12 Grudzień 2019, 03:46:11

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

1
Uniwersum Batmana / Odp: Egmont - komiksy z Batmanem
01 Grudzień 2019, 10:21:36
Fajnie, że wróciłeś się czymś podzielić. Na "Książę z bajki' też czekam, tym bardziej, że o tym albumie słyszałem naprawdę dobre rzeczy.
2
Inne filmy i seriale / Odp: Ostatnio ogladalem...
01 Grudzień 2019, 10:18:56
Irlandczyka ogląda się jak parodię filmów gangsterskich.

Odmłodzona twarz De Niro nie łączy się z jego mimiką, a tym bardziej super starym ciałem. To jest tak komiczne, że totalnie wyciągało mnie z filmu.

Jak De Niro gra mniej więcej swój wiek jest lepiej (choć bez zmiany ciała, nigdy nie wiem ile on w ogóle powinien mieć lat), ale do tego momentu mija niemal dwie godziny :P No i oczywiście tematyka. "Gangsterzy zabijają innych gangsterów: The Movie". Strasznie odkrywczy teren dla Scorsese 😒 WTF? Co krytyka widzi w tym filmie?
3
Ja pewnie na święta dostanę, to się podzielę wtedy.

Co do innych komiksów to z ręką na sercu się przyznaję, że nic nie czytam obecnie. Rebirth mnie strasznie zniechęciło do czytania serii, a z tych komiksów nie z uniwersum to jedynie White Knight mnie zaciekawił, ale też jeszcze nie czytałem.
4
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
22 Listopad 2019, 23:34:41
No to mamy Carmine'a Falcone: https://twitter.com/mattreevesLA/status/1198001378125393920

John Turturro.
5
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
21 Listopad 2019, 10:07:39
Joker był dobry, ale kontynuacji nie potrzebuję. Nie dlatego, że to "zniszczyłoby" oryginał, bo nie wierzę w takie pierdoły (niech sobie robią ile chcą sequeli, prequeli i remaków, oryginału i tak nie zmienią), po prostu nie interesuje mnie co dalej się stanie z Arthurem.

Pomysł na podobne historie z innymi postaciami jest ciekawy, ale nie ze strony Phillipsa, który już udowodnił, że lubi kopiować samego siebie (bądź Scorsese). I co teraz by zrobił? Two-Face jako dramat kryminalny osadzony w Gotham-Bostonie a'la Infiltracja z Mattem Damonem? Pingwin jako Kasyno z Joe Pescim w małej roli? :P

Man-Bat jako body-horror w stylu Davida Cronenberga byłby ciekawszy, choć pomysł też wtórny jak Joker, jeśli również wizualnie odnosiłby się do oryginału.

Myślę, że takie przedstawianie filmów o złoczyńcach remakując stare klasyki może się szybciej znudzić niż standardowe filmy superhero bo będzie szybko pachniało nieśmiesznym żartem, jeśli będzie tak samo oczywiste jak Joker.

Ogólnie Joker byłby lepszym filmem, gdyby chociaż wizualnie był zbliżony do tradycyjnego Gotham, a nie małpował Taksówkarza i pod tym względem.
6
Wyszedł nowy zwiastun do musicalu "Cats". Jak ktoś nie widział oto on:

:P


Ale poważnie, prawdziwy zwiastun jest dziwny, śmieszny i fascynujący jednocześnie. WTF!
7
Cytat: undefinedAny period of ten years is a decade, including any arbitrary span of ten years; for example, the statement that "during his last decade, Mozart explored chromatic harmony to a degree rare at the time" merely refers to the last ten years of Mozart's life without regard to which calendar years are encompassed.
The most common way to refer to decades is to group years based on their shared tens digit, such as the nineteen-sixties (1960s) referring to the period from 1960 to 1969. This is the definition generally used on Wikipedia. Sometimes, only the tens part is mentioned (60s or sixties), although this may leave it uncertain which century is meant.
An ordinal decade in the Anno Domini[a] year numbering system is a period from a year which ends on the digit 1 to the following year which is a multiple of ten; for example, the period from 1961 to 1970 was the 7th decade of the 20th century (or the 197th decade), and the period from 2001 to 2010 was the 1st decade of the 21st century (or the 201st decade).
Particularly in the 20th century, a nominal decade is often used to refer not just to a set of ten years but rather to a period of about ten years - for example, the phrase the sixties often refers to events that took place between around 1964 and 1972, and to memories of the counterculture, flower power, protests of 1968 and other things happening at the time. Often, such a nominal decade will come to be known by a title, such as the "Swinging Sixties" (1960s), the "Warring Forties" (1940s) and the "Roaring Twenties" (1920s). This practice is occasionally also applied to decades of earlier centuries, for example, references to the 1890s as the "Gay Nineties" or "Naughty Nineties".
CytujW słownikach nie ma żadnych znaków, aby dekady nie można było liczyć np. od roku 1998. Oto przykład z Polityki (numer z listopada 2008): ,,Japonia znajduje się już w silnej recesji, Chiny odnotowały właśnie najniższe od dekady tempo wzrostu produkcji przemysłowej (...)".
- Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
8
Jeśli to się stanie to byłoby dobrze, jedynka była świetna i nie zasłużyła na tak słaby wynik finansowy. Ale nawet jeśli nie to przynajmniej już oficjalnie ogłosili datę Blacka Adama. Może po 98 latach czekania od ogłoszenia Johnsona w tej roli w końcu doczekamy się tego filmu i może zobaczymy tam też Shazama.
9
Nie tylko Joker był ostatnim filmem z tego gatunku w tym roku, ale przecież tej dekady. Na podsumowanie wszystkich filmów tej dekady jeszcze muszę poczekać, aż zobaczę takie filmy jak The Lighthouse, The Irishman czy Rise of Skywalker, ale filmy superhero z 2010-2019 mogę krótko podsumować:
1. The Dark Knight Rises
2. Logan
3. Avengers: Endgame
4. The Avengers
5. Captain America: Civil War
6. X-Men: Days of Future Past
7. Thor Ragnarok
8. Dredd
9. Guardians of the Galaxy
10. Joker
11. X-Men: First Class
12. Shazam!
13. Kick-Ass
14. Avengers: Infinity War
15. Deadpool 2
16. Deadpool
17. Captain America: The First Avenger
18. Black Panther
19. Chronicle
20. Spider-Man: Far From Home
Wyróżnienia: Spider-Man: Homecoming, Thor, Captain America: The Winter Soldier, Man of Steel, Guardians of the Galaxy vol. 2

