27 listopad 2020, 12:54:30

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

16
Uniwersum Batmana / Three Jokers
13 listopad 2020, 10:09:49
Też przeczytałem. Dobry komiks i w miarę elegancko udało im się wybrnąć z tego dość dziwacznego pomysłu o trzech Jokerach. Co ciekawe jest dość krótki jak na taki hype.

Najmniej podobały mi się momenty z Jasonem i Barbarą. Głównie dlatego, że nie znoszę przydupasów, ale też i w tej historii nic ciekawego nie wnoszą. O ile Barbara niczym nie wadzi, a jedynie jej historia z Jokerem po prostu do niczego w tym komiksie nie prowadzi, o tyle Jason i jego metody znowu po prostu nie pasują tutaj w parze z Batmanem i zwłaszcza z przeciwnikiem takim jak Joker.

Poza tym relacja Batman-Joker jest tu ponownie ciekawa, pełna odniesień do starych historii, zarówno tych Moore'a, tych z lat 50-tych, ale i Fingera i te trzy typy Jokerów fajnie ze sobą współgrają, zwłaszcza kiedy domyślasz się kto jest na szczycie tego Jokerowego łańcucha. Ja od razu powiem, że jeśli chodzi o osobowość to mój ulubiony to był Criminal Joker, pewnie jak dla większości z resztą, nawiązujący do Fingera. Jedyny, który się ciągle nie śmieje, był w sumie najbardziej upiorny i przez to najbardziej kontrolujący się wydawał. Zakończenie ciekawe, ale nieco kłóci się z ostatnim, świetnym punktem, który Joker(s) powiedział o sobie. Natomiast jest na tyle jeszcze otwarte, że spokojnie mogą je wykorzystać w przyszłości, ale też totalnie pominąć lub zaprzeczyć. Akcja dobra, i wcale nie odczułem że było jej jakoś strasznie dużo. Balans był w porządku. Rysunki też ładne, ale jak wspominałem, akurat na tym się za dobrze nie znam. Tutaj jestem jak moja mama oceniająca filmy, albo "o, to ładne", albo "nie podoba mi się" i tyle się znam ;) a i bym zapomniał, świetna scena w szpitalu!

Ogólnie całkiem spoko, ale ponownie wolałbym raczej solowy występ Batmana. Rozumiem dobór Batgirl i Red Hooda, bo poza Batmanem, mają najtrudniejszą historię z Jokerem, ale jest to historia o relacji z Batmanem. Jokera w ogóle ta dwójka nie obchodzi w tym komiksie i ostateczny plan Jokera nie ma nic z nimi wspólnego.
17
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
12 listopad 2020, 11:38:04
Żebym go mógł usunąć musiałby mieć post jakiś napisany. Może Q da radę.
18
Offtopic / Polityka i światopogląd
11 listopad 2020, 19:08:53
Ja zmieniłem i zmieniam jeszcze raz bo jest wbrew regulaminowi forum.
Cytujnie będziesz wysyłał/a żadnych treści, które są fałszywe, zniesławiające, niedokładne, obraźliwe, wulgarne, wyrażające nienawiść, napastliwe, obsceniczne, profanujące orientację seksualną, grożące, naruszające prywatność, przeznaczone dla dorosłych lub jakkolwiek naruszające polskie lub międzynarodowe prawo.

Jeśli nie chodzi o homoseksualistów to zmień jeszcze raz, ale nie na słowo, które jest obraźliwe.
19
Offtopic / Polityka i światopogląd
09 listopad 2020, 19:33:18
Oj poczekamy jeszcze na pewno. Sama firma stopowała optymizm mówiąc, że liczą zaszczepić masowo ludzi do KOŃCA 2021, ale przynajmniej pojawiło się światełko w tunelu i to cieszy. Jak również skuteczność szczepionki. Aż 90% na pierwszą szczepionkę to według specjalistów BARDZO dużo.
20
Offtopic / Polityka i światopogląd
09 listopad 2020, 17:37:27
Kolejne dobre wieści:
https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/szczepionka-na-covid-19-dziala-w-90-proc-euforia-na-rynku/4d9h1z0

