26 Marzec 2019, 17:52:34

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Seriale animowane i TV / Odp: Gotham - serial TV
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - Dzisiaj o 00:45:49
Spokojnie nie z takich rzeczy się w tym serialu wychodziło. Patrz. szalony doktorek Strange.
2
Seriale animowane i TV / Odp: Gotham - serial TV
Ostatnia wiadomość przez Night_Wing - 25 Marzec 2019, 21:43:25
"I am Bane", 10 odcinek 5-ego sezonu "Gotham"; pierwszy epizod z trylogii rozdziałów "Gotham" wieńczących tę jakże mroczną nastrojowo egzystencję serialu wśród multum serialowych adaptacji historii obrazkowych Uniwersum DC. Nic dodać, nic ując, to był odcinek Bane'a; to jego gra, której on był mistrzem i wyznaczył jej zasady, podkreślając je zatrważającym pomrukiem - głosem, jak Jigsaw z "Piły". A jak będzie w ostatnich dwóch odcinkach "Gotham", zobaczymy. Nyssa Al Ghul, mimo iż "Arrow" od "CW" nie oglądałem, i nie wiem czy ta postać tam występuje, przy czym tak samo wygląda sytuacja z moją znajomością jej zaangażowania w komiksach, w "I am Bane" stworzyła z Bane'em niesamowicie hipnotyzujący, przekonujący charyzmą i wewnętrzną siłą, duet, wobec którego ciężko zachować się, ot tak, normalnie, tzn. nie ulec ich zniewalającej władczej energii. Nyssa tak wiele ma w sobie po ojcu. Zesłanie na Gotham ściany ognia i skrajnego, nieludzkiego cierpienia, tylko po to, by oczyścić metropolię z wszelkiego społecznego plugastwa, w jej ustach, takie zadanie i przesłanie brzmi niezwykle odważnie. Lecz, czy aby nie za późno, spadkobierczyni woli swojego skąpanego w mistycyzmie i obsesji sprawowania władzy absolutnej w nowym, lepszym świeie, ojca, nie powróciła do Gotham w imię zemsty i dokończenia, nazwijmy to ,,dzieła dnia oczyszczenia"? Być może odpowie nam na to Cliffhanger z ostatnich sekund odcinka, w którym
Spoiler
w zlepku ujęć Nyssa spotkała Barbarę w jej siedzibie, dając jej do zrozumienia, że może zginąć i nawet z nowo narodzonym dzieckiem jest w sytuacji bez wyjścia.
[close]
Nie wiadomo, czy w Barbarze nie odezwie się jakaś mikrocząstka mocy R'as al Ghula, którą na chwilę miała w sobie w 4-tym sezonie produkcji. Kto wie, tak samo może dziać się z ,,kruszynką" panny Kean; czy ona, jako mały brzdąc może coś znaczyć dla dziedzictwa Nyssy al Ghul?
Aż czuć tajemnicę i otulinę mrocznej baśni, jak ze starej kwadrologii Batmana "1989-97" i kreskówce adaptującej komiksy DC "Batman TAS (1992-95), gdy ma się przed oczami tę nietypową, czasami powabną, dziecinną, a nawet inteligentną emocjonalnie - a to zależy od okoliczności, w której postacie się znajdują - co by nie było, silną więź między Edem Nygmą a Oswaldem Cobblepotem. Ach... Jak w przeciągu całego 4-ego sezonu i tych dramatycznych 10-ciu odcinków 5-ego sezonu, "Gotham" zmieniło się nie do poznania... Niesamowite! Już jestem myślami przy ostatnich dwóch epizodach serialu! Już szykuję swoją percepcję do tego geekowskiego momentu.Spoiler
Gdy moja percepcja doświadczyła widoku okrucieństwa ze strony Bane'a na Alfredzie, co widzieliśmy na finiszu 10-ego odcinka 5-ego sezonu, aż zamarłem z wrażenia; ba, prawie bym zapadał się pod ziemię. Nie chcę nawet myśleć, jak i czy w ogóle Alfred powróci w ostatnich dwóch rozdziałach serialu. W końcu jego strzaskany, jak kruchy wafelek, kręgosłup, ot tak nie naprawi się sam.
[close]
3
Bat-Gry / Odp: Wymarzona gra o Batmanie
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 25 Marzec 2019, 13:15:36
Pomysł z Knightfallem jest bardzo dobry jeśli chodzi o konstrukcję gier i tworzeniem postępu.

