18 styczeń 2021, 01:12:44

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Juby

46
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
31 grudzień 2020, 08:07:18
Obecne standardy są takie, że w ogóle nie wiadomo na co oni wydają te pieniądze. ;D Ostatni Terminator kosztował $185 mln (wg niektórych źródeł Deadline nawet $196 mln), a miejscami przypominał produkcję Netflixa, zero widowiskowości trzeciej części. Tenet wygląda na drugi po Dunkierce najtańszy film Nolana w ostatnich 15 latach, a szacuje się, że wydano na niego $200-225 mln. Chodzą słuchy, że nowa Wonder Woman również kosztowała $200 mln, a już czytałem opinie, że nie ma w niej żadnej widowiskowej sekwencji akcji, że film wygląda na tańszy od kosztującej $149 mln części pierwszej (z tym, że gaże Jenkins i Gadot znacząco poszły w górę).

No i warto mieć z tyłu głowy, że The Batman może być rated-R. Po finansowej klapie Watchmen żaden film komiksowy z tą kategorią wiekową nie kosztował więcej niż $110 mln (Deadpool 2).
47
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
30 grudzień 2020, 20:03:13
Zdjęcie jest w nienajlepszej jakości, więc trudno ocenić szczegóły, ale już podoba mi się o wiele bardziej od kostiumu z filmu Reevesa. Najwyraźniej kostiumowiec fanfilmu ma lepsze oko. ::)

@HUDY
Czy ja wiem, czy ponad 120 mln budżetu to mało. Warto zwrócić uwagę, że w obsadzie nie ma wielkich gwiazd, dla oszczędności film w większości kręcą w UK, w dodatku nie ma być on widowiskowym kinem akcji, jak u Nolana, czy Schumachera, a kryminałem detektywistycznym. Plotkuje się też o kategorii wiekowej R, więc nie zdziwiłoby mnie, gdyby Warner rozsądniej podchodził do wydatków na otwarcie nowej serii. Poza tym, artykuł mówi o £90 milionach wyłożonych przez WB. Może jeszcze ktoś inny dorzuca się do produkcji (Legendary nie macza w tym palców?).
48
Inne filmy i seriale / Wonder Woman
30 grudzień 2020, 19:49:58
Sorry, nie doprecyzowałem. Oczywiście chodziło mi o oceny widzów na MTC, krytycy potraktowali WW84 trochę lepiej (przegrywa jedynie z częścią pierwszą, Shazamem i BoP).
49
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
30 grudzień 2020, 17:22:58
No nie wiem, gdy Kilmer się zbyt dobrze bawił na planie Forevera, to gdy podpisał kontrakt na Świętego, ani Schumacher, ani producenci nie czekali na niego, ani nie próbowali ściągnąć go na kolejny film. A przecież też był kasowy sukces i pochwały dla obu panów.

O wiarygodności źródła nic nie wiem, ale plotki o spięciach na linii Reeves-Pattinson wracają od wznowienia zdjęć we wrześniu. Jeśli donosi o tym więcej niż jedna osoba, w dodatku z obu perspektyw rzekomego konfliktu, to chyba coś musi być na rzeczy. A z tym perfekcjonizmem Reeves dla mnie tylko plusuje, niech stworzy jak najlpeszy film.
50
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
30 grudzień 2020, 16:57:54
Na ten film konflikt nie powinien mieć wpływu, gorzej z potencjalnym sequelem. Jeśli Panowie się nie dogadają, albo nakręci go ktoś inny, albo zrobią recast, albo w ogóle nie powstanie, a Warner pójdzie w innym kierunku.

A fotkę z ciekawości mógłbyś wkleić.
51
Uniwersum Batmana / RIP Dennis O'Neil
30 grudzień 2020, 16:03:24
Dopiero dziś znalazłem czas, żeby obejrzeć powyższy tribute. Świetny materiał, dzięki za niego i poleceni tego kanału, już obejrzałem kilka materiałów, i choć niektóre autor tworzy trochę za długie, to sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
52
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
30 grudzień 2020, 16:01:29
Cytat: Juby w 14 październik  2020, 09:02:39Czytałem również o plotkach, jakoby praca z Pattinsonem na planie była "trudna", ale Jett z BOF twierdzi, że to bzdury. Nawet jeśli jest w tym jakieś ziarno prawdy, to Kilmer też podobno był nie do zniesienia na planie Forevera, a w samym filmie jakoś tego nie widać (przeczytałem o tym dopiero w ubiegłym roku). Gorzej, jeśli planują sequele (a planują), bo wszyscy wiemy jak skończył Kilmer. :P

