Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - LelekPL

Strony: [1] 2 3 ... 217
1
Bat-Filmy / Odp: DC Extended Universe - wątek ogólny
« dnia: 10 Grudzień 2018, 08:46:56 »
Oczywiście, że był to hit. Jednak co to ma do tego, że jemu film się nie podobał?

Flasha to już z Ezrą nie zrobią, tak samo jak Supermana z Cavillem i Batmana z Affleckiem. Ale Ci co liczą na film o Supermanie mogą być spokojni, w przyszłym roku taki wychodzi... no prawie

Sorry...

2
Bat-Filmy / Odp: DC Extended Universe - wątek ogólny
« dnia: 09 Grudzień 2018, 19:34:30 »
Odbiór WW to Twoja subiektywna sprawa
Leon, czasami twoje posty wzywają o pomstę do nieba. No oczywiście, że to jego opinia. Po co to wogóle pisać? Nie pisze przecież prawdy objawionej, tylko dzieli się swoją opinią. I zgadzam się z nim, Wonder Woman była absolutnie przereklamowanym filmem.

Na Aquamana, Shazama, Wonder Woman 2 czy nawet Batmana (tak, nie wystarczy zmienić aktora, to nie on był problemem) też nie idę dopóki nie zresetują uniwersum. Będę jedynie wspierał Jokera i temu podobne produkcje, które z gównem Snydera nie będą miały nic wspólnego.

Odejście Cavilla i Adams jakoś mnie nie rusza. Jak ktoś wspomniał, i tka tam żadnej chemii nie było, a Cavill tylko wyglądał jak Superman.

3
Bat-Filmy / Odp: DC Extended Universe - wątek ogólny
« dnia: 08 Grudzień 2018, 07:35:58 »
Szkoda to jedynie, że jeszcze rebootu nie zrobili

4
Seriale animowane i TV / Odp: Gotham - serial TV
« dnia: 08 Grudzień 2018, 07:34:48 »
Czasu jest, aż nadto... tylko osoba odpowiedzialna za serial jest totalnie niekompetentna. Nawet nie wiem czy jakość dialogów i fabuły się poprawiła, bo przestałem oglądać po pierwszym sezonie, ale jak patrzę na zdjęcia i zwiastuny to wizualnie wygląda to absolutnie koszmarnie. Kostiumów już nawet nie chcę porównywać do cosplayerów, bo Ci są już klasę wyżej. Bardziej to wygląda jak kostiumy na Halloween... o zdjęciach, blokowaniu i oświetleniu nawet nie ma co mówić.

5
Inne filmy i seriale / Odp: Co nowego przyniesie nam kino?
« dnia: 08 Grudzień 2018, 07:28:56 »
Mnie kompletnie nie zainteresował, ale ogólnie nigdy nic z Pokemonami mnie nie przekonało. Nie jestem chyba grupą docelową. Za to ogólnie rok 2019 zapowiada się fantastycznie! Już niedługo lista najciekawszych pozycji

6
Bat-Gry / Odp: Nowa Gra?
« dnia: 08 Grudzień 2018, 07:25:57 »
Rocksteady raczej pracuje nad czymś nie związanym z DC... i dobrze by było. Od nich wolałbym coś oryginalnego.

7
Bat-Gry / Odp: Nowa Gra?
« dnia: 07 Grudzień 2018, 11:25:17 »
Sorry...


Wygląda na to, że jednak WBGM pracuje nad nową grą o Batmanie, prawdopodobnie związaną z Trybunałem Sów. Świetna nowina. Szkoda tylko, że zespół odpowiedzialny za świetne Arkham Origins mocno się już zmienił i nie wiem czego dokładnie możemy oczekiwać.

8
Bat-Gry / Odp: Wymarzona gra o Batmanie
« dnia: 24 Listopad 2018, 00:18:37 »
Po pierwsze, nie wiem co cytowana przez Ciebie treść mojej wypowiedzi ma wspólnego z grą o Justice League, która nad takimi elementami gry by się kompletnie nie skupiała. Po drugie, Rocksteady nie robi Justice League. To tylko plotka.

