29 październik 2020, 00:02:17

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

1
Inne filmy i seriale / Odp: Jason Bourne
26 październik 2020, 14:24:25
Nic o Jasonie Bournie nie napisałeś. Sam nie widziałem go odkąd byłem w kinie i się zawiodłem, ale może na powtórce wypadł by nieco lepiej.
2
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
26 październik 2020, 07:59:37
Może coś pozmieniają w post-produkcji, a może to po prostu będzie oczko w stronę filmów Nolana. Ale wtedy myślę, że kamera powinna zostać ustawiona niemal DOKŁADNIE tak samo jak u Nolana, żeby to było jasne, że jest to świadome odniesienie. Być może takich odniesień będzie więcej  i do filmów Burtona też.
3
Listy do M 4 przesunięte... Dla mnie chyba najbardziej dotkliwe przesunięcie tego roku po Diunie, Top Gunie i Halloween.
4
Witam,

Spróbuję jak najjaśniej odpowiedzieć na pytania:
1. Najlepiej jest trzymać się numeracji tomów. Historie nie są zawsze w chronologicznej kolejności, bo jak wspomniałeś Zero Year to prequel, ale mimo wszystko nie zgubisz się jeśli w którymś tomie wracają do wydarzeń z przeszłości, bo tak to było zaplanowane. Zawsze idź zgodnie z numeracją tomów.
2. Czy warto? To jest subiektywne i nikt Ci ostatecznej odpowiedzi nie udzieli, zależy kogo spytasz i komu Detective Comics się podoba. Czy trzeba? Nie, nie trzeba.
3. Nijak. Gotham nie ma żadnego związku z komiksami  (poza imionami postaci). Nie pomoże Ci to w lepszym zrozumieniu komiksów ani trochę.
4. Nie wiem, nie czytałem. O ile dobrze kojarzę to tego komiksu już nie wydają, więc chyba nie ma sensu po niego sięgać.
5
Bat-Filmy / Odp: Oceny filmów o Batmanie
21 październik 2020, 23:06:55
Ja nowego postu nie wrzucam, bo w tym roku rzeczywiście nic z Batmanem praktycznie nie było poza Apokalips War i Harley Quinn... jak ktoś się uprze to jeszcze Red Son, ale to już jest tak gościnny występ, że go nie dodaję. Jedynie zmodyfikowałem ostatni post.
6
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
20 październik 2020, 13:13:10
Przecież dokładnie o tym pisałem, Jubelku :P Stagecraft też bazuje na tylnej projekcji.
CytujLucasfilm is utilizing new "Stagecraft" technology that uses a rear-projected LED screen to create a reactive environment that essentially works as an immersive real-time green screen.
Wspominałem o użyciu silnika Unreal Engine na samym początku zdania i skonfigurowaniu tła z pozycją kamery na końcu :P Technologia inna, technika ta sama co kiedyś (no, powiedzmy podobna).
7
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
20 październik 2020, 12:06:18
Użycie silnika i zapewne cały sprzęt pochodzi od zespołu Mandaloriana, natomiast sama technika jest stara jak świat.. kina :P Nakładanie tła za aktorami to stary trick, teraz tylko jest ulepszany dzięki coraz lepszej jakości ekranom, co pozwala na bardziej wiarygodne tła, i czujnik kamery, który pozwala na mniejszy niż wcześniej, np. w przypadku Oblivion, rozmiar ekranu.


A więc spokojnie, kręcenie w plenerze nie odejdzie. To jest po prostu dodatkowe narzędzie, którym dysponują filmowcy, w tej chwili lepiej niż kiedykolwiek.
8
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
17 październik 2020, 10:42:32
Zdjęcia przeniosły się do Chicago. Mamy film z pościgu Batmana za Catwoman:
https://twitter.com/JoshuaMellin/status/1317327107417116672

Ale też sporo wydarzyło się wcześniej w Liverpoolu. Dodam zdjęcia w spoiler i moje komentarze pod nimi, ale powiem tylko tyle, że Batman nie jest jedynym superbohaterem w tym filmie!!!

Spoiler
Najpierw zdjęcie przygotowującego się do skoku Batmana, widzimy, że powinny być podobne sceny szybującego Batmana.

