23 Luty 2020, 13:48:24

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - 8azyliszek

1
Ogólnie jak na ostatni-ostatni tom historia Hawkmana nie powala rozmachem, za to cieszy jakością. To kolejna prezentacja mniej znanego bohatera (jak wcześniej np. Plastic Man) z premierowym polskim wydaniem. Z dobrym i solidnym scenariuszem. Aż i tylko tyle. Na razie nie dane nam będzie ponowne zajrzenie w historie DC z czasów mojej młodości czyli lata 1985-2011. Więcej nie dostaniemy. Kolekcji Batmana też na razie nie widać. Na razie niestety jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę monopolisty, co moim zdaniem jest chorą sytuacją. Możemy tylko patrzeć w niebo i mieć nadzieję.
2
Seriale animowane i TV / Odp: Young Justice
30 Sierpień 2019, 16:54:27
W USA lewaccy scenarzyści ciągle najeżdżają na Trumpa, w Polsce, kupiony przez Amerykanów TVN najeżdża na PIS. :)

Jak napisałem - umniejszanie Luthora i robienie z niego kreskówkowego Trumpa jest nie fair wobec tej świetnej postaci. Tak ogólnie Luthor to chyba najlepszy vilan i w DC i w Marvelu.
3
Seriale animowane i TV / Odp: Young Justice
29 Sierpień 2019, 22:45:11
@UP
No przepraszam bardzo, ale populiści tacy jak Trump dochodzą do władzy bo ludzie mają dość bycia okłamywanym i okradanym przez dotychczasowe partie establishmentowe. Zresztą co to za wybór między socjalistami a chadekami, republikanami a demokratami skoro wszyscy kradną tak samo. Nieudolne rządy Obamy doprowadziły do zwycięstwa Trumpa i dziwi mnie, że nikt tego nie zauważa i nie chce przyznać. U nas było to samo - Tusk nic nie robił, sytuacja ogólna była średnia a potem uciekł do Brukseli i zostawił zgliszcza. I dzięki temu mamy PIS. Nowe partie oferowały prawdziwą alternatywę, wobec skompromitowanych starych partii. I dlatego wygrywają wybory.

Żałuję że nikt u nas nie wydał tej serii w której Luthor zostaje prezydentem. Ziemia dla ziemniaków. :)
4
Seriale animowane i TV / Odp: Young Justice
29 Sierpień 2019, 17:59:27
Nope, non, nie nein! Scenarzyści grubo przesadzili wkładając w odcinku 3x25 w usta Luthora cytat z Trumpa o "dobrych ludziach po obu stronach". W ogóle to się robi żałosna farsa że lewaccy scenarzyści z USA masie złoli z filmów, seriali, komiksów przypisują cechy Trumpa. Po pierwsze to bardzo prostacka propaganda za swoją partią. Po drugie umniejsza się zagrożenie i obraża inteligencję i charakter antagonisty. Po trzecie Trump to polityczny pajac i zdziecinniały dziadek, który dorwał się do prezydentury na fali nacjonalizmu i rasizmu. Który był reakcją na nieudolne rządy Obamy moim zdaniem. I taki Trump w ogóle się nie umywa do geniuszu i złowrogości Luthora. Nie powinno się ich porównywać, bo to jest poniżej wszelkiego poziomu.

Scenarzyści amerykańscy schodzą na psy.

Cytat: Leon Kennedy w 02 Maj  2019, 13:46:11I jak ogl ktoś 3 sezon? Sam zabiorę się za niego po zakończeniu seriali z Arrowverse, tylko nie wiem czy oglądać od początku, bo już dość słabo pamiętam, co się tam działo w poprzednich dwóch sezonach...