9
Bat-Gry / Odp: Wymarzona gra o Batmanie
« dnia: 23 Listopad 2018, 12:58:43 »
Nie jest to może moja WYMARZONA gra, ale swego czasu, jak jeszcze plotki na temat potencjalnej kontynuacji serii Arkham były dość częste, napisałem co ja chciałbym zobaczyć w takiej grze.

ARKHAM WARS (lub ARKHAM ORIGINS 2)

1) ZARYS FABUŁY:
Zasadniczo gra powinna rozpocząć się rok po wydarzeniach z Origins, a Azyl Arkham został ostatecznie ponownie otwarty. W Gotham wybuchła wojna pomiędzy klasyczną mafią (Falcone, Maroni, Sionis, Calabrese, Zucco) i szalonymi superzłoczyńcami (Joker, Mr Freeze, Scarface, Szalony Kapelusznik, Maxie Zeus, Ratcatcher, Killer Croc). Pingwin jest gdzieś po środku tego konfliktu, wspierając obie strony swoimi karabinami.

Batman ma teraz kilku sprzymierzeńców: James Gordon jest teraz po jego stronie; Barbara pomaga mu jako haker; i prokurator okręgowy, Harvey Dent, pomaga mu szybko pozamykać szaleńców w Arkham. Możemy spotkać się z nimi w dowolnym momencie gry, czasami nawet nam pomogą w niektórych misjach. W grze nie ma żadnych pomocników. Nie chcę kolejnej irytującej fabuły typu "Chcę pomóc", “Nie, nie możesz”. Chcę, aby główny wątek tej historii powrócił do złożonych i ciekawszych relacji Batmana z jego przeciwnikami!

Główną fabułą jest to, jak Gotham jest opanowane przez szaleńców i jak działania Batmana, Gordona i Denta, wraz z otwarciem Azylu ma na celu zmianę tego stanu rzeczy. Wykonują dobrą robotę, ale ponieważ wiemy jak kończy Harvey Dent, gra będzie miała złe zakończenie i będzie w zasadzie opowiadaniem o upadku Harveya Denta i porażce Batmana.

2) MAPA:
Mapa powinna obejmować wszystkie wyspy oraz główny ląd wraz z różnymi dzielnicami odzwierciedlającymi ich charakter, aby nadać im jeszcze więcej własnej charakterystyki. Każdy główny złoczyńca miałby kontrolę nad jakąś częścią Gotham.
Poza tym obszar powinien być NAPAKOWANY charakterystycznymi budynkami. W tej chwili Gotham jest torem wyścigowym dla batmobilu. I nie powinno tak być. Budynki powinny być blisko siebie, wręcz klaustrofobiczne i bardzo wertykalne. Jeśli to oznacza, że ​​batmobil nie będzie możliwy do użycia, to niech tak będzie i nie będziemy mieli grywalnego batmobilu. Wolałbym mieć dobre Gotham niż nadający się do gry batmobil, który jest nadużywany.

Różne obszary Gotham powinny mieć różne style:
- nowoczesne centrum przypominające NY / Chicago. Musi to być jedna z największych dzielnic, ale z dużymi drapaczami chmur obok siebie, nie tylko trzy lub cztery jak na Founders Island.
- stare Gotham z gotycką, niezwykle wysoką i przesadną architekturą (katedry, stare teatry) i znacznie mniej neonów i dużych ekranów
- coś jak Narrows, czyli slumsy Gotham
- zwykła dzielnica z wysokimi budynkami mieszkalnymi, szkołami, szpitalami

Plus:
- Wielki Park
- system kanalizacyjny

Wreszcie - lepsze oświetlenie i atmosfera miasta. Arkham City, a szczególnie Asylum, posiadały świetną atmosferę swoich map, podczas gdy Origins miała najlepsze oświetlenie.

