22 Maj 2019, 23:22:33

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Inne filmy i seriale / Odp: Tenet (2020) reż. Christo...
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 21:38:19
Po tym jak Disney zmienił datę premiery Avatara, nowy Nolan wskoczył na pierwsze miejsce mojej listy najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku. Świetnie, że wraca Caine, bez niego bym nie oglądał. :)

Brak Zimmera zaskakujący, ciekawe co z tego wyjdzie. Czekam na pierwsze fotki z planu i jakiś opis fabuły, bo premiera za 14 miesięcy, a na razie nie wiemy praktycznie nic.
2
Inne filmy i seriale / Odp: Gra o Tron
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 21:36:03
Nie widziałem do końca serii 2, a z trzeciej tylko krwawe wesele. Z tych, które widziałem, sezon 8. nie jest najsłabszy - jest ZDECYDOWANIE najsłabszy! A ostatni odcinek wypadł jak epilog do poprzedniego odcinka, kuriozalnie rozciągnięty do blisko 80 minut, choć dało się to zmieścić w max. 60'. Większości została zmarnowana, lub całkowicie spaczona. Realizacja okej, ale scenariuszowo... eh, szkoda gadać. :-\

W piątej serii było Hardhome, szokujący cliffhanger ze śmiercią Jona i resztki wątków wzorowanych na książkach Martina. Nic w serii 8. nie ma do tego startu.
3
Inne filmy i seriale / Odp: Bondy
Ostatnia wiadomość przez Mr.G - Dzisiaj o 21:05:55
Juby, nie zrozum mnie źle. Wszystko, co napisałem o Skyfall, w domyśle było opatrzone zwrotem "dla mnie". Dla mnie Skyfall jest na wielu, bardziej rzemieślniczych płaszczyznach lepszy. Może rzeczywiście niefortunnie użyłem zwrotu "obiektywnie", chciałem tylko pokazać, że nie umiem niektórych filmów - nawet tej samej serii - ocenić jedną skalą. Ale to nadal ja. A to, że każdy sam wyrobi sobie zdanie, to jasna sprawa ;)

Q, właściwie nie widzę przeszkód, by opowiedzieć o innym 00. Nawet o kolejnym 007, nad którym wisi klątwa porównywania go z poprzednikiem. Z chęcią bym coś takiego zobaczył, choć oczywiście wiem, że za kadencji naszej i naszych wnuków James Bond nie odda nikomu innemu kluczyków do Astona Martina. Rzecz w tym, że miło by było ujrzeć gości z Hollywood gotowych iść dalej, zamiast co chwila wracających do punktu wyjścia, gdy aktor okazuje się za stary.

Cytat: Q w Dzisiaj o 00:17:02Już Casino Royale z 1967 roku, pokazało, że ten motyw się nie sprawdzi.

Nie widziałem. Mógłbyś objaśnić? Pojawił się tam inny 00?
4
Inne filmy i seriale / Odp: Co nowego przyniesie nam ...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - Dzisiaj o 19:42:44
Można tak powiedzieć, jeśli się go obejrzy. Póki co nic nie wskazuje na to, żeby ta część miała być znacząco gorsza od pozostałych (choć wiele lepsza też nie będzie, bo to jest już niemożliwe ;) )
5
Inne filmy i seriale / Odp: Co nowego przyniesie nam ...
Ostatnia wiadomość przez Kaz - Dzisiaj o 19:24:47
Źle się wyraziłem. TS3 bardzo mi się podobał i uważam ten film za godne zwieńczenie serii, dlatego olewam część czwartą którą uważam za niepotrzebną.
6
Inne filmy i seriale / Odp: Co nowego przyniesie nam ...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - Dzisiaj o 18:57:01
Cytat: Kaz w Dzisiaj o 17:31:22Co do TS4 to olewam, dla mnie skończyli się na części poprzedniej.
Naprawdę nie podobało Ci się TS3? Jak!?
7
Inne filmy i seriale / Odp: Gra o Tron
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - Dzisiaj o 18:56:02
Ciekawe czy pozostali już przetrawili ostatnie odcinki i finał Gry o Tron.