Oczywiście że warto oglądać, bo to przecież YJ. Znowu jest spoko poważna i mądra fabuła w której wszystko się składa. Luthor i Vandal są sobą.
Tylko nie wiem jak z napisami, bo ja oglądam po anglikańsku.
5
Bat-Filmy / Odp: Batman: Hush
24 Sierpień 2019, 21:01:14
Z drugiej strony zamiana Crock/Bane była chyba tylko dla samej zamiany, bo nie wniosło to nic do fabuły. Tyle że scenarzyści mogli się wykazać u producenta "twórczym wkładem".
6
Eeee - a ja mam na odwrót. W Dynasti przynajmniej coś się działo a poza tym Vandal to charyzmatyczna postać. Natomiast w Błyskawicy mamy do bólu sztampowy origin z miałkim przeciwnikiem. Nie lubię tych pierwszych zeszytów z początków runów. Wolę by np tak jak w Nastoletnich tytanach dano nam już zeszyty trochę późniejsze, w których coś się dzieje. A tak to mamy wałkowanie ciągle tej samej historii. Na dodatek 5 lat później znowu resetowali Flasha w N52. Ileż można?
7
Kupiłem numer 78 WKKDC, zaraz zacząłem czytać na przystanku i już przy pierwszym żarcie o Burger Kingu dławiłem się ze śmiechu. Międzynarodowa Liga Sprawiedliwości to bardzo dobrze poprowadzony i napisany komiks. Humor w takich historiach to podstawa. Lepiej się to czyta niż JLA Morrisona.

Im dalej to czytam tym lepiej, ale niestety tak po środku żarty zanikają. I to zjawisko ja widziałem nie tylko tutaj, ale np. Bendis tak pisał też Nowych Avengers - na początku onelinery i facepalmy co stronę, co dymek wręcz, ale potem niestety chyba się pomysły kończą i jest już normalniej. Bez tak wielu śmichów-chichów jak na początku. A szkoda, bo dobry humor w komiksach cenię najbardziej.

Jeszcze jedną zaletą tych dwóch tomów jest to, że teraz naprawdę mogę się zgodzić z opisami poszczególnych odcinków kreskówki Batman the Brave and the Bold, które kiedyś czytałem na BatCave. Tamten świetny serial naprawdę był mocno oparty na tym komiksie - i to pod względem fabuły i występujących postaci. Szkoda, że to już koniec, bo tylko epizodzik zaliczyły Fire and Ice.

Ale oczywiście są jest też dość spora wada. Matryce i ich przedruk są fatalne. Miejscami piksele/rozmycia czy co tam to jest, to aż zęby wybija. Szkoda, że Eaglemoss tego nie dopracowało. No i jeszcze kolory są strasznie wyblakłe. Ale za te wszystkie teksty 2 tomy JLI były spoko. Czytałbym dalej. Wyszło lepiej niż późniejsze JLA Morrisona.

Żal że już nie dostaniemy Nowych Bogów Kirbiego, którzy mieli być w dalszej części Kolekcji. Na małą zagryzkę mamy tylko ten jeden zeszycik Mr Miracle'a. Mało.
O - jeszcze jest wspomnienie we wstępie Millenium. Czytałbym.

8
Bat-Filmy / Odp: Batman: Hush
10 Sierpień 2019, 22:46:58
Jest już wersja z napisami zatem Leon oraz gimnazjaliści mogą sobie wreszcie zobaczyć jak to wygląda i jak im zmiany podchodzą.
9
Bat-Filmy / Odp: Batman: Hush
22 Lipiec 2019, 16:35:16
Chodzi o to, że w Rządach Supermanów czyli poprzedniej animacji WB jest wątek z Luthorem. I w Hushu jest on wspomniany. Czyli nie ma tak, że jak kiedyś każda pełnometrażowa animacja jest stand alone, tylko jest ciągłość wydarzeń. Mamy jakąś przeszłość.

A co do zmiany fabuły - zobacz i się wypowiedz co o tym myślisz. Dla mnie może być.
10
Bat-Filmy / Odp: Batman: Hush
21 Lipiec 2019, 21:24:57
@UP
Ja też nie. Czemu więc się nie nauczyłeś, skoro ja się nauczyłem? Lekcje angielskiego w podstawówce i liceum, Muzzy in Gondoland, potem Przyjaciele, potem Stargate'y, Smallville i nie ma już żadnego problemu z oglądaniem filmów po angielsku. :) Zwłaszcza że teraz ciężej o napisy. Np Shazam widzę tylko wersje z dubbingiem. Rządy Supermanów i Kontrakt Judasza też oglądałem bez napisów.

