22 Luty 2019, 15:55:31

Aktualności:

Trwają zmiany na forum. Z czasem zostanie udostępniony styl bardziej odpowiadający klimatowi BC.


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Juby

1
Bat-Filmy / Odp: Batman & Robin
Dzisiaj o 07:08:33
Oczywiście, że bierze winę na siebie, dwukrotnie otwarcie za film przepraszał, kilka lat temu i wcześniej, w 2005, podczas wywiadu do materiałów dodatkowych na 2DVD.

2
W JL w większości błąkał się bez celu ze zmęczoną miną, a w scenach z dokrętek wyglądał nie na potężnie zbudowanego, tylko na Fatmana (ta napuchnięta twarz!). Sorry, ale tak słabego Batmana w filmach nie było od lat. Poniższy meme idealnie obrazuje jego przemianę na przestrzeni zaledwie dwóch filmów.


3
Bat-Filmy / Odp: Batman & Robin
21 Luty 2019, 14:34:40
Nie rozumiałem i już nigdy nie zrozumiem nazywania tego filmu "gównem", a jego wysokie miejsce (często pierwsze) na listach najgorszych adaptacji komiksu / filmów superhero / filmów W OGÓLE, to jakaś abstrakcja, pokazująca jak wielu złych filmów ludzie jeszcze nie widzieli.

B&R został skopany przez niezdecydowanie przy wyborze konwencji, w jakiej film miał powstać. Schumacher musiał zaspokoić chciwych producentów i nakręcić czwartego Batmana jako: A) reklamę zabawek, B) filmu dla całej rodziny + chciał zaspokoić fanów i dodał od siebie: C) camp Batmana lat 60-tych, D) swoje dziwaczne, seksualne podteksty. W efekcie otrzymaliśmy przestylizowany blockbuster, w którym nieśmiertelni bohaterowie latają beztrosko po kolorowym mieście, rzucając co chwila komicznymi tekstami, po czym komentują kształty Poison Ivy w niejednoznaczny sposób, czego nie wyłapią młodsi widzowie. Miał powstać film dla każdego, a powstał potwór Frankensteina, w którym niewielu dostrzeże jego dobre strony. A są tu takie, tylko schowane pod grubą warstwą kiczu i tandety.

Wszystkim rozczarowanym Batmanem i Robinem polecam przeczytać jego komiksową adaptację. Pozbawiona jest tego całego szajsu, powłoki niedopasowanych konwencji, i pokazuje, że film opowiada naprawdę solidną historię, dobrze mieszającą ze sobą wątki, pokazującą wiarygodną przemianę bohaterów, bez większych zgrzytów logicznych. Scenariuszowo B&R stoi półkę wyżej od wielu kasowych blockbusterów z obecnej dekady! Nawet jeśli nie macie komiksu, warto dać filmowi jeszcze jedną szansę i dostrzec jego walory rozrywkowe, lub choćby dobrą muzykę Elliot Goldenthala - zalet, jakich wiele gniotów nie posiada.

Nie twierdzę, że Batman i Robin to dobry film. Sam nie oceniam go wysoko, choć mam do niego spory sentyment. Niemniej, krytyka obu Batmanów Schumachera - barwnych filmów rozrywkowych stworzonych z pasją - jest czymś, co już dawno powinno przeminąć, a niestety wciąż jest widoczna w wielu zakątkach internetu.

4
Inne filmy i seriale / The LEGO Movie
21 Luty 2019, 10:03:02


Nie znalazłem takiego wątku, a chyba warto go mieć na forum, skoro w filmach jedną z zabawniejszych postaci jest Batman. :)