Zwrot akcji! Okazuje się, że problematyczny jest nie Pattinson, a reżyser Matt Reeves.

https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/13601067/batman-robert-pattinson-breaking-point-director-matt-reeves/

Z artykułu wynika, że perfekcjonizm Reevesa sprawia, że panowie niezbyt się dogadują, a także i reszta ekipy jest już zmęczona. TheSun podało informację, jakoby Warner Bros. przeznaczyło na film budżet w wysokości 90 milionów funtów (ponad $120 mln dolarów).
53
Po Roku Setnym zaczynam bardziej szanować pomysł na kostium Battinsona (mimo, że wizualnie mnie nie przekonuje). To ta sama koncepcja, wszystko ma mieć praktyczne zastosowanie, a maska uszyta jest przez samego Bruce'a ze zwykłych kawałków czarnej skóry. Podobało mi się też to, że Pope dopracował tu nawet takie szczegóły, jak obuwie Batmana, który ostatni raz miał charakterystyczne buty w filmach Burtona. Dodał tu nawet przy jednym ze swoich szkiców wzmiankę, że Bruce celowo nosi glany na podwyższonym obcasie, aby sprawiać wrażenie wyższego. Komiksowy Wayne mierzy 6 stóp i 2 cale (ok. 188 cm), ale Batman w Rok 100 6 stóp i 5 cali (195 cm). Pattinson na fotkach z planu (a przynajmniej kaskader w kostiumie) też wygląda na wysokiego.Pierwszy tom nowego DC za mną. Strona graficzna Mitologii bardzo mi się podobała (nie tylko rysunki Douga Mahnke w środku, nowe okładki w porównaniu z tymi białymi ramkami z DC Odrodzenie też zaliczam na duży plus), bardzo detektywistyczny wstęp z Nietoperzem i Gordonem na miejscu zbrodni również. W historii odpowiednio wyważono ilość nawiązań i gościnnych występów postaci ze świata Batmana z nowymi elementami i prostotą, która pasuje do ponownego początku (w końcu to kolejny raz "Tom 1"), dzięki czemu nie miałem problemu żeby się odnaleźć, ani powodów, aby się pogubić w lekturze, pomimo że nie czytałem nic z Detective Comics wydawanego przez Egmont od 2013 roku (TheNew52, Rebirth).

No i to tyle z pozytywów. Gdzieś w środku detektywistyczny Batman ustępuje miejsca typowemu combo-Batmanowi (który nawet sam to przyznaje po starciu z ostatnim strażników świątyni, mówi że niepotrzebnie zaczynał się z nim bić, zamiast próbować wyjaśnić), a finałowy twist (oczywiście musiał jakiś być, jakżeby inaczej) sprawił, że chciałem to odłożyć i nawet nie doczytywać ostatnich stron do końca. Nie będę nikomu zdradzał co tam zaszło, napiszę tylko że mam wrażenie że już podobną historię czytałem i nie trawię takich rozwiązań.

Po zeszytach #994-999 przyszła pora na jubileuszowy Detective Comics #1000. Ku mojemu zdziwieniu, jest to zbiór krótkich historii o Batmanie, w tym jednej będącej tak jakby wstępem do kolejnego zbioru (przedstawienie Rycerza z Arkham), ale bez problemu można go kupić i przeczytać bez znajomości Mitologii, czy poprzednich tomów serii.

