06 Lipiec 2020, 04:24:09

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

1
Bat-Filmy / Odp: Batman Forever
04 Lipiec 2020, 16:23:22
Niektórzy odkryli teraz, że istnieje wersja reżyserska Batman Forever. Szczerze? Wolałbym zobaczyć ruch ReleaseTheSchumacherCut niż SnyderCut. Przynajmniej wiem, że Joel potrafił robić naprawdę rewelacyjne filmy.
2
Tyle, że ta plotka pochodzi teraz z jakiegoś nieznanego kanału na youtubie od kolesia, który nie jest nawet potwierdzony na twitterze, a jej pierwsze pojawienie się było na 4chanie :P LOL

Poza tym sama logika wskazuje na to, że Ben Affleck nie byłby niebatmanem na HBO Max :P

Także zawsze sprawdź źródło zanim zaczniesz straszyć ludzi ;)
3
Pamiętajmy, że Incepcja wychodziła po Mrocznym rycerzu, więc hype był też i przez to zupełnie inny. Tenet wychodzi po Dunkierce, która przynajmniej nas, zawiodła.

Ale rzeczywiście, póki co Tenet wygląda zbyt podobnie do Incepcji i obsada też nie jest tak powalająca. Jednak akurat ten ostatni punkt daje mi nadzieje. Bo jednak na coś te olbrzymie pieniądze musieli wydać, a Nolan raczej nie wydaje pieniędzy bezpodstawnie. Jeśli nie poszły głównie na obsadę to mam nadzieję, że widowisko będzie przednie i większości nie pokazali nam w zwiastunach.

Bo to co pokazali raczej robi małe wrażenie. Technika kręcenia części aktorów poruszających się normalnie, a części poruszających się do tyłu, a potem cofanie nagrania jest stara jak świat, więc nie ma tu efektu wow jak dla mnie. Money shot z samolotem póki co wypada raczej jak "ok, to wszystko?", bo po prostu wysadzają samolot wjeżdżający w hangar. Nie widać tam żadnych popisów kaskaderskich, ani nic. Ok, wysadzili sobie samolot.

Zdjęcia i lokacje też nie są zbyt porywające. Indie, jakaś stara autostrada w Estonii, opuszczone tory kolejowe, które wyglądają jak lokacja słabego niezależnego filmu studenckiego i dlatego też film wydaje się tani póki co, bo kojarzymy te kraje i lokacje raczej z filmami akcji z Seagalem czy Van Dammem Straight to Video.

Mimo wszystko jestem przekonany, że film będzie znacznie lepszy niż to co widzimy na zwiastunach. Nolan ma moje zaufanie, bo poza Dunkierką nie zrobił nic, co by mnie zawiodło, a i z tamtym filmem jestem przecież w olbrzymiej mniejszości, biorąc pod uwagę wszystkie recenzje i nagrody.
4
Dokładnie
5
Juby, cokolwiek oni nie zrobią już teraz to to źle odbije się na wynikach. Dla każdego filmu, nie tylko Tenet. Spokojnie, WB o tym wie. Starają się wypuścić film jak najszybciej, ale sytuacja im w tej chwili na to nie pozwala. Przekładanie o 2 tygodnie jest optymistyczne, ale też zrozumiałe czemu to robią.
6
Bat-Filmy / Odp: Batman Forever
01 Lipiec 2020, 07:44:48

Kolejny dokument, tym razem poświęcony Batman Forever
7
Cytat: Juby w 30 Czerwiec  2020, 08:39:24To coś z czego do tej pory nie korzystała konkurencja (no chyba że Deadpool), więc Warner mógłby zabłysnąć tym razem
Tyle, że zanim wyjdzie Flash Marvel zrobi już WandaVision i Multiverse of Madness... Poza tym był też Spider-Verse od Sony i oczywiście nawiązanie do Multiwersum w ostatnim kinowym Spider-Manie. Także Marvel i tak jest do przodu.

Cytat: Juby w 30 Czerwiec  2020, 08:39:24Wczoraj pojawiły się również plotki, że jeśli nie wyjdzie im z Keatonem, będą chcieli zwerbować Bale'a.
Kolejna durna plotka. Powrót Bale'a do tej roli by mnie niezwykle ucieszył, ale nie ma na to szans, ani teraz, ani nigdy. Wiem, że nigdy nie powinno się mówić "nigdy", ale w tym wypadku historia tej postaci się zakończyła i nie wiem czemu Nolan i Bale mieliby wracać do tej roli, nawet za 20-30 lat. Keaton nigdy "swojego" zakończenia nie miał, więc wydaje się to bardziej prawdopodobne. Jednak nie wiem czy chciałbym zaufać swoje dziedzictwo w ręce DCEU :P
8
Jestem ciekaw czy WB wiedziało, że AMC się nie otworzy i dlatego znowu przełożyli premierę czy to odpowiedź AMC na przesunięcie Tenet i Mulan. Jedno i drugie jest prawdopodobne.

