Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Bat-Filmy / Odp: Batman Ninja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Night_Wing dnia 15 Listopad 2018, 21:33:29 »
"Batman Ninja", film animowany z 2018 roku, czy raczej anime w połączeniu z techniką komputerową, gdzie ostatecznie wszystko: każda wyprodukowana klatka filmu wygląda na dziwnie wypukłe i odrębne, nie wypadło zbyt dobrze. Joker, który w fabule produkcji skorzystał na tym, że nie tylko on, ale i Batman, Robin, Catwoman, Cobblepot i inne kultowe postacie znane z Gotham City w "Uniwersum DC", przenieśli się w czasie do feudalnej Japonii; a wszystko przez nadmierną eskalację energii jakiegoś urządzenia. Sama Japonia, którą tu nakreślono, jakby przez graficzne Origami, dziwnie szarpaną linię i specyficzną mozaikę kolorów, w odróżnieniu do szpiczastych, rozciągniętych twarzy postaci, budzi szacunek. Również dzięki tejże kreacji kraju kwitnącej wiśni, facjata Jokera i, z całym szacunkiem - wynaturzona, zbyt szeroka facjata Bruce'a Wayne'a nie zlewały się z tłem. Język japoński, bez względu na postać, która się akurat w animacji tym językiem porozumiewała, brzmiał... zbyt japońsko, jakby na siłę, z tendencją do zbyt wyraźnego, emocjonalnego, jak przystało na Anime, akcentowania.
Ostatecznie filmowi "Batman Ninja" daję ocenę: 6/10.

2
Inne gry / Odp: Ogólna dyskusja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Night_Wing dnia 13 Listopad 2018, 22:53:50 »
Czekając na tegoroczne listopadowe wyprzedaże na "PS Store", w kategorii gier na Ps4, postanowiłem odświeżyć sobie dwie niezwykle ciekawe, mroczne i zagadkowe, z świetnie opowiadaną fabułą, dwie gry. "Murdered: Śledztwo zza grobu" i "Until Dawn" porwały mnie w mrok dusz i ludzkiej psychiki. Pierwsza z nich, to  w świecie przygodówek, bez względu na jakiej platformie tej gry by się doświadczało, pewna niezwykłość. Główny bohater, Enan, jako poświata protomaterialna, czyli po prostu duch, prowadzi śledztwo w sprawie swojego morderstwa. Niespokojne dusze nie mogą opuścić świata ludzi, dlatego też Enan poznaje Salem, rozwiązuje wiele zagadek miasteczka z niesławną, opartą o ,,polowanie na czarownice" historią. Pomaga zagubionym pozostałościom duszy napotkanych ludzi, odejść w spokoju, rozwiązując sprawy ich śmierci, zaginięcia, czy zagadkowych zdarzeń z ich życia, których nie pamiętają. Mimo wady tej gry, jaką jest prosta ,,fabuła do przejścia", to sama emocjonalność, która towarzyszy wspomnieniom ludzi, sam fakt poruszania się ,,duchem" detektywa Enana, przenikanie przez materię, wpływanie na myśli i decyzje postaci i rozbudowanie niektórych wątków z ciekawymi powiastkami, jest gigantycznym plusem niniejszej gry.