Ja sam mam mieszane uczucia. Zakończenie jak najbardziej mi się podobało, dzięki mocnemu ostatniemu odcinkowi. Jednak nawet i on nie wyzbył się głównego problemu ostatniego sezonu - krótkiej długości. Skoki czasowe może mnie nie denerwowały, ale w tych przerwach działy się zapewne równie ciekawe rzeczy jak te, które miały miejsce na ekranie. Więzienie Jona mogło być materiałem na dwa odcinki.

Co też mnie dziwi, skoro mieliśmy też dość powolne momenty w tym sezonie i mało emocjonujące odcinki (pierwsze dwa). Myślę, że spokojnie można było wyciąć część, a dodać znacznie więcej ciekawszego materiału.

Ale to co ostatecznie stało się z postaciami mnie bardzo satysfakcjonuje. Starkowie, Lannisterowie i Danny doczekali się zgrabnego zakończenia swoich wątków i zgodnego z ich postaciami. Trochę szkoda ostatecznego zmarnowania Cersei w tym sezonie, ale jej koniec był mimo wszystko jednym z najbardziej emocjonalnych.

Nie jest to najgorszy sezon, jak wielu twierdzi. Ten tytuł nadal należy do sezonu 5. Na pewno nie jest jednak najlepszy. Było w nim sporo problemów związanych z "interesującymi" decyzjami postaci czy właśnie tempo nie zawsze działało. Ale mocne momenty, jak to zwykle w Grze o Tron były bardzo mocne.

Nie jest to wymarzony finałowy sezon jak Breaking Bad, ale mimo wszystko nie narzekam na te wszystkie lata spędzone w Westeros.
8
Inne filmy i seriale / Tenet (2020) reż. Christopher ...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - Dzisiaj o 18:43:47
Po trzech latach przerwy Christopher Nolan powraca. Tym razem z filmem o dopiero co ogłoszonym tytule "Tenet" (tł. dogmat).

W rolach głównych John David Washington (znany z BlacKkKlansman), Robert Pattinson (prawdopodobnie nowy Batman) i Elizabeth Debicki (złota laska z GotG 2). Dodatkowo do obsady dołączyli Michael Caine (duh!), Kenneth Branagh i Aaron Taylor Johnson.

Według Variety, jego najnowszy film to epickie kino akcji osadzone w świecie szpiegów. Czyli coś co do Nolana pasuje jak ulał. Niektórzy nadal uważają, że to może być sequel do Incepcji, chociaż ja bym wolał jednak coś oryginalnego, tym bardziej, że tytuł, który jest palindromem, może sugerować kolejny ciekawie skonstruowany chronologicznie film.

Jednak najciekawsze w tej nowej produkcji jest to, że Nolan zmienił dość mocno swoją do tej pory stałą ekipą. Ma nową osobę odpowiedzialną za montaż, która zmontowała do tej pory takie filmy jak świetne Dziedzictwo i Manchester by the Sea. I co ciekawsze nie będzie pracował z Hansem Zimmerem! Zimmera zastępuje Ludwig Goransson, znany z muzyki do Creeda i Czarnej Pantery. Operatorem pozostaje Hoyte van Hoytema (z łódzkiej filmówki tak w ogóle).

Nie będę ukrywał, że Dunkierką się mocno zawiodłem, ale Nolan to nadal najlepszy pracujący obecnie reżyser i jego najnowszy film to jak dla mnie konieczność jeśli chodzi o zobaczenie w kinie.
9
Inne filmy i seriale / Odp: Co nowego przyniesie nam ...
Ostatnia wiadomość przez Kaz - Dzisiaj o 17:31:22
A mi się drugi trailer Once Upon podobał. Motyw z b klasowym kinem i westernem mnie kupił, DiCaprio i Robbie zwiastują dobre role no i coś tam pokazali Zawieruchę. Czekam na premierę i od razu uderzam do kina!
Co do TS4 to olewam, dla mnie skończyli się na części poprzedniej.
Strony1 2 3 ... 10