3) WNĘTRZA:
Jednak większość elementów fabularnych powinno się odbywać w dużych obszarach ZAMKNIĘTYCH. Powinny być tak duże i szczegółowe jak w Asylum i tak unikalne jak w City lub Origins. Nie jakiś wyglądający tak samo bałagan jak w Knight. To przywróci ducha pierwszej gry i sprawi, że będzie bardziej przerażająca, niemal jak horror. Lokalizacje powinny być bardziej zróżnicowane nie tylko pod względem designu, ale też samych możliwości i perspektyw na Gotham: duży szpital, szkoła / uniwersytet, opuszczona fabryka, sąd (gdzie spotykamy się z Dentem), posterunek policji (gdzie spotykamy się z Gordonem na szczycie), całą Wayne Tower do naszej dyspozycji jako Bruce Wayne, Wayne Manor, batcave, duży budynek typu Nakatomi należący do Maxie Zeusa (gdzie walczymy z coraz większą liczbą przeciwników na każdym piętrze i staje się coraz trudniejszy, dopóki nie dojdziemy na szczyt do Maxie), wielkie podziemne tunele (gdzie toczy się kolejna wojna pomiędzy Killer Crociem i Ratcatcherem, którzy walczą o supremację nad bezdomnymi), stacja telewizyjna, prawdziwą Iceberg Lounge, większe doki należące do Falcone, duży Central Park, i oczywiście sam Azyl.

4) MISJE:
Jeśli chodzi o miasto, nadal powinno być pełno rzeczy do zrobienia, takich jak Riddler, poboczne zadania (jak makabryczne morderstwa i przestępstwa z mniejszymi wrogami takimi jak Killer Moth, Cavalier, Calendar Man, Magpie). Miasto będzie również wypełnione cywilami. W Gotham obowiązuje cisza nocna ze względu na wojnę gangów, więc nie będzie ich zbyt wiele ... i w większości przypadków, dopóki nie uratujemy ich od przypadkowego rabunku, nie będziemy w stanie wchodzić z nimi w interakcję (po prostu upadną na ziemię w obawie przed nami, podobnie jak niektórzy przestępcy w grze Origins czy City). Dzięki temu w mieście będzie wiele dodatkowych rzeczy do załatwienia.

Chciałbym również, żeby pomieszali to z przypadkowymi zbrodniami z oryginalnymi postaciami tak jak w Arkham Origins. Tym razem byłoby ich jeszcze więcej i posiadałyby większą złożoność fabularną. Może spotkamy się z niektórymi z nich więcej niż raz, albo musimy zeskanować od trzech do pięciu różnych scen zbrodni, zanim złapiemy osobę. Kto wie, jeśli te nowe postacie byłyby naprawdę dobrze zrobione to mogłyby dołączyć do panteonu postaci Batmana, tak jak Harley zrobiła to po TAS. Ale wszystkie te zbrodnie powinny być oparte na dobrej fabule, tak jak w Origins. Chcę opowieści w tych zbrodniach, chcę motywacji, a nie samej nawalanki!!!

I chciałbym, żeby trochę to również urozmaicili pod względem detektywistycznym. Skanowanie i analizowanie zbrodni (jak w Arkham Knight czy Telltale), sprawdzanie nadzoru kamery, analizowaniem danych na komputerze, raportami z autopsji, "pobieranie odcisków palców z rozbitej kuli". Coś co spowoduje, że Batman będzie prawdziwym detektywem.

Co do zbrodni, których pragnę to:
- zdecydowanie wszystkie rodzaje morderstw - seryjni mordercy, przypadkowe zabójstwa i zemsta, itp.
- napad
- znalezienie lokalnego gangstera terroryzującego okolicę
- odnalezienie starej ukrytej w grze zbrodni, czegoś takiego jak sprawa Cyrusa Pinkneya! To było naprawdę świetne. Może nowe mogą być połączone z Court of Owls i być czymś w rodzaju zapowiedzi dla Origins 3. Byłoby jeszcze fajniej! No i dużo tego. Coś w formie easter eggów jak z Red Dead Redemption 2. Takie rzeczy, które dodają coś do mitologii Batmana, mają kluczowe znaczenie dla nowego, świeżego doświadczenia.

5) ŚRODKI TRANSPORTU:
Naszymi środkami transportu są batwing i batmobile, ale żadne z nich nie jest wymagane w grze (inne może poza kilkoma trofeami Riddlera lub jeśli to będzie możliwe do misji pościgu).

6) GRYWALNE POSTACIE:
Gramy tylko jako Batman w głównej grze, ale mogą być krótkie chwile w historii, w której gramy jako inne postacie, takie jak Joker, Catwoman, a później nawet Two-Face. Postacie te będą miały dodatkowe mapy tematyczne, a po zakończeniu gry, będzie można ich używać w mapie głównej (wraz z kilkoma zadaniami), jeśli ktoś chce grać nimi więcej, ale nie będą używane w głównej opowieści.