Pierwszą część widziałem w kinie, moją recenzję prosto po seansie możecie znaleźć tutaj. Powtórzyłem ją w kwietniu 2016 i choć to znakomita (wizualnie) animacja z masą świetnych żartów, jej przesłanie i akcję z żywymi aktorami zaliczam na duży minus. Film ma kiepski replay value, dlatego zmniejszyłem jego ocenę na Filmwebie na 6/10.Wczoraj zabrałem dziewczynę na fajnie zapowiadający się sequel i... trzyma poziom pierwszej część. Wizualnie jest super, humor - zwłaszcza odniesienia do kina, popkultury i świata Batmana - jak i jego postać są świetne, ale nic tu nie ma sensu, a ostatnie pół godziny wymaga już jakiejś dawki alkoholu, żeby się dobrze bawić. Również oceniam na 6/10 a niektóre teksty Batmana zostaną ze mną na dłużej. "Mroczny Rycerz po tym nie powstanie." ;D
5
Bat-Filmy / Odp: Oceny filmów o Batmanie
20 Luty 2019, 14:38:14
Zapomniałem dodać. Choć głosowanie miało trwać do 31 stycznia, uwzględniłem oceny użytkownika Kaz, którego sam zagadałem na PW, że jeśli wypisze tu swoje oceny, to je uwzględnie.

@Leon, tĘ produkcję. ;)
6
Bat-Filmy / Odp: Batman: Gotham Knight
20 Luty 2019, 12:02:01
Powtórka po X latach. O dziwo, segmenty, które wspominałem niespecjalnie, czyli Have I Got a Story For You, Field Test i Working Through Pain, tym razem chyba podobały mi się najbardziej. Crossfire, In Darkness Dwells i Deadshot są mocniej nastawione na akcję - co by nie było, bardzo dobrą, w Field Test zresztą też - i nie opowiadają tak interesujących historii. Całość jest ciekawą alternatywą, co mogło się wydarzyć po Batman Begins. Szkoda tylko, że nie jest bardziej zdecydowana, czy jest, czy nie jest jego kontynuacją. Mam też ambiwalentny stosunek do braku spójności strony wizualnej oraz specyficznego designu postaci w niektórych odcinkach (np. w pierwszym), ale mogę je przełknąć, bo reszta to klimatyczny zbiór historii o Batmanie, poszerzający ten świat, pokazujący jego starcia z nowymi przeciwnikami (fajnie jest myśleć, że między BB i TDK Batman spotkał Killer Croca i pokonał Deadshota), którego po prostu dobrze mi się ogląda.

Widzę, że po pierwszym seansie oceniłem tę animację na 7 z minusem. Niewiele się zmieniło przez te lata, dzisiaj również byłoby to jakieś 6-7/10. Wstrzymam się jednak z oceną, bo planuję obejrzeć film ponownie, tym razem z komentarzem twórców (może uda się jeszcze w ten weekend). Często mam tak, że ciekawe informacje zza kulis ocieplają mój stosunek do danego filmu. Jeśli podobnie będzie w tym przypadku, zostawię solidną siódemkę. :)7
Jedna z moich największych zaległości w filmografii Batmana (była to jedyna animacja z Mrocznym Rycerzem, której nie widziałem, gdy przed 2007 rokiem odkryłem BatCave). W końcu, w ubiegłym roku (konkretnie 8 kwietnia), po tylu latach udało mi się ją znaleźć w sieci (wersja z napisami) i wygospodarować odrobinę czasu na obejrzenie. Najwyraźniej również o tym zapomniałem napisać.Niby nic wielkiego, to po prostu dłuższy odcinek serialu animowanego, ale naprawdę fajny, z chęcią obejrzałbym wersję aktorską. Solidna historia, z niezłym twistem. Wprawdzie przewidziałem rozwiązanie już w połowie, ale bardzo lubię Batmanowe historie, w których główny bohater prowadzi śledztwo, mamy jakąś tajemnicę, itd. Do tego niezła galeria złoczyńców (Pingwin, Bane) i klasycznie świetny voice-acting.

Co najmniej 6/10 i wielka szkoda, że film nigdy nie został wydany na polskim rynku.
8
O stronie i forum / Odp: Pochwały
20 Luty 2019, 08:50:40
Cytat: Juby w 13 Luty  2019, 09:36:35Klikasz w Opcje wyglądu, a później w pasku Posting zaznaczasz kwadracik przy "Pokaż pełny edytor w szybkiej odpowiedzi".

