14 Lipiec 2020, 18:16:30

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

1
Dokładnie. Nawet jakby dodali dwukropek i jakiś standardowy tytuł np. The Batman: Insurgence, The Batman: Dawn of Knights albo The Batman 2: Gothic Boogaloo :P to na jakość filmu i tak by to nie wpłynęło.
2
Tytuł filmu to bardzo dziwna rzecz do której się można przyczepić. Kogo to obchodzi? :P
3
Youtube jak zwykle zwalił coś z subskrybcjami, bo nie wyświetlił mi się film na mojej stronie. Ale dobrze, że go tu wrzuciłeś.
4
Offtopic / Odp: Sport
Dzisiaj o 11:05:07
Mi sie legia kojarzy tylko z takimi osobnikami:


:D

Ja jestem teraz nakręcony na powrót NBA... Pierwszy raz coś takiego się wydarzy, że drużyny będą grały w "bańce" w Disneylandzie w Orlando. Bez kibiców, bez przewagi własnego boiska, bez fizycznego kontaktu ze światem zewnętrznym. Będzie to ciekawe wydarzenie. No i fajnie będzie posłuchać przeklinających na siebie koszykarzy bez ryku kibiców :P
5
Wydaje mi się, że na tym etapie ten film już chyba zostanie przy tytule The Batman. A co na fandome pokażą? Pewnie jakiś krótki klip 15 sekundowy z kilkoma ujęciami, które mają i z logiem na końcu.

Ja jednak żałuję, że nie będą kręcili w Glasgow. Na pewno ciekawie prezentowałoby się jako Gotham.
6
Offtopic / Odp: Polityka i światopogląd
10 Lipiec 2020, 14:31:31
Ostatni dzwonek przed wyborami... już wspominałem na kogo głosuję. Nie jestem super szczęśliwy z tym wyborem, bo czuć, że Trzaskowski jest trochę "produktem" speców od marketingu swojej partii (pracowało się w marketingu :P ), ale mimo wszystko jest mi bliżej do jego poglądów i tak jak wspominałem jest zdecydowanie bardziej reprezentatywny niż obecny prezydent. Poza tym kolega anglista to niech mu będzie ;) Ale nie o tym...

Ciekawy jestem kto wygra na tym etapie. Ja osobiście czuję, że wygra Duda. Wydaje mi się, i są to przekonania tylko z własnych obserwacji, a nie statystyk, że liberałowie na ogół raczej nie są tak przejęci polityką i mniej chętnie głosują od konserwatystów, którzy często głosują chociażby ze strachu, że ktoś im Polske pozmienia, a strach to dość silna motywacja. Może macie inne spostrzeżenia, ale na ogół mocne zainteresowanie polityką i historią to w moim kręgu znajomych domena prawaków. Poza tym ilość reklam, które widziałem na youtubie z Dudą! No co chwila się pojawiają. Sondaże niby pokazują wyrównaną walkę, jedne wskazują Dude, drugie Trzaska, ale zdziwiłbym się gdyby Trzaskowski wygrał.

Może to i dobrze... Jak przyjdzie z rozliczenia się z kryzysu po koronie przy kolejnych wyborach parlamentarnych przynajmniej PiS nie będzie miał kozła ofiarnego... tzn i tak zwalą winę na opozycję, bo na kogo by innego :P ale przynajmniej będzie to jeszcze bardziej absurdalne.
7
Niewątpliwie najbardziej emocjonalny film z Batmanem. Jestem w trakcie tłumaczenia mojej oryginalnej recenzji z angielskiego na polski i dodaniu kilku nowych przemyśleń (oraz napisaniu recenzji do poprzednich dwóch części), więc nie będę się teraz strasznie rozpisywał, ale zgadzam się totalnie z Funky'm tutaj.
8
Uniwersum Batmana / Odp: Najlepszy rysownik
10 Lipiec 2020, 09:44:42
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Komiks to oczywiście sztuka, ale zwłaszcza komiksy o superbohaterach, tak samo jak opery mydlane z którymi mają wiele wspólnego, nazwałbym sztuką masową. Nie nazwałbym ich sztuką wyższą, jeśli nie wychodzą spoza swojej strefy komfortu i schematu. Ale to tylko moja opinia.
9
Bat-Filmy / Odp: Batman
10 Lipiec 2020, 09:41:02
Ja mam z Batmanem trochę jak z Łowcą Androidów. Nie jest w ogóle tak hipnotyzujący jak film Scotta, ale stylistycznie bardzo do mnie przemawia i jest w nim pięknie stworzona wizualna ikoniczność Batmana. Oczywiście Burton skopał trochę samą postać Batmana i z fabułą nie można się nie zgodzić z Funkym, ale pod względem wizualnym - głównie scenografii, oświetlenia i kostiumów, oraz muzycznym, jest to niewątpliwie świetny film.
10
Bat-Filmy / Odp: Co po "Batmanach" Nolana
10 Lipiec 2020, 09:32:56
Chciałbym szybko wrócić do tego tematu przedstawiając post Q sprzed 8 lat:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=777.msg44930#msg44930

