15 Wrzesień 2019, 18:33:57

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
Ostatnia wiadomość przez Mr.G - 09 Wrzesień 2019, 22:25:06
To niech po seansie skoczą jeszcze na bajkę o klockach Playmobile ;)

Nagroda to dobra wiadomość, dobry kierunek. Może to początek czegoś nowego? Może Joker wstrząśnie kinem i filmy komiksowe z czasem przestaną być filmami komiksowymi, a staną się po prostu filmami?

W tym wypadku to już się dzieje i nie piszę o udziale w festiwalach. Ostatnio zaczepiła mnie znajoma z pracy, taka co to gust filmowy ma całkiem niezły, ale od wszelkiej fantastyki - a zwłaszcza rodem z komiksów - zawsze trzymała się z daleka. Ale tym razem zapytała właśnie o Jokera, wyraźnie zainteresowania tą produkcją i jak dla mnie taka sytuacja jest najlepszym ukazaniem, co już osiągnął Phillips. Opuścił schemat, zburzył pewien mur. Jeszcze kilka takich Mrocznych Rycerzy, Loganów i Jokerów, a może dobrze zarabiające, ale nie mające większej wartości artystycznej hasło "kino superbohaterskie" zacznie się co raz bardziej zacierać.
2
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 08 Wrzesień 2019, 21:10:05
Zapewne pewna cześć będzie mieć problem z brakiem luznego klimatu i ilością efektownej akcji...
3
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
Ostatnia wiadomość przez Q - 08 Wrzesień 2019, 12:36:14
Niby kino komiksowe, ale wiele wskazuje, że mimo obecności Jokera nie będzie to kino komiksowe, ale bardziej dramat społeczny z bohaterem znanym z komiksem.

Dobrze, że komiksowe postacie nie służą tylko rozrywce, ale ciekawe jak na taki film zareaguje ta część publiczność przyzwyczajona głównie do bardziej rozrywkowej wizji kina komiksowego.
4
Bat-Filmy / Odp: Birds of Prey (film)
Ostatnia wiadomość przez Q - 08 Wrzesień 2019, 12:31:00
A przed seansem w IMAX nie było teasera "Birds of Prey" (chyba, że go dodali na początku reklama a nie przed samym filmem, ale wtedy efekt z balonikami raczej by nie zadziałał).

Być może przed "Jokerem" dadzą pełny zwiastun, bo jakby nie było ten teaser, to w połowie nawiązanie do "To", a reszta to tylko szybkie ujęcia.
5
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 08 Wrzesień 2019, 11:13:00
W sumie można krzyknąć, kto by się tego spodziewał? Brawo dla twórców! DC/Warner znów przecierają szlaki dla innych twórców filmowych komiksów, chodź pewnie wieleee lat będziemy czekać na podobne wyróżnienie.
6
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
Ostatnia wiadomość przez Juby - 08 Wrzesień 2019, 09:00:39
Na ogół gwiżdżę na wszelkie nagrody filmowe (na czele z Oscarami, które nie mają u mnie żadnej wartości), ale fajnie widzieć kolejny kamień milowy kina komiksowego, bo takie wyróżnienie, na takim festiwalu, to sytuacja bezprecedensowa. Oby zwiastowała naprawdę dobry film (trzymam kciuki). :)
7
Bat-Filmy / Odp: Birds of Prey (film)
Ostatnia wiadomość przez Juby - 08 Wrzesień 2019, 08:57:55
Wczoraj przed To: Rozdział 2, przed samiutkim filmem, puścili trailer Birds of Prey (ten 40-sekundowy, który nie trafi do sieci). Pochwalam ten pomysł na marketing Warner Bros. reakcja starszego brata, który myślał, że zaczyna się film, a tu nagle Harley rozwala czerwone balony - bezcenna. :)
8
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
Ostatnia wiadomość przez Q - 07 Wrzesień 2019, 21:11:15
"Joker" zdobywa pierwsze nagrody na początek Złote Lwy w Wenecji - http://www.batcave.com.pl/2019/09/zlote-lwy-dla-jokera-triumf-filmu-phillipsa-w-wenecji/

Po takim przyjęciu przez krytyków, wydaje się, że na tym się nie skończy i "Joker" powalczy też o Oscary czy Złote Globy.
9
Uniwersum Batmana / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów ...
Ostatnia wiadomość przez 8azyliszek - 05 Wrzesień 2019, 21:36:46
Ogólnie jak na ostatni-ostatni tom historia Hawkmana nie powala rozmachem, za to cieszy jakością. To kolejna prezentacja mniej znanego bohatera (jak wcześniej np. Plastic Man) z premierowym polskim wydaniem. Z dobrym i solidnym scenariuszem. Aż i tylko tyle. Na razie nie dane nam będzie ponowne zajrzenie w historie DC z czasów mojej młodości czyli lata 1985-2011. Więcej nie dostaniemy. Kolekcji Batmana też na razie nie widać. Na razie niestety jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę monopolisty, co moim zdaniem jest chorą sytuacją. Możemy tylko patrzeć w niebo i mieć nadzieję.
10
Ogólnie o Batmanie / Odp: Wasze bat-kolekcje
Ostatnia wiadomość przez Night_Wing - 04 Wrzesień 2019, 22:38:53
Bez względu, jak przez fanów przyjęte, jak bardzo korzystające ze scenariusza filmów typu ,,kopiuj, wklej i coś tam dopisz", nowelizacje absolutnej kinowej superbohaterskiej klasyki, ikony pośród filmów adaptujących komiksowe Uniwersa - produkcji, takich jak: "Powrót Batmana (1992)", "Batman: Forever (1995)", to wręcz spisany w fanowskim dekalogu obowiązek, aby dać się porwać ich lekturze, doświadczyć ich literackiej formy. W moim przypadku na chęci przeczytania powieści adaptujących tak kultowe, mroczno-baśniowe bat-filmy się nie skończyło; po prostu musiałem je mieć w swojej kolekcji. Dlatego z zakupem tych książkowych tytułów nie czekałem zbyt długo. "Powrót Batmana" C.S. Gardnera i "Batman: na zawsze" P. Davida kupiłem na Allegro, po 4zł za sztukę, plus koszt przesyłki do paczkomatu inpost: 8zł. Razem daje to niebagatelnie niski koszt za całość, 16zł. Pozostaje tylko czytać i czytać te bat-nowelizacje!P.S. W planach mam zakup pozostałych dwóch nowelizacji, dołączając je do tych które mam. W ten sposób skompletuję całą kwadrologię bat-powieści adaptujących filmowy świat Mrocznego Rycerza z lat 1989-1997. Mówiąc krótko, na rynku wydawniczym oprócz komiksów realizuje się coraz więcej powieści; tyczy się to różnych Uniwersów komiksowych i fantastycznych, czy sci-fi. W przypadku Batmana zostaje jeszcze kilka powieści z nazwijmy to "Nowego Bat-Kanonu", z lat 2005-2012.
Strony1 2 3 ... 10