27 Styczeń 2020, 08:18:14

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Q

16
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
14 Listopad 2019, 22:50:18
Serkis wydaje się nieszablonowym wyborem. Ciekawe czy to oznacza, że odejdą od wizerunku Alfreda, który ostatnio pojawiał się w filmach i w serialach, czyli mającego sobie coś z twardziela.

Ze względu na inne zobowiązania Serkisa można się spotkać z sugestiami, że rola Alfreda nie będzie zbyt duża. To mogłoby się zgadzać z plotkami, porównującymi relacje Batman-Gordon do Holmesa i Watsona.

Teraz czekamy na potwierdzenie udziału Farrella oraz kolejnych członków obsady, bo jeszcze kilka złoczyńców jest do obsadzenia.
17
Inne filmy i seriale / Odp: Terminator
09 Listopad 2019, 19:03:52
Od samego początku nie miałem wielkich oczekiwań wobec nowego Terminatora ale też unikałem spoilerów. Więc rozczarowanie wielkiego nie ma. Kolejny przeciętniak.

Kontrowersyjny motyw z początku stanowi prawdziwe trzęsienie ziemi i uzmysławia, że w czy opóźniony, czy nie bunt maszyn nadejdzie.

Niestety dalej jest zbyt wtórnie. Twórcy odcinają się od Terminatorów z XXI wieku, ale sięgają po motywy z tych filmów. Brak oryginalnych pomysłów to największy zarzut. Dobrze, że przynajmniej lokalizacja finałowego starcia jest czymś nowy.

Jedyna droga na film z Terminatorem to pokazanie apokaliptycznej przyszłości. Kolejne wysyłanie w przeszłość maszyn nie wnosi nic nowego.

Co prawda "Terminator: Mroczne przeznaczenie" ogląda się bez większego zażenowania, ale nie jest to ani dobry film o Terminatorze, ani nie ma zapadających w pamięć scen akcji. Typowy średniak, którego ratuje Arnold, który również dobrze mógłby powrócić w sitcomie pt "Carl".
18
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
17 Październik 2019, 20:30:30
Hilla nie ma a jest Paul Dano, który zagra Riddlera/Edwarda Nashtona.

Zaskakujący wybór potwierdzający, że twórcy wybierają aktorów, którzy do tej pory raczej unikali większych produkcji.

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/batman-casts-paul-dano-as-riddler-1248494
19
The Batman / Odp: "The Batman" (2021) - ogólna dyskusja
17 Październik 2019, 18:33:07
Ostatnio potwierdzono, że współscenarzystą film jest Mattson Tomlin.

Co do ekipy to najprawdopodobniej w skład jej wchodzą:


    Matt Reeves - writer/producer/director
    James Chinlund - production designer
    Greig Fraser - cinematographer
    David Webb - assistant director
    Tobey Hefferman - assistant director
    Mattson Tomlin - co-screenwriter
    David Crossman - costume designer (Batsuit)
    Glyn Dillon - costume designer (Batsuit)
    Jacqueline Durran - costume designer
20
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
17 Październik 2019, 12:08:51
"Venom" pokazał, że październikowe premiery z powodzeniem mogą rywalizować z letnimi hitami w box office. Ale przy porównaniu do "Jokera" trzeba mieć na uwadze premierę w Chinach, która dała "Venomowi" prawie 270 mln.

Mocniejsze premiery dopiero w połowie listopada, więc na razie "Joker" nie ma za dużej konkurencji. Po najbliższych tygodniach powinno być jaśniej, czy powalczy o miliard, czy też zakończy się na rekordzie dla filmu z kategorią "R"
21
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
15 Październik 2019, 00:32:45
Gonzalez czy De Armas wydawałyby si bardziej oczywistymi wyborami, ale skoro po próbnych zdjęć uznali, że Kravitz pasuje to widocznie lepiej współgra z Pattinsonem.

Wybór ciekawe i w gruncie rzeczy już wcześniej sugerował, że reżyser szuka aktorki w typie Kravitz po tym jak ta miała zrezygnować ze względu na inne zobowiązania.

Co ciekawe Zoe wcześniej użyczyła głosu Catwoman w "LEGO® Batman: Film", w którym też wziął udział Jonah Hill, czyżby to było źródło castingu do "The Batman" ;)
22
Joker / Odp: Wrażenia po seansie "Jokera" (spoilery)
12 Październik 2019, 18:28:55
Cytat: Leon Kennedy w 12 Październik  2019, 15:00:38PS:  Jeśli idzie o domniemany związek Thomasa i matki Arthura, to według mnie jest jasne, że to nie była prawda tylko jej urojenia.

W filmie jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ale na zdjęciu, które ogląda Arthur jest podpis TW, co może sugerować, że coś ich łączyło. Sam aktor wcielający się w Wayne'a, Brett Cullen w jednym z wywiadów stwierdził, że według niego to Thomas odpowiada za umieszczanie Penny w zakładzie.
Cytuj"The backstory was that Arthur's mother had worked for Thomas in his home, and she was a beautiful woman who Thomas was attracted to and it led to a physical relationship. Later in life, she's in and out of mental institutions. And in my mind, Thomas Wayne put her there".

