??y czasy, kiedy lamentuj?ce niewiasty mdla?y przed Conanem Barbarzy?c? ;) Wszystko jest kwesti? gustu. Je?li za? chodzi o sezonowo??, to w wypadku Batmana i DC pojawia si? na to ogólnokrajowa faza w?a?nie w momencie filmu, b?d? pojawienia si? gry itp. Szczerze mówi?c, nie narzekam na to. Fakt, ?e s? tak jak mówisz fani od siedmiu bole?ci, którzy i tak si? wypal? po kilku miesi?cach, ale skoro dzi?ki nim mo?emy sobie kupi? koszulk? czy inn? pierdo??, która sprawi nam frajd?- why not?
Ja przez d?ugi czas siedzia?am w mandze i anime od których ugina mi si? pó?ka, ale mimo to mam stosy innych komiksów od Tytusa, Romka i A'Tomka do adaptacji powie?ci Verne'a i Batmanów. Nie wszystko mo?na wrzuci? do jednego worka. U mnie wi?ksze zainteresowanie DC i Batsem pojawi?o si? ca?kiem niedawno, mimo, ?e zawsze by? moim ulubionym bohaterem i je?li chodzi o animowane uniwersum, to katowa?am co mi wpad?o w r?ce od pocz?tku, a? do zdj?cia z anteny ;) Komiksów niestety nie mia?am, dzieci?stwo sp?dzi?am na jedynym tomie DB jaki uda?o mi si? kupi? i kilku pozycjach z Marvela, które cudem dorwa?am w kiosku ;) Wszystko zale?y od osoby i od tego na kogo si? trafi. Moja przyjació?ka zosta?a ostatnio fank? Green Lantern Animated, nie wiem na jak d?ugo ale w ?aden sposób mi to nie przeszkadza, grunt ?e mamy wi?cej wspólnych tematów do rozmowy :) Wiem, ?e "pseudofani" bywaj? irytuj?cy i ci??ko z nimi porozmawia?, ale czasem trafi? si? i tacy, z którymi mo?na zamieni? s?owo i nie nabi? sobie siniaków od ci?g?ego facepalmowania :D
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rado

No takich pseudo fanów, czyli pozerów po prostu, znajdziesz w każdej dziedzinie. Z tym nie wygrasz, ale też po co walczyć w ogóle? Przynajmniej producenci tych koszulek na nich zarabiają (pseudo fanów jest więcej niż hardkorów, więc interes się kręci głównie dzięki nim) i mogą tworzyć dalej fajne rzeczy dla Nas. A i pośmiać się można z tej ich "wiedzy" wynikającej z ich "zainteresowań". Na własne uszy słyszałem raz jednego takiego fana, który myślał, że Robin to jest prawdziwe imię postaci. No to ja mu mówię, że Robin to pseudonim, tak jak Bruce - Batman, na co on mi odpowiedział "aha...". A szczytem wszystkiego to już było jak usłyszałem, że film w którym grał Heath Ledger nosi tytuł DARK KNIGHT FOREVER, a w rolę Batmana wcielał się Sean Connery.

Zresztą, takich sezonowych fanów można było choćby zaobserwować na forum przy okazji premiery ostatniego filmu Nolana. Pal licho jak taki sezonowicz zostanie później na forum i będzie się interesował, ale byli tu tacy co po pięć postów napisali i powiedzieli do widzenia. Ot nagle Batman był na topie przez chwilę.

CytatFanem Batmana jest ten kto czyta komiksy

Amen. Postać się wywodzi z komiksów i trza znać przynajmniej podstawy.

Vespertilio

Ma?o kobiet lubi Batmana? No nie wiem. By? mo?e zale?y to od tego, ?e jest ma?o spopularyzowany.
Szczerze mówi?c ja si? nim na powa?nie zacz??am interesowa? od bardzo niedawna, a zacz??o si? od filmów Nolana(szczególnie ostatniej cz??ci). Ja w tym temacie mo?na by powiedzie? 'raczkuje', ale nie jest ze mn? a? tak ?le by nie wiedzie? kto to Harley Quinn lub Poison Ivy(jak kto? wspomnia? powy?ej). Nadal wiem niewiele, ale próbuje chocia? w niewielkim stopniu si? w tym dokszta?ci?. Chocia?by za pomoc? tekstów z angielskiego Batman Wiki. Niewiele, ale zawsze co?. Nadrobi? komiksy to chyba nie sposób... Chyba, ?e co? zaproponujecie?

Odno?nie samego pytania, to có?... Ja bardzo lubi? takie postacie jak Batman. Intryguj?cy, tajemniczy, no co tu du?o mówi? - poci?gaj?cy. Przynajmniej mnie. A jego g?os w filmach (dla niektórych irytuj?cy) dla mnie jest... Mmmm...

