07 marzec 2021, 04:27:14

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
Ostatnia wiadomość przez Gieferg - Dzisiaj o 02:20:07
CytujSwoja drogą zawsze fascynował mnie fenomen lektora gdziekolwiek, rany juz wole amatorski dubbing od faceta czytającego tekst zagłuszającego  muzykę oraz głosy ale co kto lubi

Lepsze częściowo zagłuszone głosy niż całkowite zastąpienie ich gównianą polską podróbką.
Co do lektora - Juby już pokrótce wyjaśnił, a ja pisałem o tym tutaj: https://filmozercy.com/wpis/czytal-lucjan-szolajski-tomasz-knapik-janusz-szydlowski-czyli-rzecz-o-lektorach
I nie mam nic do dodania.

---

A tymczasem powoli startuję z powtórką (w konfiguracji Blu-ray + Utta) - pierwszą od czasu gdy to oglądałem na TVP we wczesnych 90s jak pierwszy raz puszczali. Jestem po pięciu odcinkach i chwilami bardzo rzuca się w oczy, że nie mogą nikogo zabić (odcinek 3 w którym kolesie wypadający ze sterowca Scarecrowa zawsze szczęśliwie spadają na coś miękkiego - lepiej by było nie pokazać co się z nimi stało). W sumie odcinki z Jokerem jak na razie najsłabsze (szczególnie ten świąteczny i wielkie żołnierzyki), Leather Wings bardzo fajne, ten ze Strachem też, podobnie piąty z Poison Ivy.

Córa zachwycona, nawet żona chce oglądać, bo jej się przypomniało jak oglądała w dzieciństwie.
2
The Dark Knight / The Dark Knight - wrażenia po ...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 06 marzec 2021, 17:27:18
Myślę że dużo Bonda jest w każdym Batmanie (a nawet filmie) Nolana, w TDK wcale nie ma tego więcej niż w pozostałych częściach. Pełna zgoda względem Gotham, które utraciło swój charakter w TDK. "Przereklamowanie" to nie sam zarzut względem filmu, ale potrafię zrozumieć że wpływa ono na odbiór, sam też tak mniewam.

Z tym że warto dodać, że chyba żadnen film wcześniej nie czerpał tak mocno z komiksów z Batmanem, co TDK. Fabuła to w zasadzie mix. Batman #1 z 1940 i Długiego Halloween + trochę motywów z The Bronze Age. Ogólnie Batmany Nolana czerpią z komiksowych historii więcej niż pozostałe Batfilmy.

Jeśli bawisz się w ocenianie filmów, założyłem na forum wątek w którym oceniamy wszystkie bat-filmy w skali 1-10. Możesz podać swoje głosy, to uwzględnienie je jeśli będę robił aktualizację.
3
The Dark Knight / The Dark Knight - wrażenia po ...
Ostatnia wiadomość przez newtime - 06 marzec 2021, 15:47:09
TDK lubię najmniej, ponieważ tutaj Nolan najbardziej odszedł od mitologii batmana , Gotham to popartu Chicago a sama fabuła jak wspominałem wyżej równie dobrze mogła by opowiadać o Jamesie Bondzie i psychopacie którego musi powstrzymać. W Begnins oraz TDKR czułem jednak ze to historia Batmana tej konkretnej postaci, drogę jaką musi przejść itp. Nie twierdzę ze jest gorszy scenariuszowo czy reżysersko  od innych części ale mi najmniej przypadł do gustu :) No ale jak wspomniałem nie jestem fanem tego podejścia plus TDK zawsze wydawał mi się najbardziej przereklamowany, chociaż to wciąż naprawdę dobry film sam w sobie :) 
4
The Dark Knight / The Dark Knight - wrażenia po ...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 06 marzec 2021, 13:29:16
Okej, ale dlaczego z trylogii akurat TDK lubisz najmniej? :) Bo to rzeczywiście niepopularna opinia (nieprzepadanie za autorską wizją Nolana to akurat nic wyjątkowego).

