18 styczeń 2021, 23:59:26

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Funky

31
To będzie bardzo ciekawie ich zobaczyć a z drugiej strony chciałbym aby uniwersum Burtona było zostawione w spokoju i nie miało nic wspólnego z przeciętnością DC Universe.
32
Ładny plakat i fajna estetyka, kryminalno-noir. Mam nadzieję że kostium na żywo będzie tak dobrze wyglądać jak na tym posterze ;)
33
Nie rozumiem krytyków którzy zarzucają Nolanowi nadmierną powagę. To thrillera sci-fi/film akcji a nie komedia kryminalna. Zawsze mnie to irytowało że jakiemuś filmowi wypominano brak ''humoru'' (który ma być na serio w swoim założeniu). Na seans chyba się nie wybiorę (odkładam na medale i książka do zapłaty :P) i nie chcę ryzykować z Koroną.
34
Inne komiksy / Odp: Ulubione kadry z komiksów
14 lipiec 2020, 22:43:26
Bardzo fajny Batman ale Catwoman bardziej przypomina mi Mousewoman ;)
35
Offtopic / Odp: Sport
14 lipiec 2020, 00:40:06
Dzisiaj Legia jest poza zasięgiem dla reszty Ekstraklasy i jest niczym jak Wisła na początku lat 2000. Cieszy mnie przyzwoita forma Lechii Gdańsk i mam nadzieję że uda się obronić Puchar Polski. No i przede wszystkim cieszy spadek Arki Gdynia i tego że  miasto wybuli mniej kasy na piłkę kopaną w ramach promocji sportu ;)
36
Jest to bardzo frustrujące i ten czas powinni nam osłodzić wypuszczeniem oficjalnych fotek. A tutaj zupełna cisza >:( . Niech dadzą fanom coś co podtrzyma zainteresowanie tym filmem.
37
Kilka lat temu byłbym zachwycony ale po Gotham straciłem zapał do serialu o Batmanie. Chyba że będzie to mieć odpowiedni budżet i twórców którzy pokażą to porządnie. Najpierw niech dokończą The Batman i wtedy będzie można myśleć o serialu. Melodia przyszłości i bardziej ciekawostka.
38
Ok jako że mnie wzięło na wspominki to nie mogę pominąć mojego ulubionego Nolana. Uwielbiam tematykę społeczną tego filmu i to jakie emocje we mnie wywołuje. Jest to produkcja na której byłem najbardziej wzruszony i po wyjściu z kina uroniłem kilka łez. No i jest to historia Bruce`a Wayne`a i jego walki na powrót do normalności i uratowania miasta. Miasta które tutaj jest bohaterem pod nieobecność Batmana. Oczywiście widzę to że Nolan schrzanił sceny walki (nieporadne i niechlujne) oraz śmierć Talii (śmieszna i groteskowa). Być może nie miał serca i cierpliwości do szczegółów ale mimo tych ewidentnych słabości po prostu uwielbiam tematykę i klimat tej części. Batman społeczno-klasowy z umięśnionym zamaskowanym Leninem w tle ;)

10/10
39
Inne komiksy / Odp: Ulubione kadry z komiksów
10 lipiec 2020, 01:51:51


Henry Claridge jest dla mnie ikoniczną ofiarą Jokera. Uwielbiam wyraz jego pulchnej twarzy i te przerażone szalone oczy ;)
40
Uniwersum Batmana / Odp: Najlepszy rysownik
10 lipiec 2020, 01:40:58Uwielbiam twórczość Lee Bermejo, jego Joker wygląda tak jakby prezentował się w naszym świecie i dlatego jest tak przerażający. Lubię surowy klimat tych rysunków i są takie jak świat w komiksie brutalne i bezwzględne. 
41
Bat-Filmy / Odp: Batman
10 lipiec 2020, 01:23:44
Batman stracił w moich oczach w porównaniu z tym jak oceniałem ten film dziesięć lat temu ale posiada tak fantastyczny klimat (noir, gangsterzy) i estetykę że wybaczam mu słabą historię która jest największą bolączką tej produkcji (Joker chcący zagazować miasto i przy okazji przelecieć Vicki Vale :P ) gdzie ciekawiej było u Schumachera (Batman Forever). Oglądajac film Burtona miałem wrażenie że oglądam noir i film gangsterski na sterydach. Wspaniałe kostiumy (płaszcze i kapelusze), wygląd miasta i muzyka zaspokajają mój nienasycony głód estetyki i swego rodzaju piękna. Nie przesadzono z dziwactwami i groteską dlatego ogląda mi się to zdecydowanie lepiej niż kontynuację z 1992 roku.

7/10
42
Ok odświeżyłem sobie ten komiks i jest rewelacyjnie!. Jest tajemnica, okultystyczna ceremonia i mroczne Gotham. Riddler jest taki jak uwielbiam czyli sadystyczny i bawiący się cała sytuacją. Minusem jest że trzeba być mocno skoncentrowanym i czułem się tak jakbym czytał książkę a nie komiks. Z finałem miałem mieszane uczucia i nie mam pojęcia czy cała ta sytuacja wynikała z psychopatii Edwarda czy był opętany przez tego demona (komiksy trzeba czytać kiedy jest się wypoczętym :P ). 8/10
43
Bat-Filmy / Odp: Batman Returns
06 lipiec 2020, 23:45:46
Ok wzięło mi się na wspominki i tak jak Forever i cały okres Schumachera zyskał w moich oczach tak stracił u mnie Burton a szczególnie Returns. Przede wszystkim największą bolączką tego filmu jest ponura i mroczna groteska która jest pokraczna i dziwaczna. Nie pomaga słaba historia i wolne tempo które sprawiają że zaczynam się nudzić. Co prawda Pingwin jest lepszy niż w komiksie (bardziej przerażający) to w Catwoman jest za dużo szaleństwa i zdziry a za mało złodziejki. Keaton spisuje się dobrze ale nie jest to film bezpośrednio o Batmanie ale też za mało skupia się na psychologii i historii Bruce`a. Zestarzały się dekoracje i to jak klaustrofobiczne i malutkie jest Gotham (jeden plac z dwoma posągami) i nie miałem poczucia że to Hollywoodzka produkcja. Nie potrafię się cieszyć tym filmem i irytuje mnie w nim jego estetyka i klimat.

5/10
44
Bat-Filmy / Odp: Batman Forever
06 lipiec 2020, 23:20:31
Od jakiegoś czasu nie mogę przestać myśleć o tej produkcji (być może ma to związek ze śmiercią reżysera) i jestem pod dużym wrażeniem jak dobrze mi się ogląda ten nierówny film. Ciekawsza fabuła, lepsze sceny akcji i kapitalna muzyka. Podwyższam ocenę na 6/10 ze względu na swoistą świeżość w porównaniu z Batman Returns Burtona (no i cudowne wspomnienia z czasów dzieciństwa). Jest to jeden z tych filmów który ogląda mi się bardzo przyjemnie i jest relaksujący. Ma swoje wady ale działa na mnie terapeutycznie i sprawia że mam uśmiech na twarzy i poprawia mi się humor. Dobre kino rozrywkowe z urokiem lat 90.
45
Pamiętam jak czytałem ten komiks z dziesięć lat temu w PDF-ie, mroczna historia w której Riddler jest pokazany jako psychopata. Jeden z najlepszych TM-Semiców.