04 grudzień 2020, 15:41:30

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Inne komiksy / Komiksy Spiderman Amazing Web ...
Ostatnia wiadomość przez Vintagecomicspl - Dzisiaj o 15:40:02
Komiksy Spiderman Web Amazing Spectacular 1970+
wersja językowa angielska
Amazing Spiderman
Web of Spiderman
Sensational Spiderman
Spiderman 1990
Marvel Tales
Spiderman 2099
Wydania specjalne
Kluczowe numery
W przyszłym tygodniu dostawa kolejnych kilkuset sztuk
https://vintagecomics.pl/pl/new/1/phot
Kod rabatowy 5%: spiderman
FB - komiksyvintagecomics
2
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna d...
Ostatnia wiadomość przez Shadow of the Bat - Dzisiaj o 00:34:53
Świetne. Trochę jak z Knight Ridera.
3
Inne filmy i seriale / Star Wars
Ostatnia wiadomość przez Shadow of the Bat - Dzisiaj o 00:32:03
CytujW moim kanonie, czyli osoby nie znającej większości uniwersum, tylko główne FILMY, Boba Fett zginął i było to wyraźnie pokazane.

Ok nawet jeśli bazujemy wyłącznie na filmach, co swoją drogą rozumiem, to i tak widzimy po prostu jak wpada do jamy Sarlacca, ale to czy na pewno tam zginął zawsze było dyskusyjne. Wszakże nie był pierwszym lepszym pachołkiem Jabby tylko osławionym łowcą nagród odzianym w zbroję. O ile miałem problem z powrotem Maula czy Imperatora to akurat powrót Boby zawsze rozumiałem przez wzgląd na to iż jest zdecydowanie bardziej wiarygodny.
4
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna d...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 03 grudzień 2020, 22:49:17
https://www.instagram.com/p/CIUo2wsnF2N/?utm_source=ig_embedZ konwentu CCXP w São Paulo w Brazylii.
5
Inne filmy i seriale / Star Wars
Ostatnia wiadomość przez Juby - 03 grudzień 2020, 22:47:20
W moim kanonie, czyli osoby nie znającej większości uniwersum, tylko główne FILMY, Boba Fett zginął i było to wyraźnie pokazane.
6
Inne filmy i seriale / Star Wars
Ostatnia wiadomość przez Shadow of the Bat - 03 grudzień 2020, 21:57:07
CytujCzy Disney jakoś wytłumaczył w jaki sposób ta Ahsoka uniknęła czystki rycerzy Jedi przez blisko 25 lat od wydania rozkazu 66? I czemu nigdy nie pofatygowała się, żeby pomóc Rebelii, czy Lukowi, o którym na pewno było głośno w galaktyce? I czy to prawda, że Boba Fett tak, jak Imperator zmartwychwstał, bo fanservice'u nigdy za wiele?

Po twoim wpisie wyraźnie widać, że jesteś z góry nastawiony na "nie" ale odpowiem ci. ;) Jak uniknęła samego rozkazu 66 to nawet widzieliśmy w 7 sezonie "Clone Wars". Jej dalsze losy przedstawione były w "Star Wars Rebels". Stała się łącznikiem różnych rozdrobnionych komórek Rebelii działając pod pseudonimem "Fulcrum". Dość wydatnie pomagała Rebelii. Walczyła nawet z Inkwizytorami oraz samym Vaderem (kapitalna scena, polecam). Boba Fett nie zmartwychwstał bo nigdy nie zginął. Jego "śmierć" w "Powrocie Jedi" była nieco bezsensowna i zagrana dla beki. Lucas chyba nie zdawał sobie sprawy z tego jak popularna była postać Fetta co próbował później odpokutować tworząc Jango Fetta. Boba Fett wydostał się z jamy Sarlacca już jakieś 30 lat temu w starym kanonie więc nie powinno być zaskoczeniem, że i tutaj przeżył.
7
Offtopic / Sport
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 03 grudzień 2020, 10:16:53
A niech się leją 🤪 Maradona ma już na to wywalone.
8
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 02 grudzień 2020, 21:14:02
Cytat: Funky w 11 wrzesień  2020, 18:48:07

Batman Gotyk

Będąc w Gdyńskiej bibliotece wziąłem ten komiks ot tak żeby cokolwiek przeczytać z Batmanem i spodziewając się przeciętnej historii natrafiłem na jedną z najlepszych przygód Batmana!. Fabuła i klimat to największe zalety tego komiksu, mamy okultyzm, zdemoralizowanych mnichów, Szatana, tajemniczego pana Szepta oraz klasycznych gangsterów z Gotham City. Nie lubię jak przeciwnika i Batmana łączy jakaś osobista więź (wyjątek to Two-Face) tak w tym przypadku jest to rewelacyjne posunięcie (szkoła Bruce`a). Klimat jest jak z najlepszego horroru i czułem się jakbym śledził historię Nosferatu lub Draculi w Gotham City. Niestety o ile fabularnie wszystko się sprawdza (no ok jedynie klimat siada kiedy Batman jest w Austrii i rozmawia z mnichem) to rysunki są bardzo nierówne. Bardzo niedokładne i chaotyczne co w połączeniu z chłodnymi barwami mnie męczyło. Na szczęście wszystko wynagradza scenariusz i jest to najlepszy komiks jaki przeczytałem od czasu "Długiego Halloween"

9/10

Właśnie skończyłem czytać i mogę podpisać się pod większością opinii Funky'ego. Może nie jestem aż tak zachwycony fabułą, bo horrorowe klimaty to nie moje klimaty, a akcja czasami postępuje tak szybko, że było blisko żebym się pogubił, ale oryginalność historii i klimat z gotyckim, monumentalnym Gotham zdecydowanie zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.