;)
9
Bat-Filmy / Odp: Oceny filmów o Batmanie
20 Luty 2019, 08:38:13
Nie sądzę, aby moja ocena filmu z Westem aż tak się zmieniła (a już na pewno nie wpłynęłaby na pozycję filmu w powyższym podsumowaniu). Łatwiej mi kupić tę konwencję w animacji niż w filmie aktorskim, a nie powtarzałem go, bo wciąż pamiętam dość dobrze i nie są to pozytywne wspomnienia.

W kwestii TDKR - z wiekiem raczej może być tylko gorzej, biorąc pod uwagę jaki zjazd w ocenie zaliczył film w ciągu tych sześciu lat. A i tak ma średnią dość wysoką, bo blisko połowa jego ocen pochodzi z okresu prosto po premierze, kiedy mnóstwo fanów się jarało i wystawiało mu 10/10.

W moich oczach pierwsza piątka wyszła prawie doskonale. Wprawdzie najmocniej kocham Batman Begins, ale TDK i B89 stawiam tuż za nim, więc spodziewałem się, że przegra z dwoma bardziej kultowymi batfilmami. :)
10
Bat-Filmy / Odp: Oceny filmów o Batmanie
20 Luty 2019, 07:15:56
Niby wyniki spodziewane, ale sam byłem mocno zaskoczony remisem, który nie miał miejsca odkąd podliczyłem średnie po raz pierwszy, na początku tematu, z zaledwie 10 ocen. Begins i Returns zostały ocenione przez wszystkich 93 użytkowników, których głosy brałem pod uwagę, i oba uzyskały średnią 8,376344086. Miałem nawet pierwszą piątkę ułożyć w kolejności Nolan-Burton-Nolan-Burton-Nolan, ale zrezygnowałem, bo gdybym nie uznawał miejsc ex aequo, to drugi film Burtona utrzymałby najniższe miejsce na podium (miał 23 dziesiątki, BB tylko 14).

Do niskiej oceny filmu z Westem sam się dołożyłem. Nie trafia do mnie ten humor, wspominam go jako żałosny. Z tym, że nie widziałem go od X lat, może w tym roku, na 80-lecie powstania postaci, spróbuję go powtórzyć. :)

A TDKR jest tam, gdzie być powinien, na piątym miejscu, za czterema lepszymi batfilmami. ;)
11
Bat-Filmy / Odp: Oceny filmów o Batmanie
19 Luty 2019, 12:01:47
Podsumowanie LUTY 2019

#11  Batman & Robin (1997)  2,86 [91 ocen]

#10  Suicide Squad (2016)  4,44 [18 ocen]

#9  Justice League (2017)  5,00 [13 ocen]

#8  Batman Forever (1995)  5,10 [91 ocen]

#7  Batman (1966)  5,43 [44 oceny]

#6  Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)  5,75 [24 oceny]

#5  The Dark Knight Rises (2012)  8,04 [44 oceny]

#3  Batman Begins (2005)  8,38 [93 oceny]

#3  Batman Returns (1992)  8,38 [93 oceny]

#2  Batman (1989)  8,73 [93 oceny]

#1  The Dark Knight (2008)  8,89 [85 ocen]


W końcu wyniki! Jeśli ktoś chciałby porównać jakie zmiany zaistniały w naszym rankingu, zapraszam do posta z ostatnim podsumowaniem z sierpnia 2012. Tylko nie wiem, czy będzie to miało sens, bo coś mi wtedy odbiło i dwa ostatnie zestawienia liczyłem wzorem na średnią ważoną, pożyczonym z IMDb i Filmwebu (kiepski pomysł przy tak małej ilości ocen). W ostatniej wersji liczonej zwykłym wzorem (na średnią arytemtyczną) z kwietnia 2011, Batman Tima Burtona wyprzedził w rankingu TDK, wskakując na pierwsze miejsce (dzierżył tron przez dwa kolejne podsumowania). Po latach TDK zdetronizował rywali i znowu jest najwyżej ocenianym batfilmem w oczach użytkowników BatCave! Cieszy mnie, że ocena Batman Begins ciągle rośnie, smuci natomiast nieustępujący hejt na filmy Schumachera. Ich oceny albo się nie zmieniły (B&R), albo jeszcze spadły (BF). Nowości (szare pozycje) wchodzące w skład kinowego uniwersum DC, najwyraźniej nie zrobiły na fanach dobrego wrażenia. Reszta bez większych zmian.

