06 Grudzień 2019, 21:22:09

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Juby

1
Zamiast Batman Noir, wolałbym aby Egmont (lub DeAgostini, lub ktokolwiek) wydał coś takiego w PL:


Cena nie miałaby dla mnie znaczenia. Kupiłbym całość!
2
Spoko, spoko. Widzę, że TM-Semici masz w tych customowych segregatorach z allegro. Nieźle się prezentują. Poster na ścianie też.

Ile wydań z Batmanem posiadasz (zarówno wydanych w Polsce jak i w ogóle)?
3
Ogólnie o Batmanie / Odp: Wasze bat-kolekcje
05 Grudzień 2019, 15:30:05


Pozamiatałeś. :D Co za imponujący zbiór. Nie czaję kolejności w jakiej ustawiasz komiksy (?), ale poza tym miazga.

Od czerwca jestem w trakcie remontu mieszkania i nie mam na razie warunków, ale do przyszłego lata planuję skończyć salon, w której będzie specjalna meblościanka na moje kolekcje, a dla Batmana zarezerwowane będą oddzielne półki. Nie omieszkam się wtedy pochwalić własną ekspozycją. ;)
4
Inne filmy i seriale / Odp: Bondy
05 Grudzień 2019, 08:49:38
;D

Pojawiła się również galeria character posters (całkiem fajnych):
https://twitter.com/007/status/1201848570145624064?s=19

I nowe zdjęcia z filmu:5
Inne filmy i seriale / Odp: Bondy
04 Grudzień 2019, 19:09:12
Zajebisty zwiastun! Nie przeszkadzają mi ani typowo-bondowe uzbrojenie Astona, ani nieszczęsne postaci ze Spectre (to, że w tamtym filmie były do bani, nie oznacza że tutaj nie wycisną z nich czegoś fajnego).

Craig wyglądał "staro" w Skyfall, trochę młodziej w Spectre, a teraz. . . jeszcze młodziej. Jeśli tendencja się utrzyma, a film okaże się dobry, to liczę że powróci z kolejnej części. :)
6
Inne filmy i seriale / Odp: Ostatnio ogladalem...
02 Grudzień 2019, 11:06:40
A ja trochę żałuję, że obejrzałem na Netflix, bo jednak dałbym radę wysiedzieć w kinie (oglądaliśmy wczoraj z braćmi i przez te 3,5 godziny nie zrobiliśmy żadnej przerwy, nawet na chwilę). :)

Komputerowe odmładzanie ani nie przekonuje, ani nie przeszkadza. Nie przekonuje, bo nawet najbardziej perfekcyjnie liftingowane twarze nie przysłonią sposobu poruszania się, który i tak zdradza wiek aktorów (De Niro nie jest w stanie wyprostować rąk, nawet gdy udaje +trzydziestolatka ma je zgięte jak staruszek), ale też nie przeszkadza, bo jest na tyle solidne i na tyle go niedużo, że poza dosłownie kilkoma scenami, w których Bobby ma strasznie niebieskie oczy, w ogóle nie zwracałem na to uwagi.

Znakomity, stonowany Joe Pesci, który musi wszystko zagrać samym spojrzeniem, lub spokojnym tonem głosu. Genialny Pacino - z rolą pisaną / dobraną ewidentnie pod jego metody aktorskie - nie był tak dobry chyba od czasu Gorączki Manna. De Niro też wzorowo, ale mam wrażenie, że grał tę postać już tyle razy, że jest to De Niro grający De Niro.

Film długi, ale warto, bo choć nie ma takiej energii jaką całościowo mieli Chłopcy z ferajny, Kasyno, czy Wilk z Wall Street, tak niektóre sceny zapamiętam na długo.