Największym zgrzytem są rysunki. To, że nie jestem fanem Klausa Jansona byłoby grzecznym określeniem - ja zupełnie nie trawię jego prac, są najzwyczajniej brzydkie. To przez jego rysunki nigdy nie kupiłem komiksowej adaptacji Terminatora 2, choć jestem fanem zarówno arcydzieła Jamesa Camerona, jak i komiksowych adaptacji filmów. Gotyk prezentuje się wprawdzie lepiej od T2, jednak żałuję, że nie narysował go Tim Sale, wtedy moja ocena mogłaby być o cały punkt wyższa.

9
Inne filmy i seriale / Star Wars
Ostatnia wiadomość przez Juby - 02 grudzień 2020, 21:12:12
Czy Disney jakoś wytłumaczył w jaki sposób ta Ahsoka uniknęła czystki rycerzy Jedi przez blisko 25 lat od wydania rozkazu 66? I czemu nigdy nie pofatygowała się, żeby pomóc Rebelii, czy Lukowi, o którym na pewno było głośno w galaktyce? I czy to prawda, że Boba Fett tak, jak Imperator zmartwychwstał, bo fanservice'u nigdy za wiele?
10
Inne filmy i seriale / Star Wars
Ostatnia wiadomość przez Night_Wing - 02 grudzień 2020, 12:09:25
A nie zastanawialiście się, dlaczego Ahsoka w odcinku "The Jedi" The Mandalorian tak ,,ochoczo" wspominała o możliwym kontakcie z
Spoiler
Jedi na Tythonie? Jak wiemy Togrutanka - na ostatnie minuty epizodu "The Jedi"- przekazała Dinowi Djarinowi, to, aby po przybyciu na planetę Tython (moim zdaniem najważniejsza w dziejach całego Uniwersum planeta dla Jedi; powieść "Star Wars Świt Jedi: W nicość") udali się do jednej z pierwszych świątyń Jedi, która tam się znajduje. Po dotarciu na miejsce Mando miałby posadzić Grogu na Kamieniu Wizji leżącym na szczycie góry, na której znajduje się starożytna budowla Jedi. Wtedy gdy Bąbelek, po medytacji w Mocy z Mocą by się zjednoczył, istniała by szansa wysłania fluktuacji w Mocy i odnalezienia go przez jakiegoś Jedi. A kim byłby ten Jedi, Ahsoka nie miała pojęcia , gdyż jak sama podkreślała ,,nie zostało ich wielu" (tak, te słowa padły z jej ust). Tak specyficzne zwieńczenie odcinka zmienia nie tylko zaangażowanie w całości serialu postaci Ahsoki, która, gdy kiedyś w "The Mandalorian" się jeszcze pojawi, to raczej będzie musiała zająć się poszukiwaniem Wielkiego Admirała Thrawna, ale i wiele mówi o przyszłości Grogu, oraz o tym, jak mógłby być on przedstawiany w dalszej części sezonu serialu: znów słodko, niewinnie, głupkowato, czy poważnie, co mogłoby oznaczać, że Mando nabrałby do ,,dziecka" nieco większego dystansu. Sam sezon do końca swej emisji, sądzę, ma dużą szansę na nabranie dość poważnego wydźwięku, tylko po to aby przedstawić takie treści, przez które opadnie nam szczęka z zawiasów, którą najzwyczajniej trzeba będzie zbierać z podłogi.
[Zamknij]

P.S. Na koniec dodam jedynie coś takiego w kwestii ,,super tajemniczego, wbitego w fanowskie neurony gwoździa informacyjnego", którym było ujawnienie nieco z przeszłości dziecka. Otóż
Spoiler
Bąbelka ze Świątyni na Tythonie mógłby zabrać Kanan Jarrus, wtedy gdy był młodzikiem - jednak nie brzmi to dość rozsądnie. Również szansę na tę rolę mieliby: Wielki Mistrz Yoda, Mace Windu, a nawet i Cal Kestis. W każdym bądź razie ten ktoś, kto pomógł Baby Yodzie znaleźć się tam gdzie jest obecnie, sądzę, na pewno pojawi się w delikatnym cameo w którymś z epizodów tego sezonu: albo mignie nam w krótkim ujęciu, albo pojawi się w kadrze - na moment w retrospekcji, albo zostanie wspomniany przez ,,jakąś Starszą" mieszkającą na Tythonie. Kto wie, kto wie...
[Zamknij]
Strony1 2 3 ... 10