Du?o kobiet lubi mroczne postacie, s? dla nich jak i dla mnie bardzo poci?gaj?cy, seksowni nawet. Szczególnie zauwa?y?am taki trend w serii Harry'ego Potter'a (prosz? bez z?o?liwo?ci). Za to przegl?daj?c ró?ne fora, portale zauwa?y?am, ?e najbardziej z serii Batmana przypad? do gustu Scarecrow i Joker. Zapewne za spraw? filmów.

Co do sezonowych fanów - tak jest przy ka?dej jednej premierze filmowej. Smutne to, ale prawdziwe. Czasami zdarzy si? jednak ten jeden, który naprawd? na powa?nie si? tym zainteresuje i zostanie prawdziwym fanem (czytaj?cym komiksy).

Mel

Cóż za wysyp niewiast na forum! I tylko ja mam takiego pecha, że kiedy robię sobie urlop od BatCave, to akurat dzieją się tu rewolucje. Choć muszę przyznać, że na rękę była mi nieobecność podczas gorączki TDKR - jest to poziom fanboizmu i fangirlizmu, który skutkuje u mnie - komiksowego purysty - bolesnymi facepalmami.

Wtrącając się w temat: Nie odczuwam tego "braku zainteresowania komiksem u płci pięknej". Możliwe, że powodem jest mój lifestyle, a także osobiste przekonanie: "Nie wdawaj się z Polką w dyskusję o czymś, co przekracza jej perspektywy kończące się na jej własnym balkonie". Jeżeli już mam silną potrzebę babskiego pogderania o Jokerze, to kieruję się na zachód - czyli tam, gdzie Joker ma znacznie więcej miłośniczek niż męskich fanów. Nikły procent cechuje się ignorancją i pozerstwem, a i wiedza tych kumatych może być zaskakująca w swej obszerności.

Juby

Najpierw MR. JACK, teraz Kefuka. Same wielkie Comebacki na forum. ;D

Mel


Johnny Napalm

No i gdzieś nam wyparowały z forum urocze dziewoje. Gdzie się podziały BlackBat, Nighty, Mel czy wiele innych niewiast będących w temacie? Jeśli możecie, zaglądajcie tu czasem, bo bez Was forum to już nie to samo.  ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Czy ja wiem czy tylko "dziewoje"... pojawiają się przecież nowe Panie w między czasie. Ogólnie nastąpił mały przestój na forum z nie wiadomo jakich powodów - jest przecież nowa gra, trwa Forever Evil czy mamy świetną serię Snydera. Myślę, że jak zacznie pojawiać się więcej wiadomości o filmie, zdjęcia z planu, itp. trochę się tu ożywi, ale póki mało się na forum pisze to owe Panie mają mało okazji, żeby się do czegoś odnieść. Podobnie jak ja z resztą.

Na szczęście kelen nam się dzięki Origins ożywił, paru innych użytkowników też o tym piszę, więc jak więcej osób sięgnie po grę to może zacznie się dyskusja - też się zabiorę niedługo za jakąś recenzję, ale chcę najpierw grę ukończyć, a póki co szybko to się nie wydarzy z moim czasem. Ale nie oszukujmy się, ledwie garstka zagra w tą grę w porównaniu z tym ile osób obejrzy film... nie mówiąc już o komiksach.

BlackBat

Ej, ej ja nie wyparowałam! Ja poszłam na studia :( Ale wróciłam na łono forum, więc behold- znowu pouprzykrzam wam życie! :D

@Johnny Napalm

Aww, tak tylko mówisz :D

@LelekPL

Lelke, może to właśnie kwestia początku roku szatań...znaczy szkolnego- ja dopiero niedawno znalazłam czas by przeczytać sobie nowe GL i robię to w tramwaju, albo w przerwach między zajęciami (mam całe tomiszcze knightfalla i nie mam kiedy czytać :C). Jutro pochwalę się nowymi zakupami! Jeszcze pomyślicie, że się wami znudziłam i co będzie? XD
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Johnny Napalm

Cytat@Johnny Napalm

Aww, tak tylko mówisz :D
No tak, zmusiłem się ledwo ledwo do takiej kurtuazji... to prawda.

CytatNa szczęście kelen nam się dzięki Origins ożywił, paru innych użytkowników też o tym piszę, więc jak więcej osób sięgnie po grę to może zacznie się dyskusja
Ano, nieźle się rozpisał. I bardzo dobrze.  :D W sumie forum to teraz w 80% o Arkham, co mi w żądnym stopniu nie przeszkadza, chociaż gierki nie mam. Może na wiosnę ją zakupie.  :(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

BlackBat

"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"