No dobra - do Batman i TMNT zrobili napisy.
11
Bat-Filmy / Odp: Batman: Hush
21 Lipiec 2019, 14:28:39
@UP

Anglikańskiego trzeba się było w gimbazie uczyć. :P

Też się cieszę z Red Sona - może tu też zmienią zakończenie, zamiast tej wyświechtanej pętli czasowej? Niech go towarzysz batman pokona. :) Szkoda, że zmarnują trochę środków na kolejny origin o Supermanie, zamiast np nakręcić Wieczne Zło, czy coś innego lepszego.
12
Bat-Filmy / Odp: Batman: Hush
21 Lipiec 2019, 08:02:48
Obejrzałem sobie tego "Batman Hush" i przypomniałem sobie jak niezły jest ten komiks. I jaką szkodą jest, że dalej nikt nie wydał po polsku "Serca Husha". Gdyby w tej Kolekcji Noir było własnie Serce, to na pewno wziął bym ten tom. A tak Egmont robi tylko zamieszanie.

Dla mnie animacja jest ok, choć oczywiście O'Mara nigdy nie będzie lepszy niż Conroy. Fajnie oddali związek Batmana i Catwoman - ja czułem dużo emocji i naprawdę było mi szkoda, że nie wyszło. Zmiana zakończenia - rozumiem, że ją zrobili, ale jest to wszystko chyba gorsze od pierwowzoru. Najlepsza scena to ta z Luthorem i wyraźna ciągłość wobec poprzednich "Rządów Supermanów".
13
Inne komiksy / Odp: Co w Marvelu piszczy?
09 Maj 2019, 18:59:24
Punisher był dobry. Czarna Pantera. Anihhilators. A-Force zabawny i fajny komiksik. Ale przyznam, że trochę za dużo rzucili feministycznych tytułów w tej części. A u nas to się jeszcze zagęściło, bo Egmont przyblokował Avengersów, Strange'a i Logana. Kapitan Hydra to kolejne międlenie wokół Kosmicznej Kostki. I ogólnie mi się nie podoba ta fabuła bo jest wtórna. Ale to zawsze coś - komiks ledwo 3-letni i prowadzący do kolejnego eventu.

Ale mam nadzieję, że rozumiecie, że ten McFarlane od Egmontu powstał teraz tylko i wyłącznie dlatego, że wyszła Kolekcja Spider-Mana. To już norma, że TK wie co Hachette będzie wydawać wcześniej niż my, więc na szybko robi dubelki 3 miesiące przed Hachette. To samo było w zeszłym roku z Conanem - nagle sobie Egmont o nim po 14 latach przypomniał. Ale ponieważ uwalili WKKDC, to za cholerę nie ma i nie będzie od nich Kingdome Come. Co jest zupełnie nielogiczne, skoro wznowili Potwora z Bagien. Ale znowu - tylko dlatego, że miał być w Kolekcji.

14
Inne komiksy / Odp: Co w Marvelu piszczy?
08 Maj 2019, 18:55:58
@UP
Operation Galactic Storm, czy Kapitan Hydra to dla ciebie gniot?? Hyyyy??

Test jest niespodziewanie, bo Egmont niespodziewanie uderzył w Kolekcję przez Panini i ją urwał minimum 30 tomów przed końcem. Bo Hachette Polska chciało to dalej ciągnąć i spokojnie iść dalej listą brytyjską. Ale TK nie dał, bo nie umie sobie radzić z uczciwą konkurencją. Ale Hachette też nie w ciemię bite i awaryjnie ściągnęło najlepszy zamiennik jaki mieli na podorędziu. I tak Kolekcja się jeszcze czkawką Egmontowi na pohybel odbije.
15
Johnny - ale ty popatrz na te wszystkie tytuły z niemieckiej Listy WKKDC tomy 83-150. Egmont nigdy nie wyda własnym sumptem równowartości tych straconych na dziś historii. Żadne Metale tego nie naprawią i to jest własnie wielki dramat.