W przeciwieństwie do poprzednika, DC#1000 jestem zachwycony. Podobały mi się wszystkie nowele: Jim Lee, Paul Dini, Denil O'Neil, Neal Adams, Kelley Jones - wszyscy odwalili kawał dobrej roboty. Ich krótkie historie są wciągające, dostarczyły mi rozrywki, wizualnie prezentują się wyśmienicie, pokazują stuprocentowego Batmana, lub przedstawiają go z innej perspektywy, oddając hołd osiemdziesięciu latom jego przygód. Do tego samo wydanie prezentuje się fantastycznie, skrzydełka na okładce zawierają kolaż wielu oryginalnych okładek Detective Comics, a jako dodatek dołączono tu blisko 50 alternatywnych coverów tysięcznego numeru.Tomy 2 i 3 planuję kupić w lutym. Jeśli ktoś już czytał drugi, dajcie znać czy warto dalej w to brnąć, bo jak słucham o kolejnych resetach DC i o nowym Batmanie, to mocno się waham. Nie wiem czy chcę zbierać jedną z bieżących serii, która za kilka miesięcy znowu się zmieni w coś innego (może lepiej poprzestać na tym jubileuszowym DC#1000?).
54
Inne filmy i seriale / Wonder Woman
30 grudzień 2020, 13:20:36
Docenić coś co mnie rozczarowało / podobało się mniej niż mogło spodobać - okej, też tak miewam. Ale finał Wonder Woman nazwałem "tragedią". Nie wierzę, aby coś nawet sto razy gorszego spowodowało, aby trzeci akt filmu, którego oceniam na max. 2/10, nagle bardziej mi się podobał. Coś tak złego, nadal pozostanie złe w moich oczach.
55
Inne filmy i seriale / Wonder Woman
30 grudzień 2020, 12:02:46
Trudno mi w to uwierzyć (a przynajmniej w to, że miałbym przychylniej spojrzeć na pierwszą WW ze względu na to, jak zły jest sequel - to tak nie działa), ale przekonam się zapewne jutro wieczorem.

EDIT:
Po głosach rozczarowania, zastanawiam się, ile WW84 zarobiłaby w alternatywnym wszechświecie, gdyby nie doszło do pandemii i trafiłaby normalnie do kin w czerwcu 2020. Już w 2019 czytałem analizy zaufanych box office'owych maniaków, którzy wróżyli, że sequel może nie zarobić w USA $400 mln tak, jak zrobiła to część pierwsza, a na całym świecie wcale nie jest pewna walka o miliard. Jak teraz patrzę na miażdżące oceny widzów, wyniki b.o. z obecnych rynków i HBO Max (słabsze od Soul Pixara na Disney+), to wcale by mnie nie zdziwił scenariusz, w którym WW84 zaliczyłaby zjazd przychodami tak, jak zrobił to drugi Deadpool względem częsci pierwszej.
56
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
30 grudzień 2020, 09:40:11
Na pewno, ma 456 stron. Nie wiem tylko ile z tego to faktycznie komiks, a ile materiały dodatkowe. W tym roku ukazał się tylko jeden dłuższy album z Batmanem (Noir B&W, tom 2), a wcześniej pierwszy tom Wiecznego Batmana (480 stron), Sprawiedliwość Alexa Rossa (496 str., choć ponad sto stanowią dodatki) i Nowa granica (520 str.).
57
Inne filmy i seriale / Wonder Woman
30 grudzień 2020, 09:34:56
Aż tak?! ;D

Od wyjścia z kina widziałem jedynie fragment pierwszej części. Kilka miesięcy temu narzeczona włączyła ją, gdy puszczali (chyba) w TVN7 mniej więcej od akcji na froncie i "oglądałem" prawie do końca... Oglądałem dałem w cudzysłów, bo co chwilę wychodziłem do kuchni zająć się czymś pożyteczniejszym, tak bardzo nie mogłem patrzeć na finał. TRA-GE-DIA! Debilny twist, okropna strona wizualna (CGI-Ares, CGI-tła, od których bardzo odstają prawdziwi aktorzy), zero pomysłowej choreografii, scenariuszowo też mielizna. Uwielbiam motyw rodem z filmów Van Damme'a, czy Dragon Balla, gdy osłabiony bohater na koniec wchodzi na wyższy level i kopie tyłek przeciwnikowi, ale to musi mieć jakieś uzasadnienie, jakiś sens. Tutaj nie ma. Diana najpierw nie może nawet dotknąć Aresa (taki jest potężny), później się spina i bije się z nim prawie jak równy z równym (okej, to jeszcze kupuję), aż w końcu gdy zaczyna "wierzyć w miłość" (LOL) wskakuje chyba tysiąc leveli wyżej, tak że Ares nie może jej nic zrobić, a ona niszczy go w krótki, nieciekawy sposób. :P Patty Jenkins w jednym z ostatnich wywiadów wyznała, że finał miał wyglądać inaczej, ale studio wymusiło na niej, aby go zmienić (chcieli widowiskowej walki i dużo efektów komputerowych). Niby twierdzi, że jest zadowolona z efektu końcowego, ale ciekawe ile w tym prawdy.