Szkoda, że kraje, które znacznie lepiej radzą sobie z pandemią nie zobaczą tego filmu wcześniej. Poza tym dziwi mnie, że kina są tak nisko na wszystkich szczeblach otwarcia, a restauracje nie. Szczerze, to bardziej obawiałbym się zachorowania w restauracji, plaży czy sklepie, niż w kinie gdzie siedzenia będą czyszczone po każdym seansie. Do restauracji nadal nie chodzę, na plażę też nie, staram się siedzieć w domu, ale jeśli w kinach dadzą rozsądne restrykcje sanitarne i odnośnie siedzenia, to mógłbym się przejść.
9
Offtopic / Odp: Polityka i światopogląd
29 Czerwiec 2020, 22:14:45
Ja nawet się specjalnie nie wacham. Głosuję na Trzaska w drugiej turze. Lepszy pionek progresywnych centrystów niż pionek katololów. Poza tym, w Polsce prezydent to w dużej części funkcja reprezentatywna, a Trzask jest w tym wypadku o jakieś srylion razy lepszy od Dudy :P Jedyne w czym lepszy jest Duda to... memy! Zwłaszcza w ostatnich tygodniach.

Co do wyników to cieszy mnie, że Duda nie wygrał w pierwszej oraz, pomimo mojej sympatii do niego, wszystkie memy o ilości głosów na Biedronia :P Szkoda, ale ewidentnie nie radził sobie w debatach i jego serce nie było w tych wyborach od samego początku. Lewica powinna znaleźć sobie kogoś bardziej merytorycznego, kto lubi debatować na różne tematy, a nie pozostawać monotonnym na LGBT, które w Polsce niestety nadal z jakiegoś powodu jest tematem taboo (choć nie wiem na ile to była wina Biedronia, a na ile manipulacji mediów i przeskakiwania na ten temat za każdym razem gdy on się pojawiał). A tymczasem temat środowiska został prawie pominięty w tych wyborach. Energetyka też bez konkretów. No i jeszcze lewica nie wyszła z konkretnymi programami socjalnymi co powinno być kluczem do ich wyborów. No cóż, maybe next time.
10
Inne filmy i seriale / Odp: Najlepsze filmy roku.
29 Czerwiec 2020, 16:14:01
Niby panuje Koronawirus, kina pozamykane, ale mi się i tak udało na tym etapie obejrzeć prawie tyle samo filmów co rok temu. Wszystko dzięki Netflixowi, HBO i VOD, bo w kinie byłem tylko na jednym filmie, ale za to na zdobywcy pierwszego miejsca.

Pierwsza dziesiątka to akurat całkiem niezłe filmy zważywszy na sytuację w której się znaleźliśmy. Powiedziałbym nawet, że druga piątka jest lepsza od tej, którą widziałem rok temu na tym samym etapie.

A pozostałe: https://letterboxd.com/lelekpl/list/films-of-2020/detail/
11
Jeśli mieliby robić Batman Beyond, (w co wątpię, bo po co? :P ) to po pierwsze powinni sporo pozmieniać w postaci młodego Batmana. Nie piszę nawet Terry'go, bo uważam, że spokojnie mogliby wymyślić zupełnie nową ciekawszą postać niż miałki Terry i jego naciągany origin jako pół-klon Bruce'a.  ::)

Źródłem natchnienia powinny być trzy produkcje - Into the Spider-Verse, Maska Zorro i Hrabia Monte Christo. Wszystkie trzy potrafiły świetnie pokazać relacje mistrza i ucznia, jednocześnie nie robiąc z tego drugiego ekranowego bezpłciowca. W Spider-Verse Miles pochodzi z zupełnie innej, młodzieżowej kultury, czuć nowe życie w tym filmie. W Masce Zorro, Banderas jest zabawny, narwany, ale jednocześnie należy do całkowicie przeciwnej klasy niż wcześniej Don Diego. No i ojciec tych wszystkich historii - Hrabia Monte Christo. Tutaj bohater ma wyraźnie nakreśloną motywację do działania - w tym wypadku zemsta, która go pochłania.

Nie wspominając już o motywacji Bruce'a do zrezygnowania z bycia Batmanem. Jeśli chcieliby do tego użyć Keatona, to ta z serialu całkowicie odpada :P Można by było coś takiego zrobić z Bale'm, ale Keaton raczej nie miałby takich problemów zważywszy na jego historię.
12
Uniwersum Batmana / Odp: Joker
27 Czerwiec 2020, 07:12:04
Są też chyba dwa odniesienia do Nicholsona. Malowanie twarzy i spojrzenie zza krat niczym "Here's Johnny!"
13
Podejrzewam, że to jest uzgodnione z kinami wszystko. Disney teraz też ma przenieść premierę Mulan. Oni może nawet jeszcze później, ale Nolan i WB na pewno daleko tego nie przeniosą i będą monitorowali sytuację w USA i na świecie, żeby jak najszybciej wypuścić film.
14
Uniwersum Batmana / Odp: Joker
26 Czerwiec 2020, 19:46:03
O proszę, jest śmiejąca się ryba :D
15
Kluczowe to "jak tak dalej pójdzie". Kina i tak mają się otwierać, ale bez nowych filmöw sobie nie poradzą. Dlatego całkowicie rozumiem przesunięcie o krótki termin. Tu już nie chodzi ile zarobi ten film. Tu chodzi o przyszłość kina. Nasz też się otwierają w lipcu, ale przez miesiąc nie będą miały czego pokazywać. Im szybciej pojawi się nowy film tym lepiej.