06 Czerwiec 2020, 01:14:19

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Q

16
Cytat: Juby w 06 Kwiecień  2020, 17:49:26Captain Marvel i Endgame trafiły do kin oddalone od siebie jedynie o 6 tygodni, ten drugi w rekordowej liczbie kopii(!), i oba osiągnęły gigantyczny sukces. Ba! Premiera tego drugiego nawet pomogła temu pierwszemu w zarobieniu jeszcze większych pieniędzy.

Poza tym, Warner wyznaczył premiery WW84 i Jokera na jesień w 2019 w podobnym czasie. Więc co za niekompetentni ludzie tam pracują, że najpierw wyznaczają premierę WW84 na połowę listopada (7 tygodni po premierze Jokera), potem PRZYSPIESZAJĄ JĄ na pierwszy piątek listopada (na równy miesiąc po Jokerze), żeby w końcu uznać, że w sumie to wyślą ją na czerwiec 2020. :P

Zbliżona data premiery WW raczej nie pomogła by Jokerowi, bo to kompletnie inna sytuację niż u Marvela. Może pierwotnie traktowali "Jokera" jako mały film, który nie będzie wielkim wydarzeniem w box office, a później zmienili zdanie, bo potrzebowali też większego pewniaka na następny rok. Na "Jokerze" zarobili, więc raczej do tej pory nie mieli powodów uważać, że popełnili błąd co do premiery.

Cytat: Juby w 06 Kwiecień  2020, 17:49:26Wydaje mi się, że nawet jeśli opóźnienie potrwa 3-4 miesiące i zdjęcia skończą się do końca listopada, to i tak powinni wyrobić się z marketingiem i ukończeniem filmu na 25 czerwca 2021. Problem polega na tym jak "myśli" studio, a oni będą mieli w nosie, czy film będzie gotowy, czy też nie. Filmy bardziej ukończone (tj. WW84 i TSS) wypuszczą w 2021, a Batmana, jako najmniej ukończonego, przeniosą na rok kolejny. Taki wieszczę czarny scenariusz dla naszego superbohatera. Obym się mylił. :( Oby faktycznie WW84 już została na tej sierpniowej dacie.

Problem, że każde studio chce mieć potencjonalny hit w najlepszych okresach dla kin, a także ewentualne sequele wprowadzać w tym samych miesiącach, zwłaszcza jak za pierwszym razem odnieśli sukces. Więc jeśli by doszło do niezbyt dużych opóźnień, to ewentualnie mogą zamienić daty premier "The Suicide Squad" i "The Batman", wtedy nie musieli by przekładać premiery o rok. Ale wiele też zależy co z innymi ich produkcjami jak "Matrix", czy "Fantastic Beasts 3".
17
Jeśli nie wznową zdjęć w najbliższych miesiącach, to będą zmuszeni zmienić datę premiery.

To, że "Jokera" i "WW84" nie dali razem, to nie tylko kwestia walki o widza, część na pewno wybrałoby się na oba filmu, ale także ilość kopii. Gdyby wprowadzili Wonder Woman, wtedy "Joker" nie osiągnąłby takie sukcesu w box office.

Więc zmiana daty premiery wydawała się logiczna. Problemem jest to, że zbyt często wyznaczają datę premiery nim rozpoczną zdjęcia. A jak wiadomo w tym czasie może się wiele wydarzyć.

Wiele dużych filmów przesunięto premiery o rok, albo kilka miesięcy. Studia muszą też myśleć długofalowo, bo wstrzymano prace nad wszystkimi produkcjami, a to oznacza, że część produkcji może nie być gotowych na wyznaczone daty premiery, stąd czeka nas wiele przetasowaniem w datach premiery. Czy dotknie to Batmana, to się okaże w najbliższych miesiącach.