Tak, jak napisałeś, jedynka była przereklamowanym przeciętniakiem, ale tylko do ujawienia się Aresa. Od tego momentu to jest 1/10, może 2/10 (bo Chris Pine daje radę, scena jego pożegnania jest urzekająca). Jeden z moich ulubionych materiałów Filmento trafnie opisuje jak spieprzony jest ostatni akt WW. Polecam!

A Wonder Woman 1984 mam na pendrive od dwóch dni, ale aż boję się włączyć (opinie są coraz gorsze, na MTC i IMDb najgorsze spośród wszystkich filmów DCU :o).
58
Bat-Filmy / The Lego Batman Movie
29 grudzień 2020, 08:46:20
Powtórka na Blu-ray po niemal czterech latach od kinowego seansu. Wrażenia minimalnie lepsze niż w kinie (może to zasługa oryginalnej wersji językowej, w końcu obejrzałem z napisami).Wszystkie smaczki i podśmiechujki z mitologii Batmana na wielki plus. Kompletnie zapomniałem jak genialnie wypada sama animacja, postacie nie wyglądają jak CGI, a jak poruszające się plastikowe klocki, bardzo realistyczne, bardzo namacalne. To chyba druga pod względem technicznym najlepsza animacja po Toy Story 4, w dodatku wykonana za niespełna połowę budżetu filmów Pixara. Szacun. Gorzej z resztą. To nie jest tak, że dla mnie liczy się jedynie poważny, mroczny Batman, a wersji komediowej nie trawię. Wręcz przeciwnie, chętnie bym się z niego pośmiał, ale humor w Lego Batmanie raz we mnie trafia, dwa razy nie. W dodatku sama konwencja i ogrom szalonej akcji sprawiają, że po pewnym czasie film robi się męczący, myślę że tylko by mu pomogło odchudzenie o dobry kwadrans. Po kinie było 5/10, niech będzie zmiana na sześć na szynach, bo mimo wszystko wizualnie jest to na tyle zachwycająca animacja, z porządnym przesłaniem i story arkiem Nietoperza, że nie chcę mieć jej ocenionej w dolnej połowie skali.
59
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
29 grudzień 2020, 08:04:39
Q, chyba wystąpił jakiś błąd z ocenianiem komiksów na stronie. Chciałem ocenić Rok 100, Gotyk i Mitologię, ale nie ma możliwości wybrania noty i kliknięcia w przycisk "Wyślij". Ze smartfonu tylko zaznacza mi jedną z trzech ocen, a gdy już chcę wybrać kolejną (np. za rysunki, lub okładkę), to poprzednia znika.

Cytat: Juby w 27 luty  2019, 11:58:42Tło forum to niestety tylko przeróbka znalezionej w sieci tapety na pulpit z jaskinią Batmana in Nolan-style. Dopóki forum nie przybierze właściwych, ciemniejszych barw, powinno wystarczyć. Nowe logo forum jest wersją próbną.

Forum zbyt długo korzystało z czyjejś pracy bez zgody autora. Po długim czasie znalazłem chwilę na stworzenie prostego, nowe tło forum, nowego logo (wcześniej słowo "Forum" było zapisane niewłaściwą czcionką i było zbyt jasne względem "BatCave", teraz pasują do siebie prawie idealnie) oraz nowe ikony, których wersje testowe wykonałem przed dwoma laty. Opis:
Nowa wiadomość Nowa wiadomość w dziale podrzędnym Brak nowych wiadomości Przekieruj forum

Jeśli macie jakieś uwagi, lub sugestie względem nowej szaty graficznej forum, dawajcie znać.
60
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
28 grudzień 2020, 13:27:08
https://filmozercy.com/wpis/do-szesciu-filmow-dc-rocznie-czesc-z-nich-trafi-tylko-na-hbo-max

Po Marvelu i Star Wars nadszedł czas na rozmienianie na drobne kinowego uniwersum DC. WB do tej pory nie wygrzebało się z bałaganu, którego sami narobili, a już planują aby za półtora roku, rocznie wychodziło sześć filmów (nawet 4 do kin i 2 na HBO Max). Jakoś ciężko mi uwierzyć, aby wyszło z tego coś dobrego.