27 listopad 2020, 12:51:29

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

31
Inne filmy i seriale / Star Wars
03 listopad 2020, 22:39:50
Też bardzo mi się Ostatni Jedi podobał po pierwszym seansie. BARDZO! Tak jak wspomniałeś film posiada wiele spektakularnych scen, zwłaszcza ta w sali tronowej czy manewr Holdo. Jednak po powtórkach było gorzej. Nie kojarzę nachalnej poprawności politycznej w tym filmie w ogóle, ale problemem było dla mnie tempo. Film w drugim akcie się po prostu zatrzymuje, a fabuła B związana z Canto Bight po prostu nie działa, a szkoda, bo normalnie fajnie by było zobaczyć noe zakątki galaktyki. No i to co zrobili z Rey po sali tronowej było słabe. W tamtej scenie przegrała walkę o duszę Kylo, dowiedziała się, że jest po prostu nikim, a w kolejnej z uśmiechem na twarzy pilotuje Sokoła. Wydawało mi się jakby coś tam wycieli.

Luke natomiast wypadł bardzo dobrze, choć nadal żałuję, że uśmiercili wszystkich bohaterów starej sagi jednocześnie nie wysyłając ich na chociażby jeszcze jedną ekscytującą podróż razem. Tej niespełnionej obietnicy najbardziej żałuję.
32
Inne filmy i seriale / Star Wars
03 listopad 2020, 08:59:57
Jak na mnie aktorzy wypadli na tyle dobrze, że nie miałbym nic przeciwko gdyby zrobili serial na Disney+ z Alden jako Hanem lub Donaldem jako Lando. Filmu na pewno nie będzie, ale serial ma super potencjał. Myślę, że nawet większy z Lando, bo można wtedy użyć Maula (z Hanem to jest niemożliwe) i Daenerys mogłaby tym razem romansować z Lando. Widzielibyśmy jak radzi sobie w światku przestępczym i niczym Walter White zostaje na końcu władcą Cloud City. Han i Chewie mogliby natomiast pojawiać się gościnnie.
33
Offtopic / ChatCave
02 listopad 2020, 23:20:17W tym roku Halloween na spokojnie, w domu, ale nie obyło się bez dekoracji, cukierków i ukrytych przekazów ;)
34
Inne filmy i seriale / Star Wars
02 listopad 2020, 22:54:42
Niezły ranking, ale nie widzę na nim Solo. U mnie, jak i u Ciebie i jak i u większości na pierwszym miejscu niezmiennie dominuje Imperium. Jedyny 10/10 w całej sadze. Pełna lista tutaj:
35
Ooo proszę, zapomniałem o tym temacie. No ja z żoną mamy kilka programów co lubimy oglądać. Podczas pierwszych obostrzeń jak większość osób uzależniliśmy się od Love is Blind i Tiger King na Netflixie. Pierwszy to program gdzie ludzie najpierw się zaręczają, a potem poznają i starają się wytrzymać do ślubu. Ooo, a propos ślubów to jeszcze Cztery wesela, gdzie cztery kobiety chodzą do siebie na wesela i oceniają każde z nich. Zwyciężczyni wygrywa 25 000 zł, więc są bardzo surowe w ocenach i jest drama. Drama jest też w reality show Selling Sunset - ładne mieszkania, Los Angeles i reality drama pracownic biura nieruchomości (i te ich prowizje, szok). Poza tym w tradycyjnej telewizji oglądamy jeszcze Projekt Lady i Top Model. Są jeszcze programy kulinarno-podróżnicze, które lubię - Makłowicz, Restauracje na krawędzi, Kuchenne rewolucje i Somebody Feed Phil. Kobieta na krańcu świata jeszcze z tych czysto podróżniczych. Także trochę tego jest.

Kiedyś lubiłem jeszcze Deadliest Catch, o połowach krabów, i był taki reality show o gościach co sprzedają komiksy stworzony przez Kevina Smitha, Comic Book Men. Koncept polegał na targowaniu się jak w Lombardzie, ale może kogoś tutaj by zainteresowało, bo mieli tam sporo unikalnych komiksów i gadżetów i ciekawe wyceny.
36
Ooo współczuję. Nie jest to najlepszy moment jeśli chodzi o rynek pracy, ale mam nadzieję, że postój nie będzie zbyt długi. Zawsze możesz pouczyć online w międzyczasie. Ilość godzin ciężko sobie szybko wyrobić, ale trochę grosza wpadnie. Ja straciłem pracę rok temu, a teraz jestem w lepszej sytuacji niż byłem wtedy, więc pewnie wszystko się ułoży.
37
Dobrze wiedzieć, że coś się ruszyło. Chciałbym tu oczywiście podziękować Jubemu, Leonowi, Funkiemu i Q głównie za to, że nadal się tu udzielają i pozostają aktywni po tylu latach, ale też za świetne dyskusje na przestrzeni lat. Bywało ostro, zwłaszcza w okolicach pewnych premier w 2016 :P ale z tego wyszliśmy. Ostatnio nawet Rado nam się ożywił.