Podobno okres zdjęciowy do "The Batman" miały trwać do lata, ale też stosowano wiele praktycznych efektów specjalnych, więc może na czerwiec film będzie gotowy.
18
Chyba względy prawne nie pozwalają wrzucić całego filmu do sieci. Bo jeśli tak to w takiej formie mógłby wrzucić jak ogląda JL w swojej wersji :)

Co prawda tylko fragmenty oglądałem i pod względem treści komentarz uważam za dobry. A ktoś wie jak wypadł w porównaniu do komentarza jaki nagrał np. do "300"?
19
Zack Snyder ostatnio za pomocą aplikacji Vero na żywo podzielił się swoim komentarzem odnośnie  "Batman v Superman: Dawn of Justice" w wersji Ultimate Edition.

Chociaż na Vero dostępny był tylko stream, to relacja została umieszczona też przez fanów na YoTube i każdy może się z nią zapoznać.

20

PLOTKA

W zależności od sytuacji w przestoju zdjęć, a także zamknięcie kin może dojść do przesunięcie premiery "The Batman".Jeśli obecna sytuacja utrzyma się przez dłuższy czas, to podobno rozpatrywane daty premiery to okolica święta dziękczynienia 2021 czyli 24 listopada (środa), albo przesunięcie na wiosnę/lato 2022.

https://batman-on-film.com/10857/could-the-batmans-release-date-move/

Oczywiście, żadne decyzje nie zapadły i są to jak na razie tylko plotki.

Z wcześniejszych doniesień, podobno Matt Reeves stawia w dużej mierze na efekty praktyczne, więc okres post-produkcji nie musi być zbyt długi.
21
Już sam tytuł wyjaśnia - Batman Begins: The Movie & Other Tales of Dark Knight

a opis nie pozostawia złudzeń:

CytujThis collection also contains four more tales featuring the comic-book version of the Dark Knight!

Te dodatkowe historie to: The Man Who Falls, Air Time, Reasons i Urban Legend
22
DLC dość krótkie ale razem łącznie to już jest nazbiera się więcej. Najlepiej wypadaj DLC z Batgirl oraz Season of Infamy: Most Wanted, co nie tylko zapewnia dobrą rozrywkę, ale też ciekawe fabularne rozwiązania m.in. w sprawach Mr. Freeze'a i Ra'sa.

Jeśli zliczymy mapy i możliwość gry różnymi postaciami, to robi się tego naprawdę dużo, aż za dużo, bo mimo wszystko po jakimś czasie można mieć odczucie monotonności, niemniej jednak by wszystko przejść potrzeba będzie dużo czasu.

Co do dodatków to też plus za różne batmobile za to, że nie są to tylko skórki, ale każdy z nich prowadzi się jednak trochę inaczej.
23
Rozpoczęcie od najwyższego poziomu może stwarzać problemy, ja gram na normalnym, bo zbyt sporadycznie gram, żeby utrudniać sobie przyjemność z gry. A w "Arkham Knight" wprowadzenie nowych typów przeciwników czyni walki trudniejszymi niż we wcześniejszych grach.
24
Cytat: Juby w 18 Marzec  2020, 21:27:44Wydałem na tę grę kupę kasy, a zagrałem raz, utknąłem na 90% fabuły i nigdy do niej nie wróciłem.

Przy którym momencie utknąłeś?

Gdybym przy"Arkham Knight" miał tak wielkie problemy jak niektórzy wspominają, to pewnie bym jej nie dokończył, ale mimo pewnych wad uważam, ją za całkiem fajną rozrywkę.

Co zaś tyczy się recenzji, to też głosy są podzielone - http://www.batcave.com.pl/gry/batman-arkham-knight/recenzje/recenzja-1-pc/
25
Granie w gry kilka lat po premierze ma pewne zalety. W wersji dostępnej poprzez Epic Games nie było żadnych problemów z grywalnością, oczywiście sprzęty obecne lepiej sobie radzą ze starymi grami. Jeden poważny zgrzyt miałem tylko przy okazji ukończenia DLC z Batgirl, gdzie po zakończaniu gra się wyłącza.

Jeśli chodzi o same wrażenia, to na początku od razu można narzekać na walki z udziałem Batmobila. Zamiast usprawniania Batmana, trzeba się zająć jego pojazdem, by te czołgowe monotonne starcia nie stały się koszmarem. Innym koszmarem jest ostatni tor Riddlera. Jednak istnym dobiciem gracza jest konieczność zebrania wszystkich trofeów, by mieć pełne zakończenie. Zdecydowanie za dużo tego i zabiera to przyjemność, z gry, zwłaszcza gdy zbliżamy się do końca.