Będą też standardowo ujęcia Batmana na gargulcach:


Mamy też samochód Bruce'a przypominający ten z komiksów:


Jest jeszcze ta kartka, która niektórych przekonuje, że Mad Hatter się pojawi w tym filmie, niektórych, że to odniesienie do Jokera, a według mnie to chyba nadal powiązanie z Riddlerem:


No i największy hit... prawdziwa bomba... niesamowity szok... SUPERMAN jest  tym, filmie!

Tak jakby :P w Gotham będzie impreza Halloweenowa, co też potwierdzają inne kostiumy:
[Zamknij]

I jeszcze taki bonusik z Bourne'm i niebatmanem... ale przynajmniej zapowiadają Pattinsona ;)
9
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
14 październik 2020, 22:59:05
Cytat: jakura w 14 październik  2020, 20:19:17Mnie bardziej interesuje pistolet przy udzie. Chyba, że to paralizator...
To grapnel gun, w zwiastunie jest nawet scena jak go używa.
10
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
14 październik 2020, 17:01:04
Pamiętajmy, że to kostium kaskadera. Może nie być dokładnie taki jaki posiada Pattinson. A soczewki raczej będą usunięte cyfrowo, bo wydają się być dodane tylko ze względu na jazdę na motorze i przepisy bezpieczeństwa.
11
The Batman / Odp: "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
13 październik 2020, 23:22:51
Peleryna CG będzie na motorze sądząc po naklejkach na kostiumie.
12
Inne filmy i seriale / Odp: Najlepsza muzyka filmowa
12 październik 2020, 09:17:10
Pewnie teraz Funky będzie zawiedziony moją wiedzą z muzyki filmowej, ale dopiero dzisiaj do mnie dotarło, że Clint Mansell i Cliff Martinez to dwie różne osoby :P Zawsze myślałem, że koleś co zrobił muzykę do Drive to ten sam co zrobił do Requiem dla snu. Nie wiem czemu, bo stylistyka zupełnie inna, ale chyba nigdy wcześniej nie widziałem ich imion obok siebie, w jednym zdaniu, albo artykule, i zawsze jak czytałem, że jeden z nich ma jakiś nowy projekt nie rozróżniałem ich imion i po prostu z automatu uznawałem, że to ta sama osoba :D W tym momencie wypada wkleić ten sketch z SNL:
13
Bat-Filmy / Odp: The Flash (Flashpoint?) (2022)
06 październik 2020, 16:32:35
Akurat na Spider-Mana Marvel nie będzie tak patrzył w kontekście Eternals. To nie ich film, tylko Sony, to Sony decyduje kiedy wyjdzie film, więc dla nich to sprawa drugorzędna (nawet z ich mniejszościowymi udziałami w tym filmie), tym bardziej, że ich film wychodzi wcześniej (gdyby było odwrotnie, pewnie by ich to zmartwiło). Jedyny konflikt jaki tu widzę to ze strony wizji Feigiego - jeśli z jakiegoś powodu Spider-Man musi wyjść przed Strange'm ze względu na ciągłość wydarzeń między filmami, wtedy zmiana daty Strange'a będzie konieczna. Ale w przeciwnym razie Strange ruszy się tylko jeśli Black Widow nie wyjdzie na czas i wtedy znowu przeniosą wszystko.
14
Inne filmy i seriale / Odp: Shazam!
06 październik 2020, 16:27:22
Myślę, że z Potterem podjęli większe ryzyko niż z Shazamem. Owszem Potter był hitem literackim, zanim powstały filmy, ale nie gwarantowało to sukcesu kasowego w kinie. Natomiast Shazam to film komiksowy, czyli najbardziej dochodowy "gatunek" na świecie. Owszem postać drugoligowa, ale i trzecioligowe się sprzedawały.

Myślę, że powinni byli planować drugą część od razu, zanim film wyszedł, zważywszy na problem z obsadą. I owszem, film nie okazał się hitem kasowym, ale skoro i tak robią kontynuacje to ich zwłoka była bez sensu.
15
Ogólnie o Batmanie / Odp: Wasze bat-kolekcje
06 październik 2020, 16:22:18
Cytat: Juby w 06 październik  2020, 14:18:50Mam nadzieję, że któryś z moderatorów zrobi z tym porządek i połączy te wypowiedzi w jedną.
Forum może mieć problem z tak dużą ilością fotek w jednym poście, więc zostawię jak jest.