18 Październik 2019, 20:21:20

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

1
The Batman / Odp: "The Batman" (2021) - ogólna dyskusja
17 Październik 2019, 12:09:57
Discussing Film mówiło, że Robert Richardson będzie robił zdjęcia do Batmana na kilka dni przed ogłoszeniem Frasera... a więc marne to źródło. Tak samo jak imdbPro. Jestem w stanie w to uwierzyć, skoro Fraser odpowiada za zdjęcia, ale nie jest to potwierdzone :P Bardziej jest to "educated guess"
2
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
16 Październik 2019, 14:39:17
Pattinson, Wright i Kravitz już są podpisani. Jonah Hill nie.

Mamy też Grega Fraisera jako operatora.

Więc wraz z Reevesem mamy 5 osób, w tym trójkę aktorów.
3
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
16 Październik 2019, 14:37:10
700 padnie na pewno. Podejrzewam, że film zostanie najbardziej dochodowym filmem z kategorią R w historii. Pewnie pokona 800 milionów jako pierwszy. Ale miliard to też ciężko stwierdzić. Ten weekend będzie ważny bo wychodzą trzy filmy, dwa dość duże (Maleficent 2 i Zombieland 2) i jeden, który skradnie trochę echa kontrowersji od Jokera (film z Hitlerem). Jeśli dochody Jokera mocno spadną to do miliarda nie dobije, ale jeśli będzie tracił tylko jak dotychczas to jest szansa.
4
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
14 Październik 2019, 23:24:15
Zoe Kravitz została nową Catwoman. Jak na mnie dobry wybór, jest naprawdę dobra w Wielkich kłamstewkach. Choć przyćmiona przez starsze koleżanki Kidman, Dern, Witherspoon i Streep, to widać w niej duży talent. Z resztą talent ma w genach po rodzicach.

Aaaa, no i oczywiście nie wybierano tylko w czarnych aktorkach:
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/batman-zoe-kravitz-nabs-catwoman-role-1247050
De Armas, Ballinska i Gonzalez były tymi, które były testowane z Pattinsonem...

(Nie żeby ktoś się sugerował dyrdymałami portalu GeeksWorldWide i tworzył wokół tego kretyńskie teorie jakie to studia są "rasistowskie", aby pasowały do obłąkanego i paranoidalnego światopoglądu, gdzie biali są jakimś prześladowanym i zagrożonym gatunkiem :P Co tam wie The Hollywood Reporter, GeeksWorldWide, to jest dopiero strona :D )

Z kandydatek to poza Ballinską (w ogóle jej nie kojarzę), wszystkie widziałbym w tej roli. De Armas i Gonzalez na pewno mają największy seksapil, ale wrażliwa Kravitz chyba najbardziej pasuje do wrażliwego Pattinsona. Od obojga bije taką artystyczną duszą.
5
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
14 Październik 2019, 14:30:40
Film w kinach radzi sobie świetnie, już ponad 500 milionów... w tym tempie prawdopodobnie stanie się najbardziej dochodowym filmem z kategorią wiekową R w historii (Deadpool 2 jest numerem jeden póki co).

Coś spowodowało, że ten film trafił w swój zeitgeist i ludzie ciągle o nim mówią. Incele obrały go sobie jako ich wizytówkę, a inni są źli na to, że promuje incelów. Prawica zachwycona bo ma swojego "bohatera", lewica bije na alarm bo teraz nagle filmy są "niebezpieczne". I każdy chce się przekonać kto ma racje.

Trzeba na wstępie przyznać, że nawet te zamieszanie by nic nie dało, gdyby film nie był conajmniej kompetentnie zrobiony. Nawet jeśli uważam, że osoby które chodzą tylko na filmy superhero i teraz przeżywają szok i mocno przesadzają z jego jakością, to nie ukrywam, że głównie za sprawą Phoenixa i muzyki trzeba docenić film. Nieudolne "przesłanie" też sugeruje niektórym, że ma coś więcej do powiedzenia.

Ale nie ukrywajmy, że upolitycznienie tego filmu w obecnych czasach nie działa na jego korzyść. Logan, który jest o wiele lepszym, subtelniejszym i głębszym filmem, takiego zamieszania w okół siebie nie robił. Większość osób była również w szoku jego jakości, i to zasłużenie, ale nie rozpętała się międzynarodowa debata na temat filmu.
6
Inne filmy i seriale / Odp: Marvel Cinematic Universe
14 Październik 2019, 14:18:36
Tymczasem, Martin Scorsese...