Przewidziani zostali Zack Snyder, Robert Pattinson i Todd Phillips :P

Ja szczerze najchętniej zobaczyłbym film Wesa Andersona o Alfredzie ;)
11
Uniwersum Batmana / Odp: Najlepszy rysownik
10 Lipiec 2020, 08:11:40
Od razu powiem, że mało znam się na artystach komiksowych. Więc powiem tylko o tych artystach, których komiksy są dla mnie najbardziej wizualnie interesujące: Alex Ross (nie wiem nawet czy on powinien być w tej grupie :P ), Lee Bermejo, Norm Breyfogle, Darwyn Cooke, Kelley Jones i chyba najbardziej klasyczny Batmanowy styl - Neal Adams.

Warto tu też wspomnieć o Davie McKeanie (którego musiałem wgooglować teraz :P ) i jego Arkham Asylum, któremu moim zdaniem jest bliżej prawdziwej sztuce niż komiksowym stronom.
12
Bat-Filmy / Odp: Batman Forever
06 Lipiec 2020, 10:04:50
Tak, potem obejrzałem. Ale zostawiłem bo to w sumie fajny dokument i może ktoś nie widział.
13
Bat-Filmy / Odp: Batman Forever
04 Lipiec 2020, 16:23:22
Niektórzy odkryli teraz, że istnieje wersja reżyserska Batman Forever. Szczerze? Wolałbym zobaczyć ruch ReleaseTheSchumacherCut niż SnyderCut. Przynajmniej wiem, że Joel potrafił robić naprawdę rewelacyjne filmy.
14
Tyle, że ta plotka pochodzi teraz z jakiegoś nieznanego kanału na youtubie od kolesia, który nie jest nawet potwierdzony na twitterze, a jej pierwsze pojawienie się było na 4chanie :P LOL

Poza tym sama logika wskazuje na to, że Ben Affleck nie byłby niebatmanem na HBO Max :P

Także zawsze sprawdź źródło zanim zaczniesz straszyć ludzi ;)
15
Pamiętajmy, że Incepcja wychodziła po Mrocznym rycerzu, więc hype był też i przez to zupełnie inny. Tenet wychodzi po Dunkierce, która przynajmniej nas, zawiodła.

Ale rzeczywiście, póki co Tenet wygląda zbyt podobnie do Incepcji i obsada też nie jest tak powalająca. Jednak akurat ten ostatni punkt daje mi nadzieje. Bo jednak na coś te olbrzymie pieniądze musieli wydać, a Nolan raczej nie wydaje pieniędzy bezpodstawnie. Jeśli nie poszły głównie na obsadę to mam nadzieję, że widowisko będzie przednie i większości nie pokazali nam w zwiastunach.

Bo to co pokazali raczej robi małe wrażenie. Technika kręcenia części aktorów poruszających się normalnie, a części poruszających się do tyłu, a potem cofanie nagrania jest stara jak świat, więc nie ma tu efektu wow jak dla mnie. Money shot z samolotem póki co wypada raczej jak "ok, to wszystko?", bo po prostu wysadzają samolot wjeżdżający w hangar. Nie widać tam żadnych popisów kaskaderskich, ani nic. Ok, wysadzili sobie samolot.

Zdjęcia i lokacje też nie są zbyt porywające. Indie, jakaś stara autostrada w Estonii, opuszczone tory kolejowe, które wyglądają jak lokacja słabego niezależnego filmu studenckiego i dlatego też film wydaje się tani póki co, bo kojarzymy te kraje i lokacje raczej z filmami akcji z Seagalem czy Van Dammem Straight to Video.

Mimo wszystko jestem przekonany, że film będzie znacznie lepszy niż to co widzimy na zwiastunach. Nolan ma moje zaufanie, bo poza Dunkierką nie zrobił nic, co by mnie zawiodło, a i z tamtym filmem jestem przecież w olbrzymiej mniejszości, biorąc pod uwagę wszystkie recenzje i nagrody.