7) GAMEPLAY:
Walka pozostaje w dużej mierze taka sama. Wystarczy przywrócić Martial Artists i może dodać nowe typy wrogów i to wszystko. Ale niech to będą bandyci z różnych ekip  i skorumpowana policja, a nie powtarzająca się ciągle milicja.

Prawdziwe (i powtarzalne) walki z bossami - WBGM wykonał niesamowitą robotę w różnych bitwach z bossami w AO i byłoby wspaniale mieć tego więcej, by przetestować wrogami różne umiejętności Batmana. Szkoda, że ​​nie będziemy już mieć porządnej bitwy z Man-Batem z racji fabuły Arkham Knight, ale są też inne postacie, które nadal mogą stanowić fizyczne zagrożenie dla Batmana i psychologiczne (możemy wreszcie doczekać się nowej planszy ze Strachem na Wróble)

Możliwość grania jako Bruce Wayne, eksplorując swoją firmę, Batcave i Manor. Powinniśmy także być w stanie wykonywać więcej pracy detektywistycznej jako Bruce, a może nawet w przebraniu. Zasadniczo dodając do detektywistycznych i fabularnych aspektów gry, dzięki którym ta nowa gra byłaby świeższa, skoro w walkach i tak nie da rady już wiele ulepszyć. Świetnie by było mieć więcej wyborów przy interakcji z różnymi postaciami. Takich sytuacji jak z Azraelem w Arkham Knight, ale do potęgi. Coś pomiędzy takimi wyborami, a wyborami w Telltale.

Dopracować tryb łowcy: dodać mechanikę światła i cienia. Również system oparty na strachu, w którym można zakończyć spotkania na różne sposoby, w tym gdy ostatni zbir decyduje się uciec zamiast walczyć. Fear Takedown jest ograniczony tylko do trzech zbirów naraz i może być użyty tylko wtedy, gdy zbiry się naprawdę boją, dzięki wykorzystywaniu różnych przewróceń za każdym razem. Więcej rodzajów wrogów w tym trybie byłoby mile widziane, a także nowe i różnorodne obalenia.

8 ) DODATKOWE POMYSŁY:
- Wszystkie skórki DLC / mapy wyzwań z Arkham Asylum, City, Knight i Origins powinny być dodane do następnej gry od początku. Wszystkie skórki do odblokowania w grze (w tym oczywiście skórki filmowe!!!) Żadnych niebieskich ścian! Mapy wyzwań powinny być też fabularne, tak jak misja z Black Maskiem w Arkham City czy Inicjacja z Arkham Origins, a nie jakieś debilne symulacje AR! Jak to będzie już od początku, to wtedy mogą zacząć dodawać dodatkowe skórki (jak Forever, HellBat, Zero Year, , Rebirth, Kingdom Come itp.) i dodatkowe mapy jako płatne DLC. Plus:
- Skórki dla złoczyńców (zdecydowanie Ledgera, Nicholsona i Hardy-Bane’a)
- Walki z bossami jako powtarzalne mapy wyzwań!
- fabuła dziejąca się podczas jakiegoś święta (dodaje to magii atmosferze - były już co prawda te najważniejsze Święta, Halloween i Nowy Rok, to może powtórka jednego z nich, albo no nie wiem… Dzień Niepodległości, Święto Dziękczynienia, Św. Patryka. ALe nie oszukujmy się, najlepiej wypadają święta)
- Zmienna/ustawialna pogoda (deszcz, śnieg, bezchmurnie, dzień)!!!
- przynajmniej jedna misja poboczna zajmująca się sprawami społecznymi - może to być Anarky lub zupełnie nowa postać. Wojny klasowe, polityczne, rasowe, imigracja itp. Coś znaczącego. Chcę, żeby te gry miały trochę głębi.
- bardziej brutalna animacja walki - na litość boską, dodajcie krew, jeśli już macie kategorię M!
- NIech gra znowu będzie straszna w zamkniętych pomieszczeniach!