Żałosne i smutne niestety.
7
Joker / Odp: Wrażenia po seansie "Jokera" (spoilery)
14 Październik 2019, 10:06:04
Co mnie rozbawiło to to, że Phoenix grał rolę o wiele młodszej postaci. Jak rozmawiał z Thomasem to sobie myślałem, że oni wyglądają bardziej jak bracia niż ojciec i syn :P nawet jeśli obu aktorów dzieli blisko 20 lat różnicy.
8
Ogólnie o Batmanie / Odp: Nawiązania
09 Październik 2019, 14:40:24
Ktoś już oglądał nowy odcinek Scooby Doo z gościnnym występem Batmana?
9
Jeśli chodzi o filmy superbohaterskie to również mamy już wszystkie za sobą w tym roku, a że jeden z nich sporo namieszał na powtórkach to pora na update listy tych najlepszych.


Cała lista znajduje się na moim letterboxd:
https://letterboxd.com/lelekpl/list/superhero-movies/

A więc tym filmem jest Avengers Endgame, który na powtórkach u mnie bardzo zyskał. Jest to świetne emocjonalne zwieńczenie całej sagi, ba, całej serii. I to w jaki sposób żegnamy się nie tylko z Tony'm, ale chyba zwłaszcza ze Steve'm jest rewelacyjnie zrobione. Nadal mam problem z ostatnią bitwą, za dużo się w niej dzieje, ale pomiędzy tym wszystkim film działa doskonale.

Dodatkowo znalazło się miejsce w aktualizacji dla dwóch nowych filmów DC - Shazam! i Joker. Joker oczywiście to nie film o superbohaterze, no ale jest naturalnie z takowym powiązany. Shazam! natomiast to po prostu świetne kino rozrywkowe, które łączy bardzo umiejetnie elementy dramatyczne, komediowe, a nawet i grozy. Dwie zupełnie inne produkcje, ale równie udane. Gratulacje należą się WB i DC za ten rok i te filmy. Oby nowy zrebootwany (TAAAAAK!!!) Batman utrzymał tą tendencję.

A w spoilerze jeszcze te najgorsze gdyby komuś się klikać w linka nie chciało:
Spoiler: ShowHide

Tak ku przestrodze ;)
10
Bat-Filmy / Odp: Oceny filmów o Batmanie
09 Październik 2019, 13:40:47
Na ten rok to znowu byłyby już wszystkie filmy z Batmanem, więc czas na aktualizację:

Filmy aktorskie:
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 9/10
Batman Begins - 9/10
Batman - 9/10
Batman Returns - 7/10
Batman: The Movie - 7/10
Batman & Robin - 6/10
Batman Forever - 5/10
Batman v Superman: Dawn of Justice - 3/10

Filmy animowane:
Batman: Gotham Knight - 8/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 - 8/10
Justice League: Crisis on Two Earths - 7/10
Batman: Gotham by Gaslight - 7/10
Batman: Under the Red Hood - 7/10
The Batman/Superman Movie - 7/10
The LEGO® Batman - 7/10
Batman: Mask of Phantasm - 7/10
Justice League: Flashpoint Paradox - 7/10
Superman/Batman: Public Enemies - 7/10
Justice League: The New Frontier - 7/10
The Batman vs. Dracula - 7/10
Batman: Return of the Caped Crusaders - 7/10
Scooby Doo! & Batman: The Brave and the Bold - 7/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 - 7/10
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles - 7/10
Batman: Assault on Arkham - 6/10
Justice League: Doom - 6/10
Batman: The Killing Joke - 6/10
Batman: Year One - 6/10
Batman vs Two-Face - 6/10
Batman: Hush - 5/10
Justice League: War - 5/10
Superman/Batman: Apocalypse - 5/10
Justice League Dark - 5/10
Justice League vs. The Fatal Five - 4/10
Justice League: Throne of Atlantis - 4/10
Batman Ninja - 4/10
Batman Beyond: Return of the Joker - 4/10
Batman and Harley Quinn - 3/10
Son of Batman - 3/10
Batman vs Robin - 2/10

Powiązane:
Joker - 8/10
The LEGO® Movie - 5/10
Justice League - 4/10
Suicide Squad - 4/10
Catwoman - 1/10
11
Joker / Odp: Wrażenia po seansie "Jokera" (spoilery)
09 Październik 2019, 13:15:20
Ja jednak daję 8/10. Dzięki temu, że film jest jednak poniekąd wyjątkowy w swojej kategorii, nawet jeśli sam nie ma wiele do powiedzenia to powoduje dyskusje i zostaje w pamięci. Solidne kino, w większości bez rewelacji, ale tutaj bardziej liczy się jaki pozostawia po sobie ślad.

Cytat: Q w 09 Październik  2019, 12:30:22Według mnie przemiana Arthura jest dobrze pokazana z odpowiednim tempem. I pod koniec to nie ten sam bohater. Cały czas ma swoje problemy, ale już bez leków nie chce się dostosować do otaczającego świata ani uciekać w fantazje. Widząc tłumy ludzi w maskach czuje się doceniony i podoba mu się to, nawet docinki Franklina go nie paraliżują.