Z twittera firmy farmaceutycznej Pfizer:
CytujUPDATE: We are proud to announce, along with @BioNTech_Group, that our mRNA-based #vaccine candidate has, at an interim analysis, demonstrated initial evidence of efficacy against #COVID19 in participants without prior evidence of SARS-CoV-2 infection.
21
Offtopic / Polityka i światopogląd
09 listopad 2020, 11:55:48
Ok. Nie chcę tu długiej dyskusji, więc moje krótkie komentarze, przy Twoich:
– Wynegocjował cztery porozumienia pokojowe na Bliskim Wschodzie, coś́, czego nie osiągnięto przez 71 lat interwencji politycznych i niekończących się̨ wojen. (Palestyna nadal nie jest zadowolona, i te "niekończące się wojny" nadal trwają m.in w Libii:
https://www.washingtonpost.com/world/2020/09/15/trump-deals-bahrain-uae-kosovo-serbia/)
– Był pierwszym prezydentem, który od czasu Eisenhower nie wmieszał Stanów Zjednoczonych w wojnę̨. (tu się zgadza... nie żeby nie kontynuował poprzednich ale nowej nie rozpoczął. Za to brawa i jak można zobaczyć niżej, tylko za to)
– Miał największy wpływ na gospodarkę̨, przyniósł miejsca pracy i obniżał bezrobocie amerykanów, a przede wszystkim czarnych i latynoskich ludności, którą spowodował inny prezydent. (stopa bezrobocia malała od rządów Obamy, za którego kadencji amerykanie wyszli z krachu. Za Trumpa tempo wzrostu miejsc pracy SPADŁO, a następnie po tym jak katastrofalnie zajął się sytuacją pandemii, stopa bezrobocia jest najwyższa od czasu wspomnianego krachu na Wall Street - też za niekompetentnego republikanina:
https://tradingeconomics.com/united-states/unemployment-rate)
– Odkrył głęboką, powszechną i wieloletnią korupcję we FBI, CIA, NSA oraz partie republikańskie i demokratyczne. (To jego działania zostały poddane pod impeachment i jak skończy się jego prezydentura i immunitet będzie prawdopodobnie za nie sądzony)
– Wprowadził zmiany w NATO i pozwolił partnerom sojuszników zacząć płacić swoje opłaty. (pozwolił partnerom płacić swoje opłaty? co to jest za zdanie? to wcześniej nie mogli czy po prostu nie chcieli?)
– Zneutralizował zapędy Korei Północnej, powstrzymał ich przed tworzeniem nowej energii jądrowej, wysyłaniem rakiet do Japonii i zastopował zagrożenie dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. (z rozmów nic nie wynikło https://www.reuters.com/article/us-northkorea-kim-trump/trump-hails-kim-reappearance-but-north-korea-denuclearization-prospects-bleak-idUSKBN22F00D / a Kim jest nadal dyktatorem w opresyjnym kraju gdzie więźniowie polityczni są nadal mordowani)
– Przekształcił stosunki z Chińczykami i przywrócił setki biznesów do Stanów Zjednoczonych. (zwiększenie cła na Chiny spowodowało, że biznesy po prostu przeniosły się do innych krajów, a nie do USA. Tylko 3% firm deklarowało się na powrót w 2019 roku - kluczowe słowo - deklarowało - najwięcej zyskał Wietnam i co ciekawe Meksyk. Korna też wpłynęła na odejście od Chin bardziej niż Trump, a jednak nadal najbardziej zyskują inne kraje:
https://www.cnbc.com/2019/09/01/trump-ordered-us-firms-to-ditch-china-but-many-already-have.html)
– Ukończył mianowanie trzech sędziów Sądu Najwyższego i prawie 300 sędziów federalnych. (tak i wsadził najgorszych konserwatywnych sędziów, którzy są za zdelegalizowaniem aborcji i pochodzi z chrześcijańskiej sekty:
https://www.theguardian.com/us-news/2020/oct/26/amy-coney-barretts-past-calls-into-question-her-pledges-of-impartiality)
– Ujawnił powszechną pedofilię w rządzie i wśród producentów i filmowców Hollywood oraz ujawnił światowy handel nieletnimi. (największy potwierdzony pedofilski skandal był powiązany właśnie z nim, a właściwie z jego kolegą Jeffrey Epsteinem. Bo mam nadzieję, że nie mówisz o Pizza Gate - mit, który został obalony:
https://www.snopes.com/fact-check/pizzagate-conspiracy/
https://www.nytimes.com/interactive/2016/12/10/business/media/pizzagate.html?mtrref=en.wikipedia.org&gwh=75EBA6F9E0E67E7308AA50C101E8B4BA&gwt=regi&assetType=REGIWALL)
– Pracował za darmo i wydał ponad dwa miliardy dolarów na służ̇bę z własnych pieniędzy." (tu też się zgadza - nie jest pierwszym prezydentem, który to zrobił - Kennedy i Hoover też to zrobili, taki przywilej bycia miliarderem, który zachował prawa do swoich nieruchomości podczas prezydentury w których gościł zagranicznych dygnitarzy i miał z tego dochód. Ale zgadza się)
W sumie: 2/10. To nawet w podstawówce nie przejdzie jako zaliczenie, a co dopiero na studiach ;)