Więc można to różnie interpretować, ale film jednoznacznej odpowiedzi nie udziala.

Źródło: CBR
23
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad 2
12 Październik 2019, 01:59:03
Pierwsze zdjęcia z planu wydają się potwierdzać cześć bohaterów, którzy się pojawią:

Nathan Fillion (Arm-Fall-Off-Boy), Pete Davidson (Blackguard), Michael Rooker (Savant), Flula Borg (Javelin), Sean Gunn (Weasal) and Mayling Ng (Mongal).


http://www.batcave.com.pl/2019/10/bohaterowie-w-kostiumach-na-zdjeciach-z-planu-the-suicide-squad/
24
Ogólnie o Batmanie / Odp: Nawiązania
09 Październik 2019, 15:24:35
http://www.batcave.com.pl/seriale-animowane/scooby-doo-and-guess-who-what-a-night-for-a-dark-knight/

Sama zagadka odcinka raczej przeciętna, ale udział Batmana jak  najbardziej udany. Do tego wiele różnego aluzji do historii bohatera. Sam bohater niekiedy ma sobie coś z "TAS" ale też z lat 60-tych, do których jest wiele nawiązań.
25
Joker / Odp: Wrażenia po seansie "Jokera" (spoilery)
09 Październik 2019, 12:30:22
Według mnie przemiana Arthura jest dobrze pokazana z odpowiednim tempem. I pod koniec to nie ten sam bohater. Cały czas ma swoje problemy, ale już bez leków nie chce się dostosować do otaczającego świata ani uciekać w fantazje. Widząc tłumy ludzi w maskach czuje się doceniony i podoba mu się to, nawet docinki Franklina go nie paraliżują.

Co do kolejnej sceny opisanej w spoilerze. To jest ona jednak inna niż we wcześniejszych filmach i po raz pierwszy nie jest to retrospekcja, więc w zupełności nie mam z nią problemu.

Sam film traktuje jako pewnego rodzaju elseworld, dlatego inne pokazanie Jokera odbiegające od kanonu jest ciekawym spojrzeniem.
26
Joker / Odp: Wrażenia po seansie "Jokera" (spoilery)
07 Październik 2019, 15:04:37
Ja już widziałem "Jokera" i swoje przemyślenia zamieściłem na  stronie głównej

Film robi wrażenie, Phoenix jest świetny i co ważne liczy się to tylko "Jokera", a reszta postaci stanowi tło. Reżyser nie raz "oszukuje" widzów, wprowadzając pewne twisty, ale wszystko jest dobrze wyważone. Po prostu bardzo dobry film i wiele bardzo pochlebnych opinii nie jest nieuzasadniona.   

Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie na więcej tego typu nieszablonowych pomysłów, nie koniecznie w takim klimacie, ale ogólnie pokazać komiksowe postacie w innym świetle, bo jak pokazuje "Joker" można nakręcić kasowy przebój bez pościgów czy pełnych scen akcji. Takie kino też może przyciągnąć wielu widzów.
27
Inne filmy i seriale / Odp: Bondy
05 Październik 2019, 18:06:50
Oficjalny polski tytuł to - "Nie czas umierać" premiera 3 kwietnia.

Pierwszy plakat bez rewelacji. Czcionka cały czas mnie nie przekonuje.

28
Bat-Filmy / Odp: Birds of Prey (film)
02 Październik 2019, 12:20:50
Od dawna wiadomo, że Harley to ta sama postać co w "Suicide Squad", ale oprócz wprowadzenia odnośnie zerwania z Jokerem więcej odniesień do filmu Ayera raczej nie będzie. Powróci też w "The Suicide Squad" Gunna.

To dopiero pierwszy zwiastun, więc jeśli Black Mask będzie miał maskę to dobrze, że jeszcze wszystkiego nie pokazali. Jeśli nie będzie miał, to narzekać będę po filmie.

Co do tytułu, to pewnie nie chcieli przesadzać bo Harley jest już wszędzie nawet w logo WB  ;)

29
Inne filmy i seriale / Odp: "Arrow"
01 Październik 2019, 22:09:59
Supermanów/Clarków trzech - jedno zdecydowanie nasuwa się po obejrzeniu tych zdjęć -  Tyler Hoechlin zdecydowanie blado wypada na tle poprzednich Supermanów, a takie zdjęcia tylko jeszcze bardziej te różnice uwidaczniają.


30
Bat-Filmy / Odp: Birds of Prey (film)
01 Październik 2019, 18:12:08
Pierwszy zwiastun


Pierwsze wrażenia dobre. Ciekawe lokalizacje i scenografie, urocza hiena. W samym trailerze wiele nie zdradzili, tylko dlaczego ten film nazywa się "Birds of Prey", skoro tak bardzo opierają się na Harley Quinn, to mogli po prostu nazwać go "Harley Quinn".