A te najgorsze w spoilerze:
Spoiler: ShowHide
- Jonah Hex
- Batman v Superman: Dawn of Justice
- Teenage Mutant Ninja Turtles
- Green Lantern
- Suicide Squad
- Thor: The Dark World
- Justice League
- Fantastic Four
- Ant-Man and the Wasp
- Hellboy

(aż smutne patrzeć na tyle słabych filmów DC)
10
Inne filmy i seriale / Odp: Terminator
14 Listopad 2019, 21:00:13
Clarke też mi aktorsko nie przeszkadzał. Postać skopana, ale aktor wypadł ok. Do Bale'a się nie umywa, ale lepsze to to, niż Stahl, totalnie bez charyzmy. I tu nie chodzi nawet o to, że Stahl nie był badass madafaka, bo jego postać miała być zupełnie inna w tym momencie jego życia i na potrzeby fabuły tego filmu, ale i tak był strasznie bezpłciowy i kompletnie mnie nie obchodził. A jak już miał być twardzielem w scenie w przyszłości wypadł w niej przekomicznie.
11
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
14 Listopad 2019, 20:55:34
Wiem o kogo Ci chodziło, nabijałem się z Ciebie :P BroSNAN, Leon, BroSNAN ;)
12
The Batman / Odp: Kto w obsadzie "The Batman"?
14 Listopad 2019, 12:29:03
Charlesa Bronsona byś wolał? :P
13
Inne filmy i seriale / Odp: Terminator
14 Listopad 2019, 12:22:32
Cytat: Leon Kennedy w 14 Listopad  2019, 10:56:14Tam było sporo absurdów, ale ogólnie ogl się to nawet, nawet, a i wizualnie było dobrze. I przynajmniej tutaj John jest dobrze zagrany.

I tak to się kupy nie trzyma, bo jeśli wiedzieli dlaczego jest ważny dla Connora, a skoro go porwali, to musieli wiedzieć, to by go od razu zabili i czekali spokojnie na Johna i po zabawie.

Wizualnie to jedyny ciekawy sequel po T2. Jednak wiedza Skynetu o Kyle'u jest absolutnie logiczna. Jego dane zostały spisane w komisariacie w przeszłości, historia medyczna Sary również, więc Skynet wie o jego wadze. To, że go nie zabijają to też jest logiczne zważywszy że są w swojej fortecy i nie może im uciec, a przynęta jest zawsze lepsza żywa. To, że udało im się uciec, to jest absurd, ale również umowność kina akcji.

Dla mnie największy problem z tym filmem to kategoria wiekowa, brak jakiegokolwiek elementu cyberwojny (żadnych laserów?) i niestety cały wątek z Marcusem, który przez zmianę w zakończeniu, jest totalnie z dupy. I o ile dobrze się go ogląda za pierwszym razem, o tyle na powtórkach te momenty chce mi się przewijać. Jakieś tam "absurdy" to akurat najmniejszy problem każdego filmu.
14
Inne filmy i seriale / Odp: Terminator
14 Listopad 2019, 10:12:07
Cytat: Leon Kennedy w 14 Listopad  2019, 09:59:57ale przy drugim uderza spora ilość głupotek jak np. Skynet przetrzymujący Kyle'a, aby Connor miał szansę go uratować, a chyba nie o to im chodziło.
No chyba o to im chodziło. Kyle ich nie interesował tak naprawdę, użyli go jako wabika na Johna. To, że w fabryce Terminatorów wysłali na niego tylko jednego to już był absurd.
15
The Dark Knight / Odp: Wrazenia po filmie
07 Listopad 2019, 08:15:46

Druga część serii o symbolice w trylogii Christophera Nolana. Tym razem na tapecie - Mroczny rycerz.