Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sceny usunięte

Zaczęty przez kelen, 01 Sierpień 2012, 00:32:29

kelen

W ramach zabawy - co nie trafi?o do filmu? Co zosta?o nakr?cone, b?d? uchwycone na zdj?ciach, a nie znalaz?o si? w filmie? Oto, co ja zauwa?y?em:

- w filmie brakuje uj?cia na fanów Gotham Rogues, którzy trzymali napis "Rogues" z robinow? R'k? (trailer),
- brak sceny wej?cia Wayne'a na bal charytatywny (trailer),



- brak sceny zjazdu Catwoman na Bat-podzie z ratusza po schodach,
- brak wje?d?aj?cego Tumblera na ratusz, który strzela w kolumny (trailer),
- brak pokazania powodu ?mierci Foleya - zosta? on przejechany przez Tumblera ratuj?c inn? osob?,
- zdj?cia z planu pokazywa?y wylatuj?cego The Bat z tunelu, gdzie? doczyta?em, ?e mia?a te? nim jecha? Catwoman na Bat-podzie,
- ludzie, którzy brali udzia? w nagraniach sceny wojny twierdz?, ?e wiele zosta?o wyci?te, szczególnie zbli?e?,
- brak sceny, gdy Alfred mówi Bruce'owi, ?e obieca? jego rodzicom chroni? go (trailer),
- rozmowa Foksa i Mirandy Tate:




- rozszerzony dialog mi?dzy Foksem i Waynem:



- Wayne dzwoni do Foksa podczas jazdy powrotnej z Alfredem z balu:



- lekarz wspomina, ?e w?troba Wayne'a jest w porz?dku, zatem mo?e zacz?? pi? jako hobby:



- staty?ci wspominaj? o scenie w ko?ciele, stamt?d mia? zabra? Blake sieroty i ksi?dza do autobusu pod koniec filmu,

- rozszerzona scena rozmowy Bruce'a i Alfreda






Kilka spostrze?e? moich, ca?a reszta z forum SHH, w??cznie z fragmentami scenariusza http://forums.superherohype.com/showthread.php?t=389483&page=7

Juby

Sporo tego wycięli. Na pierwszy rzut oka rzuciła mi się rozmowa z Gordonem w szpitalu (strasznie poszatkowana). Poza tym chyba wszystko już wymieniłeś.

A nazwa tematu powinna brzmieć "Sceny usuniętE". ;)

Patryk02099x

Rozmowa w szpitalu była w całości(a nawet trochę więcej niż na teasarze), ale trochę przyspieszyli to co Gordon mówi. Podejrzewam, że niektóre sceny usunięto ze względu na ograniczenia IMAXów.

LelekPL

Poki co nie wiadomo czy to wszystko. Tyle dało się zauważyć z zwiastunów i z tego co nam dali z urywków scenariusza... być może było tego jeszcze więcej. Dlatego właśnie liczę na te bonusowe sceny na DVD, kto wie może tym razem Nolan zaskoczy wszystkich wersją reżyserską

vincent

Marzę o wersji reżyserskiej, oby Nolan zrobił tu wyjątek.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

DrLangstrom

Świetny temat, nie widziałem że było tego aż tyle. Do tej pory czytałem tylko o rozmowie Mirandy z Foxem. Chciałbym wersję reżyserską, ale nie wierzę że Nolan się na nią zdecyduje. To nie Jackson, który Hobbita rozwleka na 3 filmy.

Hydro

Jak wyżej - wycięli te sceny ze względu na kina IMAX. Nie wyglądają na niepotrzebne zapychacze, więc są duże szanse na Dir Cut.
It's a funny world we live in.

Juby

Cytat: Air Jordan w 01 Sierpień  2012, 13:06:36
Póki co nie wiadomo czy to wszystko. Tyle dało się zauważyć z zwiastunów i z tego co nam dali z urywków scenariusza... być może było tego jeszcze więcej. Dlatego właśnie liczę na te bonusowe sceny na DVD, kto wie może tym razem Nolan zaskoczy wszystkich wersją reżyserską

Choć pisałem to już z dzilion razy to jeszcze raz powtórzę - Nolan jest producentem swoich filmów i do kin wypuszcza swoją wersję reżyserską! Jeśli zrobiłby wyjątek i wydał wersje dłuższą (ale nie ma co się łudzić, bo tego nie zrobi) to byłaby to wersja rozszerzona, albo specjalna - nie reżyserka, bo tą już widzieliście w kinie. Tak samo było z Gladiatorem, którego wersja kinowa jest reżyserską (sam Ridley Scott mówi o tym w komentarzach), a ta wydana na DVD 15 minut dłuższa jest wersją rozszerzoną.

A o scenach wyciętych w dodatkach na drugiej płycie też nie ma co marzyć (wielka szkoda). Przecież wiemy jaki stosunek do tego ma Nolan. :-\

Cytat: Hydro w 01 Sierpień  2012, 14:41:22
Jak wyżej - wycięli te sceny ze względu na kina IMAX. Nie wyglądają na niepotrzebne zapychacze, więc są duże szanse na Dir Cut.

Szanse na dłuższą wersję... 0,00!