Zwiastuna nowego Batmana był tak świetny, że mam po cichu nadzieję, że jak film W KOŃCU wyjdzie to nastąpi mały renesans jaki mieliśmy przy okazji Batmanów Nolana. Choć oczywiście w mniejszym stopniu ze względu na spadającą popularność for internetowych i pewnie z nowymi użytkownikami (mam nadzieję, że elwisowi się u nas spodoba na tyle, żeby zostać)

Ale chciałoby się tu kiedyś znowu zobaczyć częściej Mr.G i Maxie, którzy coś tam napiszą od czasu do czasu ;) , ale też tak zapomnianych już użytkowników jak Altaira, Mel, Kelena, BlackBat czy Rafalinde
38
Inne filmy i seriale / Star Wars
02 listopad 2020, 19:07:31
Mandalorian dla mnie działa trochę jak Atak Klonów czy Solo. Filmy, które wcale nie opowiadają jakiś niesamowicie istotnych wydarzeń z perspektywy całej sagi, ale są po prostu niezłymi filmami przygodowymi. I szczerze, wolę jak poszczególne odcinki Mandaloriana opowiadają jakąś prostą zamkniętą w sobie fabułę, a nie kontynuują główny wątek Mando i Baby Yody. Dzięki temu serial jest po prostu jak powiew starego w szeregu Netflixowych produkcji, które nastawione są raczej na opowiadanie ciągłych historii w swoich serialach. I dlatego ostatni odcinek bardzo mi się podobał i nawet fan service okazał się istotny dla dalszej fabuły i zwiastujący coś istotniejszego później.

Nadal jednak nie mogę odżałować, że nie będzie już Wernera Herzoga więcej... Jest po prostu genialny na ekranie jako złoczyńca i niesamowicie przykuwa uwagę jak jest na ekranie. Widziałem to już w stanowczo niedocenianym pierwszym Jacku Reacherze (drugi jest gówniany) i mam nadzieję, że jeszcze dostanie więcej takich ról.
39
Inne filmy i seriale / Bondy
01 listopad 2020, 19:00:02
Nigdy fanem Bonda nie byłem, ale Connery'go zapamiętam głównie jako Juan Sanchez Villa Lobos Ramirez, mentora McClouda, który całkowicie przyćmił Christophera Lamberta w obu ich wspólnych filmach Nieśmiertelnego. Uwielbiałem te filmy za dzieciaka, tak nawet dwójkę. Poza tym to oczywiście Henry Jones senior z świetnej Ostatniej Krucjaty czy John Mason z The Rock lub słynny i Oscarowy Jim Malone z Nietykalnych (tych lepszych :P bo De Palmy). Wiem też, że przez Ligę niezwykłych dżentelmenów zakończył karierę, ale nawet tamten film lubię oglądać. Razem z Mumią czy Van Helsingiem jest fajnym filmem przygodowym z tamtych czasów.

Miał tych swoich kultowych ról pełno (a mógł nawet być Gandalfem) i na pewno przez nie pozostanie zapamiętany. Ale chciałbym jeszcze wspomnieć trzy filmy, o których nieco rzadziej się mówi, a warto zobaczyć:
Imię róży - bardzo dobry kryminał osadzony w obleśnym, brudnym, ponurym średniowieczu.
i dwa filmy Lumeta:
Agresja - trochę Nolanowy kryminał przypominający mi skomplikowaną psychologię z Bezsenności, Memento czy Prestiżu
Wzgórze - Być może jego najlepszy film. Gra tam więźnia afrykańskiego obozu karnego z czasów drugiej wojny prowadzonego przez sadystycznych strażników.
40
Inne filmy i seriale / Odp: Jason Bourne
26 październik 2020, 14:24:25
Nic o Jasonie Bournie nie napisałeś. Sam nie widziałem go odkąd byłem w kinie i się zawiodłem, ale może na powtórce wypadł by nieco lepiej.
41
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
26 październik 2020, 07:59:37
Może coś pozmieniają w post-produkcji, a może to po prostu będzie oczko w stronę filmów Nolana. Ale wtedy myślę, że kamera powinna zostać ustawiona niemal DOKŁADNIE tak samo jak u Nolana, żeby to było jasne, że jest to świadome odniesienie. Być może takich odniesień będzie więcej  i do filmów Burtona też.
42
Listy do M 4 przesunięte... Dla mnie chyba najbardziej dotkliwe przesunięcie tego roku po Diunie, Top Gunie i Halloween.
43
Witam,

Spróbuję jak najjaśniej odpowiedzieć na pytania:
1. Najlepiej jest trzymać się numeracji tomów. Historie nie są zawsze w chronologicznej kolejności, bo jak wspomniałeś Zero Year to prequel, ale mimo wszystko nie zgubisz się jeśli w którymś tomie wracają do wydarzeń z przeszłości, bo tak to było zaplanowane. Zawsze idź zgodnie z numeracją tomów.
2. Czy warto? To jest subiektywne i nikt Ci ostatecznej odpowiedzi nie udzieli, zależy kogo spytasz i komu Detective Comics się podoba. Czy trzeba? Nie, nie trzeba.
3. Nijak. Gotham nie ma żadnego związku z komiksami  (poza imionami postaci). Nie pomoże Ci to w lepszym zrozumieniu komiksów ani trochę.
4. Nie wiem, nie czytałem. O ile dobrze kojarzę to tego komiksu już nie wydają, więc chyba nie ma sensu po niego sięgać.
44
Bat-Filmy / Odp: Oceny filmów o Batmanie
21 październik 2020, 23:06:55
Ja nowego postu nie wrzucam, bo w tym roku rzeczywiście nic z Batmanem praktycznie nie było poza Apokalips War i Harley Quinn... jak ktoś się uprze to jeszcze Red Son, ale to już jest tak gościnny występ, że go nie dodaję. Jedynie zmodyfikowałem ostatni post.
45
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
20 październik 2020, 13:13:10
Przecież dokładnie o tym pisałem, Jubelku :P Stagecraft też bazuje na tylnej projekcji.
CytujLucasfilm is utilizing new "Stagecraft" technology that uses a rear-projected LED screen to create a reactive environment that essentially works as an immersive real-time green screen.
Wspominałem o użyciu silnika Unreal Engine na samym początku zdania i skonfigurowaniu tła z pozycją kamery na końcu :P Technologia inna, technika ta sama co kiedyś (no, powiedzmy podobna).