9) ZAKOŃCZENIE:
Ponieważ gra zakończy się źle dla Batmana, nadal będzie potrzeba jakiegoś haka do następnej gry, która będzie zawierała... Trybunał Sów. Uświadomiliśmy sobie już, że Batman i Two-Face zmienili status quo Gotham, a Trybunałowi się to nie podoba i nie jest zbyt zainteresowany potencjalną utratą swojego miasta. I tak przechodzimy do...

ARKHAM NIGHTS (inaczej ARKHAM ORIGINS 3)

Głównymi graczami będą Trybunał, Two-Face, Anarky i ... Clayface. Głównym tematem tej gry byłaby tym razem PARANOJA. Batman nie jest pewien, czy rozumie Gotham, czy nie. Komu może zaufać, a kto jest zagrożeniem. Właśnie dlatego mamy Trybunał i Clayface’a. Naturalnie Strach na Wróble również miałby dużą rolę w grze.

POTENCJALNI NOWI ZŁOCZYŃCY

Z POTENCJAŁEM W FABULE GŁÓWNEJ:
- Trybunał - coś oczywistego
- Clayface - mam tu na myśli paranoję inspirowaną The Thing, Johna Carpentera, kiedy jako gracze nie wiemy kto jest kim.
- Harvey Dent - nadal analizujemy Harveya, bo to on jest interesujący, a nie Two-Face.

PODJĘCIE KOMENTARZU SPOŁECZNEGO:
- Ratcatcher - uważne przyjrzenie się kanałom Gotham byłoby mile widziane, a zwiedzanie biednych ludzi w Gotham mogłoby być ciekawe.
- Policja - Batman wciąż może być ścigany przez policję, a my możemy rozwiązywać sprawy skorumpowanych i złych policjantów, być może badając zabójstwo młodego niewinnego człowieka przez policjanta.
- Dagget - zły biznesmen

DETEKTYWISTYCZNE SPRAWY:
- Dollmaker - psychopata robiący lalki z ludzi, wydaje się oczywistym wyborem
- Scarface - podobnie jak wyżej, potencjał na kolejną upiorną sprawę
- Cluemaster - może być ciekawym zastępstwem dla Riddlera
- Magpie - bardziej zła wersja Catwoman. Musimy ją złapać
- więcej ukrytych śledztw w Gotham (typu Cyrus Pinkney/RDR2)

UNIKALNY GAMEPLAY:
- Doctor Phosphorus - stwarza zagrożenie pożarem, toksycznością itp. Batman nie może go dotknąć
- Killer Moth - test szybowania. Misje z Firefly i Man-Batem były naprawdę nieudane, więc potrzebujemy kogoś, kto da nam świetną latającą bitwę.
- Profesor Milo może zastąpić Stracha na Wróble i Szalonego Kapelusznika w tej części.
- Maxie Zeus - wykorzystanie energii elektrycznej może zepsuć wizję detektywa, musi przetrwać bez gadżetów w jego budynku.

ZAGROŻENIE FIZYCZNE:
- nowy Clayface - mógłby też być zaskakującym zagrożeniem, atakującym nas nagle, podszywając się pod kogoś innego, nam bliskiego.
- Doctor Death
- KGBeast
- Mad Monk
- Lock-Up

W rzeczywistości mamy tu wystarczająco dużo materiału dla trzech osobnych gier. A nie wymieniłem nawet powracających złoczyńców, którym należy poświęcić więcej czasu i uwagi, typu Anarky, Czarna Maska, Copperhead czy Calendar Man.

Szkoda, że ​​z powodu słabości Arkhamowych wersji niektórych postaci (Hush, Blackfire, Man-Bat) nie możemy ich użyć ponownie w grze. Mogły być DUŻO bardziej interesujące niż to, co otrzymaliśmy. Niestety było to pierwsze spotkanie Batmana z nimi. Ale szczerze i tak jest całe mnóstwo historii, które można opowiedzieć w tym uniwersum.