A więc nie, nie był dobrym prezydentem. Jego komentarze i niekompetencja podczas pandemii to najlepiej obrazują. Ale również jego nieludzkie traktowanie emigrantów, anty-naukowe podejście do medycyny i środowiska oraz ogólnie konserwatywna polityka. I tu pewnie jest pies pogrzebany. Ty jesteś zapewne konserwatystą i będziesz np. jego nominacje na sędziego najwyższego widział pozytywnie, a ja się z tym absolutnie zgodzić nie mogę. Kto ma rację? No ja, ale poważnie to zależy od punktu siedzenia, bo jakości człowieka nie udowodnisz empirycznie.

Także tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia. Kontynuować nie chcę, bo to będzie tylko strata czasu mojego i Twojego, i nikt z nas zdania zapewne nie zmieni, ale mam nadzieję, że przynajmniej dostatecznie wyjaśniłem jak ja to widzę. Oczywiście jeśli chcesz to śmiało coś dodaj, ale z mojej strony to byłoby wszystko i więcej odpowiadać na ten temat nie będę.
 
PS odnośnie filmu: Zabawne, że celebracja ze Star Wars miał takie pokrycie w rzeczywistości w której ludzie faktycznie wyszli na ulice świętować jego odejście, jakby to był koniec tyranicznego imperatora :D Nie jest to nigdy dobry znak, że ludzie świętują Twoje odejście
22
Inne filmy i seriale / Star Wars
08 listopad 2020, 22:23:16
Mi się odcinek podobał. Kolejny o zamkniętej w sobie fabule i wtedy serial jest chyba najlepszy. Poza tym nawiązania do klasycznych pulpowych historii sci-fi z potworami z innej planety i oczywiste odniesienia do Obcego były dla mnie strzałem w dziesiątkę. Baby Yoda jak zwykle słodki, ale to zagrożenie, które stowrzył w tym odcinku najbardziej wciągało i świetnie doprowadzili do sytuacji, w której bohaterowie są bez wyjście, że samemy zastanawiasz jak do cholery z tego w ogóle wyjdą. Tempo trochę powolne w tym odcinku, ale nie było źle.

Ogólnie nie jest to serial, który kiedykolwiek miał jakiś rewelacyjny odcinek. Żadnego nie oceniłbym na więcej niż 8/10. Ale żaden też nie był słaby. Wszystkie raczej oscylują w przedziale 6-8/10. Ale w połączeniu z świetną realizacją to wystarcza na dobrą weekendową rozrywkę.
23
Offtopic / Polityka i światopogląd
08 listopad 2020, 18:12:29
Do stycznia jeszcze zostanie, ale dla mnie super, że teraz Jim Carrey dołączy do obsady na stałe jako Biden ;)
24
Offtopic / Polityka i światopogląd
08 listopad 2020, 16:29:54

