30 Marzec 2020, 03:32:44

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Q

1
Zack Snyder ostatnio za pomocą aplikacji Vero na żywo podzielił się swoim komentarzem odnośnie  "Batman v Superman: Dawn of Justice" w wersji Ultimate Edition.

Chociaż na Vero dostępny był tylko stream, to relacja została umieszczona też przez fanów na YoTube i każdy może się z nią zapoznać.

2

PLOTKA

W zależności od sytuacji w przestoju zdjęć, a także zamknięcie kin może dojść do przesunięcie premiery "The Batman".Jeśli obecna sytuacja utrzyma się przez dłuższy czas, to podobno rozpatrywane daty premiery to okolica święta dziękczynienia 2021 czyli 24 listopada (środa), albo przesunięcie na wiosnę/lato 2022.

https://batman-on-film.com/10857/could-the-batmans-release-date-move/

Oczywiście, żadne decyzje nie zapadły i są to jak na razie tylko plotki.

Z wcześniejszych doniesień, podobno Matt Reeves stawia w dużej mierze na efekty praktyczne, więc okres post-produkcji nie musi być zbyt długi.
3
Już sam tytuł wyjaśnia - Batman Begins: The Movie & Other Tales of Dark Knight

a opis nie pozostawia złudzeń:

CytujThis collection also contains four more tales featuring the comic-book version of the Dark Knight!

Te dodatkowe historie to: The Man Who Falls, Air Time, Reasons i Urban Legend
4
DLC dość krótkie ale razem łącznie to już jest nazbiera się więcej. Najlepiej wypadaj DLC z Batgirl oraz Season of Infamy: Most Wanted, co nie tylko zapewnia dobrą rozrywkę, ale też ciekawe fabularne rozwiązania m.in. w sprawach Mr. Freeze'a i Ra'sa.

Jeśli zliczymy mapy i możliwość gry różnymi postaciami, to robi się tego naprawdę dużo, aż za dużo, bo mimo wszystko po jakimś czasie można mieć odczucie monotonności, niemniej jednak by wszystko przejść potrzeba będzie dużo czasu.

Co do dodatków to też plus za różne batmobile za to, że nie są to tylko skórki, ale każdy z nich prowadzi się jednak trochę inaczej.
5
Rozpoczęcie od najwyższego poziomu może stwarzać problemy, ja gram na normalnym, bo zbyt sporadycznie gram, żeby utrudniać sobie przyjemność z gry. A w "Arkham Knight" wprowadzenie nowych typów przeciwników czyni walki trudniejszymi niż we wcześniejszych grach.
6
Cytat: Juby w 18 Marzec  2020, 21:27:44Wydałem na tę grę kupę kasy, a zagrałem raz, utknąłem na 90% fabuły i nigdy do niej nie wróciłem.

Przy którym momencie utknąłeś?

Gdybym przy"Arkham Knight" miał tak wielkie problemy jak niektórzy wspominają, to pewnie bym jej nie dokończył, ale mimo pewnych wad uważam, ją za całkiem fajną rozrywkę.

Co zaś tyczy się recenzji, to też głosy są podzielone - http://www.batcave.com.pl/gry/batman-arkham-knight/recenzje/recenzja-1-pc/
7
Granie w gry kilka lat po premierze ma pewne zalety. W wersji dostępnej poprzez Epic Games nie było żadnych problemów z grywalnością, oczywiście sprzęty obecne lepiej sobie radzą ze starymi grami. Jeden poważny zgrzyt miałem tylko przy okazji ukończenia DLC z Batgirl, gdzie po zakończaniu gra się wyłącza.

Jeśli chodzi o same wrażenia, to na początku od razu można narzekać na walki z udziałem Batmobila. Zamiast usprawniania Batmana, trzeba się zająć jego pojazdem, by te czołgowe monotonne starcia nie stały się koszmarem. Innym koszmarem jest ostatni tor Riddlera. Jednak istnym dobiciem gracza jest konieczność zebrania wszystkich trofeów, by mieć pełne zakończenie. Zdecydowanie za dużo tego i zabiera to przyjemność, z gry, zwłaszcza gdy zbliżamy się do końca.

Sama gra jednak na plus. Kilka rzeczy to miłe zaskoczenie. Nowe możliwości walki czy efektowna walka w duetach. Niestety kilka razy twórcy źle podchodzą do pewnych rzeczy. Kiedy odblokowujemy nowy gadżet irytujące jest że na każdym kroku jesteśmy zmuszenie z niego korzystać.