#83. Superman/Batman: Generations [Superman & Batman Generations (1999) #1-4, World's Finest #94]
#84. New Gods (cz. 1) [New Gods #1-6, Tales of the Unexpected #16]
#85. New Gods (cz. 2) [New Gods #7-11, Detective Comics #64]
#86. New Teen Titans: The Birth of the Titans [DC Comics Presents #26, New Teen Titans (1980) #1-6, Doom Patrol #99]
#87. Superman: Panic in the Sky [Action Comics #674-675, Adventures of Superman #488-489, Superman #65-66, Superman: The Man of Steel #9-10, Action Comics #544]
#88. Legion of the Superheroes: The Great Darkness Saga [Legion of Super-Heroes (1980) #290-294, Adventure Comics (1938) #300]
#89. JSA: Justice Be Done [JSA (19999) #1-4, More Fun Comics (1936) #55]
#90. Kingdom Come (cz. 1) [Kingdom Come #1-2, More Fun Comics (1936) #52]
#91. Kingdom Come (cz. 2) [Kingdom Come #3-4, All-Star Comics (1940) #3]
#92. Batman: Odyssey (cz. 1) [Batman: Odyssey #1-6, Detective Comics #32]
#93. Batman: Odyssey (cz. 2) [Batman: Odyssey (vol. 2) #1-7, Batman #35]
#94. Legends [Legends #1-6, Firestorm - The Nuclear Man #1]
#95. Animal Man [Animal Man #1-5 (1988), Strange Adventures #180]
#96. Flash: Terminal Velocity [The Flash (1987) #0, 95-100, The Flash (1959) #125]
#97. Teen Titans: Return of Donna Troy [DC Special: The Return of Donna Troy #1-4, Teen Titans (1966) #1]
#98. Batman: Batman and the Outsiders [The Brave and the Bold (1955) #200, Batman and the Outsiders (1983) #1-4 albo 1-5 (sprzeczne źródła), Black Lightning #1]
#99. Justice League: Rise and Fall [Justice League: Rise and Fall Special #1, Green Arrow and Black Canary (2007) #31-32, Justice League: The Rise of Arsenal #1-4, More Fun Comics #89]
#100. Time Masters: Vanishing Point [Time Masters: Vanishing Point (2010) #1-6, Time Masters (1990) #1]
#101. Teen Titans: A Kid's Game [Teen Titans (2003) #1-7, The Flash #110]
#102. Justice League: Scary Monsters [JLA: Scary Monsters #1-6, All-Star Squadron (1981) #25]
#103. Wonder Woman: Amazons Attack! (cz. 1) [Wonder Woman (2006) #6-10, Amazons Attack! #1-2, Wonder Woman (1942) #183]
#104. Wonder Woman: Amazons Attack! (cz. 2) [Wonder Woman (2006) #11-13, Amazons Attack! #3-6,  Wonder Woman (1942) #185]
#105. Batman: Outlaws [Batman: Outlaws 1-3, Batman #360]
#106. Justice League: Gatekeeper [JLA: Gatekeeper #1-3, Green Lantern Annual #9]
#107. Green Lantern Corps: To Be a Lantern [Green Lantern Corps (2006) #1-6, Green Lantern Corps (1986) #201]
#108. Batman: Tenses [Batman: Tenses #1-2, Green Lantern: Mosaic #1]
#109. Supergirl: Power [Supergirl #0-5, Action Comics #286]
#110. Batman: Batman and the Mad Monk [Batman and the Mad Monk #1-5, Detective Comics (1937) #31]
#111. Flash: Full Throttle [The Flash: The Fastest Man Alive (2006) #7-13, Flash (1959) #128]
#112. Catwoman: When in Rome [Catwoman: When in Rome #1-6, Batman: Legends of the Dark Knight Halloween Special (1993) #1]
#113. The Brave and the Bold: Megistus [The Brave and the Bold # 7-12, My Greatest Adventure #80] (16 tom kolekcji nosi nazwę The Book of Destiny, ale zbiera zeszyty z TPB Lords of Luck; ten tom zawiera właściwą zawartość The Book of Destiny)
#114. Batman: Second Chances (cz. 1) [Batman #402-403, 408-411, Batman #368]
#115. Batman: Second Chances (cz. 2) [Batman #412-416, Batman Annual #11, Star-Spangled Comics #65]
#116. Booster Gold: Blue and Gold [Booster Gold (2008) #0, 7-10, 1,000,000, Booster Gold (1986) #1]
