Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Birds of Prey

Zaczęty przez Drawski, 22 Styczeń 2011, 14:56:38

Drawski

"Birds of Prey" to serial opowiadaj?cy o przygodach grupy kobiet które przejmuj? piecz? nad New Gotham City. Podobnie jak "Smallville" mamy alternatywn? wizj? pewnych wydarze?, tutaj akurat przysz?o?ci. Bruce Wayne i Selina Kyle mieli córk?, sekretne dziecko które nazywa?o si? Helena. Joker zabi? Catwoman, a Barbar? Gordon postrzeli? w kr?gos?up i tym samym przykuwaj?c j? do wózka inwalidzkiego. Barbara przybiera to?samo?? Oracle, a Helena Kyle - Huntress. Serial jest w moim mniemaniu naprawd? ciekawy, i ??czy wiele ?wietnych rzeczy. Na przyk?ad Helena Kyle jest mieszank? dwóch ró?nych postaci.

Jej pierwowzorem jest Helena Wayne z komiksów Silver Age, i wszystkim znanej z fioletowych seksownych kombinezonów - Heleny Bertinelli aka Huntress. Zreszt? osobowo?? Huntress z serialu ma wiele wspólnego z wersj? komiksow?. Poza tym w serialu jest naprawd? masa nawi?za? i odniesie? do ró?nych komiksów i seriali. Pojawia si? nawi?zanie do "Smallville", ale i równie? do wydawnictwa Dark Horse w postaci nazwy baru, nazwiska scenarzystów bat-komiksów jako nazwy ulic, a mapa New Gotham City jest taka sam jak w sadze "No Man's Land". Pojawia si? te? Alfred Pennyworth i Harley Quinn, Batmana natomiast zagra? Bruce Thomas.

http://www.youtube.com/watch?v=8wV5ekgi6B0

Leon Kennedy

A Bruce był tam w ogóle pokazany? Pamiętam, że raz dzwonił do Alfreda z pytankiem co i jak się tam w Gotham dzieje i tyle. Sam serial to dno, wolę już Smallville męczyć do znużenia.

Drawski

Dla mnie serial to nie jest dno, to ciekawe podejście do kobiet w Gotham i naprawdę niezły serial. Batman pojawił się w pierwszym odcinku. Co ciekawe kiedy słychać było jego głos, to zapewne domyślacie się do jakiej animowanej legendy ów głos należał ;).

Leon Kennedy

Faktycznie na początku i chyba trochę później jak Barbara coś tam wspominała. Ja tam nie pamiętam jego głos, do kogo?

Drawski

#4
Leon, pomyliłem się w jednym szczególe. To Mark Hamill jest ową legendą animacji, bowiem użyczył swojego głosu który był głosem Jokera w "Ptakach Nocy". Oglądałem już jakiś czas temu i po prostu zaszła mała pomyłka. A co do Batmana, to nie wiem jak Ty, ale czy jego kostium nie wydaje ci się jakoś znajomy?

(A)nonim

Ten serial był gorszy od Smallville, a to dużo mówi o jego jakości.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Trza by?o tak od razu, Drawski ;)

CytatTen serial by? gorszy od Smallville, a to du?o mówi o jego jako?ci.

Pierwsze trzy sezony by?o bardzo przyjemne :). Jednak im dalej w las tym gorzej :'(

CytatA co do Batmana, to nie wiem jak Ty, ale czy jego kostium nie wydaje ci si? jako? znajomy?

Walnij fot?, bo serialik widzia?em szmat czasu temu...
Posted on: 23 Stycze?  2011, 13:25:30

 Je?eli mia?bym znale?? jakie? plusy ten produkcji, to strój Batgirl i g?ówn? aktork? Ashley Scott, któr? nawet lubi? ;)

Batgirl

Posted on: 23 Stycze?  2011, 13:45:29

 To chyba zdj?cie z ptaszków i kostium przypomina ten z filmów Burtona, no przynajmniej sam znak, bo reszt? ci??ko dojrze?.


Q

Fotki w lepszej jakości przedstawiające Batmana, Catwoman i Jokera:





Co do samego serialu, to jego wyjściowy pomysł miał zapewne powtórzyć sukces "Czarodziejek" (Charmed). Ale powtórka schematów z trzema bohaterkami o niezwykłych umiejętnościach walczącymi różnymi przeciwnikami nie odniosła sukcesu. Dlaczego? Serial nie trafił w gusta fanów Batmana i chociaż twórcy umieścili scenę postrzelanie Barbary przez Jokera, to już reszta postaci oraz nawiązania do komiksowego uniwersum zbytnio odbiegało od aktualnych ówcześnie komiksów. Poza tym co to za serial dziejący się w Gotham City, bez udziału Batmana? I chociaż nawet z tych schematów mogło wyjść coś na poziomie, to jednak końcowe odcinki wyraźnie pokazuje że w takich produkcjach budżet powinien być odpowiednio dopasowany. W przypadku serialu "Birds of Prey" tak nie było, dlatego nawet mimo niezłej obsady serial zakończył się po 13 odcinkach.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Roy_v_beck

Nie tam, sztampowy był ten serial i tyle. Za bardzo lateksem pachniało. Ciekawa pani Doktor z Arkham za mało rozbudowana została. Sama fabuła oklepana, że jest jakiś mało interesujący przeciwnik i go dziewczyny pokonują.