Natomiast "Until Dawn", to taki wdzierający chłód w umysł gracza ,,efekt motyla", do którego wrócę, gdy zakończę "Murdered: Śledztwo zza grobu" i dodatek do "Marvel Spider-Man": "The Heist" - a ten kosztuje ok.40zł, przy czym na pewno zagram w to rozszerzenie. Black Cat i Spider-Man w jednej rozgrywce; tego nie można odpuścić. W końcu to świat adaptacji komiksowych Uniwersów, czyli pierwszeństwo w gierkowej liście u mnie rzecz jasna.  ;D ;D
3
Inne filmy i seriale / Odp: Marvel Cinematic Universe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Night_Wing dnia 13 Listopad 2018, 09:37:30 »
Stan Lee przetrwa w świadomości pokoleń fanów, komiksowych geeków i ludzi ceniących sobie superbohaterskie kino na dziesiątki lat w przód, po eony czasu. Żyjemy w popkulturowej erze, której podstawy wyrzeźbił, niczym Prometeusz lepiący człowieka w glinie, dziesiątki lat temu abstrakcyjnie genialny Stan Lee. Nie powiem, że sympatyczny Stan odpowiedzialny był za wszystko co kojarzymy z Marvelem, ba, komiksowym Marvelem, bo gdzie ikony: Kirby'ego, Loeba i innych. Specjalista od krótkich występów cameo w większości dotychczasowych kinowych obrazów "Uniwersum Marvela" wypromował Marvela, stał się jego symbolem, kimś kto jest jak specjalista od PR tej marki. Stan Lee - "The Chosen One", dziękujemy za wszystko!!!
4
Inne filmy i seriale / Odp: Marvel Cinematic Universe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LelekPL dnia 12 Listopad 2018, 22:27:33 »
EXCELSIOR

R.I.P. Stan Lee

Ps. Myślę, że na stronie facebookowej batcave, albo na głównej dać grafikę z twórczością Stana o Batmanie i jego Waynie Williamsie:
5
Bat-Gry / Odp: Batman The Telltale Series
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LelekPL dnia 10 Listopad 2018, 16:43:35 »
Tak jak obiecal, chociaż znacznie później, wklejam swoje wybory z drugiego sezonu:

Spoiler for Hiden:
6
Inne filmy i seriale / Odp: Flash
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Night_Wing dnia 07 Listopad 2018, 20:03:36 »
Nie śpimy ludzie! Piąty sezon "The Flash" ruszył!

Piąty sezon "The Flash" od "CW". Za nami już cztery odcinki tej serii!

To właśnie w 4 odcinku 5-ego sezonu "The Flash" otrzymaliśmy odpowiedź, dlaczego Cicada atakuje wszystkich meta-ludzi. Powód wydaje się być prozaiczny i chyba taki jest: Zemsta, utrata zdrowia, chora córka. Otóż, w wyniku współpracy "XS" z "Flashem", co wiązało się - jak widzieliśmy w finale 4-ego sezonu produkcji - z uratowaniem
Spoiler for Hiden:
opadającego w Central City samolotu, doszło do eskalacji antymaterii bądź jak kto woli inną nazwę ,,meta-materii", czy ,,meta-energii". Na linii ,,ostrzału" stał wtedy Orlin, który oberwał większym odłamkiem ,,meta-substancji", która tak wpłynęła na jego DNA, że doszło w jego ciele do spontanicznej mutacji i nabycia przez niego odpowiednich mocy. Narodziny "Cykady" jak na zawołanie. Dodatkowo Orlin nauczył korzystać się z ,,meta-materii" lub ,,meta-urządzeń", które nadają mocy tym, którzy się z takimi ,,naładowanymi" antymaterią obiektami stykają, często nie będąc nawet świadomym, co jest źródłem niezwykłych zdolności. Łączona błyskawica, z którą zawsze widzimy "Cicadę" jest prawdopodobnie źródłem największych, najbardziej korzystnych dla niego mocy. Kto wie, czy unieszkodliwienie łamanej błyskawicy, poznanie jej tajemnic itp. nie będzie kluczem do pokonania tego łotra?
"Cicada" chce zemścić się na wszystkich meta-ludziach, bo mimo iż on sam ma tą ,,moc", to fizycznie cierpi - odłamek
Spoiler for Hiden:
dający mu takie właściwości uszkodził mu, ba, wciąż uszkadza, oskrzela i płuca. Prawdopodobnie wpływa to na pomoc jego chorej córce, hamuje jego starania
. Zobaczymy jak sytuacja nabierze tempa w kolejnych emitowanych epizodach serialu. "Meta-Materia", "Meta-urządzenia": świetny ruch w strukturze fabuły całego "The Flash".