Z jednej strony zadania w trybie łowcy stały się bardzo banalne, ale już przy trybie Rzeczywistości Rozszerzonej z wymaganiami co do zastosowanych walk nie jest tak łatwo. Na plus wprowadzenie nowych rodzaju przeciwników, czy też medyków, ale grając w wersji na PC momentami ma wrażenie że tryb walki jest bardziej przyjazny użytkownikom konsol, co tycze się też sterowania Batmobilem przy torach wyścigowych.

Sama fabuła gry jest OK, chociaż postać Arkham Knighta rozczarowała mnie, też sprawa z Barbarą była do przewidzenie. Pozytywna okazała się obecność Jokera. Mam pewne zgrzyty co do zakończenie, niby jest to ładne zwieńczenie działań Batmana, ale jednak czegoś zabrakło. Problemu tego nie rozwiązuje też dodatkowe DLC, które praktycznie poza misją Batgirl to tylko dodatkowe lokalizacje, bez większego fabularnego zaangażowanie.

Oczywiście brak starcie z bossami, to duże rozczarowanie, chociaż mniejsze gdy równocześnie wypełnia się misje w ramach DLC Season of Infamy. Niemniej jednak, kiedy podczas misji z Two-Face'em załatwiamy po kolei jego ludzi, i na koniec jakby nigdy nic samego Harveya, to jest wilce niewykorzystana szansa. Do plusów gry zaliczyłbym też przy tej okazji możliwość sterowania innymi urządzeniami, czy zrzucania żyrandoli itp.

Ogólnie "Arkham Knight" nie jest najlepszą grą z serii, ale ma kilka ciekawych rozwiązań i jest dosyć wciągająca, nie brak jednak pewnych mocno irytujących rozwiązań.
8
Bardzo przeciętnie to wygląda, aby filmowa wersja prezentowała się lepiej. Na szczęście na oficjalnych zdjęciach, chociaż z oddali nie jest tak źle.

Wiemy już, że ten Batman ma samemu odpowiadać za swój strój i pojazd, ale mógłby pokusić się o zamówienie poszczególnych elementów maski u jakiś zewnętrznych producentów w dużych ilościach, by nie wzbudzić podejrzeń, ale ten motyw wykorzystano już w Begins, więc...
9
Poczekajmy na zdjęcia w pełnej charakteryzacji i kostiumie. Wcześniej też raczej nikt nie widział Oldmana w czy J.K. Simmonsa roli Gordona, a okazało się, że były to trafne castingi, chociaż rola Simmonsa to bardziej epizod nie w pełni wykorzystany.

10
Aktualne zdjęcie Jeffreya Wrighta, zapowiada, że filmowy Jim Gordon będzie miał klasyczne wąsy.

https://twitter.com/tvs_movies/status/1236637445657169920/photo/1
11
I to Batmobil. Potwierdziły się wcześniejsze plotki o muscle car:

http://www.batcave.com.pl/2020/03/pierwsze-spojrzenie-na-batmobil-z-the-batman/

Zdjęcia klimatyczne i jest też Batman. Ale trochę za mało nietoperzastości, jak dla mnie, w tym pojeździe, ale przy takim podejściu reżysera powinien się sprawdzić
12
Inne filmy i seriale / Odp: Bondy
04 Marzec 2020, 18:43:14
Były opóźnienia w produkcji i zmiany daty, teraz kwestia koronawirusa sprawiła, że premiera przesunięta została na listopad.

https://twitter.com/007/status/1235248760260874241
13
"Liga Sprawiedliwości" w TVN 7 - wersja dla TVN, tekst Radosław Nosek, czytał Jarek Łukomski.
14
Inne filmy i seriale / Odp: Indiana Jones
27 Luty 2020, 11:53:23
Ford cały czas dobrze się trzyma i sprawdza się jako stary poszukiwacz w filmie "Zew krwi", więc jeśli wejdą na plan w pierwszej połowie tego roku, to Harrison powinien jeszcze dać radę.

Rezygnacja Spielberga to w gruncie rzeczy może okazać się bardzo dobrą decyzję. Kolejny jego "Indianę" byłby porównywany do trzech pierwszych, a z w wiekiem nie jeden reżyser nie może sprostać oczekiwań, ani własnej legendzie.

Mangold kręcąc "Le Mans '66" pokazał, że nie trzyma się jednego tematu, więc nie musi to być powtórka z "Logana", której styl nie pasuje do Indiany Jonesa. Ale całą seria zasługuje na lepsze pożegnanie niż "Kryształowa czaszka".
15
Bat-Filmy / Odp: Superman: Red Son
26 Luty 2020, 15:30:55
Diedrich Bader użycza głosu Batmanowi w wersjach bardziej humorystycznych jak w "Brave and Bold", czy "Harley Quinn", a jako, że "Red Son" to elseworld to pewnie dlatego zdecydowali się na większe przetasowania w obsadzie.