Hydro

Juby, naprawdę zazdroszczę Ci daru jasnowidzenia, skoro jesteś w 100% pewny, że nie zobaczymy wersji rozszerzonej. Wiem, że Nolan utrzymuje tę tradycję od początku swojej kariery, ale kto wie, może teraz zrobi wyjątek?
It's a funny world we live in.

kelen

#9
http://www.mediafire.com/?ey2ck3kkiv71x55 <- scenariusz TDKR
Ju? na pocz?tku wida?, ?e jest sporo ci?? w dialogach, ale ma?o znacz?cych.

Post Merge: 04 Sierpień  2012, 10:49:23

http://www.dailymotion.com/video/xkydz2_christian-bale-on-the-set-of-dark-knight-rises-in-la_shortfilms
Bruce udaj?cy si? do mieszkania Seliny po podwózce Blake'a

Post Merge: 04 Sierpień  2012, 13:12:42

Kolejny fragment scenariusza: w retrospekcji, gdzie widzimy histori? Tali, mia? by? pokazany Bane w prototypie maski przechodz?cy trening. Potem mia? by? pokazany Ra's, który to obserwuje (to  w filmie by?o).

INT. TEMPLE, LEAGUE OF SHADOWS - DAY

Bane in a prototype mask, stands on logs, blocking blows
from men with sticks.
TALIA (V.O.)
But my father could not accept
Bane.
Ra's al Ghul watches Bane training. Turns away.

Rado

?wietnie si? czyta ca?y ten scenariusz. Mo?na wychwyci? kilka ma?o znacz?cych, ale za to bardzo ciekawych szczegó?ów, jak np. to o treningu Bane'a pod okiem Rasa, o którym wspomnia? kelen. Tak samo szkolili Bruce'a na tych k?odach. Na razie przeczyta?em mniej wi?cej jedn? trzeci? scenariusza. Zauwa?y?em np.

-kongresman ?apie za ty?ek Selin? na przemowie burmistrza
CytatThe Congressman watches a tray of canapés breeze past, then grabs the ass of the maid carrying them. She freezes.

- ten sam kongresman, którego pó?niej "porwa?a" Selina obiecywa? stanowisko komisarza policji Foleyowi
CytatWar hero. This is peacetime. Stay smart, the job's yours.

-Blake jest glin? dopiero od roku
CytatSir, I've been a cop for a year and I've only logged half a dozen
arrests.

-w scenariuszu nie ma tej sceny rysowania nietoperza kred? przez dzieciaka

-kwestia Bane'a po scenie "follow him" w kana?ach
CytatTrack him. Make sure both bodies will not be found. Then brick up the south tunnel.

-chyba nie by?o tego tekstu podczas wizyty u lekarza
CytatAbout the only part of your body that looks healthy is your liver, so if you're bored I recommend you take up drinking, Mr. Wayne

-ciekawa scena przy zak?adaniu tego u?cisku na nog?
CytatWayne pushes a button on a hi-tech carbon fiber brace strapped to his good knee - the brace tones. As Wayne starts moving his knee, bending, stretching, Alfred puts down a Thermos.

CytatALFRED
You've got the wrong leg, sir.
WAYNE
You start with the good limb so it learns your optimum muscle patterns.

-scena na gie?dzie si? troch? ró?ni, w filmie Bane u?ywa karty tego go?cia, a w scenariuszu kciuka
CytatBane grabs Trader 1 by the throat and drags him across the floor to an online automated trades terminal... He puts the man's thumb onto the print reader - the screen lights up
no i rzuca ten tekst
CytatEnter your password. Or I send these men to your home.

Mog?o mi co? umkn?? na seansach. Nie wszystkie teksty pami?tam w stu procentach.

Hydro

Tu? przed bitw? o Gotham, przed armi? Bane'a podje?d?aj? dwa Tumblery. Kiedy dzia?o jednego z nich kieruje si? w stron? policjantów, nadlatuje The Bat i go rozwala. W scenariuszu natomiast najpierw dzieje si? to:

CytatThe Tumblers FIRE into the line of Cops, THROWING men into the air, SCREAMING.

Czemu to wyci?li? I smell PG-13.

A dopiero potem:

CytatWHOOOSHHH. The Bat DROPS down in front of the Cops and BLASTS both Tumblers, FLIPPING them sideways.

W filmie rozwali? tylko dzia?o.

It's a funny world we live in.

Little Susie

Nie działa u mnie ten link do pobrania scenariusza, a bardzo chciałabym go mieć :( Czy ma ktoś inny/poprawny link? Lub czy mógłby ktoś mi przesłać ten scenariusz na maila? Byłabym bardzo wdzięczna :)

kelen


Little Susie

Dzi?ki wielkie  ;D Ju? si? bior? za czytanie.

Szkoda, ?e musieli tyle wyci??, np. wg scenariusza rozmowa Bruce'a z Alfredem nabiera o wiele wi?kszego sensu, ?adu i sk?adu, ni? gdy to by?o w skrócie na ekranie... Có?, pozostaje tylko ta niewielka nadzieja na usuni?te sceny w dodatkach DVD.