Co do kolejnej sceny opisanej w spoilerze. To jest ona jednak inna niż we wcześniejszych filmach i po raz pierwszy nie jest to retrospekcja, więc w zupełności nie mam z nią problemu.
No oczywiście, że Arthur jest w pewien sposób odmieniony. Jego pewność siebie się totalnie zwiększyła i czuje się teraz pewnie w swojej nowej skórze... Jednak w środku nadal pozostaje tym samym użalającym się nad samym sobą i winiącym "system" (który nawet w filmie nie jest wyjaśniony, wracam do tego, że film nic nie ma do powiedzenia) za swoje czyny miernotą. Słychać to w jego monologu w programie De Niro. Na końcu jedynie widzi, że może wpłynąć na społeczeństwo radykalnymi sposobami (co jest bardzo etycznie niepoprawnym momentem w filmie, który mi się nie podobał - ratuje go jedynie to, że być może jest zwyczajnie jego fanatyczną fantazją) i wtedy staje się Jokerem.

Śmierć Wayne'ów pozwala na zaznaczenie połączenia między Bruce'm a Arthurem. Według mnie jak najbardziej trafnie była użyta. Nie pokazywać sceny tylko dlatego, że za często była używana czy i tak pokazać bo jest istotna dla filmu? Oczywiście, że ta druga opcja jest logiczniejsza.
12
Joker / Odp: Wrażenia po seansie "Jokera" (spoilery)
08 Październik 2019, 08:47:24
Jeśli chodzi o słuchanie tych melodii poza filmem, to masz rację. Wątpię, aby dobrze się ich słuchało na telefonie. Są zwyczajnie monotonne, jak większość tempa filmu.
13
Joker / Odp: Wrażenia po seansie "Jokera" (spoilery)
07 Październik 2019, 23:35:05
Ja mam mieszane uczucia. Niektóre elementy filmu są świetne, wręcz rewelacyjne (zwłaszcza Phoenix, który daje z siebie wszystko... czasami może za dużo, zbyt teatralnie), ale nie wiem czy reżyser miał coś w tym filmie do powiedzenia. Wiem co chciał przedstawić, i jest to smutna historia pokręconego człowieka, ale nie to co chciał tym powiedzieć. Film wydaje się przez to po prostu PUSTY po zakończeniu.

Nie zgadzam się z Funky'm co do muzyki. Może słuchana poza filmem jest mało rytmiczna, ale w filmie wypada bardzo dobrze, poza tym wszelkie piosenki i melodie są również świetnie dobrane.

Zdjęcia mi się nie podobały, poza niektórymi ujęciami, które trochę oszukują swoją efektywność za pomocą slow motion. Poza tym strasznie gimnazjalne wizualizacje... Arthur codziennie wchodzi po schodach, bo ma w życiu pod górkę... ależ to "głębokie" :P

Finał filmu jest bardzo dobry, choć przewidywalny. W końcu była pewna namiastka Jokera w tej postaci. No i starają się wtrącić coś w rodzaju przesłania o społeczeństwie, ale jest to tak banalne i obłąkane jak sam Arthur.

Najbardziej jednak podobała mi się nierzetelność tego filmu. Zarówno Joker, jego matka, być może Wayne i sam film często nie mówią nam całej prawdy, bądź oszukują i trzeba samemu zdecydować co jest prawdą, a co nie. Taki zabieg nie zawsze działa, ale tutaj w większości się udaje (poza sekwencjami z bohaterką graną przez Zaze Beetz, które są oczywiste).

Tempo nie jest rewelacyjne. Zbyt dużo spędzamy czasu z gnębionym Arthurem i jego schorzeniami. Pierwsza połowa się przez to wlecze. Potem jest lepiej.

Mimo wszystko jest to ciekawy eksperyment jako całość i chciałbym więcej takich pomysłów. Nie do końca jako taki dramat, ale po prostu więcej zabawy różnymi gatunkami i pomysłami na nowe wersje znanych postaci.

Ocena chyba 7/10, choć może obniżę lub podwyższę o jedno jutro jak się z tym prześpię.

Nie będę natomiast porównywał Phoenixa do NIcholsona, czy Ledgera, bo tamci grali Jokera. Phoenix gra Arthura Flecka.
14
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
05 Październik 2019, 09:53:55
Z zeszłego roku bardzo polecam Ci muzykę z Pierwszego człowieka
15
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
03 Październik 2019, 11:28:51
Dzięki za powtórzenie swojej wybiórczej "ideologii", a teraz żegnam.