10
Inne filmy i seriale / Odp: Marvel Cinematic Universe
« dnia: 12 Listopad 2018, 22:27:33 »
EXCELSIOR

R.I.P. Stan Lee

Ps. Myślę, że na stronie facebookowej batcave, albo na głównej dać grafikę z twórczością Stana o Batmanie i jego Waynie Williamsie:

11
Bat-Gry / Odp: Batman The Telltale Series
« dnia: 10 Listopad 2018, 16:43:35 »
Tak jak obiecal, chociaż znacznie później, wklejam swoje wybory z drugiego sezonu:

Spoiler for Hiden:

12
Inne filmy i seriale / Odp: Friday the 13th i slashery
« dnia: 02 Listopad 2018, 11:10:35 »

A jak tam u Was Halloween i Grobbing?

W tym roku nie było 55 filmów, i nawet jednego serialu nie udało mi się obejrzeć, ale 31 nadal się udało... Ledwo ledwo, ale się udało. I znowu jestem w większości zadowolony. Powtórzyłem sobie kilka moich ulubionych klasyków, widziałem świetne nowe Halloween, kolejny klasyk od Hitchcocka, zaskakująco dobry film z perspektywy ekranu komputerowego (i drugi taki, absolutnie koszmarny) i dodałem kilka kolejnych filmów Vincenta Price'a do swojej kolekcji.

Oto moja tegoroczna lista:
Scream 9/10*
The Shining 9/10*
Halloween (1978) 9/10*
Trick R Treat 9/10*
Wes Craven’s New Nightmare 8/10*
I Confess 8/10
Death Becomes Her 8/10*
Halloween (2018) 8/10
Invasion of the Body Snatchers 8/10*
The Last Man on Earth 8/10
The Guest 8/10*
Searching 8/10
The Crow 7.5/10*
Halloween III: Season of the Witch 7/10*
The Abominable Dr. Phibes 7/10
Hocus Pocus 7/10
Mandy 7/10
The Uninvited 7/10
Blood Fest 7/10
Suspicion 6/10
The Orphanage 6/10*
Tragedy Girls 6/10
Apostle 6/10
Summer of 84 6/10
The First Purge 6/10
The Raven 6/10
Don’t Hang Up 6/10
It Came from Outer Space 5/10
April Fool’s Day 4/10
Warlock 4/10*
Unfriended: Dark Web 1/10

* - powtórka

13
Offtopic / Odp: ChatCave
« dnia: 29 Październik 2018, 10:01:16 »
Ja odpadam. Nie lubię rozbierania filmów na takie pierdoły... gdybyśmy coś tu pisali o tematyce, przesłaniu albo znaczeniu filmów (takich, wiesz, istotnych rzeczach) to jeszcze, chociaż i tak niedawno co oglądałem wszystkie i raczej nie chcę mi się oglądać wersji TVNowskiej z reklamami.

Natomiast jeśli ktoś chce w tym uczestniczyć, to chyba nasz Chat na dole głównej strony forum byłby do tego lepszy.

14
Offtopic / Odp: Konwenty Komiksowe i inne spotkania komiksiarzy
« dnia: 27 Październik 2018, 09:03:43 »
Ja byłem raz na Pyrkonie... i mi starczy tych konwentów. Niby fajnie, ale tak na raz. Czuję, że jeśli byłem tam właśnie tylko raz to wiem dokładnie jak to jest co roku. Główne atrakcje takich konwentów to:
- stanowiska w których ceny są karygodne i i tak nie ma nic ciekawego,
- cosplayerzy z którymi fajnie jest zrobić sobie zdjęcie... i tyle,
- no i prelekcje, które składają się z tematyki, która mnie albo w ogóle nie interesuje, albo wiem więcej niż osoby się na niej wypowiadające.
Zostają jeszcze często sympatyczni ludzie, ale sam czuję się za stary, żeby nowe znajomości tam zawierać z młodzieżą.

Na Dzień Batmana jednak zawsze pojadę. ;)

15
O stronie i forum / Odp: Komentarze: Sondy typu vs na BatCave
« dnia: 24 Październik 2018, 21:29:34 »
Ja dałem głos na Dollmakera. Upiorny koncept, dobry komiks i prosta fabuła bez komplikacji uniwersum tak jak z Hushem (nagle jakiś najlepszy kolega Bruce'a się pojawia - strasznie naciągane i telenowelate). Drugi u mnie byłby Talon, a trzeci Pyg.

Strony: [1] 2 3 ... 217