Udało się, jedna wiedźma pokonana  ;D  Mam nadzieję, że u nas też się uda kiedyś, choć w najbliższym czasie, nawet po protestach nie widzę szansy na zmianę. Sytuacja z koroną musiałaby mieć katastrofalny efekt dla polski w najbliższych latach, a tego nie życzę nam, nawet ze względu na niechęć do władzy.
25
W Twojej twarzy niektórzy aż szokują mnie tym jak dobrze potrafią wokalnie naśladować. Ta trenerka też jest świetna pod tym względem. Nie podoba mi się tylko ta przesadna charakteryzacja twarzy. Tak strasznie ich przerabiają, a i tak nie są podobni do oryginału :P mogliby pójść na bardziej ogólną umowność i pozwolić uczestnikom zachować przynajmniej cechy własnej twarzy. Jak kobiecie potrzebna jest broda do grania faceta, po prostu powinni dać jej brodę i perukę i tyle. Bez sztucznego nosa, itp bo to i tak nic nie daje :P
26
HBO Max w USA ma świetną zawartość, znacznie lepszą od Disney+, które do tej pory wydało praktycznie tylko Mandaloriana i Hamilton :P Problem polega na tym, że nie jest dostępny na większości smart boxów, które przypinane są do telewizorów. Ani Roku, ani Firestick, chyba też na googlowym go ciągle nie ma. To jest porażka. No i wtopa z apką DC Universe, która powinna była być w całości wchłonięta przez HBO Max, wraz ze wszystkimi klasycznymi filmami, serialami i komiksami dostępnymi na tamtej apce.

Także nie uważam, że dodanie WW84 do HBO Max jest konieczne. Odkładanie w tej chwili też nie ma sensu bo...końca nie widać. Ja bym po prostu zrobił to co Disney z filmami FOXa i po prostu usunął je z kalendarze na tą chwilę i czekał. Tylko to im zostaje. A w międzyczasie zastanawiałbym się które mniejsze i średnie filmy mogą wystawić na HBO Max (WW84 o takich się zdecydowanie nie zalicza). Patrząc na ich program na 2021 jest sporo kandydatów na streaming:
- Mortal Kombat (film na podstawie gry, nawet jeśli dobry, to wiele nie zarobi w kinie)
- Let Them All Talk
- Superintelligence
- The Little Things
- Tom & Jerry
- The Many Saints of Newark (na boga, to Soprano, bez pandemii powinno iść na HBO Max :P )
- Reminiscence
- In the Heights
- Conjuring 3
- Space Jam 2 (to może i by przeszło w kinach USA, ale LeBron to nie Jordan i na świecie nie będzie miał film takiej popularności jak jedynka)

To wszystko tylko pierwsza połowa roku, ale wszystkie te powyżej powinny iść do streamingu, a zostają z tego okresu w kinie tylko Godzilla vs Kong i WW1984. Tylko te dwa są filmami, które muszą wyjść w kinie, bo wiadomo, że tam na siebie zarobią. Pozostałe mają albo wystarczająco mały budżet, albo żadnej gwarancji, że nawet w normalnych warunkach by się w kinie zwróciły.
27
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
06 listopad 2020, 12:59:47
Nadal nie czytałem V jak Vendetta Moore'a, więc tu wiele się wypowiadać nie będę. Słyszałem o tym jak wiele bardziej interesujący jest komiks, jednak nigdy nie czułem potrzeby czytania. Może dlatego, że filmowy V to po prostu bardzo dobry choć prosty film, który brak głębi nadrabia świetnym tempem i przesłaniem... a w temacie faszyzm=zło myślę, że wiele więcej nie trzeba udowadniać. Słowa są dość synonimiczne ze sobą i taki czarno-biały podział w filmie jest wystarczający w tym temacie, tym bardziej, że film w większości nie zajmuje się tematem anarchii, a raczej rewolucją przeciwko tyranicznemu rządowi. Motyw z porwaniem Eve porusza nieco ekstremalne metody rewolucjonistów, ale ostatecznie wszystkie działania V w filmie i tak przedstawione są jako uzasadnione.

Jak wspomniałem, tutaj film mogę ocenić tylko w próżni, ale podobnie jak Watchmen, oceniam na 8/10
28
Kina od jutra będą zamknięte, więc nie miałbyś specjalnie szansy na pójście do kina. WW84 nie ma opcji w tej chwili, żeby zachowało swoją datę i niedługo usłyszymy pewnie o przenosinach filmów z stycznia i lutego. Niestety, koniec 2020 wcale nie zmieni sytuacji kin, a 1 stycznia 2021 magicznie nie naprawi sytuacji. 2021 będzie miał podobne problemy co obecny rok, przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy. Ja bym strzelał, że gdzieś do kwietnia nie ma co liczyć na wielkie hity w kinie i trzeba się liczyć z kolejnymi opóźnieniami.