Pomysł z GTA Batman też ciekawy, ale myślę, że studio taką grę pewnie chciałoby zrobić (i zrobiło z resztą) jako Multiplayer, a to jest mało pociągająca wizja.
4
Inne filmy i seriale / Odp: Shazam!
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 25 Marzec 2019, 13:04:18
Superman z resztą też powinien być pogodniejszy. Może nie jako komedia jak Shazam! ale pełen optymizmu.

A Green Lantern mógłby pożyczyć trochę od Captain Marvel i być zrobiony jako Buddy Cop (tyle, że lepiej i wizualnie, żeby przypominał tamte filmy), może nawet przez Shane'a Blacka.

Batman tak naprawdę powinien być jedynym mrocznym filmem z głównych superbohaterów DC (nie licząc tych mistycznych).
5
Inne filmy i seriale / Odp: Shazam!
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 25 Marzec 2019, 12:34:37
I bardzo dobrze, że ton jest zbliżony do Spidera! Od początku uważałem, że tak powinno być. Zresztą samo universum musi składać się z poważnych i mrocznych produkcji, ale i również tych luźniejszych i zabawnych. Wszystko zależy od postaci. Taki Flash i Shazam widzę tylko w tej lżejszej konwencji, a nie usilnie ich wsadzać w mrok.
6
Inne filmy i seriale / Odp: Shazam!
Ostatnia wiadomość przez Juby - 25 Marzec 2019, 10:43:37
Dzięki, Q. ;)

Otworzyłem twój spoiler tag i już na 100% wiem, że
Spoiler
nie wybieram się do kina.
[close]
Recenzje z pomidorów mnie nie interesują. Jeśli film naprawdę okaże się taki fajny, obejrzę go w domu, kiedyśtam.

A tak w ogóle to pamiętam jak DC miało mieć własną tożsamość i nie kopiować z MCU. Widzę, że temat został porzucony po zgnojonym BvS i każdy film DC ma teraz sceny po napisach, lekki ton, dużo żartów, itd. Szkoda. Liczę, że Joker, który nie jest częścią DCEU, przełamie ten trend i będzie filmem na swoich warunkach, bo Shazam! na tę chwilę wygląda mi na film zbliżony tonem do Spider-Man Homecoming, niż do uniwersum, w którym pojawiła się Wonder Woman. :P
7
Inne filmy i seriale / Odp: Shazam!
Ostatnia wiadomość przez Q - 24 Marzec 2019, 19:42:01
Są też przecieki dotyczące scen po napisach - CBM

Co do udziału pewnego superbohatera:

Spoiler
Juby nie będzie miał powodu by wybierać się na film. Nie pokazano twarzy Supermana, czyli szanse by Cavill powrócił do roli są już zapewne minimalne.
[close]
8
Inne filmy i seriale / Odp: Shazam!
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 24 Marzec 2019, 12:57:51
Embargo spadło i DC ma kolejny hit! Jak na razie zewsząd spływają same pochwały!!!! Na Rotten Tomatoes ma ocenę 93% przy 46 recenzjach. Na metacritic 76, 16 recenzji pozytywnych i tylko 2 mieszane, zero negatywnych. https://naekranie.pl/aktualnosci/shazam-sa-pierwsze-recenzje-krytycy-zachwyceni-4069174
9
Seriale animowane i TV / Odp: Gotham - serial TV
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 24 Marzec 2019, 12:52:26
Bane, Bane, Bane!!! Gdy wyciekły jego zdjęcia sporo osób wieszała na nim psy tak od razu, bo po co ocenić go po obejrzeniu odcinka... A tam wygląda to naprawdę dobrze i od samej postaci emanuje siła jak na Bane'a przystało. Niespodziewałem się, ze wyjdzie im to tak dobrze, a to jeszcze nie koniec... Przedostatni odcinek zapowiada się wystrzałowo.
10
O stronie i forum / Odp: Pochwały
Ostatnia wiadomość przez Mr.G - 23 Marzec 2019, 22:55:13
Eh, odcięło mi neta przy dodawaniu posta. A taki był ładny. Porównałem forum do szkoły kung-fu ;]

No to w skrócie - nie można nie docenić, jak świetnie trzyma się to forum, choć czasy faktycznie nie są świetne dla podobnych miejsc. Dzięki Wam, którzy dbacie o nie od strony technicznej i Wam, dzięki którym dyskusje są na wysokim poziomie. A są. I to jest niesamowite - jeden Batman, tyle lat, a wciąż tak wiele słów wartych przeczytania.
Strony1 2 3 ... 10