Zgodnie z zasadmi ogólnymi, które ustaliłem na początku lutego, lista składa się wyłącznie z aktorskich filmów z Batmanem, które trafiły na duży ekran. Brałem pod uwagę jedynie oceny użytkowników, którzy napisali co najmniej sześć postów na forum i ocenili co najmniej pięć batfilmów. Choć spełniali oba kryteria, nie uwzględniłem ocen trzech użytkowników: Super Robin, Diablo i darkside - ponieważ podali je w innych skalach (1-12 i szkolnej 1-6 z plusami / minusami), a nie chciałem ich w swoim zakresie przeliczać do 1-10, bo bez ułamków nie byłoby to do końca fair. Jeśli jeszcze kogoś pominąłem (mam nadzieję, że nie, bo przejrzałem cały wątek dwukrotnie) to oczywiście zaktualizuję powyższą listę, albo uwzględenie zagubione oceny przy kolejnym podsumowaniu.

Myślę, że całkiem fajnie to wyszło. A wy? :)
12
Cytat: Night_Wing w 18 Luty  2019, 12:24:43Byłoby nierozsądnym, aby na wstępie mojego posta nie pochwalić administratorów niniejszego forum za wprowadzenie jego nowego wyglądu (tło, skórki, bloki graficzne i tematyczne, czcionka itp.), dlatego też czynię to i z przyjemnością mówię: wielki dzięki i gratulacje za wykonane nad "Batcave'em" prace.

A dziękuję bardzo. Tło jest tymczasowe, w ciągu najbliższych dni wprowadzonych zostanie jeszcze kilka graficznych zmian. ;)
13
Bat-Filmy / Odp: Batman Begins
18 Luty 2019, 10:25:27
Choć planowałem to dopiero na lato, już wczoraj rozpocząłem tegoroczną powtórkę trylogii Nolana. ;) Nie mam wiele do dodania względem mojej ostaniej recenzji - Batman Begins to ideał, Bat-film doskonały! Ciary od pierwszych dźwięków imitujących trzepot nietoperzowych skrzydeł, po napisy końcowe. Lepszy Batman już nie powstanie. Mógłbym usiąść i obejrzeć go ponownie choćby dziś. Wypisałbym listę swoich ulubionych scen, ale chyba sobie daruję (za dużo tego). Myślę, że wystarczy że wkleję poniższy gif. Więcej nie trzeba dodawać (to jest BATMAN!)

14
Ogólnie o Batmanie / Odp: Wasze bat-kolekcje
18 Luty 2019, 08:54:15
Okej, dzięki za szczegółowe info. U mnie właśnie nie wypaliło pod względem gabarytowym, segregatory są szerokie, a ja nie mam dość zeszytówek, aby to ładnie wyglądało + półka na której trzymam komiksy ma 29 cm wysokości, a one około 31 cm. Kredens, na którym też mógłbym je ustawić ma 30 cm, więc jedyne miejsca gdzie się mieszczą są szafkami z zamknięciem. :P

Na razie odłożyłem je do szafy. Jak nie będą zawalać, to sobie poleżą. Jeśli będę potrzebował miejsca, będę musiał je wyrzucić, a trochę szkoda, więc jeśli ktoś stąd by je chciał, mogę oddać. Wystawiłem też na olx, może ktoś kupi.

XIII - ustaw sobie jakiś awatar, będzie cię łatwiej kojarzyć. ;)
15
Po pierwsze, szczere gratulacje i najlepsze życzenia na nowej drodze ;)

Po drugie, chyba jeszcze cię trzyma po weselu, jak tak czytam twoje posty. ;D