Adolf

A mi się tam Kanarzyca podobała. Ale nie to młode coś (Dinah Drake?), tylko ta mamusia, Caroline Lance... Ładnie odwzorowana, podobno zginęła, ale jak wiemy na prawdę przeżyła, tylko już tego nie mieli okazji pokazać.

franek

Pamiętam jak to widziałem na TVN Siedem. To się chyba nazywało "Ptaki Nocy". Obejrzałem wtedy tylko intro bo był Batman. Resztę olałem bo byłem na poziome rozwojowym sześciolatka i nie wiedziałem że da się oglądać filmy w których główne role mają kobiety. Jak to widziałem to czekałem przed kompem aż to się skończy i puszczą Batmana & Robina (wtedy nie widziałem w tym filmie błędów).

Mogli by to znów puścić to przynajmniej dowiedział bym się czegoś o Huntress, Oracle i tej trzeciej.


Show Must Go On!!!

Deuce

Cytat: Drawski w 22 Styczeń  2011, 14:56:38Joker zabi? Catwoman

Catwoman zabi? Clayface, a nie Joker.

Troch? odgrzebuj? temat, ale dopiero teraz znalaz?em czas na obejrzenie tego serialu. Przyznam, ?e po pierwszym odcinku chcia?em zrezygnowa?, jednak im dalej w las, tym bardziej si? wci?gn??em. Oczywi?cie, nie by?a to jaka? rewelacja, by?o bardzo du?o b??dów, ale mo?na by?o si? zainteresowa?. Du?o tu by?o z Earth 2, gdzie Huntress jest córk? Bruce'a i Seliny. Najwi?kszym b??dem by?o to, ?e Helena i Dinah nie nosi?y masek w trakcie akcji. Pod koniec serialu, trzy bohaterki znios?y ca?kowicie konspiracj?, a Huntress bez oporów opowiedzia?a wszystko Harley i to ze szczegó?ami.
Bardzo podobali mi si? za to Barbara Gordon/Oracle i Alfred, którego uwa?am za najlepiej oddaj?cego posta? kamerdynera ze wszystkich wersji filmowych czy te? telewizyjnych. Zabrak?o mo?e tylko w?sów. Ciekawy by? te? pomys? z urz?dzeniem, które umo?liwia?o Batgirl chodzenie, kiedy podpina?a je do kr?gos?upa.
Ze znanych wrogów Batmana, uwzgl?dniono Lady Shiv?, Clayface'a i oczywi?cie Harley Quinn.
Najlepsza scena, to ko?cowe starcie bohaterek, Reesa i Alfreda przeciw doktorce i jej za?odze. Dobrali wtedy ?wietn? muzyk?.
Gdyby serial kontynuowano, to pewnie bym go dalej ?ledzi?. Jednak wiem, dlaczego go zdj?to i przyznam, ?e wcale mnie to nie dziwi.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

The Dream

Ja też oglądałem w tym roku i zdążyłem obejrzeć już go dwa razy. xD Najpierw samemu, później z 8-letnią siostrą, którą próbuję zarazić pasją. Muszę zaznaczyć, że siostrze bardzo się podobało, bardziej niż Smallville. Serialu o młodym Supermanie za bardzo nie polubiła, bo eS nie nosi tam czerwonych majtek i jej to bardzo przeszkadza. :D Natomiast BoP jej podpasował, bo to w ogóle taki nieco feministyczny serial, z laskami skopującymi tyłki facetom. Ja też trochę polubiłem tą produkcję, ale raczej szybko już do niej nie wrócę. Za dużo kiczu i słabych dialogów. Na plus - muzyka i główne postacie, które od razu polubiłem. Mój ulubiony odcinek to trzeci, ten z metaczłowiekiem, który wyczuwał innych metaludzi i przejmował ich moce.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Miss_Quinn

Bardzo często wracam do tego serialu, jak robię coś i potrzebuje czegoś żeby mi leciało w tle albo kiedy mam ochotę coś lekkiego sobie obejrzeć. Sama historia jest na plus, bo mimo że jest ' przeciwnik tygodnia' jak to mówię to jednak jest to w jakimś sposób powiązane.
Obsada- dla mnie na plus, nie było dla mnie zgrzytów że ktoś nie pasował do danej roli.
Efekty specjalne- w czasach kiedy powstawał nie były za dobre i teraz tak samo nie są( wyglądają czasami śmiesznie)
Muzyka- motyw główny w czołówce na tyle mi się spodobał, że prywatnie przez pewien czas był moim dzwonkiem. Inne kawałki również zdarzają się, że gdzieś będą u mnie lecieć
Moja ocena to solidne 6/10, ja traktuje ten serial bardziej jako ciekawostka oraz często go polecam jak ktoś nie ma co oglądać na wieczór a szuka czegoś lekkiego. 
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Juby

Gdzie oglądałaś? Chętnie bym spróbował po skończeniu animowanej Harley dla tych kilku scen z Batmanem i świetnie obsadzonej Barbary.