Zabawne, że jak Szybcy i wściekli 9 przenieśli się o cały rok, uznawałem to za przesadę, a teraz zaczynam się zastanawiać czy rok to nie było za mało :P
29
Inne filmy i seriale / Watchmen
06 listopad 2020, 12:35:24
Mój problem z tym filmem nie polega na tempie, ale na... totalnym niezrozumieniu materiału źródłowego przez Snydera. Snyder pokazuje superbohaterów w tym filmie jako... superbohaterów. Rozwalają kości, niszczą wszystkich z łatwością, nawet pierwszy Nocny puchacz dostaje honorową, waleczną śmierć. Podczas gdy cała powieść jest o tym jak żałośni są superbohaterzy. Scena seksu w filmie Snydera jest jakby sukcesem Dana. "Udało się, w końcu! Hallelujah!" Podczas gdy w komiksie to raczej wzbudza politowanie, że potrafi to robić tylko w kostiumie.

Snyder po prostu nie rozumie niuansów i to jest problem tego filmu...

Ale! Jeśli nie porównywać filmu do komiksu, i pomijając to, że reżyser go nie zrozumiał, to oceniając sam film w próżni to wciąż dobra rozrywka i jeden z lepszych technicznie filmów Snydera. Różnica poziomu realizacji pomiędzy tym, a BvS jest porażająca, tym bardziej biorąc pod uwagę o wiele mniejszy budżet Watchmenów. Sam początkowy montaż jest kapitalny i najlepszym dodatkiem jaki Snyder wniósł do historii Moore'a.

Postacie mimo, że nie są tak żałosne jak w komiksie są w większości ciekawe. Zwłaszcza Comedian i Dr Manhattan. Najbardziej dziwi jednak zmiana Rorschacha. Został tu przedstawiony jako bohater tej opowieści, a jego homofobiczne i faszystowskie cechy zostały tu zminimalizowane, żeby zrobić z niego bardziej sympatycznego i tradycyjnego dla widza bohatera. Film jasno przedstawia jego punkt jako ten słuszny, a Ozymandiasa bardziej jak typowego złoczyńcę co głównie bije z gry aktorskiej Matthew Goode'a, podczas gdy w komiksie zakończenie było bardziej skomplikowane. Takie poglądy Snydera nie dziwią już po BvS gdzie mamy ksenofobicznego niebatmana, który niby się zmienia, ale tak naprawdę od razu wraca do zabijania.

Jednak wracając do chwalenia - film świetnie radzi sobie z Dr Manhattanem i perspektywą boga znużonego ludzkością, który stara zmusić się do zaangażowania. Temat ubermenscha, jednostkę ponad inne, to coś w czym Snyder czuje się dobrze, jest w końcu fanem Ayn Rand (ehh), i chyba dlatego tak dobrze w porównaniu do BvS wyszedł mu Człowiek ze stali. Tak samo tutaj Manhattan jest ZDECYDOWANIE najciekawszym wątkiem. Comedian natomiast jest postacią podłą, ale z wnikliwością i ponadprzeciętnym zrozumieniem świata Watchmenów i jest najbardziej interesującą postacią, posiadając sporo z tej postaci stworzonej przez Moore'a.

Za te postacie, poszczególne spektakularne sekwencje, w większości świetną muzykę i było nie było zepsute, ale nadal odważne zakończenie, wciąż oceniam sam film na 8/10. Nawet jeśli jako adaptacja zasługuje na maksymalnie 4.
30
Jak myślisz kto wygra w tej edycji? Skoro w finale głosują widzowie to obstawiałbym kogoś z trójki Patrycja, Śmieszek albo Mariusz, w zależności, kto trafi do finału. Ernestowi, Weronice i Maji zdjęcia przychodzą z łatwością, ale są takimi życiowymi nieogarami, że pewnie sobie nie poradzą na fashion weeku.

W sumie polecam Wam Projekt Lady. Z początku myślałem, że to debilny program, nawet seksistowski, żeby z dziewczyn robić kury domowe, ale zupełnie nie o to chodzi. Raczej wydobywa z tych dziewczyn większą pewność siebie i lepszą samoocenę. Na odcinkach z rodziną zawsze płaczę :P