A gry serii Arkham nie powstawały "równocześnie" z tymi filmami, pierwsza część debiutowała ponad rok po premierze TDK / blisko 4,5 roku po Początku.
5
The Dark Knight / The Dark Knight - wrażenia po ...
Ostatnia wiadomość przez newtime - 06 marzec 2021, 12:41:51
Uwaga niepopularna opinia ;D
Jest to mój najmniej ulubiony filmowy Batman. Zacznę od tego ze nie jestem fanem trylogii Nolana, choć nie uważam je za złe filmy, to zdecydowanie nie jest to mója wizja batmana którego mam w głowie. Wychowując się na filmach Burtona, Tm Semic z lat 90 oraz przede wszystkim Batman TAS, miałem juz swój wymarzony obraz Batmana, mrocznego rycerza który mieszka w Gotyckim mieście gdzie pełno gargulców na dachach a przestępcy są przerysowani do granic możliwości, to właśnie ta komiksowość zawsze przyciągała mnie do tej postaci. Wizja Nolana zupełnie mi nie odpowiada, prawde mówiać nienawidziłem ich w momencie premiery, zwłaszcza ze równocześnie powstawały gry Arkham które tylko mi uświadomiły jak batman według mnie powinien wyglądać. Cała realistyczna otoczka i odejście od kiczu oraz komiksowości mnie po prostu odrzuca, równie dobrze mogą to być filmy o Bondzie zamiast batmana i sanm film nic by nie stracił, tylko zyskał, bo pozbył się niepotrzebnego bagażu. Co do samej fabuły tez mam sporo zarzutów, bo nawet w całej tej realistycznym podejściu nadal ma mnóstwo dziur oraz naiwności. Jednak Nolan dał nowe zycie tej postaci i za to ode mnie i tak nalzey mu sie spory szacunek ale mam nadzieje ze nowe podejście do tej postaci bedzie juz zupełnie inne 
6
Justice League / Niezrealizowane Justice League...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 06 marzec 2021, 09:15:28
Przedwczoraj do sieci wyciekły zdjęcia plansz z jakiejś wystawy (nie mam pojęcia skąd, ale podobno są autentyczne), przedstawiające opisy fabuł planowanych na rok 2019 i 2020 kontynuacji Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, które nigdy nie ujrzały i nie ujrzą już światła dziennego. Plansze są szybko kasowane z sieci, ale kolega przesłał mi je na fejsie, więc wrzucę tutaj dla zainteresowanych (mam nadzieję, że trochę wytrzymają). Za ilustracje dołączone do opisów najwyraźniej odpowiadał Jim Lee.
https://www.comicbookmovie.com/justice_league/justice-league-2-3-full-plot-synopses-reveal-zack-snyders-amazing-ambitious-and-crazy-plans-for-the-dceu-a182946#gs.usdtjb

Trochę to brzmi jakby Zack robił assemble-movie, ale nie o drużynie herosów (jak wcześniej zrobił to Marvel), tylko o łotrach superbohaterów z ich solowych filmów (z których część po kinowej klapie JL nigdy nie powstała). Przeczytałem całość i moim zdaniem dużo nie straciliśmy. Opisy zapowiadają 100-procentowego Zacka z gargantuiczną skalą, która na tym etapie budowania uniwersum była zdecydowanie przesadzona. O wiele ciekawiej w moich oczach prezentował się opis scenariusza do niezrealizowanego Justice League Mortal Georga Millera z 2008 roku.

Powyższe zdjęcia są kolejnym dowodem, że Snyder kłamie na temat tego, iż gen. Swanwick od początku miał być Marsjaninem i wymyślił to dopiero w ubiegłym roku przygotowując Snyder Cut. J'onn J'onzz nie miał się pojawić w sequelu(sequelach?) aż do zaliczenia cameo w jednej z ostatnich scen i nie ma przy tym nawet wzmianki, że miałby on cokolwiek wspólnego z postacią graną przez Harry'ego Lenixa. :P
7
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna d...
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 05 marzec 2021, 12:34:35
Ale ma kołnierz 🥰
8
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna d...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 05 marzec 2021, 11:34:46
Na tyle dobrze, na ile może prezentować się tak fatalna maska. :)
9
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 05 marzec 2021, 11:24:18
Opinie czytałem różne (od dobrych po bardzo złe). Pewnie najlepiej będzie kupić i przekonać się samemu, choć opis fabuły ze strony Egmontu jakoś mnie nie zachęca.
10
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna d...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 05 marzec 2021, 11:22:02
Myślę, że WB nie chciało umieścić The Batman w 2021 ze względu na decyzję Timer Warner związaną z wypuszczeniem wszystkich filmów na HBO Max. Podejrzewam, że Batman Reevesa i Superman Abramsa mają być nowymi seriami tych bohaterów i nie chcą, żeby nowe filmy flagowych postaci trafiły na HBO Max.

Cytat: Juby w 04 marzec  2021, 22:42:29Rysunek spoko, gorzej że na wszelki malunkach tak się prezentuje, ale na aktorze już nie
Na zwiastunie prezentował się dobrze.
Strony1 2 3 ... 10