Sama gra jednak na plus. Kilka rzeczy to miłe zaskoczenie. Nowe możliwości walki czy efektowna walka w duetach. Niestety kilka razy twórcy źle podchodzą do pewnych rzeczy. Kiedy odblokowujemy nowy gadżet irytujące jest że na każdym kroku jesteśmy zmuszenie z niego korzystać.

Z jednej strony zadania w trybie łowcy stały się bardzo banalne, ale już przy trybie Rzeczywistości Rozszerzonej z wymaganiami co do zastosowanych walk nie jest tak łatwo. Na plus wprowadzenie nowych rodzaju przeciwników, czy też medyków, ale grając w wersji na PC momentami ma wrażenie że tryb walki jest bardziej przyjazny użytkownikom konsol, co tycze się też sterowania Batmobilem przy torach wyścigowych.

Sama fabuła gry jest OK, chociaż postać Arkham Knighta rozczarowała mnie, też sprawa z Barbarą była do przewidzenie. Pozytywna okazała się obecność Jokera. Mam pewne zgrzyty co do zakończenie, niby jest to ładne zwieńczenie działań Batmana, ale jednak czegoś zabrakło. Problemu tego nie rozwiązuje też dodatkowe DLC, które praktycznie poza misją Batgirl to tylko dodatkowe lokalizacje, bez większego fabularnego zaangażowanie.

Oczywiście brak starcie z bossami, to duże rozczarowanie, chociaż mniejsze gdy równocześnie wypełnia się misje w ramach DLC Season of Infamy. Niemniej jednak, kiedy podczas misji z Two-Face'em załatwiamy po kolei jego ludzi, i na koniec jakby nigdy nic samego Harveya, to jest wilce niewykorzystana szansa. Do plusów gry zaliczyłbym też przy tej okazji możliwość sterowania innymi urządzeniami, czy zrzucania żyrandoli itp.

Ogólnie "Arkham Knight" nie jest najlepszą grą z serii, ale ma kilka ciekawych rozwiązań i jest dosyć wciągająca, nie brak jednak pewnych mocno irytujących rozwiązań.
26
Bardzo przeciętnie to wygląda, aby filmowa wersja prezentowała się lepiej. Na szczęście na oficjalnych zdjęciach, chociaż z oddali nie jest tak źle.

Wiemy już, że ten Batman ma samemu odpowiadać za swój strój i pojazd, ale mógłby pokusić się o zamówienie poszczególnych elementów maski u jakiś zewnętrznych producentów w dużych ilościach, by nie wzbudzić podejrzeń, ale ten motyw wykorzystano już w Begins, więc...
27
Poczekajmy na zdjęcia w pełnej charakteryzacji i kostiumie. Wcześniej też raczej nikt nie widział Oldmana w czy J.K. Simmonsa roli Gordona, a okazało się, że były to trafne castingi, chociaż rola Simmonsa to bardziej epizod nie w pełni wykorzystany.

28
Aktualne zdjęcie Jeffreya Wrighta, zapowiada, że filmowy Jim Gordon będzie miał klasyczne wąsy.

https://twitter.com/tvs_movies/status/1236637445657169920/photo/1
29
I to Batmobil. Potwierdziły się wcześniejsze plotki o muscle car:

http://www.batcave.com.pl/2020/03/pierwsze-spojrzenie-na-batmobil-z-the-batman/

Zdjęcia klimatyczne i jest też Batman. Ale trochę za mało nietoperzastości, jak dla mnie, w tym pojeździe, ale przy takim podejściu reżysera powinien się sprawdzić
30
Inne filmy i seriale / Odp: Bondy
04 Marzec 2020, 18:43:14
Były opóźnienia w produkcji i zmiany daty, teraz kwestia koronawirusa sprawiła, że premiera przesunięta została na listopad.

https://twitter.com/007/status/1235248760260874241