7
Wasza twórczość / Odp: Mój Blog dotyczący Batmana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antek Alternatywny dnia 06 Listopad 2018, 19:59:11 »
zmieniłem nazwę bloga na https://fascynatorinternetowy.blogspot.com/

dzisiaj opublikowałem 4 część z serii " geneza złoczyńcy nie tylko w komiksach", w tym blogu przedstawiłem postać Brzuchomówcy i Scareface'a.

https://fascynatorinternetowy.blogspot.com/2018/11/geneza-zoczyncy-nie-tylko-w-komiksach-4.html
8
Seriale animowane i TV / Odp: Beware The Batman
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Night_Wing dnia 06 Listopad 2018, 11:33:18 »
Szkarłat. Zdradziecki, tajemniczy szkarłat; barwa pasująca do: wizerunku Gotham i charakteru Batmana oraz jego towarzyszy, prezentowanych w "Beware the Batman (2013-2014), a konkretniej w krótkim kilkunastosekundowym wstępie graficzno-muzycznym tej kreskówki, choć jest to produkcja, prawie że przeznaczona dla dorosłych. Akurat skończyłem oglądać wszystkie 26 odcinków, czyli rzetelną solidną, niecukierkową, z prawdziwym Batmanem, który tak, jako postać zaadaptowana z komiksów do seriali animowanych, jak tu powinna wyglądać. Nic dodać, nic ująć, jest to drugi najlepszy, najbardziej treściwie przelewającty komiksowe historie nietoperzastego bohatera na ekran, serial animowany jaki widziałem w życiu. "Batman (TAS)" z lat 1992-95 ma niekwestionowane pierszeństwo w tym względzie. Jednakże nieco młodsza współczesna, ,,skomputeryzowana" wersja adaptacji, która jest niesłychanie dokładna, której to trójwymiarowości świetnie doświadcza się w scenach walki, ma charakterystyczną zawziętość, nieustanną akcję, agresję i szczerość widoczną w zachowaniu Batmana, których brakuje wersji z ,,cukierkowych" lat 90-tych.

P.S. To co podobało mi się w tym serialu animowanym, to Bruce Wayne, który w jednym z epizodów, będąc przebranym w kostium Batmana powiedział, że nie chciałby się stać Batmanem, gdyż Batman to mrok i odrębny byt. Bruce Wayne to zupełnie inna postać. Scalając się z sylwetką nietoperzastego msćiciela, Wayne miał obawy, że wtedy w jego życiu może pozostać już tylko Batman. Niesamowite...Takiego wyznania Mrocznego Rycerza Gotham City nie słyszałem nigdzie, w żadnym serialu animowanym, tylko bodajże raz w filmowej trylogii braci Nolan.Dlatego też "Beware the Batman" oceniam na: 9/10... Niebywałe. 8) 8)
9
Seriale animowane i TV / Odp: Titans
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Night_Wing dnia 06 Listopad 2018, 10:08:26 »
Ostatni wyemitowany, czwarty odcinek "Titans", zaskoczył jeszcze bardziej niż poprzedni. Zaprezentowanie "Doom Patrol" i to w jakim stylu! Niesłychanie intuicyjnie, dobrze rozegrany prequel historii drużyny Garfielda aka "Beast Boy", chociaż ten epizod mógłby nie zawierać wątku Rachel i mógłby zostać przedstawiony jako drugi, zaraz po pierwszym, otwierającym serial epizodzie, odcinek. Cięty, lekki, naturalny i cyniczny humor ze strony "Robot-mana", w którego wcielił się Brendan Fraser (kto oglądał uważnie odcinek 4, zauważył tego potwierdzenie) dodał serialowi kolejnego plusa.
Strony: [1] 2 3 ... 10