8/10
7
Przy urodzinach empiku pod koniec października ceny wielu produktów poszły w dół + jeszcze była promka "3 za 2". Wziąłem 6 filmów na Blu-ray, w tym Ligę i BvS (dwupłytowe Ultimate Edition). Za Ligę było 42,99 zł, BvS doliczyło za 2 grosze (więcej był za to nie dał). 8)

Nie wrzucałem tego jeszcze w temacie o naszych kolekcjach, bo kończę remont kuchni i pierwszego pokoju w nowym mieszkaniu. Może w grudniu znajdę czas na cyknięcie fotki. ;)
8
Cytat: Funky w 18 Sierpień  2019, 00:13:30sceny w Rosji to bardziej tania gra komputerowa niż kino za 300 mln $
No właśnie, porównując film do innych superprodukcji z ostatnich trzech lat, powiedziałbym że JL wygląda jak film za max. $140-150 mln. :P

Przedwczoraj powtórzyłem na Blu-ray (w końcu się skusiłem, bo była dobra promocja w empiku). Ocena bez zmian, choć oglądało się gorzej niż w kinie, bo historię już znałem i mogłem przyjrzeć się bliżej szczegółom. Usuwany komputerowo wąs Henry'ego Cavilla będzie mi się śnił po nocach! ;D Mimo wszystko, w miarę lubię ten film. Ten kicz, kolory, telewizyjny aspect ratio - w jakimś stopniu przypomina mi Batmany Schumachera, do których mam wielki sentyment. No i jest prostą, oklepaną historią, a nie takim bajzlem pomysłów jak BvS.
9
@Rado

Ale głównym powodem tego, że na forum nie rozmawia się już o komiskach jest to, że użytkownicy czytający komiksy zwyczajnie przestali się udzielać, w tym TY (widzę cię wypowiadającego się tutaj pierwszy raz od blisko roku)! Jakbyś częściej tu zaglądał i pisał swoje opinie o jakimś komiksie, jestem pewny że znalazłby się ktoś, kto chciałby ci odpowiedzieć / pokonwersować. Zresztą, pomysł na temat z dyskusją o nowych komiksach miał kilka miesięcy temu użytkownik Logan (o ile dobrze pamiętam), ale napisał 5 postów i tematu nie założył. Sam nie czytam nowych komiksów z Batmanem, ale dla samego podtrzymania życia na forum pogaworzyłbym o tych, które czytałem / czytam, z tym że nie ma z kim, bo tylu userów się wyłamało. :(

A to, że BatCave jest zdominowane tematami filmowymi to... norma, stan od jego powstania, zawsze tak było. :)

@Rado - pochwal się swoją Bat-kolekcją w odpowiednim temacie, bo fotki wygasły, a pamiętam, że miałeś jedną z najbardziej imponujących na forum. ;)

Pozdrawiam
10
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
28 Listopad 2019, 08:32:31
Zoe czyta moje posty na forum BatCave <3 :D

Wygląda idealnie, cieszę się.

Fan-arty, pokazujące jak świetnie Zoe może się prezentować jako Selina (tylko dać jej mocniejszy makijaż oczu).


11
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
25 Listopad 2019, 11:36:25
Eh. Tylu mifijnych bossów w setkach komiksów, serialach animowanych, itd. a oni znowu muszą robić Falcone'a. Serio, Matt? Serio? Nie możesz nazwać tej postaci inaczej? Falcone jest aż tak popularny, że sprzeda się tona jego zabawek? :P
12
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
21 Listopad 2019, 16:26:17
Jeśli chcą kręcić jeszcze jakieś origin story o czarnych charakterach z uniwersum Batmana, to myślę że Clayface byłby idealny. Ewentualnie Mr. Freeze. I niech odcinki TAS z tymi bohaterami robią za inspiracje. :)

Sequel TEGO Jokera jakoś mnie nie interesuje. Ale w sumie, ten Joker też mnie nie interesował, a ostatecznie byłem w kinie i film się podobał, więc... Niech robią, pewnie obejrzę.

@Maxie Zeus - TY ŻYJESZ?! :D Wiedziałem, że wrócisz, pamiętam jeszcze jak jakoś w 2008 pisałeś tu, że nigdy nie opuścisz forum i widzę słowa dotrzymujesz. ;)
13
Irlandczyk nie debiutuje 22 listopada na Netflix.
14
Przykro patrzeć na to jakie projekty wybiera Warner z bazy DC. Lepiej by było jakby odpuścili tego Black Adama i w końcu wzięli się za film o Flashu, lub nowym Green Lanternie. Supermana chyba porzucili znowu, dopóki nie będzie groziła im utrata praw do tej postaci. :P
15
Technicznie rzecz biorąc, dekada to 2011-2020, więc ranking trochę przedwczesny. ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekada_(czas)