#117. Superman/Supergirl: Maelstrom [Superman/Supergirl: Maelstrom #1-5, Mister Miracle #6]
#118. Flash: Fast Money [The Flash #238-243, Flash #106]
#119. The World's Greatest Superheroes (cz. 1) [Superman: Peace on Earth, Batman: War on Crime, Shazam! Power of Hope, Shazam! #1]
#120. The World's Greatest Superheroes (cz. 2) [Wonder Woman: Spirit of Truth; JLA: Secret Origins, JLA: Liberty and Justice, Christmas with the Superheroes #2]
#121. Green Arrow/Black Canary: The Wedding Album [Green Arrow #75, Black Canary #1-4, Black Canary: Wedding Planner, Green Arrow and Black Canary: Wedding Special; Justice League of America # 75]
#122. Wonder Woman: Rise of the Olympian [Wonder Woman (2006) #26-33, Wonder Woman (1987) #105]
#123. Justice League: Formerly Known as the Justice League [Formerly Known as the Justice League #1-6, DC Comics Presents #46]
#124. Batman: Jekyll and Hyde [Batman: Jekyll & Hyde #1-6, Batman #81]
#125. Superman vs. Lobo [Adventures of Superman #464, Superman: Man of Steel #30, Superman Adventures Special #1, DC First: Superman/Lobo #1, Justice League International #19]
#126. JLA 2000 [DC Two Thousand #1-2, The Flash #143]
#127. Final Crisis: Legion of 3 Worlds [Final Crisis: Legion of 3 Worlds #1-5, Legion of Superheroes (1994) #0]
#128. Supergirl: Way of the World [Supergirl #28-33, Resurrection Man #1]
#129. JLA: Omega [Justice League of America #49-53, Justice League of America #87]
#130. Batwoman: Elegy [Detective Comics #854-860, Detective Comics #485]
#131. Superman/Batman: Vengeance [Superman/Batman #20-25, Superman's Pal, Jimmy Olsen #134]
#132. Wonder Woman: Ends of the Earth [Wonder Woman (2006) #20-25, Sensation Comics #2]
#133. Superboy: The Boy of Steel [Adventure Comics (2009) #1-6, Superboy and the Legion of Superheroes #222]
#134. Supergirl: Death and the Family [Supergirl Annual #1, Supergirl #48-50, Action Comics #595]
#135. Batman: Batman and the Monster Men [Batman and the Monster Men #1-6, Batman #1]
#136. Wonder Woman: Who is Wonder Woman? [Wonder Woman (2006) #1-5, Wonder Woman Annual #1, Power of Shazam! #15]
#137. Superman/Batman: Enemies Among Us [Superman/Batman #28-33, Superman #127]
#138. Batman: Lovers and Madmen [Batman Confidential #7-12, Batman #251]
#139. Green Arrow: Hunter's Moon [Green Arrow (1988) #1-6, Action Comics #428]
#140. Nightwing: The Great Leap [Nightwing #147-153, Superman #158]
#141. Wonder Woman: Odyssey (cz. 1) [Wonder Woman #600-606, All-Star Comics #8]
#142. Wonder Woman: Odyssey (cz. 2) [Wonder Woman #607-614, Sensation Comics #6]
#143. Superman: Kryptonite Nevermore! [Superman #233-238, Action Comics #261]
#144. Batman and the Outsiders: The Chrysalis [Batman and the Outsiders #1-5, Detective Comics #402]
#145. JSA: Black Reign [JSA #56-58, Hawkman #23-25, The Marvel Family #1]
#146. Batman: Dark Knight Over Metropolis [Action Comics Annual #1; Adventures of Superman #466-467; Action Comics #653-654; Superman #44, Adventure Comics #293]
#147. Catwoman: Under Pressure (cz. 1) [Catwoman #25-30, Detective Comics #58]
#148. Catwoman: Under Pressure (cz. 2) [Catwoman #31-37, Superman's Girl Friend, Lois Lane # 70]
#149. Nightwing: Year One [Nightwing #101-106, Batman #131]
#150. Superman: Godfall [Action Comics #812-813; Adventures of Superman #625-626, Superman #202-203, Superman #141]